Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima recovery mode sigurno samo treba naći kako se tu uleće :D Ti si beše jedan od onih koji su uspeli da sa HDMI-CEC uđu u Android Settings tog Move boxa? Ako jesi onda probaj da aktiviraš USB debug pa preko ADB-a na kompu izvršiš komandu za reboot to recovery :D
 
Dobio si 2 bitne informacije koje nema na google tako da spreman si 100% da uradiš sve što treba.
Kada udjem u recovery eon boxa raspari mi se daljinski. Kako se krećem kroz meni? Fleska sa coreElec je ubodena u USB na boxu.
 
Trebaće ti USB ili wireless tastatura/miš za navigaciju kroz recovery. Ali svakako CoreELEC install procedura ne zahteva navigaciju kroz recovery menije već treba samo da iniciraš recovery boot režim umesto standardnog da bi se pokrenula skripta koja "instalira" CoreELEC na fleš.

Bocni fleš u USB 2.0 port (onaj koji je bliži zadnjem kraju boxa). Ako ti je uključen USB debug u Android pod Developer Options taj USB port je disabled ;)

Ajd za početak da potvrdiš koji od 2 modela Eon boxa imaš? :D KAON ili SDMC?
 
Moj nema wifi ako je u tome razlika i ima jeda USB port sa leve strane
 
Nema ni Amlogic SoC (nego Broadcom) tako da CoreELEC nije OS namenjen za njega, niti moje uputstvo važi za tvoj model.
Sve navedeno je za SDMC modeli koji SBB daje ili prodaje "van mreže", OTT Eon korisnicima. Ti imaš KAON i možeš da se slikaš :D
 
Odlično 🤬🙂
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako instalirati Netflix na Kaon EON Box-u?
Ima dalje na ovu temu, samo da dodam da ne radi isti modifikovani apk za Kaon i za SDMC box (EON van mreže). Ja imam modifikovani apk koji radi na SDMC EON boxovima. Regularno se instalira Netflix, radi i HD i 4K. Kome treba, šta da radim, ne znam da li može ovde da se prosledi neki link za preuzimanje pa da me posle napadnu moderatori :) U svakom slučaju, može pm.
 
Može netflix addon na kodi-ju ali ne očekuj neku rezoluciju.
Rezolucija ide do Full HD. Ja i ne mogu veću da ostvarim, nemam 4k tv.

Slika je odlicna/ za detalje kako da instalite kodi add Netflix na eon boxu shaman je prava adresa. :)
 
Joj šta mi sad radiš, sad moram da googlam šta je to 😂
 
nek ti objasni @M J na PM :D :D On je sad edukovan na tu temu pa može da prenosi znanje dalje :D

Kod:
Prepravljen:
"NFANDROID1-PRV-0-SDOTT0202-SDMC=SDOTT0202-13634-"

Original je bio:
"NFANDROID2-PRV-SDOTT0202-SDMC=SDOTT0202-13634-"

Dakle to je za SDMC model Eon boxa.
 
Fala vi.
 
nek ti objasni @M J na PM :D :D On je sad edukovan na tu temu pa može da prenosi znanje dalje :D

Kod:
Prepravljen:
"NFANDROID1-PRV-0-SDOTT0202-SDMC=SDOTT0202-13634-"

Original je bio:
"NFANDROID2-PRV-SDOTT0202-SDMC=SDOTT0202-13634-"

Dakle to je za SDMC model Eon boxa.
Dakle može i za Kaon, samo promeniti esn po istoj logici. Hvala!
 
Da li sam sanjao, ili sad postoji zvanični način da se na eon daljinski mapira tv? Hisense je u pitanju...
 
Može, ima negde na temi spisak kodova.
 

Prilozi

  • Navodila-za-ročno-kodiranje-IR-daljinskega-upravljalca-EON-10-2020.pdf
    1.5 MB · Pregleda: 49
Ima 4 koda za hisense ni jedan ne radi pfff :( super je sto su omogućili opciju svakako
 
Pozdrav svima

Dva pitanjca:
1. ako zamenim uređaj sa KAON, da li i KAON podjednako dobro radi kao SDMC (sem što nema 4k, sve radi zaista odlično)? Najbitnije, da li je i na njemu moguća aktivacija wifi opcije? Ukratko, da li išta gubim?

2. Od pre desetak dana mi uopšte ne radi Voice search, a radio je više nego odlično. Da li još neko ima taj problem?

Hvala unapred! :)
 
Kaon nema mogucnost aktivacije wifi-a
 
Da li moze da se uradi update Androida na "KAON" boxu? Meni je trenutno verzija Androida 8.
 
Danas sam kupio Mi stick i potpuno je neverovatno sto ne mogu da instaliram EON na Android box uredjaju, uporedo sa svojom Smart TV aplikacijom na LG TV-u.

Meni je android box nekako slicniji Android telefonu, ali se, eto, ne vodi kod SBB-a kao "uredjaj" nego kao smart TV app za koji je ogranicenje na 1 uredjaj.

Bacio sam 5.000 dinara na to s***...
 
Može, aktuelan je Android TV 9 sistem, samo odi u podešavanjima u System update i ažuriraj ga.
Upravo sam probao da uradim update boxa, ali nece. Poruka na ekranu je sledeca:
"Ne mozemo da proverimo da li postoji azuriranje, Azuriranja su privremeno nedostupna. Probajte ponovo kasnije"
Probao sam da uradim update boxa. vise puta u zadnjih par meseci, ali bez uspeha. Sta mi je ciniti?
Unapred hvala.
 
Sta mi je ciniti?
Jel imaš legalno aktiviran paket (ili je STB iznajmljen od SBB-a kao uređaj tebi ili si ga kupio ti i koristiš ga na svom ugovoru)? Ako imaš, sutra pre podne ga resetuj na fabrička podešavanja i onda pozovi SBB da ti ga aktivira (rade do 20h posle toga samo hitne kvarove a za aktivacije ti kažu da zoveš sutra).

Ako nije legalno aktiviran onda ćuti i koristi ga takvog kakav je jer ponovna aktivacija nije moguća od kako su zakrpili taj "problem" gde si mogao da aktiviraš uređaj koji je terminalna oprema na jednom ugovoru sa kodom sa drugog ugovora i da uređaj ima 2 household ID-ja dodeljena. Ovako više ne može, jedan household ID i može da se reaktivira samo ako nije dodeljen kao terminalna oprema drugom ugovoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno