Šta je novo?

EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]

Imam Philips OLED707 TV koji se nalazi na listi preporučenih uređaja kada se radi o EON aplikaciji.
Kada radim pretragu u PlayStore na TV-u ne izlazi mi EON aplikacija uopšte u rezultatima pretrage.
Da li je neko imao slična iskustva?
Šta može da bude u pitanju?
 
Da li je na eon smart aplikaciji dozvoljeno da bude aktivan samo jedan smart box (android tv)? nesto sam zabrljao brisao i dodavao uredjaje i sada nijedan ne dodaje. ispise kod na tv ali kad udjem na portal nema opcija da potvrdim kod sa tv. aktivirao sam na yettel hipernet boxu, ali kada sam hteo da dodam i na mi boxu, ne dozvoljava, a sa yetel boxa sam obrisao app. sada stoji da je yettel aktivan ali ne radi ni jedan ni drugi tj ne moze da se aktivira... kapiram da je neko ogranicenje u pitanju... sta raditi?
 
Da li je na eon smart aplikaciji dozvoljeno da bude aktivan samo jedan smart box (android tv)? nesto sam zabrljao brisao i dodavao uredjaje i sada nijedan ne dodaje. ispise kod na tv ali kad udjem na portal nema opcija da potvrdim kod sa tv. aktivirao sam na yettel hipernet boxu, ali kada sam hteo da dodam i na mi boxu, ne dozvoljava, a sa yetel boxa sam obrisao app. sada stoji da je yettel aktivan ali ne radi ni jedan ni drugi tj ne moze da se aktivira... kapiram da je neko ogranicenje u pitanju... sta raditi?
zovi sutra sbb call centar da ti obrisu slot ima ogranicenje limit 1 brisanje mesecno i 1 uredjaj moze da bude aktivan.Reci im da si ispucao preko portala pa da ti resetuju da bi aktivirao na drugom uredjaju koji bi primarno koristio da ne cekas mesec dana.
 
Da desilo se ovo sa brisanjem uredjaja i tim ogranicenjima. Nalog je sestrin tako da ne mogu nju da cimam da ih zove zbog toga… sacekacu mesec dana, kapiram da mora da zove vlasnik ugovora? Znaci moze da bude aktivan jedan smart tv pored glavnog naloga? Posto mi je dao da udjem preko telefona (iphone).
 
Da desilo se ovo sa brisanjem uredjaja i tim ogranicenjima. Nalog je sestrin tako da ne mogu nju da cimam da ih zove zbog toga… sacekacu mesec dana, kapiram da mora da zove vlasnik ugovora? Znaci moze da bude aktivan jedan smart tv pored glavnog naloga? Posto mi je dao da udjem preko telefona (iphone).
Poslao sam ti kako da ih kontaktiras da resetujes samo moras da vidis broj ugovora na portalu.
 
Pozdrav,
Poznato mi je da korisnici Total TV nemaju mogućnost aktivacije aplikacije EON na smat TV-u, već samo na računaru, tabletu ili telefonu.
Nije mi jasno čemu ova restrikcija i da li postoji mogućnost da se aplikacija "prevari" da nije instalirana na android TV i da se aktivira?
 
Postoji šansa i da može da se instalira ako je TV android ali sve jedno mora da se kontroliše mišem.
 
Pozdrav,
Poznato mi je da korisnici Total TV nemaju mogućnost aktivacije aplikacije EON na smat TV-u, već samo na računaru, tabletu ili telefonu.
Nije mi jasno čemu ova restrikcija i da li postoji mogućnost da se aplikacija "prevari" da nije instalirana na android TV i da se aktivira?
U BiH su od januara počeli da nude Smart TV aplikaciju i Total TV korisnicima. Ne znam da li su počeli i u Srbiji.
 
U BIH nude onima koji se odluče da produže ugovor, ovde još nikakvih informacija nema, jedan je forumaš pre izvesnog vremena rekao da će tražiti. e sad da li je i šta je bilo...
 
Ljudi imam problem sa EON-om vide mi se pikseli na sport klub kanalima.Pomagajte molim vas sto se tice televizora u pitanju je TCL 50C725😁
 
Ako mislis da je u toku utakmica EL iz Pionira, imaju lose piksele na kamerama :) jedna iza kosa uvek ima bele tackice
 
Meni se desava posldenjih mesec dana na Eon tv app na Sony tv da posle minut dva na nekim kanalima a pogotovo sportklub , zakoci malo i cujem ton opet isti od pre 5 sek i onda dalje ton prednjaci u onosu na sliku i kad prebacim kanal i vratim sve ok .. ali svakih par min je tako.. restartovao app i ponovo instalirao i evo opet isto
 
Meni se to cesto desava isto. Ja na tom TV-u uglavnom i gledam SK tako da mogu da potvrdim da se na njemu desava. Na drugom TV-u gde ide preko coax-a nemam nikakvih problema
 
Meni se dešava da slika pomalo trza, nije "glatka". Nije strašno ali se primeti. To se dešava otkad su prešli na HEVC.
 
1) Nisu svi kanali prešli na HEVC već samo 20-ak.
2) SK kanali nisu HEVC-ovani. Ali jesu prebačeni iz interlaced u progressive.
3) audio video "out of sync" problemi na SK kanalima na Eon stream-u postoje već nekoliko godina 🤬🤬🤬🤬. Istovremeno taj problem nema na DVB-C verziji istog kanala.
 
. Ali jesu prebačeni iz interlaced u progressive.
Onda je možda do toga.
Jer negde do oktobra-novembra je radilo ok a od tada slika pomalo trza na svim kanalima. Najbolje se primeti na traci sa vestima npr na N1 da pomalo preskače.
Sve druge streaming aplikacije rade bez greške, samo EON zeza.

Istina tv je TCL Android i nije na onoj njihovoj listi preporučenih uređaja.
 
I kod mene na mi box s recimo SK 1 pomalo štuca, prebacim na SK 2 ono normalno ide.
ShamanNS, šta da se radi?
 
I meni isto kao kod @fusion_

Slika pomalo štuca, nije strašno ali zna iritirati.
Ono što je zanimljivo, ako pre toga gledam neku drugu aplikaciju (npr. Supernova OTT) pa onda otvorim EON, prvih nekoliko minuta ne trza slika pa onda počne.

Isto mi sve druge aplikacije rade uredno, samo EON trza već nekoliko meseci.
 
Ne mogu da obeisem ovaj uredjaj nikako da dodam jedan drugi , nesto gresim?
Kome dajem slot samo dam mail adresu i posle unesem u moj sbb taj kod?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230214_162459_Firefox.jpg
    Screenshot_20230214_162459_Firefox.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 36
Ne dajes nikome svoju adresu za aplikaciju sa kodom. Taj kome dajes instalira aplikaciju na svom uredjaju i ona mu prilikom pokretanja napise kod. On tifa posalje i da aktiviras na svom sbb nalogu. Ako si vise puta u toku meseca brisao-dodavso app ne mozes vise da ih brises. Moras da pozoves sbb ili im pises na fb ili preko neke druge mreze da ti oni rucno izbrisu to sto zelis.
 
Meni se desava posldenjih mesec dana na Eon tv app na Sony tv da posle minut dva na nekim kanalima a pogotovo sportklub , zakoci malo i cujem ton opet isti od pre 5 sek i onda dalje ton prednjaci u onosu na sliku i kad prebacim kanal i vratim sve ok .. ali svakih par min je tako.. restartovao app i ponovo instalirao i evo opet isto
Ista stvar, vec sam pisao o tome. Ne pomaze nista dok se neko iz United medije ne sjeti da apdejtuje aplikaciju. A to je jednom u pola godine :)
 
I kad apdejtuje pitanje je da li će raditi. Njima je važno da radi na "preporučenim uređajima" na sajtu, za sve ostalo kažu da nije kompatibilno i tu su se ogradili.
 
Nazad
Vrh Dno