Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dajte ljudi molim vas pomagajte na koju rezoluciju da postavim EON BOX 1080p ili 1080i?
Ne mogu da izaberem od silnih probanja umislio sam da je cas jedno cad drugo bolje.
Namestio sam na CBR i do 7 Mbit/s.
Televizor mi je rezolucije 1080p 50-60hz
Hvala!
 
Ako ne mozes da se odlucis postavi rezoluciju zavisno od kanala, pa svaki put kad promenis kanal menjaj rezolucije dok ne vidis koja je najbolja, i tako svaki put, tebi druge pomoci nema...
 
Da li jos neko ima problem sa EON-om na MTS-ovoj mrezi? (nije EON van mreze vec obican EON za sbb) Ceo dan danas nece da radi preko TV aplikacije, niti preko web-a na racunaru
 
Kad gledaš preko aplikacije (nebitno da li je i Smart app ili mobile) svejedno ti je da li je "u mreži" ili "van mreže" pošto su streamovi isti i isti serveri serviraju video stream za obe te kategorije korisnika.
 
Da li jos neko ima problem sa EON-om na MTS-ovoj mrezi? (nije EON van mreze vec obican EON za sbb) Ceo dan danas nece da radi preko TV aplikacije, niti preko web-a na racunaru
Ne, radilo juče celi dan bez ikakvih problema, MTS mreža
 
Kad gledaš preko aplikacije (nebitno da li je i Smart app ili mobile) svejedno ti je da li je "u mreži" ili "van mreže" pošto su streamovi isti i isti serveri serviraju video stream za obe te kategorije korisnika.
Da bio neki Bug izgleda kod mene u kraju... Evo kaze zena vec par dana radi sve normalno... ma istripovao sam se zbog ove hajke i svega da nisu zakljucali EON na mts mrezi i na svim ostalim mrezama da ne bi naterali ljude da uzimaju "Eon van mreze"
 
Nije vam fora da se podsmevate verujte mi nije uopste!!
Svako dobro svima i za sve!
 
Da li je neko uspeo da namesti EON Box na Plex Media Server-u u podešavanjima za Live TV & DVR?
 
Ja nisam razumeo šta ti ustvari pitaš :D
Na kom uređaju ti radi Plex Server? Šta ti je izvor TV programa koji hoćeš da dalje distribuiraš kroz Plex Live TV?
 
I dalje ne znam na koju rezoluciju da podesim eon box, na 1080p ili 1080i? Upoređujem obe rezolucije ali ne vidim razliku. Kada ukljucim u podesavanju boxa Automatsko prebacivanje na najbolju rezoluciju box izabere 1080p-50hz a na sajtu sbb pise da je najbolje izabrati 1080i. I ajde sad budi pametan 🤔
Inace televizor mi je 1080p sa osvezavanjem od 50 do 60hz.
Pomagajte 🥺
TV 1080p staviš to i meni je tv1080p kad stavim na1080i dešava se da ekran počne da puca i brljavi .
 
Ljudi gasite li nocu EON BOX kada ne gledate TV ili mu samo ukljucite cuvar ekrana? I cistite li cache memoriju i posle koliko MB? Koja je preporuka?
 
Ljudi gasite li nocu EON BOX kada ne gledate TV ili mu samo ukljucite cuvar ekrana? I cistite li cache memoriju i posle koliko MB? Koja je preporuka?
Ja ga koristim skoro 3 godine i bolje ga je ne gasiti,cash memoriju zavisi koliko ga " maltretiram" nekad i 2,3 puta dnevno a kad sluzi samo za TV i na nedelju dana a isključim ga mesečno jednom direktno iz struje . Nikad nisam imao problema . A veruj svašta sam skidao na njega.
 
isključujem ga svaki put kad ne gledam tv, jer kad isključim ili uklučim eon box tako mi se i TV pali-gasi :cool::eek:
 
Pitanje verovatno za poznavaoce
Da li ima nekog benefita da se poveze 4k televizor i Eon Box sa HDMI kablom 2.1
 
i kad uključim/isključim TV daljinskim EON prebacuje na kanal 8 (Shoppster :--) )
 
Ja nisam razumeo šta ti ustvari pitaš :D
Na kom uređaju ti radi Plex Server? Šta ti je izvor TV programa koji hoćeš da dalje distribuiraš kroz Plex Live TV?

Plex Server mi je na PC-u. Mislio sam na Live TV & DVR opciju koja postoji na serveru (potreban je Plex Pass koliko sam razumeo). Ovde ima detaljnije:


Pokušao sam da ga namestim automatski, ali EON Box nije prepoznat na serveru.
 
@Pistolero
Nisi odgovorio do kraja na moja pitanja. Ponavljaš ko papagaj "Eon box, Eon box" a nisi definisao koja je to uloga Eon boxa u celoj toj priči "hoću gledam Live TV sa Plex servera"? I najvažnije od svega nisi napisao šta je izbor TV sadržaja?
Dakle napiši jasno srpski šta si si smislio i šta bi hteo (i šta imaš od opreme ako si mislio da DVB-C kablovsku "importuješ u Plex")? Da SBB kablovsku TV gledaš na Plex aplikaciji??

Ako je neka IPTV M3U lista u pitanju to može na Plex Serveru da se namesti pomoću Xteve:


Dakle to je program koji emulira HDHomeRun tjuner (a Plex, Emby, Jellyfin serveri podržavaju LiveTV sa HDHomeRun uređaja) i na taj način IPTV listu importuješ u Plex Live TV i onda gledaš na Plex klijent aplikacijama.
I za to ne treba Plex Pass.. nekad jeste trebalo ali kako su uveli ovaj njihov besplatni set krš stranih kanala.

Na videu koji si linkovao se pred kraj vidi da lik upravo ima i koristi HDHomeRun uređaje:

 
U sred serije prekide me Box ima neki update. Restartovao se dva puta. Još neko?

Edit: System update. Boot trajao 4 minuta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno