Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa, nista, sinoc u sred live gledanja mi je izbacio ovo i mislim da se samozakljucao skroz, zvao sam SBB da mi razvezu taj EON box i ukucao sam kod na TV i sada se tako gleda ...
 

Prilozi

  • Eon.JPG
    Eon.JPG
    233.3 KB · Pregleda: 150
Sad sam probao da ga ponovo ukljucim i stoji samo katanac, bez tog No internet ...
 
Znači da bih onemogućio update moram da "ubijem" originalnu eon app i da koristim klon? Zar ne može nekako samo update funkcija da se onemogući?
Meni laiku pada jedino na pamet iscupati lan ( nema android boxa i vracanja unazad ) a ostaviti coax i ostane live , al nisam siguran da je sprecen update tj. da dodje neka blokada da se mora pristupiti internetu da se uradi update mada sumljam
 
Meni EON box nije ni bio prikljucen na net, iskljucio sam kabel kada sam poveziao PS4 pre dve tri nedelje i od tada je bio iskljucen Lan kabel, to sam totalno i zaboravio, nego sam to primetio i setio se tek kada sam pokusao da ga ukljucim ponovo, ali sam zaboravio da napisem.
 
krastavac znaci sto se tice live ako se to desi osta vadi iz ormara , skidaj paucinu i stavljaj d3 mini 😭😭😭
 
Evo sad sam ga malo oziveo, drzao sam mu ono od gore dugme za paljenje i ukljucio sam ga na onaj prekidac od nazad, usao sam mu u neki safe mode ili ne znam kako se vec zove i izbrisao sam mu cash memoriju, sada sam dosao do dela gde mi stoji serijski broj uredjaja i kod za aktivaciju, ali u svakom slucaju ne mogu dalje, jer niti mogu da ukucam taj kod na nalog, niti mogu da ih zovem i izdiktiram broj, jer je box kupljen na KP, a koliko sam iscitao temu jos uvek nema pomaka sa tog dela nekim alternativnim metodama u home made varijanti.
 
@Kapuero jesi li mozda probao da iz reset menija mozda obrises sam cache memoriju a ne da ga fabricki resetujes dal bi mozda pomoglo
edit:
Upravo to , znaci nisi uradio na fabricko nego samo cache a code trazi zato sto si nalog prebacio na Tv
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam ga malo oziveo, drzao sam mu ono od gore dugme za paljenje i ukljucio sam ga na onaj prekidac od nazad, usao sam mu u neki safe mode ili ne znam kako se vec zove i izbrisao sam mu cash memoriju, sada sam dosao do dela gde mi stoji serijski broj uredjaja i kod za aktivaciju, ali u svakom slucaju ne mogu dalje, jer niti mogu da ukucam taj kod na nalog, niti mogu da ih zovem i izdiktiram broj, jer je box kupljen na KP, a koliko sam iscitao temu jos uvek nema pomaka sa tog dela nekim alternativnim metodama u home made varijanti.
Pa taj box je deaktiviran od strane sbb-a. Može za sad skupljati samo prašinu, kao i moj.
 
Ako nije uradio factory reset onda bi trebalo da može da izađe iz tog UI za aktivaciju Eon app pritiskom na Home taster daljinca :D Ako je zveknuo iz recovery factory reset onda šipak tako na Home dugme.
 
Nisam uradio fabricki reset, kliknuo sam na onaj kruzic na daljincu i usao mi je u meni, tj sve je tu sem Eon naloga za gledanje tv-a, kodi, HBOgo, youtube sve je tu ... 😁
 
Ajd idi sad lepo majke ti prikaži Developer Options i uključi USB Debug i autorizuj ADB pristup sa kompa :D :D

Da li si ti uopšte sad probao da unosiš taj OTP kod iz Eon app na taj box? Koliko sam ukapirao ranije komentar kad su ti zveknuli "katanac" na KAON ti si obrisao KAON aktivaciju sa MojSBB i aktivirao neki SmartTV app (na TV uređaju)?
 
Poslednja izmena:
Dal to nisi probao ili mogao preko moj sbb pa si zvao podrsku da ti resetuju nalog za Ott code , sad ostaje da nalog skines sa tv-a i probas opet na boxu
 
Ja dođem do ovde i on kaže "Dalje nećeš moći" 😂
 

Prilozi

  • InShot_20220116_183905762.jpg
    InShot_20220116_183905762.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 137
Daj malo više informacija o tome. Dalje od ovog plavog ekrana ne mogu. Home ne reaguje, back reaguje i nudi da pokrenem setup iz početka tako što cu resetovati uređaj na fabrička podešavanja.
 
Ako ne reaguje na home dugme (kružić) probaj da pritisneš više puta dugme kockicu (predzadnji red u sredini), negde sam pročitao da to hoće da upali i da preskoči aktivacioni ekran.
 
Nemam vise prava da pokusavam, imao sam problem sa MojSBB, jer nisam imao polje za unos i brisanje EON kodova, pa mi se pojavilo to polje kada sam ih zvao, tu sam ukucao kod od Smart TV-a i dobio programe na TV-u, tako da nisam ni mogao da unesem kod sa ovog EON boxa jer je bio konstantno katanac, a rekao sam malo pre da mi se slika pojavila tek posle brisanja cashe memorije.

Miki92 i ja sam imao tu sliku sa brojevima i kliknuo sam kruzic na daljincu i dosla je slika sa YT, kodijem ... znaci kruzic ne ono dugme EON ili ok, vec kruzic koji se nalazi iznad dugmeta E.
 
Probacu sa ovom kockicom pošto ni kružno e ni samo kružić ne reaguje. Možda da vratim iz mrtvih 😁
 
@Kapuero Kod @miki92 je uređaj factory reset i onda nema izlaženja na Home/kružić dugme. Tako bi bilo i kod tebe da si kad si se danas igrao u recovery brisao data umesto samo cache :D
 
Šta mi je činiti osim što box služi kao ukras 😁
 
Znaci ja mogu opet da se igram sa BOX-ovima i da im instaliram onu klon varijantu EON aplikacije?
 
Ti sad da bi na tom boxu koji je blokiran koristio Eon moraš (ne da možeš, nego moraš :D dok i to ne reše da blokiraju :D ) da koriš klon apk dobijen od Play Store verzije te AndroidTV aplikacije tako da sad ti je DVB-C tjuner samo za ukras. I kao što rekoh kad već ne može više aktivacija fabričke Eon app (ok, ti to nisi probao jer si već zauzeo "slot" za SmartTV app, ali i kad budeš probao u budućnosti šanse su 99% da će da ti bude ista priča kao kod @miki92 , "serverska greška" pri pokušaju aktivacije) ja bih na tvom mestu pobio sa ADB svih 10-11 UnitedCloud aplikacija... Da ne bude posle ponovo "katanac" ili još gorih situacija.
Pošto na boxu imaš sistemsku aplikaciju koja njima iz podrške dozvoljava kompletan remote control tog uređaja :D :D
 
Znaci ja mogu opet da se igram sa BOX-ovima i da im instaliram onu klon varijantu EON aplikacije?
E to da , sigurno mozes ali kad bi to radio ja bi prvo probao na original ako vec vracas code a sa clone mozes uvek kad si za sada se resio katanca 😁😃👍
 
Ti sad da bi na tom boxu koji je blokiran koristio Eon moraš (ne da možeš, nego moraš :D dok i to ne reše da blokiraju :D ) da koriš klon apk dobijen od Play Store verzije te AndroidTV aplikacije tako da sad ti je DVB-C tjuner samo za ukras. I kao što rekoh kad već ne može više aktivacija fabričke Eon app (ok, ti to nisi probao jer si već zauzeo "slot" za SmartTV app, ali i kad budeš probao u budućnosti šanse su 99% da će da ti bude ista priča kao kod @miki92 , "serverska greška" pri pokušaju aktivacije) ja bih na tvom mestu pobio sa ADB svih 10-11 UnitedCloud aplikacija... Da ne bude posle ponovo "katanac" ili još gorih situacija.
Pošto na boxu imaš sistemsku aplikaciju koja njima iz podrške dozvoljava kompletan remote control tog uređaja :D :D


Jel to ima na onim uputstvima sa 195-196 strane? Imam dva boxa sad u istom stanju, pa da ih kloniram dok moze ... mada nemam sad ni kako da isprobam da li radi, a ne ceka mi se opet mesec dana da mogu da promenim uredjaj.
 
Što se aktivacije SmartTV aplikacije tiče možeš ti sad odmah da zoveš SBB podršku i da tražiš da oni obrišu aktivirani app i oslobode slot, ne moraš čekati mesec dana.
Što se tiče "kloniranja", ne kloniraš ti app data sa aktiviranog primerka boxa na neaktivirani primerak boxa ("pa da ih kloniram dok može). Suština onoga što Clone app koji se spominje na toj 195 strani radi jeste da promeni package id iz "com.ug.eon.android.tv" u npr "com.ug.eon.android.tm" da bi ti Android OS dozvolio da instaliraš "različitu" Eon aplikaciju jer ti ne da da "pregaziš" fabričku verziju sa verzijom sa Play Store jer obe imaju package id "com.ug.eon.android.tv" a nemaju isti signature zbog čega OS odbija "update" da uradiš.
Ovako kad instaliraš modovan / kloniran apk imaš "side by side" fabričku Eon app koja nije funkcinalna i koju više ne možeš da aktiviraš i imaš mod koji možeš da aktiviraš kao na bilo kom drugom Android uređaju. Staru ignorišeš (ili još bolje "obrišeš"/deaktiviraš sa ADB kad već imaš funkcinalan ADB jer nisi radio factory reset uređaja) novu koristiš i to je to. Nova naravno da ne može da koristi signal sa coax kabla jer ta verzija AndroidTV aplikacije ne sadrži kod koji se bavi time. = coax kabl ti od danas ide u penziju i "live" će da ti kasni za komšilukom.

Sve dok možeš uspešno da izađeš daljinskim iz "aktiviraj Eon app" (ili ko ima ADB funkcionalan lepo "ubije" fabričku app da se ne startuje automatski pri dizanju Android OS pa onda i ne mora stalno da izlazi iz tog ekrana za aktivaciju) ekrana za fabrički app dalje je lako snaći se.
 
Uf spasi me @shamanNS taman opet kasnim i taman da posaljem opet dupliran odgovor ( jer sam ja pisao na 195 i 196 kolko mi se cini ) , normalno moj ne bi bio tako precizan kao njegov ald ajde cini mi se da gresis i ti mislis da moze da se klonira ceo box a ne apk i za clone app ti treba Ott code posto spominjes dva boksa a imas jedan nalog znaci morao bi da se odlucis gde bi aktivirao taj tvoj nalog ili na neki box ili ostavis na Tv-u
 
Poslednja izmena:
Rade li kod vas kanali Cinestar Premiere 1 i HGTV? Kod mene slika pikselizuje. EON van mreže.
 
HGTV trenutno nakon minut gledanja deluje ok (nema pikselizacije) a Cinestar Premiere 1 jeste sj*ban.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno