Šta je novo?

exceleram 4X2GB 1600 black sark

rogix6

Cenjen
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruke
24
Poena
154
Moja oprema  
CPU & Cooler
NZXT Kraken 240
Matična ploča
Gigabyte Z790 Aorus Elite
RAM
128GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000MHz
GPU
Gigabyte 4070 ti Aorus Elite
Storage
2X2TB Samsung 990Pro + 4TB Samsung 870QVO
PSU
MSI A1000G PCIE5
Kućište
NZXT H5 FLOW
Monitor
ASUS ProArt PA279CRV
Miš & tastatura
LOGITECH MX Master 3 + MX Keys
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uzeo sam dva kit-a doticne memorije, ukupno 8GB i imam problem sa dizanjem frekvencije na 1600MHz. Nece da udje u windows ako podesim na 1600 MHz. Ako dignem FSB sa 200 na 240, nece da radi stabilno sistem, izbacuje BSOD, iako spustim mnozilac za procesor sa 15.5 na 13 npr. Ploca je asus M5A87 i athlon II X4 645. Sta da mu radim? Znam da u sustini nema nikakve razlike u brzini ta dva, ali eto, kad je vec 1600, hocu da mi na toliko radi, a ne na 1333. :smash:
 
1.65V, ali opet pravi problem. Kad stavim na 1600, pita da li zelim da onemogucim auto pomeranje voltaze, u slucaju da ram-u treba vise. Ako idem na ok, onda kao drzi na podesenom, ako idem na cancel, pomera sam po potrebi. Ali opet, na oba nece da radi...
 
Poslednja izmena:
a koje su latencije? probaj malo da ih opustis.

mozes takodje da probas i 2 po 2 rama da vidis gde je problem.
 
Isti problem sa istom memorijom resio sam spustanjem latenci sa 9-9-9 na 11-11-11 , 2T.
 
meni je isto pravila problem kad sam popunio sva mesta na ploci...:/
 
Drugar ima isti 2x2GB kit, pa sam ga malopre zvao da mi donese njegov, da ih testiram redom i uparujem. Jedan moj kit nece ni uparen, ni sam da radi, dok drugi radi solo bez problema na 1600, a i sa drugarevim kit-om. Znaci, jedan kit ide na reklamaciju. Uzeo sam u E radnji. Videcu da li ce prihvatiti reklamaciju. Valjda hoce. :(
 
Naravno da hoce. Ne moras oko toga da brines
 
Samo pazi, neke memorije ne rade u svim slotovima na ploci jednako tako da ti se moze desiti da: na primer u ( 1,2 3,4 slot) 1 i 3 slot (koji su iste boje) radi super a ako ih prebacis u 2 i 4 ne radi uopste dobro ili nikako na vecoj frekvenciji od fabricke, ovo vazi kada koristis 2 modula a ako bi stavio sva cetiri sto znaci da bi morao koristiti sva cetiri slota (ta dva u kojima ne rade moduli) zajedno sa onima u kojima rade dobio bi oped los rezultat. Znaci, uzmi po dva modula, istestiraj u oba para slotova i videces na cemu si. Ako svi moduli rade u paru u sva cetiri slota posebno onda ce ti sve raditi zajedno OK. Ovo nije cest slucaj, zavisi od chipseta, memorijskih modula itd, imao sam slican problem i zato kazem.
 
Uzeo sam od drugara jos jedan isti takav kit od 2x2GB i testirao sam i okretao redom. Njegov kit je radio u svim slotovima bez problema, posebno, a i sa mojim drugim ispravnim kitom, dok je onaj moj prvi kit pravio u svakoj kombinaciji problem. Hvala svima na pomoci. Jos uvek cekam odgovor iz servisa. Proslo je vec desetak dana...
 
eto, bar si uspeo nesto
 
Nazad
Vrh Dno