Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda sam se pogresno izrazio u pocetku, formati ce varirati, nije mi problem vezan za konkretan format kolko na to sto kaon nije hteo da saradjuje sa externim uredjajima koje mu ubacim.
Znacilo mi je makar da znam koja su ogranicenja i zasto (potencijalno) nije radilo
Fat32, 1tb usb 3.0 provereno radi uz fat32 ograničenja u veličini fajla
 
Nesto si pobrkao loncice.
Bio na eonu full, sad obnovio ugovor samo za eon tv bez njihovog neta i bez telefona... 1500 din mesexno ,rekose imam i premotavanje ali ce mw kostati 110 din mesecno preko. Nakacio eon box na mts ne rade kanali a ne radi premotavanje, a izrocito je receno da imam i premotavanje.....za to pitam
 
Polako,odjavio si Eon u uzeo Eon van mreze i pri tome si dobio od njih nov Eon Sdmc box?
 
Pre će biti da je uzeo "u mreži" samo TV uslugu / TV paket i to Eon Light.
 
Pre će biti da je uzeo "u mreži" samo TV uslugu / TV paket i to Eon Light.
Uzeo eon light ( sa gratis hit paketom). Radi premotavanje na recimo rts ali ne radi na npr. N1,sport klubovima, nova kanalima....o tome se radi. Da sam.znao.ne.bih ni uzimao a rekli.su da radi.
Pre će biti da je uzeo "u mreži" samo TV uslugu / TV paket i to Eon Light.
Uzeo eon light ( sa gratis hit paketom). Radi premotavanje na recimo rts ali ne radi na npr. N1,sport klubovima, nova kanalima....o tome se radi. Da sam.znao.ne.bih ni uzimao a rekli.su da radi.
Polako,odjavio si Eon u uzeo Eon van mreze i pri tome si dobio od njih nov Eon Sdmc box?
Ostala mi eon kutija koju sam imao na eon fullu, uzeo tv paket van njihove mreze - eon light plus gratis hit paket.... Premotavanje ne radi samo na n1, nova kanalima i sport klubovima a receno je da ce raditi...
 
Nisu bili precizni i ti nisi bio precizan u prethodnom komentaru kad si došao ovde da tražiš pomoć. Napisao si da ti ne radi premotavanje (uopšte) a ne da ti ne radi premotavanje na nekoliko konkretnih kanala... što su 2 drastično različite stvari.

Na N1, SK... ti garant ne radi ni live gledanja kad probaš na mobilnom, kompu... jer je stream za te kanale blokiran kad pristupaš sa MTS internetom.

Ako ti ne radi premotavanje ili nisi uzeo OTT paket ili ti "Eon kutiju" i MojSBB nalog nisu lepo podesili. Jer opisano ponašanje je ponašanje "u mreži" naloga kad se kombinuje sa MTS internetom. Svakako su Eon box trebalo da ti zamene ... ako si stvarno uzeo Eon Light OTT a ne klasičan "u mreži" Eon Light.

Pročitaj ti pažljive ugovor / aneks i baci pogled i na MojSBB portal / aplikaciju šta piše za naziv paketa.

eon_light_ott.PNG

Sve u svemu ako nije prošlo 15 dana od sklapanja tog ugovora zovi SBB i traži da raskinete taj ugovor a da sklopiš novi za Eon Light OTT ili ti Eon Light "van mreže" . Dakle ovo:


Sa tom varijantom paketa rade svi kanali sa koje god Eon aplikacije & uređaja gledao.
Znači daaa, tako je apsurdna situacija da iako na tvojoj lokaciji imaš dostupnu SBB kablovsku tražiš da ti prodaju uslugu koja je namenjenja primarno za tamo gde nema SBB kablovske mreže.

Bitna stvar koju treba da uzmeš u razmatranje pre donošenja odluke je da na streamu / na OTT paketima live ti kasni 30-40s u odnosu na ostatak zgrade / u odnosu na koristinike koji gledaju klasičnu SBB kablovsku TV.

Tako da imaš izbog da biraš od 2 zla koje ti je manje, tj šta ti je bitnije:

1) da možeš da premotavaš sve kanale gde god da si u Srbiji (i kući kad si, jer što se Eon servera tiče i kad si kući na MTS nisi u SBB mreži) = uzmi Eon Light OTT

2) da žrtvuješ premotavanje ali da nemaš kašnjenje u odnosu na komšije (što u zgradama iritira kad se gleda sport) i da imaš nešto bolji kvalitet "slike" kad gledaš live sadržaj = paket koji sad imaš i koristiš.
 
Poslednja izmena:
Nisu bili precizni i ti nisi bio precizan u prethodnom komentaru kad si došao ovde da tražiš pomoć. Napisao si da ti ne radi premotavanje (uopšte) a ne da ti ne radi premotavanje na nekoliko konkretnih kanala... što su 2 drastično različite stvari.

Na N1, SK... ti garant ne radi ni live gledanja kad probaš na mobilnom, kompu... jer je stream za te kanale blokiran kad pristupaš sa MTS internetom.

Ako ti ne radi premotavanje ili nisi uzeo OTT paket ili ti "Eon kutiju" i MojSBB nalog nisu lepo podesili. Jer opisano ponašanje je ponašanje "u mreži" naloga kad se kombinuje sa MTS internetom. Svakako su Eon box trebalo da ti zamene ... ako si stvarno uzeo Eon Light OTT a ne klasičan "u mreži" Eon Light.

Pročitaj ti pažljive ugovor / aneks i baci pogled i na MojSBB portal / aplikaciju šta piše za naziv paketa.

Pogledajte prilog 318140

Sve u svemu ako nije prošlo 15 dana od sklapanja tog ugovora zovi SBB i traži da raskinete taj ugovor a da sklopiš novi za Eon Light OTT ili ti Eon Light "van mreže" . Dakle ovo:


Sa tom varijantom paketa rade svi kanali sa koje god Eon aplikacije & uređaja gledao.
Znači daaa, tako je apsurdna situacija da iako na tvojoj lokaciji imaš dostupnu SBB kablovsku tražiš da ti prodaju uslugu koja je namenjenja primarno za tamo gde nema SBB kablovske mreže.

Bitna stvar koju treba da uzmeš u razmatranje pre donošenja odluke je da na streamu / na OTT paketima live ti kasni 30-40s u odnosu na ostatak zgrade / u odnosu na koristinike koji gledaju klasičnu SBB kablovsku TV.

Tako da imaš izbog da biraš od 2 zla koje ti je manje, tj šta ti je bitnije:

1) da možeš da premotavaš sve kanale gde god da si u Srbiji (i kući kad si, jer što se Eon servera tiče i kad si kući na MTS nisi u SBB mreži) = uzmi Eon Light OTT

2) da žrtvuješ premotavanje ali da nemaš kašnjenje u odnosu na komšije (što u zgradama iritira kad se gleda sport) i da imaš nešto bolji kvalitet "slike" kad gledaš live sadržaj = paket koji sad imaš i koristiš.
Cek sad na srpskom, sve si lepo opisao , jeste osjavio sbb net ostao mi mts net,kanali svi rade ali sve je kako si rekao.eon na fonu ne radi, niti premotavanje navedenih kanala, ( nisam lepo rekao u startu,posle.sam provalio da samo "sbb kanali" necw da se premotavaju) . ako prebace na taj ott onda radi premotavanje ako sam dobro shvatio i na sbb kanalima jel tako.
Pise mi na portali digitalni eon light tv
To je taj na kom nema.premotavanja ako sam te dobro shvatio? To nije taj ott?
 
Jel ima neka tema za Kodi repository koje koristiti ili to ovde ide?
 
Jel ima neka tema za Kodi repository koje koristiti ili to ovde ide?
Sa tvojih 3956 objava i 9 godina na forumu valjda si naučio za Pretragu?
 
Ako ne radi na Eon sajtu niti na mobilnoj aplikaciji kad si konektovan na WiFi / na kućni MTS net 200% sigurno nisi na OTT paketu. Na OTT varijanti Light, Full i Premium rade i "SBB kanali".
Dakle ne može to tako reverst bla truć nego totalni raskid ugovora sa SBB i vraćanje Eon boxa i onda da uzmeš OTT paket i da ti pošalju kurirskom službom drugo model Eon boxa namenjen za OTT korisnike.

Sad da li ćeš zvati podršku i tako dogovoriti sklapanje novog ugovora za OTT / van mreže uslugu ili ćeš celu proceduru da iniciraš online sa odgovarajuće web stranice na tebi je.


Ako ideš online kao novi korisnik OTT usluge tu nema "gratis HIT paket"ali imaš dž mesece... pa biraj.
 
Sa tvojih 3956 objava i 9 godina na forumu valjda si naučio za Pretragu?
Pa ne snalazim se u ovoj ogavnoj app. Nisam na benchu pošteno bio od kad su ovo njesra ubacili. Tapatalk tata
 
Ako ne radi na Eon sajtu niti na mobilnoj aplikaciji kad si konektovan na WiFi / na kućni MTS net 200% sigurno nisi na OTT paketu. Na OTT varijanti Light, Full i Premium rade i "SBB kanali".
Dakle ne može to tako reverst bla truć nego totalni raskid ugovora sa SBB i vraćanje Eon boxa i onda da uzmeš OTT paket i da ti pošalju kurirskom službom drugo model Eon boxa namenjen za OTT korisnike.

Sad da li ćeš zvati podršku i tako dogovoriti sklapanje novog ugovora za OTT / van mreže uslugu ili ćeš celu proceduru da iniciraš online sa odgovarajuće web stranice na tebi je.


Ako ideš online kao novi korisnik OTT usluge tu nema "gratis HIT paket"ali imaš dž mesece... pa biraj.
Majku im, ala nas zezaju.i jedni i drugi i peti...idi bre ....koja je ovo zajebancija....neverovatno...pazi ti sad kao vracas unazad 99 % kanala ali ove njihove ne ....ma.mi smo bre za protektorat ,za bolje nismo majke mi.
Nema fore da se to.premosti naravno? A da ne vracam kutiju pa da cekam drugu itd itd ..
 
Nema fore da se to.premosti naravno?

Da premostiš možeš samo pomoću VPN servera sa IP adresom za koju nisu blokirani ti SBB kanali. A VPN ne raste na drvetu i nema za džabe... osim ko ima nekoga ko je korisnik SBB neta sa krštenim upload pa da mu hostuje VPN server...

Veruj mi na duže staže je najpametnije da se odmah lepo prebaciš na OTT paket i da bude mirna glava. Pod uslovom da su ti ok negativne strane korišćenja OTT usluge: kašnjenje "live" stream-a, nemanje engleskom komentatora na Eurosport, nemanje 5.1 zvuka na HBO.
 
Samo uzmeš EON TV paket van mreže, dobiješ poštom SDMC Box, namestiš rezoluciju u Boxu a sliku u samoj EON app (sve je već pisano i objašnjeno lepo u ovoj temi) i pevaš 😉
Šta više komplikuješ...
 
Potpisao sam ugovor za EON Full paket i trazio CAM za drugi TV, a doneli su mi D3 mini i sto je najgore EON Box OTT, a ne preko koaksijalnog kabla. Kazu da se vise ne isporucuju "hibridi" kako oni zovu ove sa koaksijalnim prikljuckom. Tvrde da je ovaj bolji.
Ono sto mi smeta je, sto slika znacajno kasni. Kad se sutira penal, moram da zapusim usi, jer cu od komsija da cujem sta se desilo pre nego sto vidim.
Takodje, sa prekidom interneta gubim i TV.
Nemam 5.1 zvuk na HBO, Discovery, BBC Earth itd.
Nemam SPDIF da povezem sa HT. Ako povezem preko HDMI-a, onda mi ne radi 4K, zato mi HDMI ide direktno u TV, pa kad slusam muziku, mora da mi bude ukljucen TV. A posto je OLED, to nije dobro.
Za internet su mi dali Technicolor CGA2121 umesto Huawei koji sam imao nekad, ali ne znam da li tu ima neke razlike. Zasad radi dobro, nije bilo prekida. Ranije sam ih imao, ali ne znam da li je imalo veze sa Huawei-em ili je nesto drugo zezalo.

Ima li neko predlog sta da radim? Sumnjam da ce da mi menjaju uredjaje. D3 nisam ni otpakovao, mada imam mogucnost da trazim jos jedan uredjaj, pa da to bude CAM. EON box ce tesko da mi zamene.
 
@nikolino Mislim da su te samo okačili što se tiče i EONa i minija. Samo budi uporan i reci da ćeš raskinuti ugovor ako ti ne dostave tražene uređaje. Jedina prednost oko EONa koji si dobio možda je podešen da radi van mreže pa ga probaj na nekom drugom internetu, jer na taj način možeš da ga šetaš ako negde ideš a treba ti tv. Za sve ostalo je hibrid bolji.
 
Samo uzmeš EON TV paket van mreže, dobiješ poštom SDMC Box, namestiš rezoluciju u Boxu a sliku u samoj EON app (sve je već pisano i objašnjeno lepo u ovoj temi) i pevaš 😉
Šta više komplikuješ...
verovatno zbog cene, kao sto znas.
a objasni to i onima sa N1 i NovaS, da ne kukaju kako ih pola Srbije ne moze gledati zbog nelojalne konkurencije. i pomeni i TotalTV.
 
@nenadjow, nije van mreze. Jedina prednost je sto su HRT-ovi u HD bez da premotavam 🙂
Ne znam da li se neko bavio razlikom u kvalitetu slike preko koaksijalnog i kad se vrati unazad, odnosno ovog boxa sto su mi dali.
 
Ja i posle zamene uredjaja opet imam problem sa brzim scenama... Znaci kada se gleda fudbal ili kosarka, opet sve secka, tj nije fluidno... Kada upalim i ugasim uredjaj sve je ok neko vreme a onda pocne opet da seckaju te brze scene... Nije bas seckanje, nego se nekako vidi da nije fluidna slika... Ne znam kako bih to blie opisao...
imam isti problem, izražen na sportskim događajima. mislim da je u pitanju osve žavanje ekrana. tv je u garanciji pa ću reklamirati. da li ste vi rešili problem?
 
Pokusavam da pronadjem post sa objasnjenjem kako da se zameni serijski broj ili sta vec na originalnom Eon Boxu, ali ne mogu, pa ako neko zna gde se to spominjalo neka napise, uglavnom treba mi da bi se zaobisla blokada EON Boxa u SBB-u, jer bi se EON Box kupio na KP, znam da je neko postavljao uputstvo, ali ne mogu da ga nadjem...
 
 
Pokusavam da pronadjem post sa objasnjenjem kako da se zameni serijski broj ili sta vec na originalnom Eon Boxu, ali ne mogu, pa ako neko zna gde se to spominjalo neka napise, uglavnom treba mi da bi se zaobisla blokada EON Boxa u SBB-u, jer bi se EON Box kupio na KP, znam da je neko postavljao uputstvo, ali ne mogu da ga nadjem...
195 i 196 stranica bio si i likovao par postova 😁😃🙂
 
Da li EON van SBB mreže ima 5.1 zvuk? Ukoliko ga ima da li je to samo preko EON box-a ili i preko EON TV aplikacije? Unapred zahvalan.
 
Može li se na daljincu namjestiti opcija vraćanja prethodnog kanala? Ono, gledaš HBO prebaciš na FOX pa jednim dugmetom vratiš na HBO ☺️
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno