Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Jel ima neka dobra dusa da mi aktivira EON, cisto radi probe na 5 minuta, idealno ako je van mreže. Samo proba 5 minuta i slobodno delete uredjaja.

Hvala.
 
Nema :p Šta sad ima da probaš kad si koristio Eon OTT par godina :D :D
 
Radi to i dalje odlicno.

Nego hteo sam da probam ovaj Iris box kako se ponasa na par minuta, da li stuca nesto, daljinski od njega itd...
 
Pozdrav drustvo, imam problem sa EON aplikacijom za TV. Juce sam odradio factory reset TV-a i nakon toga instalirao EON aplikaciju. Da bih je pokrenuo, morao sam je izbrisati iz liste TV-a u mojSBB. Jutros se budim, EON trazi ponovno pokretanje kao i upisivanje sifre. Sad ne mogu nikako narednih mesec dana da izbrisem TV sa liste, a EON mi na TV-u ne radi... imal neke pomoci?
 
Zovi podršku da ti resetuju profil i moći ćeš da aktiviras aplikaciju
 
Jel zna neko da li će EON raditi na LG 43NANO793NE televizoru, vidim da ima WebOS 5, ali na sbb-ovom sajtu nije na listi podržanih tv-ova :S
 
radi naravno
 
Pošto treba da uzmem drugi TV u skorije vreme, a izbor koji sam napravio još nije podržan kod njih na sajtu, pošto su u pitanju 2021 modeli
up7800 ili up8100 serije, a ovaj nano mi se eto samo mota po glavi jer je nano :D
 
Želeo bih na tv-u Tesla 65S906BUS da instaliram aplikaciju EON smart TV, a da EON box prebacim u drugu sobu. Zanima me, koliko puta u toku meseca mogu da menjam uređaje na kojima je instalirana aplikacija EON smart TV (sa kodom)?
 
Jedno brisanje mesečno imaš na raspolaganju za SmartTV app.
 
Pozdrav svima.
Imam problem na tri TV-a, pre desetak dana je prestala da radi eon aplikacija. Tj. radi, učita se početni ekran, ali neće da pušta sliku (samo izbaci crn ekran). Sva tri TV-a su Samsung sa Tyzen OS.
Ja sam na Supernovi, ali mi aplikacija na telefonu i kompu rade normalno, tako da nije problem u internet provajderu.
Zvao sam tehničku podršku, oni kao znaju da ima neki problem, ali se ništa ne rešava.
Nešto sumnjam na Tyzen OS, jer kod prijatelja na LG-u aplikacija radi normalno.
Ima li neko aplikaciju na Samsungu i da li mu radi normalno ?
 
Poslednja izmena:
Za Tizen app se u poslednjih par meseci žalilo nekoliko korisnika...
 
Pozdrav svima.
Imam problem na tri TV-a, pre desetak dana je prestala da radi eon aplikacija. Tj. radi, učita se početni ekran, ali neće da pušta sliku (samo izbaci crn ekran). Sva tri TV-a su Samsung sa Tyzen OS.
Ja sam na Supernovi, ali mi aplikacija na telefonu i kompu rade normalno, tako da nije problem u internet provajderu.
Zvao sam tehničku podršku, oni kao znaju da ima neki problem, ali se ništa ne rešava.
Nešto sumnjam na Tyzen OS, jer kod prijatelja na LG-u aplikacija radi normalno.
Ima li neko aplikaciju na Samsungu i da li mu radi normalno ?
Svakog dana koristim tizen app, dešava se nekada da zabode, ali to rešim restartom tv-a, držim crveno dugme za gašenje 5 sec, nakon toga proradi :)
 
Probao, ali bez uspeha 😩 Koji internet provajder je u pitanju ?
 
Generalno Eon aplikacija na Miboxu,kao i na dva Eon SDMC boxa van mreze,rade barem ko mene,na Supernova internetu bez ikakvih problema.
 
Pozdrav svima.
Imam problem na tri TV-a, pre desetak dana je prestala da radi eon aplikacija. Tj. radi, učita se početni ekran, ali neće da pušta sliku (samo izbaci crn ekran). Sva tri TV-a su Samsung sa Tyzen OS.
Ja sam na Supernovi, ali mi aplikacija na telefonu i kompu rade normalno, tako da nije problem u internet provajderu.
Zvao sam tehničku podršku, oni kao znaju da ima neki problem, ali se ništa ne rešava.
Nešto sumnjam na Tyzen OS, jer kod prijatelja na LG-u aplikacija radi normalno.
Ima li neko aplikaciju na Samsungu i da li mu radi normalno ?
Kod mene isti problem vec nekih 10ak dana. Na LGu i kod mene radi , samo je Tyzen problem izgleda.
 
Generalno Eon aplikacija na Miboxu,kao i na dva Eon SDMC boxa van mreze,rade barem ko mene,na Supernova internetu bez ikakvih problema.
kod mene na mibox-u van Sbb mreze nece da sljakaju Nova N1 i sport klubovi ...
jel ima nesto da bi moglo da sljaka i preko mts-interneta?
 
Naravno da ne rade ako koristis nalog iz sbb mreze .ja sam pisao o nalogu van sbb mreze. Treba da ubodes neki pravi vpn,pisano je u temi.
 
Postoji li mogućnost da instaliram EON aplikaciju na Smart televizoru iz 2014(nije među preporučenim TV uređajima za aplikaciju). Ne mogu da je nađem na storu. Još neki alternativni način da gledam Evropsko prvenstvo????
 
Ne postoji nažalost način da se instalira.
 
Na LG WebOS se u aplikaciji pojavilo vizuleno premotavanje i neki FF x3 (ovo nisam siguran da li je bilo).
Takođe, SK i neki drugi kanali imaju onu statistiku za meč koji ide.

Ono što me i dalje iritira je što Nova S i N1 umeju da se zaglave. To se gotovo uvek dešava u odjavi reklama.

Scenario je sledeći:
Na pola one odjavne špice nestane zvuk.
Onda počne program bez zvuka i posle par sekundi se zamrzne slika.
Ako odem kanal +/- ili na jump unapred sve se vrati u normalu.
Fora je što TV uopšte nije svestan da je se slika zamzla (kao što na pauzu) jeste pošto ne pali screensaver.

Na EON Smart TV app na Andorid Boxu (Nvidia Shield TV Pro) se to ne dešava, ali WebOS app bolje sarađuje sa Magic Remote.
Ne dešava se ni na EON BOXu (van mreže) na drugom TV.
DKumu na skoro indetičnom TV (on ima C9, a ja B9 LG oled) ima istu situaciju, tako da je definitivno do WebOS aplikacije.

Da li se to još nekome dešavalo i u kojem setupu?
 
Pisano već više puta, to se dešava jer ubacuju personalizovane reklame (tzv. VIDA sistem), i posle ne može app normalno da se vrati na izvorni stream nego se zabode. Ja sam mislio da se ovaj način oglašavanja radi i uživo na EON box u SBB mreži ali ni jednom nisam naleteo na takve reklame. U odloženom gledanju se već dešava.
 
Nisam video da je neko pominjao problem koji ja imam. Webos 3.5 i na njemu Eon. Zvuk nije sinhronizovan sa slikom i ako koristim soundbar preko optike mogu da ga namestim preko onog klizača za sinhronizacija, ali zvuk na tv i dalje kasni. Da li neko ima rešenje?
 
Kod mene se pojavio problem pre par dana.Imam Eon box van mreže,koji radi o.k,ali problem mi je nastao sa Smart aplikacijom za TV.Isti problem imam i na telefonu i tabletu. Instalirao sam ponovo aplikaciju i ne dobijam kod za aktivaciju ,na telefonu i tabletu Eon aplikacija radi ali nema Video kluba i nikakvih informacija o kanalima .Odem do drugara koji ima isti TV kao i ja TCL P660 instaliram aplikaciju i dobijem kod koji prijavim i aplikacija radi bez problema a i on ima kao i ja MTS provajdera.Prijavim problem i počnu da mi mudruju da je problem do mog internet provajdera , ali ne znaju ili neće da mi objasne kako Eon box radi bez ikakvih problema.Ne budem lenj i pozovem MTS podršku i dobijem njihovog tehničara koji mi reče da je problem do SBB i da nisam prvi koji je zvao MTS zbog problema koji imam sa SBB-om.Danas me pozovu iz SBB-a i priznaju da je problem do njih i da rade na otklanjanju istog ali da ne mogu da mi definišu rok kada će mi rešiti problem.
 
Da li neko od vas koristi Smart TV app na Xiaomi Mi TV Stick-u? Kakva iskustva imate?
 
Ne koristim na stick, koristim na boxu, i radi savršeno
 
Nazad
Vrh Dno