Šta je novo?

EXCEL Column Chart

master2

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2011
Poruke
16
Poena
154
U Ekselu imam tabelu sa 4 kolona: u prvoj su napisana imena dana u nedelji, u drugoj i trećoj koloni su napisane za svaki dan min. i maks. temperatura u Beogradu, a u četvrtoj i petoj su temperature u Novom Sadu. Kako da dobijem stubasti grafik (Column chart) da za svaki dan budu jedan do drugog (spojeni ili približeni) po dva stuba za dva grada tako da početak stubova pokazuje minimalnu, a vrh stuba maksimalnu temperaturu za svaki dan? Ovo moje priloženo rešenje ima taj nedostatak što ne mogu spojiti (ili bar približiti) po dva stuba koji pokazuju temperature istog dana za oba grada, a da temperature po danima budu na većem rastojanju. Znam da opcija Series Overlap podešava razmak stubova, ali svih 10 stubova njome dobijaju isti razmak, a ja bih hteo da se stubovi za isti dan ili dodiruju po horizontali, ili da su na manjem razmaku. I još da bude ispisano ime grada na svakom stubu (Begrad tj. Novi Sad). Ja sam uspeo samo da dam različite boje stubovima da bi se razlikovali gradovi. Da li ja to ipak mnogo tražim od Eksela ili je rešenje dosta jednostavno, ali ga ja ne mogu otkriti? Hvala na svakom savetu.
 

Prilozi

  • Eksel problem - dijagram, slika.jpg
    Eksel problem - dijagram, slika.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 24
Ovo si napravio kao Stock chart?

Jesi uspeo da rešiš ovo?

U pravu si za Series Overlap, ta opcija bi trebalo da reguliše razmak "stubova" za BG i NS.
Pričam sad napamet, nemam primer za stock chart, ali tu negde bi trebalo da bude i opcija Gap Width koja menja razmak između dana u tvojoj tabeli.
 
Nazad
Vrh Dno