Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel imaš legalno aktiviran paket (ili je STB iznajmljen od SBB-a kao uređaj tebi ili si ga kupio ti i koristiš ga na svom ugovoru)? Ako imaš, sutra pre podne ga resetuj na fabrička podešavanja i onda pozovi SBB da ti ga aktivira (rade do 20h posle toga samo hitne kvarove a za aktivacije ti kažu da zoveš sutra).

Ako nije legalno aktiviran onda ćuti i koristi ga takvog kakav je jer ponovna aktivacija nije moguća od kako su zakrpili taj "problem" gde si mogao da aktiviraš uređaj koji je terminalna oprema na jednom ugovoru sa kodom sa drugog ugovora i da uređaj ima 2 household ID-ja dodeljena. Ovako više ne može, jedan household ID i može da se reaktivira samo ako nije dodeljen kao terminalna oprema drugom ugovoru.
Milane,urdjaj je legalan. Pretplatnik sam " EON Full" paketa. Kako sam razumeo da ga sutra popodne vratim na fabricka podesvanja i da posle pozovem korisnicki servis da mi ponovo aktiviraju box.
 
@dome Tako je. Nakon toga probaj da proveriš ažuriranja, očigledno da nešto ne radi na tvom STB-u čim ne može da se poveže na server za ažuriranja, a Android 9 je pušten svima odavno. Postoji šansa da će fabrički reset to rešiti.
 
Danas sam kupio Mi stick i potpuno je neverovatno sto ne mogu da instaliram EON na Android box uredjaju, uporedo sa svojom Smart TV aplikacijom na LG TV-u.

Meni je android box nekako slicniji Android telefonu, ali se, eto, ne vodi kod SBB-a kao "uredjaj" nego kao smart TV app za koji je ogranicenje na 1 uredjaj.

Bacio sam 5.000 dinara na to s***...
Msm ne bih sad da te dodatno ... ali sam si kriv, trebao ti je box koji nije Android TV pa da instaliras obicnu tablet/tel app, svakako je tvoj propust ...
 
@dome Tako je. Nakon toga probaj da proveriš ažuriranja, očigledno da nešto ne radi na tvom STB-u čim ne može da se poveže na server za ažuriranja, a Android 9 je pušten svima odavno. Postoji šansa da će fabrički reset to rešiti.
Hvala na savetu. Sutra cu sve to uraditi i onda pokusati da odradim update EON boxa, pa se javljam. Hvala jos jednom na savetu i pomoci.
 
Da li ti je software na daljincu update na 0133.03.07?
Meni radi sa 458 (a7100f)
Dobar je fw, ali mi 458 ne radi. Da proverim još jednom: stisnem tv i ok dugme, 3sec. Kad se upali zeleno ukucam 458, pa se posle par sec ugasi. Međutim tv ne reaguje...
 
Ima i ova varijanta. Ja sam uspeo da uparim pretnodni TV na način iz videa jer tada još nije bio moguć metod sa kodom. Čak sam i napisao kratko uputstvo u komentarima videa ali me ne pitaj kako sve beše jer je bilo odavno.

 
@dome Tako je. Nakon toga probaj da proveriš ažuriranja, očigledno da nešto ne radi na tvom STB-u čim ne može da se poveže na server za ažuriranja, a Android 9 je pušten svima odavno. Postoji šansa da će fabrički reset to rešiti.
Box vracen na fabricka podesavanja i posle toga je uradio normalno update i sada je verzija OS "Android 9". Imao bih jos jedno pitanje. Da li moze sada da se na "EON box-u" da se instalira "Arena Cloud"? Hvala jos jednom i pozdrav.
 
Može da se instalira
 
Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Ja uopste nemam ovu opciju.
Nemam EON box ali pokusavam nesto slicno - da imam podesavanje rezolucije na jednom dugmetu.
Nemam nigde ponudjeno .display.outputmode.ScreenResolutionActivity u podesavanjima Button Mappera.
 
Pa potraži i vidi koji app tvoj box koristi za taj deo u Settings gde se menjaju podešavanja rezolucije i ostalog pa za taj app sa Nova Launcher activities pogledaš šta da aplikacija ima definisanom od activity-a i uglavom na osnovu samog naziva može se zaključiti šta radi... Ako ne može iz naziva probaš da pokreneš jedan po jedan activity pa vidiš šta koji radi.

p. s. I nije taj activity nego display.outputmode.OutputmodeActivity
 
Da, mislio sam na display.outputmode.OutputmodeActivity. Pokušao sam da izbegnem instaliranje nova launchera ali ne može. Bez njega nema opcije. Dobra stvar je što kad se podesi u button mapperu, nova launcher može da se obriše a podešavanje i dalje radi. To važi za supernova move box. Imam još jedan Android box sa slimbox fw ali njemu je display meni drugačiji pa ne mislim da će ovako raditi.
 
Da, mislio sam na display.outputmode.OutputmodeActivity. Pokušao sam da izbegnem instaliranje nova launchera ali ne može. Bez njega nema opcije. Dobra stvar je što kad se podesi u button mapperu, nova launcher može da se obriše a podešavanje i dalje radi. To važi za supernova move box. Imam još jedan Android box sa slimbox fw ali njemu je display meni drugačiji pa ne mislim da će ovako raditi.
Trebalo bi da možeš i sa onaj Activity Launcher app. 713KB zauzima. :) Tako mi pokazuje.
 
Nasao sam komandu i za drugi box koji je na android tv sistemu, ali ne moze preko button mappera sa nova launcherom jer nema uopste nova activities sekcije kao kod supernova boxa. Imaju neke druge nova kategorije ali nemaju veze sa onim sto meni treba. Preko activity launchera sam nasao komandu, ali kad idem na opciju da napravim precicu, kaze da launcher ne podrzava. Inace je komanda:
Kod:
am start -n com.android.tv.settings/.display.outputmode.OutputmodeActivity
 
Pa to je shell komanda za lansiranje Activity-a :p Tako možeš sa kompa pomoću ADB to da lansiraš :D :D
 
Znam. Tako sam testirao i komanda radi. Samo nema nova activities na Android tv platformi a ni activity launcher neće da napravi prečicu.
 
To da Activity Launcher neće da pravi prečiće na "Leanback" (= AndroidTV launcher) launcher je normalno tj poznato. A Nova Activities su postojale kod mene na Eon boxu kad sam to poslednji put testirao... ne koristim Button Mapper od prošle jeseni kako me je SjBB podrška za bzvz terala da radim factory reset Eon boxa za problem koji je evidentno bio kod njih negde u bazi na serveru. Posle toga me je mrzelo da vraćam aplikacije koje objektivno mi nisu neohodne a kamo li esencijalne.
 
Ovaj forum mi je pomogao da dosta stvari na eon boxu odradim , imam jedno pitanje ako neko zna kako da se na eon ott boxu konektujem na UniFi jer preko Nova Activities nudi samo sifru da uneses a ne eap metod gde treba i identity i pasword
 
Da napomenem da sam probao sa WiFi connection apk koju sam instalirao na box ali nije uspelo
 
Koja je fora za ovo? Jel staljaju vanced ili sta je drugo u pitanju jer me izludese sa reklamama na YT na eon-u...
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-26-15-06-15-393_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2021-07-26-15-06-15-393_com.kupujemprodajem.android.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 157
Jel staljaju vanced ili sta je drugo u pitanju
Vanced je koliko znam samo za mobilne uredjaje, ne radi na android tv platformi.
SmartTubeNext radi i ne samo da nema reklama, vec i preskace uvode, odjave, samopromocije i ostale gluposti.
 
Naplatiti nekome da mu instaliraš S Tube...

Ima i gore, prodaju po oglasima i originalne kutije EON Box-a... 🤣 🤣

A najsmešnije je da fazon nekoliko hiljada oglasa u opisu ima "EON".

Stvarno je 'svetsko čudo' taj EON Box, na njegov USB mogu da rade zidni satovi, mašinice za kosu, električne kosilice, trimeri, razni punjači, ventilatori itd..
 
Izvinjavam se ako pitanje ne pripada ovoj temi, jel neko uspeo da apdejtuje eon daljinac bez eon boksa, uparen sa kinezom
 
Dodata oba 4K kanala (SK i Eurosport) na Eon box i za "OTT" / "van mreže" Eon korisnike. Na sajtu šipak ali na boxu imaju :)
 
Ovo je super vest, konačno 👍😀
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno