Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Koristim Eon + mi box vec vise od godinu dana, ni jednog trenutka nije bilo problema tokom prenosa. Jedino kada ides kroz meni nije fluidno kao kod eon box-a.
 
Ne znam ja, vidim pominju fudbal valjda, neki interlacing
 
To sto secka to je do tv. Refresh rate je losiji pa se vidi kao da kasni. Na boljim televizorima nema problema.
 
Imam i ja problem sa eon app na Nvidia Shield, vidi se golim okom ko imalo razlikuje. To kao razvlacenje, treperenje boja, ne znam ni kako bi objasnio. Probao na dva tv-a isto sve. Probao i na mi box isto.
 
Kako da se reši ovaj problem kada nece da ide uživo nego samo kada se malo vrate unazad vreme
 
Koju rezoluciju preporučujete za korišćenje smart aplikacije na 4K tvu, 4k/50hz ili 4k/60hz za gledanje SK 4K i Eurosport 4K?
 
Treba 50 Hz i to zato što je u Evropi standardom definisano da je frekvencija struje u celoj mreži 50 Hz, pa samim tim je to i frekvencija struje koja se dobija iz utičnice u kući.

60 Hz je standard koji se koristi u Americi.

Ako staviš sliku na 60 Hz, imaš različitu frekvenciju struje i osvežavanja slike na ekranu, i velika je verovatnoća da će ti slika biti mutnija prilikom brzih promena na ekranu (što je posebno izraženo kod sporta, a baš su ti kanali napomenuti). Mada slobodno probaj oba pa ostavi ono što se tebi čini boljim.
 
Gde se to podesava u aplikaciji?Ja imam samo podesavanja o "kvalitet videa" pa onda opcije nizak,srednji,visok i kod mene stoji najkvalitwtniji do 7Mbit/s to je sve od podesavanje za sliku.
 
To se podešava u samim podešavanjima televizora/boxa, ne u EON aplikaciji.
 
Treba 50 Hz i to zato što je u Evropi standardom definisano da je frekvencija struje u celoj mreži 50 Hz, pa samim tim je to i frekvencija struje koja se dobija iz utičnice u kući.

60 Hz je standard koji se koristi u Americi.

Ako staviš sliku na 60 Hz, imaš različitu frekvenciju struje i osvežavanja slike na ekranu, i velika je verovatnoća da će ti slika biti mutnija prilikom brzih promena na ekranu (što je posebno izraženo kod sporta, a baš su ti kanali napomenuti). Mada slobodno probaj oba pa ostavi ono što se tebi čini boljim.
U pravu si Alek, nema više shuttera na SK 4K, sada je sve tečno. Hvala puno!
 
Planiram da kupim neki dodatni android box na koji može da se intalira Eon aplikacija. Da li neko može da potvrdi da li na Mi TV Stick ili Mi Box S može da se instalira EON?
Prodavci na KP daju različite odgovore, pa da ne kupim neku glupost :)
Ili preporuka za neki box/stick
 
Zavisi koja EON aplikacija je u pitanju. Ako je EON app za telefone/tablete onda na mi box/stick ne moze, a ako je za smart tv odn. aktivacija preko sajta, onda da, radi. 😉
 
Radice skoro na svakom, na 99% boksova, usmi Firestick ako mozes, iz iskustva ti kazem. Radi bez greske (aplikacija sa kodom).
 
Imam i ja problem sa eon app na Nvidia Shield, vidi se golim okom ko imalo razlikuje. To kao razvlacenje, treperenje boja, ne znam ni kako bi objasnio. Probao na dva tv-a isto sve. Probao i na mi box isto.
Koristim i ja EON na Nvidia Shield, slika je perfektna. Pogledaj kako ti izgleda kajron na N1. Možda podešavanja nisu ok.
 
Samo da se zahvalim i ovde @Maxbgd na savetu i pomoći. Aplikacija za mobilne uređaje (ne aktivacija kodom) radi na philips android tv-u. Naravno potreban je miš ali sasvim korektno radi.
Inače na drugom tv-u koristim aplikaciju sa aktivaciojom kodom i jako sam zadovoljan. Nema nikakvih interlacing-a ili bilo šta slično. Čak šta više izgleda bolje nego isti kanal na MTS-u optika. U pitanju LG tv.
 
Koristim i ja EON na Nvidia Shield, slika je perfektna. Pogledaj kako ti izgleda kajron na N1. Možda podešavanja nisu ok.
Ne radi odlicno, veruj mi, samo ne mozes da uocis. Sto se tice N1 radi odlicno kajron, podeseno je na 50hz, od cega zavisi da li ce kajron dobro raditi. Nema veze sa tim, naveo je jedan clan u Mi box s temi, da su nesto poebali sa color scheme, sa nekim update i da je to problem.
 
Probaj prebaciti na fubal ili tenis, i zagledaj se u boje u pozadini, trepere, razvalce se.
 
Mozda sam ja zbunjujuci odgovor dao ili nisam razumeo pitanje al ajde da odgovorim ako imas Eon box van mreze i uzmes jos jedan normalno da ce raditi i da moze ( ja sam dao odgovor za Eon box kupljen na k.p. i sl. ) , a po meni Eon daljinac i za druge boxove je sasvim odlican ja nemam zamerke

Hvala, ali i dalje nisam 100% da se razumemo, pa sam zvao ove iz EON podrške, ne razumeju oni ništa šta ih pitam...

Dakle hoću da na pretplati van SBB mreže na kojoj već imam jedan "besplatni" EON box, koristim drugi EON box (da ga kupim kao prepaid korisnik za 6000) i koristim kao "smart TV". Da li je neko to već probao, i da li je to dozvoljeno? (ne znam zašto ne bi bilo, ali ništa me ne bi iznenadilo)
 
Ako si vec korisnik Van mreze i placas pretplatu,mozes da uzmes jos jedan Eon box ali za njega moras da platis 6500d prikljucnu taksu. Mislim da su mi rekli da moram da placam dodatno jos 290d mesecno ali nisam siguran u to. Uglavnom ti nisi vlasnik dog drugog boxa. Kad raskidas uo moras i njega da vratis. Jedini benifit je sto onda pored ta dva boxa iimas pravo na jos jednu Eon smart app. Ja koristim dva Eon boxa i za drugi placam tih 290d. Nisam placao prikljucnu taksu zato sto sam stari korisnik d3i usluge pa sam ih dobio na koriscenje. Smat app koristim na Mibox-u tako da ima Eon na 3 tv-a. Naravno ovo vazi za pospejd pretplatnike. Za pripaid to ne vazi.
 
A, gde se na TV-u nalazi podesavanje rezolucije? Hocu da proverim da li mi je TV na 50 ili 60 Hz, imam X81J seriju, trazio sam, ali nisam mogao da pronadjem ...:rolleyes:
 
Nije, izbaci mi samo datum i sat.
E, sad, mozda je kod Google TV-a drugacije nego na obicnom androidu, jer gledam i po netu i ne mogu da nadjem opciju za menjanje rezolucije.
 
Ja sam mnogo glup i imam glupo pitanje ali se nadam da neko može da pomogne - imam SBB Duo Net + TV Diamond i uzeo sam neki Android box (X98 mini). Na njega sam sa Aptoide skinuo EON aplikaciju i ona mi izbacila kod. Kažu unesite kod na vašem korisničkom portalu ali ja nigde ne vidim gde se to ubacuje. Pod uređajima imam 1/5 aktiviranih, dakle imam još 4 slobodna slota ali bukvalno ne kapiram gde da ubacim taj kod koji mi izlazi na boxu/TV-u.
Da li neko može da pomogne?
Hvala.
 
Tih 5 slotova nisu za tu (SmartTV) aplikaciju nego za mobilne, tablete i komp/browser.
Kod se unosi na MojSBB portalu.
A ti si verovatno i dalje na starom Silver ili Gold paketu? Ako jesi nemaš "slot" / nemaš pravo na tu jednu Eon SmartTV aplikaciju (pošto na tim matorim paketima tek od Gold Extra može da se aktivira Eon SmartTV app).

Ako nemaš pravo na SmartTV app moraćeš da skineš i instaliraš mobilnu app:

Kod:
https://apkplz.net/app/com.ug.eon.android
 
Pa sad, napisah gore na kom sam paketu, bar mi tako piše. No, dobro - da li mogu da instaliram nešto kao mobilnu/komp aplikaciju na ovaj box?
 
Ja nikad nisam čuo za Diamond paket...

A za da li možeš mobilnu app na box, možeš (i moraš? ako nemaš mogućnost za aktivaciju SmartTV app) i ostavio sam ti link da skineš apk fajl. Skineš na kompu, prebaciš na box, instaliraš, voziš.

Ali pre toga svega ajd prvo proveri na MojSBB app da li imaš ili nemaš "slot" za SmartTV app:

IMG_20211214_161951.jpg

Znači u "Početna" tab-u vidi šta ti stoji za SmartTV app: 0/0, 0/1, 1/2...

Kod mene je 0 slotova i za ne-Smart i za SmartTV app pošto sam ja raskinuo SBB ugovor :D :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno