Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad kupuješ za svoj novac bolji je Mi Box S. Jer ne razmišljaš o tome šta dok kad će nešto raditi i šta će SBB sve da počne da doživljava kao "zloupotrebu".

Ako kupiš Eon daljinac na oglasima i povežeš na Mi Box onda kao glavni minus za Mi Box ostaje to što nema LAN / ethernet. Mada možeš da kupiš USB-to-LAN adapter... a tako dok kupiš svašta nešto još malo da si dodao imao bi za Shield (tube) 😂
 
LAN mi ne treba, samo bezicno. Znaci nema razlike u kvalitetu slike? Za Sport paket ni daljinski nije neka prednost
 
Šta je prednost Eon daljinca za Mi box s?
 
@old
Identičan stream stiže i na Mi Box i na Eon boxu, sad da li postoje razlike u reprodukciji toga... ipak Mi Box ima stariju generaciju Amlogic S905 serije SoC. Nek se javi @Gileb kao kompetentan za to poređenje pošto on već 2 godine koristi i Mi Box i SDMC model Eon boxa.

@radashin

Pa za početak numerički tasteri za promenu TV kanala? Plus Eon daljinac nudi i mogućnost kontrolisanja TV-a /radi i kao IR daljinac.

c0864c8f-45a1-4849-883f-d8eb322fd414.jpg


-Daljinski-za-EON-Smart-box-2-komada-949-dinara-_slika_O_114770137.jpg
 
Poslednja izmena:
У последњих неколико дана јавио ми се проблем када се истовремено гледа програм на Еон боксу и андроид боксу (х96н).
Слика сецка сваких пар минута са поруком ,,нема сигнала ( шифра #2001000).

Када се затвори Еон апликација на било којем боксу, онај други нормално ради.
Када се гледа на једном Еон а на други било шта (коси, иптв, ју тјуб), такође нормално ради. Један бокс и телефон, такође ради.

Све пробао што ми је пало на памет, мењао днс-ове, везивао на лан, вајфај, опет исто. Интернет (Супернова), према СББ-у нормалне брзине, нема сецкања.

Неко са сличним искуством?
 
Sto, jesi presao na neki drugi? Sta mislis koji je bolji, Eon ili Mi Box S?
Kad sam ja gledao rodbini, Eon box je bio najbolji za Eon jer je i odmah ulazio u aplikaciju i nije bilo nikakvih problema sa slikom, ne znam da li se situacija u medjuvremenu promenila.

Mi Box ima normalan Android TV a ne neki SBB budz, podrsku za Netflix i wireless a Eon Box ima bolji cipset (1.8GHz, 12nm), LAN, 2 USBa, slot za memorijsku, bolji daljinac (ima i wireless ali zahteva akrobacije), ne zauzima Smart TV slot kao drugi box a i nesto je jeftiniji pa ti vidi
 
@old
Identičan stream stiže i na Mi Box i na Eon boxu, sad da li postoje razlike u reprodukciji toga... ipak Mi Box ima stariju generaciju Amlogic S905 serije SoC. Nek se javi @Gileb kao kompetentan za to poređenje pošto on već 2 godine koristi i Mi Box i SDMC model Eon boxa.

@radashin

Pa za početak numerički tasteri za promenu TV kanala? Plus Eon daljinac nudi i mogućnost kontrolisanja TV-a /radi i kao IR daljinac.

c0864c8f-45a1-4849-883f-d8eb322fd414.jpg


-Daljinski-za-EON-Smart-box-2-komada-949-dinara-_slika_O_114770137.jpg
Kako se uparuju?
 
@laksativ
Ko kako se uparuje?

1) Mi Box i Eon daljinac? Preko Bluetooth-a kao i sa Eon box :D :D
2) Eon daljinac u IR režimu rada (= kad se sa STB/TV dugmetom klacka između IR i BT režima) sa TV aparatom? Ima kombinacija tastera na daljincu koja se stisne i potom imaš tabelu u PDF-u na Telemach Slovenija sajtu sa kodom koji unosiš za LG, Samsung, Philips, Sony.... proizvođača TV.
 
verovatno je u Sloveniji teze naci taj daljinski na buvljaku...
 
Kad sam ja gledao rodbini, Eon box je bio najbolji za Eon jer je i odmah ulazio u aplikaciju i nije bilo nikakvih problema sa slikom, ne znam da li se situacija u medjuvremenu promenila.

Mi Box ima normalan Android TV a ne neki SBB budz, podrsku za Netflix i wireless a Eon Box ima bolji cipset (1.8GHz, 12nm), LAN, 2 USBa, slot za memorijsku, bolji daljinac (ima i wireless ali zahteva akrobacije), ne zauzima Smart TV slot kao drugi box a i nesto je jeftiniji pa ti vidi
LAN, USB i memorijska nisu neophodni, bitnije mi je koji brze radi, gde je bolja slika i koji ima vise aplikacija na marketu kako bi bile dostupne a ne skrivene.
Sta znaci to da ne zauzima drugi slot za smart TV, da moze da se gleda istovremeno na Eon boxu i smart TV i na telefonu? Ja sam njih razumeo da moze istovreneno 1 Android TV i 1 mobilna (ili PC) aplikacija a da moze da se instalira na ukupno 5 uredjaja tj. 4 ako se uzima paket bez boxa.
 
Ako hoces da ti ne zauzima slot onda Eon boks, ali moras da budzis wifi posto neces lan. Inace kod mene rade SmartTv i dve mobilne u isto vreme...
 
Ne znam sta oni kazu ali dosta oprecnih ingormacina daju. Registrovanih imam 1 smartTv i 5 mobilnih, a istovremeno 1 smart i dve mobilne, vise puta probao bas zbog price ovde, mada u 99% slucajeva koristim samo dve istovremeno...
 
Inace kod mene rade SmartTv i dve mobilne u isto vreme..
Pusti te 2 mobilne istovremeno i gledaj duže od minut pa nam javi utiske ovde ;)

@old Eon boxevi koje kupiš od SBB-a (ili dobiješ na korišćenje) ne zauzimaju taj 1 SmartTV slot koji svaki korisnik ima po 1 MojSBB / MojEon /MojTotal / MojTelemach nalogu.

Znači, kad bi imao 2 Eon boxa + Smart TV app instaliran na TV-u ili nekom boxu sva 3 stream-a bi mogao istovremeno da gledaš.
Dok ne može istovremeno 2 ne-smart stream da rade (tipa na 2 kompa).

Ne-smart aplikacija možeš 3 da registruje uređaja a od njih samo 1 može da streamuje nešto. Ako pustiš 2 posle ~minut - minut i po će da ti stane onaj koji si prvi pustio.
 
Naravno da rade dve mobilne istovremeno, do pre par meseci dok nisam kupio novi boks na koji sad imam smartTv app, radile su normalno. Duze od 90-100min koliko traje jedna utakmica nisam gledao..
P.S. evo setio sam se, u petak sam gledao utakmicu na mobilnom telefonu, posto sam radio, a zet isto na mobilnom preko mog naloga takodje, sve normalno radilo...
 
Ti si onda poseban ;) Ili si padobranac sa 3/5 multiscreen slotovima a mešaš se u diskusiju za one koji imaju pakete sa 1/3.
 
Covek je napisao da moze 5 da registruje, ja sam mu samo potvrdio. Inace za ovo sto sam napisao nemam nikakvu korist da lazem i tvrdim nesto sto nisam probao. Toliko od mene...
 
I ja sam na SBBu godinama i još 8 dana i uvek sam mogao da registrujem 5 mobilnih uređaja i više puta se desilo da više od jedne rade istovremeno, bez prekida.
 
Očigledno da ne praviš razliku između "Eon u mreži" (pa tu da li je Duo / Trio ili samo TV usluga paket) vs "Eon van mreže PREPAID" vs "Eon van mreže POSTPAID (naročito za korisnike koji su uzeli paket pre 2+ godine)".
A imaju različit broj ti ne-smart ili ti kako SBB to zove "multiscreen" slotova.

Trio u mreži ima 3/5 multiscreen (i beše nikad nisu imali na MojSBB promo dodatak za još 3/5). Kad se uzme samo TV paket u mreži varijanta ima 1/3.

Eon OTT prepaid varijanta (a svi "mini paketi" (sportski, porodični...) su prepaid) ima 1/3 i nikad nisu imali dostupan promo dodatak za još 3/5 da dodaju.

Eon OTT postpaid po ugovoru takođe ima samo 1/3 slotova a do pre par meseci su na MojSBB portalu imali dostupan besplatni promo za 3/5 pa da ukupno imaju 4/8. Ja sam to imao i koristio. To za nove korisnike nije dostupno već nekoliko meseci u nazad.

TotalTV takođe ima 1/3 (+ nesrećnici nemaju pravo na 1 SmartTV slot).

Ako sam dobro razumeo @old je uzeo ili planira da uzme Eon OTT uslugu? I razmatra da li da kupi Eon box ili neki drugi box?
 
Da, ili samo paket i Mi box ili paket i Eon box, sto sad deluje bolje ako ostaje mesto za jos 1 TV istovremeno.
 
Tako je, kupovinom (legalno od SBB ne sa oglasa :D) svakog primerka Eon boxa dobiješ još 1 stream koji radi istovremeno sa svim ostalim na tom istom nalogu. Drugim rečima Eon boxevi imaju poseban tretman.

Ako ne kupiš njega nego Mi Box / Mecool / random kinez / šta god imaćeš maximalno 2 istovremena stream-a da gledaš i to 1 Smart + 1 ne-smart / multiscreen (= ne može 2 mobilna ili 2 kompa kad se box ne koristi).
Kupovinom jednog Eon boxa taj broj istovremenih raste na 3, kupovinom 2 Eon boxa na 4... Samo što valjda?? još uvek uz Eon OTT prepaid ne daju da kupiš 2 Eon boxa?

A ako kupiš tuđi primerak Eon boxa sa oglasa taj primerak kad se aktivira pomoću OTP koda bi ti zauzeo taj jedan jedini SmartTV slot. Dakle ima u tom slučaju tretman kao bilo koji drugi Android box uređaj.
Samo sa bonus komplikacijom da je 99% sigurno blokirano aktiviranje fabričke Eon aplikacije i da moraš da se mlatiš sa instaliranjem klonirane Eon app :D
 
Poslednja izmena:
Onda mi je bolji Eon box, sta znam. Da li moze da se podesi da ne pokrece odmah Eon aplikaciju?
 
Eon box? Jedino da totalno disable-uješ Eon app (tj morao bi i sve ostale United Cloud aplikacije) pomoću ADB, drugačije jok.
 
Mora uvek prvo da se udje i izadje iz Eon da bi pristupio nekoj drugoj aplikaciji? Bas bezveze. Kako nema nesto, startup, launch on boot?
 
Koja je cena Eon boxa legalno da se kupi?
 
Ako izadjes iz Eon aplikacije i onda ugasis box nakon sto ga ukljucis ne ulazi u Eon aplikaciju nego na pocetni ekran Androd tv-a. Jedino kad restartujes box ili ga iskljucis pa ukljucis u struju ulazi u Eon aplikaciju prilikom startovanja.
 
Otkljucani su svi premium kanali samo se HBO paket aktivira preko portala moj sbb odmah na pocetnoj stranici opcija za aktivaciju 🙂
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno