Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
(Android) Firmware update ili update Eon platforme? :D
Baš Android Firmware update da. Samo sam bacio pogled na blic matori zapravo gledaju nešto.. :ROFLMAO:

Koji Security patch je bio zadnji? Sad je koliko sam samo preleteo May 2021, tako sam valjda imao i ranije. Pogledam posle detaljno firmware v.# pa javljam, uglavnom sve isto je i dalje. Android 9 je i dalje naravno nije ATV 10 ni u najavi..

Prvo se kutija restartovala, ništa spec dešava se, onda ponovo iznenada restart ali ovaj put ažuriranje sistema oko 3 minuta + boot ma još toliko. Možda rešili ono sa HDMI refresh adaptation bla bla kako već za koje kukaš dve godine? 🤣
 
Takve stvari se provaravaju kroz ADB dok matorci gledaju nešto :p
Kod:
adb shell
getprop | grep -i build


Kod:
[ro.bootimage.build.date]: [Sat Oct 31 14:36:45 CST 2020]
[ro.bootimage.build.date.utc]: [1604126205]
[ro.bootimage.build.fingerprint]: [Amlogic/franklin/franklin:9/PI/20201031:user/release-keys]
[ro.build.characteristics]: [mbx,nosdcard]
[ro.build.date]: [Sat Oct 31 14:36:45 CST 2020]
[ro.build.date.utc]: [1606095544]
[ro.build.description]: [franklin-user 9 PI 20201031 release-keys]
[ro.build.display.id]: [PI.20201031 release-keys]
[ro.build.expect.bootloader]: [01.01.180822.145544]
[ro.build.fingerprint]: [EON_Smart_Box/EON_Smart_Box/DV8519:9/PI/20201123:user/release-keys]
[ro.build.flavor]: [franklin-user]
[ro.build.host]: [rd7]
[ro.build.id]: [PI]
[ro.build.product]: [franklin]
[ro.build.system_root_image]: [true]
[ro.build.tags]: [release-keys]
[ro.build.type]: [user]
[ro.build.user]: [wanglihua]
[ro.build.version.all_codenames]: [REL]
[ro.build.version.base_os]: []
[ro.build.version.codename]: [REL]
[ro.build.version.incremental]: [20201123]
[ro.build.version.min_supported_target_sdk]: [17]
[ro.build.version.preview_sdk]: [0]
[ro.build.version.release]: [9]
[ro.build.version.sdk]: [28]
[ro.build.version.security_patch]: [2020-10-05]
[ro.product.build.date]: [Mon Oct 26 16:14:25 CST 2020]
[ro.product.build.date.utc]: [1603700065]
[ro.product.build.fingerprint]: [Amlogic/franklin/franklin:9/PI/20201026:user/release-keys]
[ro.vendor.build.date]: [Sat Oct 31 14:36:45 CST 2020]
[ro.vendor.build.date.utc]: [1606095544]
[ro.vendor.build.fingerprint]: [EON_Smart_Box/EON_Smart_Box/DV8519:9/PI/20201123:user/release-keys]
[ro.vendor.build.security_patch]: []

Dakle ovo je na mom koji nije još povukao firmware update. A tu je security_patch: [2020-10-05]
 
Kod mene na Kaonu jos uvek nista ni Eon ni box nema update
 
@shamanNS E pa mora biti to onda, Maj 2021 koliko sam video Security Patch. Sad hteo preko ADB da proverim, i đubretara Windows 10 ima update aaa. 😡

Da ne pališ ti slučajno i scrcpy povremeno da vidiš šta se gleda od kanala na tvom Box-u? Špijunaža tako to? :ROFLMAO:

Evo ga: [ro.build.version.security_patch]: [2021-05-05]
 
@Strale_123
Daj i ostale informacije :D :D Šta si se stiso.. jel još uvek Android 9.0? :D

A što vole da puste update koji je već u startu bajat / ima security patch od pre 4 meseca...

p.s. Ma kakav scrcpy ja kroz ADB redovno "gasim" box / okidam event od power dugmeta uveče kad idem na spavanje :p
 
Sinoć je bilo Android sistemsko ažuriranje od 649 MB, sada je Firmware version 9.3.70 a patch 5. maj 2021 za EON Box SDOTT0202
 
Ja imam MODEL KSTB6020.
Patch je July 5
Firmware 1.1.7
Android 9
 
Taj apdejt vam je izgleda stigao samo na OTT eon boxeve, na ovim hybridnim jos uvek nema nista novo ...
 
Moze li, na kraju, ovaj kaon da pusta filmove sa externog harda ili flash-a?
Tv nekako moze, ali mi je "van ekosistema", pa bi mi bilo idealno da namestim kaon za to.
Pokusavao sam cast, ali mi iz nekog razloga cast 4k/h265 fajlova zaglupi u nekom trenutku, valjda do mac-a mrtvog :|
 
Moze li, na kraju, ovaj kaon da pusta filmove sa externog harda ili flash-a?
Tv nekako moze, ali mi je "van ekosistema", pa bi mi bilo idealno da namestim kaon za to.
Pokusavao sam cast, ali mi iz nekog razloga cast 4k/h265 fajlova zaglupi u nekom trenutku, valjda do mac-a mrtvog :|
A što tako kada već preko plex servera radi odlično?
Zar nije elegantnije kroz mrežu?
 
A što tako kada već preko plex servera radi odlično?
Zar nije elegantnije kroz mrežu?
to bi znacilo da mi laptop nuzno radi kad hocu nesto da gledam, i mora da ima uboden hard koji mi treba, ako ja dobro razumem, a to mi je trenutno jako neprakticno.
Nemam ni blizu dovoljno storage-a na laptopu, a imam i malo problema sa formatima diskova koje mogu da koristim, i slobodnim usb portovima takodje.
edit: i iskreno, elegantnije mi je da samo ubodem disk gde mi je kolekcija.
 
@The Lyricist
Investiraš jednom u Raspberry PI zatim instaliraš nginx + SMB + pihole.Gledas kolekciju preko mreže (napraviš m3u8 na dropbox-u) dopunješ i menjaš preko SMB a Pihole je bonus da blokiraš reklame na svim uređajima u mreži.
 
Ili kupiš kvalitetniji ruter sa jednim ili dva usb porta, bolji wifi domet, veće brzine, DLNA, SMB, FTP ...
 
to bi znacilo da mi laptop nuzno radi kad hocu nesto da gledam, i mora da ima uboden hard koji mi treba, ako ja dobro razumem, a to mi je trenutno jako neprakticno.
Nemam ni blizu dovoljno storage-a na laptopu, a imam i malo problema sa formatima diskova koje mogu da koristim, i slobodnim usb portovima takodje.
edit: i iskreno, elegantnije mi je da samo ubodem disk gde mi je kolekcija.
Ja lično nisam probao tu varijantu (zbog pomenutog plex-a), ali koliko aplikacija ima podržanih od strane androidTV operativnog sistema sigurno ima neki media player koji će ti reprodukovati i tu varijantu kako ti želiš.
Ili investicija u NAS uređaj pa opet kroz plex i ne mora da ti radi laptop sve završava NAS i mnogo više od toga.
 
ali koliko aplikacija ima podržanih od strane androidTV operativnog sistema sigurno ima neki media player koji će ti reprodukovati i tu varijantu kako ti želiš.
Ne vidi mi eon box nista sa externih uredjaja, zato i pitah da li i kako moze da se namesti da radi :\
 
KAON model Eon boxa ne podržava NTFS (a beše ni exFAT? zaboravih ) ;) SDMC podržava i NTFS i exFAT i FAT32 naravno.
 
KAON model Eon boxa ne podržava NTFS (a beše ni exFAT? zaboravih ) ;) SDMC podržava i NTFS i exFAT i FAT32 naravno.
uh, disk jedan je na ntfs-u, drugi na exfatu, a cini mi se da je i flesh na exfat-u zbog mac-a.
Probacu da eksperimetnisem sa flesh-om pre nego se bacim u konvertovanje neceg externog.
Hvala, ovo je korisna informacija :)
 
Ja sam skoro gledao na Kaonu sa fleša neku seriju, i sad koji su formati bili u pitanju ( i fleša i samih fajlova) to se ne sećam.
 
Mozda sam se pogresno izrazio u pocetku, formati ce varirati, nije mi problem vezan za konkretan format kolko na to sto kaon nije hteo da saradjuje sa externim uredjajima koje mu ubacim.
Znacilo mi je makar da znam koja su ogranicenja i zasto (potencijalno) nije radilo
 
E sad, ako je extrerni HDD u pitanju možda nema dovoljno napajanja kroz USB port pa neće da ga vidi. Probaj sa nekim flešom ako imaš ili nabavi onaj račvasti USB kabl sa 2 USB porta od kojih jedan služi za napajanje.
 
Vrv je smesno pitanje ali aj da pokusam...
Jel moze nekako da se instalira adblock plus na njihov box? Pokusao sam iz playstora search i nema ga!
PS Mozda moze i vanced da se "ugura" jel ima nade?
 
Sta ce ti Vanced to je za telefon, stavi Smart Tube Next.

A ovo prvo sideload.
 
Sta ce ti Vanced to je za telefon, stavi Smart Tube Next.

A ovo prvo sideload.
Hvala na odgovoru. Jel moze malo detaljnije? Nije mi poznata tematika, samo mi treba da iskljucim reklame na YT, TV mi LG smart ali vrv jos gore za preskociti reklame na njegovom OSu.
SmartTubeNext je skriptica, sta mi treaba za eon da pusta skripte?
 
Jedno pitanje, mozda je bilo odgovoreno ranije pa se izvinjavam. Imam eon tv na tuđem netu, ne radi premotavanje unazad, a koliko.znam trebalo bi da radi i da mi se naplacuje.110 din mesecno
 
Nesto si pobrkao loncice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno