Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zato se i zove VIDA jer vidi sta gledam pa ne nervira sakrije reklamu 🤪
 
da li radi na fire sticku?
Fire stick ima zvanicnu Netflix aplikaciju koja radi bez prepravki.
Zamisli da se oglašavaš na televiziji poput Sportklub, gde najviše korisnika gleda isti preko EON, koja ima tu tupavu VIDU i koja preseca reklame na pola i ne zna jel reklama pošla il' prošla. :ROFLMAO: Nije me briga ni malo samo kažem..
Meni ponekad secnu reklame na Android boxu.
 
Pozdrav svima, da li je neko pokusavao da otkljuca EONSmartBox SDOTT0202, jer mi odma trazi kod za aktivaciju Eona i nemam ni jednu drugu mogucu opciju, a ja sam hteo da ga korisim za YT, PlayStore i slicno.
 
Kako da povežem 2 stvari na 1 usb?
Imam usb ventilator i mini tastaturu. Probao neki hub ali neće.

Da li je neko uspeo da potera USB HUB i da koristi isti na EON Box-u? Interesuje me pošto planiram da poručim neku tastaturu+touchpad pa da ujedno povežem i neki Flash/HDD kada hoću nešto da pogledam od medije. Mislio sam da porucim UGREEN USB HUB, da li samo sa USB interfejsima ili sa Ethernet portom...

Može i preporuka za tastaturu+touchpad sa Ali-a ako ste poručivali i koristite sa Eon-om.
 
Ja isprobao na dva Eon boxa ( Kaon ) na jednom sve radi extra i sve serije rade a na drugom ne otvara neke orig serije tipa Damin Gambit , lupin , Innocent sto se vec pisalo na drugom mestu ovog foruma , probacu na ovom drugom boxu da ponovo instaliram da vidim da li ce da proradi u fullu sve , u svakom slucaju sve pohvale 😁😃👍
Pozdrav,Jel potrebna registracija i sve ostalo ili?
 
Obican air mouse od 400-600 dinara ima ga svuda po radnjama i kp super radi na eon boxu kao i na uglavnom svim boxovima.
 
Da li je neko uspeo da potera USB HUB i da koristi isti na EON Box-u? Interesuje me pošto planiram da poručim neku tastaturu+touchpad pa da ujedno povežem i neki Flash/HDD kada hoću nešto da pogledam od medije. Mislio sam da porucim UGREEN USB HUB, da li samo sa USB interfejsima ili sa Ethernet portom...

Može i preporuka za tastaturu+touchpad sa Ali-a ako ste poručivali i koristite sa Eon-om.
Koristi Plex za mediju? :) :p

Ja ubacio SD Card + 1 USB port je zauzeo USB Dongle od Wireless tastature, pa je 2. port slobodan za, štagod ako zatreba. Mada, ovaj drugi port je rekao bih i neupotrebljiv jer ga je ADB "ubio". :ROFLMAO: Što nema smisla al' 'ajde.
 
Pozdrav svima,
Imam SBB EON Full paket, zvao sam tehnicku podrsku da vidim da li je moguce da koristim Smart TV Box da bi imao EON na drugom Tv-u, naravno, dobio sam genericki odgovor da rade samo Smart TV uredjaji, tipa LG, Samsung i ne stariji od 3 godine.
Razmisljao sam o ovom uredjaju :

gembird gmb-x96 mini 16/2 gb​

Sada je na nekoj akciji od 4000 din. , da ne reklamiram prodavnicu, interesuje me da li ga je neko testirao da li je kompatibilan sa EON aplikacijom ili preporucujete neki drugi model.
 
Pozdrav svima,
Imam SBB EON Full paket, zvao sam tehnicku podrsku da vidim da li je moguce da koristim Smart TV Box da bi imao EON na drugom Tv-u, naravno, dobio sam genericki odgovor da rade samo Smart TV uredjaji, tipa LG, Samsung i ne stariji od 3 godine.
Razmisljao sam o ovom uredjaju :

gembird gmb-x96 mini 16/2 gb​

Sada je na nekoj akciji od 4000 din. , da ne reklamiram prodavnicu, interesuje me da li ga je neko testirao da li je kompatibilan sa EON aplikacijom ili preporucujete neki drugi model.
Mislim da vecina zna koja je prodavnica 🤣 imaju taj i jos tri boxa u ponudi zadnjih nekoliko godina.... Nemoj uzimati, za te pare imas na KP mnogo bolje.
 
Видим да имају " у понуди " и овај нови ЕОН бокс.

Да ли је неко добио овај бокс?
 
Ljudi, da li zna neko kako da isključim google glasovnu pretragu? Isključio sam sve u android podešavanjima što je imalo veze sa mikrofonom, ali i dalje kada pritisnem mikrofon na eon daljinskom pokrece glasovnu pretragu.
 
Pa nemoj da stiskaš taster :D I to nije samo taster za "glasovnu pretragu" već je to Google Asistent taster.

ili ga remapiraj sa Button Mapper da radi nešto drugo ili da ne radi ništa. Pošto i kad isključiš Asistenta u Settings pritisak tog dugmeta će da reaguje i da ti nudi da aktiviraš Asistent funkcionalnost.
 
Pozdrav svima,
Imam SBB EON Full paket, zvao sam tehnicku podrsku da vidim da li je moguce da koristim Smart TV Box da bi imao EON na drugom Tv-u, naravno, dobio sam genericki odgovor da rade samo Smart TV uredjaji, tipa LG, Samsung i ne stariji od 3 godine.
Razmisljao sam o ovom uredjaju :

gembird gmb-x96 mini 16/2 gb​

Sada je na nekoj akciji od 4000 din. , da ne reklamiram prodavnicu, interesuje me da li ga je neko testirao da li je kompatibilan sa EON aplikacijom ili preporucujete neki drugi model.

Odustao sam od Gembirda.
Ima li neko mozda uredjaj na kome radi Smart TV aplikacija, ne ova verzija za mobilne uredjaje. Ubih se od pretrage na forumima i Youtube-u i ne mogu da nadjem odgovor.
 
Prati akcije na Mi Srbija, uzmi Mi Box S ako imas ultra HD TV ili Mi TV Stick ako imaš full HD TV....
Meni je zvuk bolji preko Mi box S nego direktno sa LG TV tjunera.
 
Какве везе има 1080р или 4К тв и избор бокса? Бољи је Ми бокс Ѕ.
 
Pozdrav svima,
Imam SBB EON Full paket, zvao sam tehnicku podrsku da vidim da li je moguce da koristim Smart TV Box da bi imao EON na drugom Tv-u, naravno, dobio sam genericki odgovor da rade samo Smart TV uredjaji, tipa LG, Samsung i ne stariji od 3 godine.
Razmisljao sam o ovom uredjaju :

gembird gmb-x96 mini 16/2 gb​

Sada je na nekoj akciji od 4000 din. , da ne reklamiram prodavnicu, interesuje me da li ga je neko testirao da li je kompatibilan sa EON aplikacijom ili preporucujete neki drugi model.
Imam ga ja, ubačen atvexperience rom, eon smart tv aplikacija radi sasvim normalno. Za 3000 koliko košta sa garancijom od godinu dana na kp nećeš naći ništa bolje, ili ja ne znam dobro da tražim...
 
Izvinjavam se svima na smaranju, pronasao sam temu na ovom forumu "Android multimeija playeri" i prelistao 50-tak strana, porucio sam sinoc "Mecool KM1 Classic 2/16"
Sertifikovan Google uredjaj sa Androidom 10, radi Eon bez ikakvih romova i dosta brz procesor ima. Hvala svima.
 
Какве везе има 1080р или 4К тв и избор бокса? Бољи је Ми бокс Ѕ.
Imam oba, bolji jeste, ali i skuplji, prošle nedelje je mi tv stick bio samo 3500 din sa poštarinom, sve na njemu radi odlično ali samo do full HD (EON Tv, Kodi, Hbo Go, Netflix, YouTube, S Tube, Rokkr...).
 
Ради за сада а са 1гб рам питање колико дуго.
 
Posle malo duzeg igranja na tri uredjaja ( eon box kaon i ott i andrid boxa a95x ) uspeo sam da kloniram Eon Tv smart aplikaciju za android tv i instaliram na kaon i ott eon boxu ( uporedo sa original eon aplikacijom ) pa da podelim do cega sam dosao
Prvo skinuo sam Clone app sa moddroid.com ver.2.6.0 provereno radi na eon boxu a onda sam skidao sa boxa original apk sa save file preko clone app i takvu EON TV apk clonirao uz samo promenu u police setting " hide android id " aplikacija proradi prihvati ott code ( serijski broj uredjaja se skroz promeni a u nalogu sbb ga vidi kao android tv )i sve sljaka do gasenja uredjaja iz struje a onda pri ponovnom paljenju zabaguje i nece da se pokrene ali onda sam skinuo EON TV apk (ver. 3.77.12297 )sa apkpure.com i onda nju clonirao tu onda daje samo ott code bez serijskog broja sve proradilo i posle gasenja iz struje opet se uloguje i radi napominjem da aplikacija totalno nevezano radi od clone app koja se moze i deinstalirati kad se sve uradi a clonirana eon tv apk ostaje na uredjaju gde se u fazi cloniranja moze menjati ime i svasta nesto tako da ima leka kod eon boxova (oni kupljeni preko k.p. )koji su otkljucani tj moze se doci do android boxa , ostaje jos kod onih kojima su uradjen fabricki reset i ne moze se preskociti pocetni ekran aktivacije da neko provali kako barem doci do android boxa 😀🙂😁, kad sam se vec raspisao da podelim da u cloniranoj apk sve je isto ako sam ne promenis u podesavanjima ,ne vidi samo daljinac ali on radi i svi dugmici funkcionisu samo eon dugme je vezano za original apk sve ostale funkcije rade 😁😁😁 da zavrsim znaci clone eon tv radi kao dual apk po principu kao i viber i ostale aplikacije sa vise naloga
 
Pozdrav drugari...

Ala sam se načitao svega i svačega ovde na forumu proteklih par dana, stigao do pola tek, umorio se od čitanja i mogu da priznam da sam mnogo toga i naučio o EON box-u iako ga ne posedujem još uvek... LM.
Nisam naleteo na pravu informaciju koja mene interesuje ali pokušaću ukratko da se informišem jer smatram da ovde ima iole kompetentnih osoba koje mogu da mi daju ako ništa drugo bar približan odgovor na moju dilemu...
Ovako:
Dugogodišnji sam SBB korisnik sa trenutnim paketom:
"Digitalni duo TV+NET Gold" i planiram nakon isteka UO u decembru da predjem na "EON Full" paket.
U paketu ću dobiti jedan EON stb koji će biti glavni za kuću u kojoj sam trenutno i gde mi je priključak...
Planiram i da doplatim za još jedan EON stb uredjaj koji ću koristiti u stanu, gde se selim uskoro.
Moja dilema je sledeća:
Stan, u koji se selim, je veoma blizu moje kuće (100 metara) i planiram da pošaljem WiFi signal sa profesionalnom opremom (Ubiquiti), da bih imao net na istom SBB priključku u tom stanu i naravno da ne bih plaćao dodatni priključak.
E sad, ako neko može da me prosvetli da li će tako funkcionisati dokupljeni EON stb, znači samo na poslatom internet signalu ili da idem na varijantu MI box S ???
Iskreno buni me EON box i njegova veza sa ruterom jer sam čitao da su dva porta na ruteru za internet a dva za EON komunikaciju. Tako da ako šaljem wifi signal plaši me da neće raditi STB jer mora biti povezan preko LAN kabla na odgovarajući port u ruteru...
Inače trenutno koristim UBEE evw32c ruter i mislim da njega neću menjati jer on ide uz paket koji želim da uzmem.
AKO NEKO IMA IDEJU NEK POMOGNE...
 
Mislim da EON box koji daju korisnicima na kablovskoj infrastrukturi (beše valjda kaon model) nema mogućnost povezivanja preko WiFi mreže, već isključivo preko LAN kabla. Rešenje za tvoju situaciju bi moglo da bude, baš kao što si rekao, Mi Box S. Mada bi verovatno mogla i neka gimnastika kako bi se omogućio WiFi i na takvom modelu EON box-a, što je najbolje da ti neko drugi objasni jer baš i ne znam kako bi to moglo (ima nekih WiFi modula ili kako se to već zove, ili nekako softverski na box-u ako to uopšte može).
 
Ma ja bih u svakom slučaju dovedeni signal pustio na ruter, tako da bi imalo LAN konekcije za BOX ali dali bi radio tako STB ili mora direktno biti povezan na SBB router...
Kapiraš, na šta mislim...???
Jer coax u svakom slučaju neće biti povezam, već samo lan sa dovedenog signala...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno