Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mora direktno. Samo što bi bez coax signala pri svakoj promeni kanala morao da premotavaš par sekundi (čime se iz live režima koji radi kroz coax / DVB-C mux aplikacije prebacuje na stream koji radi kroz LAN & internet konekciju) u nazad da bi gledao TV program.
 
Što znači da za moju varijantu ili EON OTT nekako da nabavim ili drugi STB tipa MIBox 🤷‍♂️ jer imam slobodan slot za EON tv
Hvala na savetu i brzom odgovoru, by the way 👍
 
Pozdrav drugari...

Ala sam se načitao svega i svačega ovde na forumu proteklih par dana, stigao do pola tek, umorio se od čitanja i mogu da priznam da sam mnogo toga i naučio o EON box-u iako ga ne posedujem još uvek... LM.
Nisam naleteo na pravu informaciju koja mene interesuje ali pokušaću ukratko da se informišem jer smatram da ovde ima iole kompetentnih osoba koje mogu da mi daju ako ništa drugo bar približan odgovor na moju dilemu...
Ovako:
Dugogodišnji sam SBB korisnik sa trenutnim paketom:
"Digitalni duo TV+NET Gold" i planiram nakon isteka UO u decembru da predjem na "EON Full" paket.
U paketu ću dobiti jedan EON stb koji će biti glavni za kuću u kojoj sam trenutno i gde mi je priključak...
Planiram i da doplatim za još jedan EON stb uredjaj koji ću koristiti u stanu, gde se selim uskoro.
Moja dilema je sledeća:
Stan, u koji se selim, je veoma blizu moje kuće (100 metara) i planiram da pošaljem WiFi signal sa profesionalnom opremom (Ubiquiti), da bih imao net na istom SBB priključku u tom stanu i naravno da ne bih plaćao dodatni priključak.
E sad, ako neko može da me prosvetli da li će tako funkcionisati dokupljeni EON stb, znači samo na poslatom internet signalu ili da idem na varijantu MI box S ???
Iskreno buni me EON box i njegova veza sa ruterom jer sam čitao da su dva porta na ruteru za internet a dva za EON komunikaciju. Tako da ako šaljem wifi signal plaši me da neće raditi STB jer mora biti povezan preko LAN kabla na odgovarajući port u ruteru...
Inače trenutno koristim UBEE evw32c ruter i mislim da njega neću menjati jer on ide uz paket koji želim da uzmem.
AKO NEKO IMA IDEJU NEK POMOGNE...
Pozz
ako taj drugi eon box bude sdmc ot0202 sve ce funkcionisati lepo ako bude dobar internet ali samo taj sdmc eon box ne kaon ( kaon je onaj sa koaxialnim ulazom )
 
To sam shvatio "Gogiiii" jer sam pročitao više od pola foruma na ovu temu...
U svakom slučaju hvala na odgovoru i tebi i Shamanu i svima koji se trude da pomognu novim korisnicima EON paketa...
Pitanje je samo da li će ovi iz SBB-a da mi ponude uopšte da biram STB u okviru prelaska na EON paket...
S'obzirom da sam korisnik u mreži...
 
To sam shvatio "Gogiiii" jer sam pročitao više od pola foruma na ovu temu...
U svakom slučaju hvala na odgovoru i tebi i Shamanu i svima koji se trude da pomognu novim korisnicima EON paketa...
Pitanje je samo da li će ovi iz SBB-a da mi ponude uopšte da biram STB u okviru prelaska na EON paket...
S'obzirom da sam korisnik u mreži...
mnogo osoba na forumu su pisali da su menjali kaon za sdmc box
ti mozes da naglasis da zelis njega jer ces ga gledati na drugi kraj kuce gde ne zelis da razvlacis koaksialni kabal vec samo lan
 
  • Like
Reagovanja: PmP
Jel ima neki vpn addon za browser pa da se na mts mreži gleda n1 i nova s preko računara?
Ranije je radilo, sad radi kratko, ali vraćanje nikako.
 
Jel ima neki vpn addon za browser pa da se na mts mreži gleda n1 i nova s preko računara?
Ranije je radilo, sad radi kratko, ali vraćanje nikako.
Ja sam u Grckoj koristio Urban VPN jer je free i ima Hrvatske servere, pa mi je skoro sve bilo otključano...
Nadam se da radi još uvek, probaj 🤷‍♂️
 
Instalirao sam Mts-ov Iris app na Eon box i sve generalno radi kako treba. E sad, desava se nasumicno da se slika zamuti i krene sa izbacuje neku network gresku. Povezan je lan kablom i tu na njemu mereno 290/14mbit.. Jel imao neko slican problem?
 
Imam ja. Meni to redovno izbaciju. Još treba da sređuju aplikaciju.
 
Pocelo je na nekom noname boxu da se pojavljuje
"EON TV se ne moze koristiti na ovom uredjaju.
Razlog moze biti rutovan uredjaj, modifivan ROM ili neka druga izmena sistema"

Jel zna neko o cemu se radi?
Uredjaj nije rutovan, app instaliran sa android stora...
 
Počelo je to pre par meseci ,i na mobilnim uređajima .Do skora je problem rešavalo ako se skine pretposlednja verzija aplikacije ,sad već ne znam .Drug je to pokušao i nije uspelo .Onda vratio opet poslednju verziju i proradilo(do daljnjeg ).Nema to veze sa robotom i čime već ,javlja se mnogima ,koji i nemaju root .Ja npr imam root na telefonu ,i nisam imao taj problem uopšte ..
 
Mnogi sa kinez boxevima misle da nemaju root ;) Logikom "ja ga nisam rootovao, znači nema root?". Ali da, slažem se da im ta provera brljavi opasno i da hvata u mrežu telefone bez ikakvih modifikacija. S druge strane kinez boxevi u tipa 80% su "pre-rooted" ili imaju test-keys build ili neku modifikaciju.
 
Iskreno, ne znam da li ima bilo kakav root ovaj box jer nije kod mene, ne koristim ga ja. Znam sigurno da ga korisnik nije rootovao, ako je kao sto kazes "pre-rooted" onda krastavac. Ali svakako je app radila do pre mesec dana normalno
 
Pomoć ako može.
Ima li gdje stock firmware za eon smart box (UG STB SDOTT0202) 2GB ram, 4GB rom?
Probao sam Aidan romove ali im je WiFi vrlo loš.
 
Ccc, o tome se valjda misli pre nego što se igraš flešovanja custom ROM-a.
 
Pa ako je bootloader otključan u teoriji makar trebalo bi da na drugom primerku SDMC boxa može da se bootuje custom recovery (TWRP) i kreira nandroid backup koji se posle restore-uje na tvom primerku?

Testiraj za početak da li fastboot uspešno bootuje (dakle fastboot boot, ne fastboot flash) ovaj TWRP image:


Taj X96 Max box koristi isti "franklin" board kao SDMC model Eon boxa...
 

Prilozi

  • BackUp1.jpg
    BackUp1.jpg
    271.8 KB · Pregleda: 78
  • BackUp2.jpg
    BackUp2.jpg
    286.5 KB · Pregleda: 75
  • BackUp3.jpg
    BackUp3.jpg
    292.2 KB · Pregleda: 66
  • BackUp4.jpg
    BackUp4.jpg
    263.4 KB · Pregleda: 61
  • BackUp5.jpg
    BackUp5.jpg
    227.2 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
Jel radi NBA league pass na eon boxu ?Vidim ima aplikacija al mi isteklo pa ne mogu da probam .I ako da ,kako radi ?
 
Ako neko moze da mi pošalje link za NBA app da mogu da prebacim N EON.
Ovo kad radim cast sa telefona slika je dosta loša.
 
Pa samo kucaj NBA u playstore od eona ,ima ga tamo ..
 
Pozdrav ljudi...

Prošle nedelje sam se prebacio sa starog paketa D3 na EON Full, dobio box i sve je bilo ok do juče.
Taman sam pomislio da su ga konačno usavršili ažuriranjima nakon 3 godina, medjutim kur moj.
Šta se meni dešava...
Kad vratim bilo koj kanal da gledam neku emisuju, vesti ili šta god hteo, stream ili zakuca nakon par minuta ili totalno nestane pa se vrati i sve to puno nervira... Merio sam net u tom trenutku i sve je ok.
Ima li neko neki predlog, prilog, uputstvo šta činiti...???
Nisam ga još uvek vratio na fabrička ali ako ću morati, nema druge. Ne vraća mi se zbog svih app koje sam instalirao, pa ću morati ponovo...
 
Preko MTS-a 1099din. Ko ima paket poput mene isplati se
Da se ispravim prvo,1500 je cena na mesecnom nivou,1700 je premijum(na dva tv istovremeno).Nemam mts ,al mozda mogu nac nekog pa preko njega.U sustini ,trabaju nam samo podaci mts naloga da se prijavimo ,i onda se tih 1100 din placa odvojeno,preko racuna(ko inace sto se placa za nba) ,ili i to ide na racun tog mts korisnika ,pa onda on placa na mesecnom nivou,uz ostale stvari..?
 
Da se ispravim prvo,1500 je cena na mesecnom nivou,1700 je premijum(na dva tv istovremeno).Nemam mts ,al mozda mogu nac nekog pa preko njega.U sustini ,trabaju nam samo podaci mts naloga da se prijavimo ,i onda se tih 1100 din placa odvojeno,preko racuna(ko inace sto se placa za nba) ,ili i to ide na racun tog mts korisnika ,pa onda on placa na mesecnom nivou,uz ostale stvari..?
Ide na zbirni račun, a u specifikaciji računa piše stavka po stavka šta je i koliko košta
 
Pozdrav ljudi...

Prošle nedelje sam se prebacio sa starog paketa D3 na EON Full, dobio box i sve je bilo ok do juče.
Taman sam pomislio da su ga konačno usavršili ažuriranjima nakon 3 godina, medjutim kur moj.
Šta se meni dešava...
Kad vratim bilo koj kanal da gledam neku emisuju, vesti ili šta god hteo, stream ili zakuca nakon par minuta ili totalno nestane pa se vrati i sve to puno nervira... Merio sam net u tom trenutku i sve je ok.
Ima li neko neki predlog, prilog, uputstvo šta činiti...???
Nisam ga još uvek vratio na fabrička ali ako ću morati, nema druge. Ne vraća mi se zbog svih app koje sam instalirao, pa ću morati ponovo...
Probaj da restartujes aplikaciju pre nego sto uradis fabricka
 
  • Like
Reagovanja: PmP
Probaj da restartujes aplikaciju pre nego sto uradis fabricka
Ma rešio sam na kraju, pisao podršci na FB i lik otuda uradio restart i box-a i modem-a i ono proradi sve, srećom nisam morao da se kočim sa vraćanjem na fabrička....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno