Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam, ali sam navikao sve sa telefona, jer sam do sad koristio apple tv koji ima skroz dobru aplikaciju za tu namenu.
 
Nemam pojma ništa o nikakvim iOS aplikacijama. A zašto Android TV Remote app neće da se nakači na box nemam pojma. Nisi napisao ni koju od 2 modema Eon boxa imaš...

Jedino što mi pada na pamet je ako ti box i telefon nisu povezani na isti ruter nego tipa imaš drugi ruter povezan na provajderov ruter zbog "pojačavanja" WiFi-a... ako je problem da ti app ne vidi / ne detektuje box?? a ne da vidi a ne uspeva konektovanje?
 
Imam Hybrid za SBB mrežu. Na istom su ruteru. Vidi box aplikacija ali neće jednostavno da se nakači.
 
Factory reset boxa :D :D Jel taj KAON makar update-ovan na Android 9? :D
Kod mene na SDMC modelu / OTT boxu radi app... ako su na istom subnetu oba uređaja :D
 
Radi, mada nema za ton opcije. Ima kod na početku da se poveze sa boxom.
 
@nenadjow Android verzija te Google aplikacija mi radi. Nisam Apple korisnik.
U kombinaciji sa drugim modelom Eon Box-a.

I @M J takođe ima SDMC model, ali on je makar iPhone korisnik. Idealno bi bilo da ti iskustvo napiše neko ko takođe ima kombinacija iPhone + KAON box... mada ako tebi ne radi ni iOS ni Android verzija te aplikacije šanse su velike da nije problem do app nego ili sa samim KAON box ili eventualno da tvojom mrežnom opremom.

Takve gremline obično reši factory reset boxa... ako je probem softverske prirode naravno a ne nešto drugo.
 
Ako neko ima Koan kao ja, neka proba pa neka javi da li radi, bio bih zahvalan. Sada sam probao i sa Android telefona isto neće. Jedino mi pada na pamet to jer je box povezan lanom a fon na wifi. Ako se uradi factory reset moram da zovem beše SBB da mi aktiviraju box?
 
Hello,
First, sorry for my English but i am from Bulgaria. EON is new for us, so still there is no much information.
Since, i can't use the search option, i would like to ask is there a working method to program the remote to control TV (at least on/off) for SDMC receiver ?
Thank you in advance!
 
Pozdrav ljudi, verovatno je već bilo ovo pitanje, ali nisam uspeo da ga pronađem na temi. Korsnik sam EON Full paketa, imam jedan EON Box po ugovoru, u međuvremenu sam kupio još jedan EON Box sa oglasa kako bih ga montirao u drugoj sobi, ali kada sam pokušao da ukucam kod na mojsbb izbacilo mi je poruku da je došlo do greške prilikom aktivacije. Posle čitanja ovde na forumu, deluje mi da sam kupio zaključan/blokiran EON Box koji je neko koristio na pretplatu dok je radio. Recite mi, kakve su mi sad mogućnosti, da li imam prava da zovem SBB i da im tražim da ga aktiviraju? Da li je izvodljivo da se instalira drugi sistem, tj. firmware na sam uređaj, ili bi možda i factory reset nešto pomogao?
 
Jel ovaj box van mreze? Može li se registrovati na mrezi?


IMG-b932c3efbd9f08d2220c602bc2b9ae5c-V.jpg
 
Hello,
First, sorry for my English but i am from Bulgaria. EON is new for us, so still there is no much information.
Since, i can't use the search option, i would like to ask is there a working method to program the remote to control TV (at least on/off) for SDMC receiver ?
Thank you in advance!

On the Eon remote control, press and hold TV/STB and OK buttons together for 3 seconds
Green light will turn on
Then you enter the code for LG
First code is 421, type it with numeric keys and green light will go off
Try to power off/power on the TV, if it works, great
If not, repeat procedure with holding buttons and try other codes
518
508
006
Some of them should work.
I see now that you have SDMC box, so I don't know if this will work for you, I have KAON box and it's working, but you can try anyway.
 
@zigic Da, to je OTT "ALL-IP" STB. Možeš da ga registruješ na mreži kao Smart TV aplikaciju preko OTP koda koji se vidi na ekranu STB-a. Ako ti ne traži kod, uradi fabrički reset uređaja. Naravno, neophodno je da na nalogu u mreži imaš slobodan Smart TV slot. Isto tako je bitno da znaš da ti neće raditi određeni kanali van SBB mreže i ako je OTT Box, jer kanale koji rade ili ne rade određuje nalog na kojem je STB aktiviran a ne model STB-a.
 
Da li može EON daljinac da se natera da deo oko jačine zvuka može da se reguliše preko tv-a bez da se daljinac prebacuje u tv mod? Razlika u zvuku je baš velika, i stalno prebacujem sa jednog moda na drugi, što je svakako iritantno. Na D3 v2.0 je ovako funkcionisalo i bilo je odlično.
 
Ja sam podesio zvuk na televizoru na neki 7 podeok i vise ga ne diram tu. Pojacavam i stisavam preko eon boxa. Nasao sam neku idealnu jacinu.
 
Je ne nalazim idealno. Preko dana mi treba jače, zbog netflixa i youtu.be-a a uveče mi je to preglasno kada mi je na najtisem na EON boxu. @Gileb misliš da ne postoji opcija kao na starom d3-u da jačina zvuka od preko IR a sve ostalo preko BT?
 
Mislim da ne. Opet to su samo dva klika vise na daljincu :).
 
Da li moze neka preporuka za dobar android box, a da na njemu provereno dobro radi eon apk? Hvala
 
Nikakop ne mogu da aktiviram eon box preko koda (kupio sam ga neki dan) Jednostavno dodjem do aktivacije i ni makac . Ne mogu cak ni da preskocim. Daljinski je uparen nekoliko puta sam proverao. Bio bih zaista zahvalan ako neko moze da mi pomogne. Samo mi je bitno da se aktivira cak ni EON tv nije toliko bitna. Hvala unapred
 
Da li imaš slobodan slot za eon TV i kakvu grešku izbaci kad probaš da ga aktiviraš?
Da preskočiš aktivaciju to svakako ne možeš ali možeš da ga aktiviraš i posle da izbrišeš taj nalog.
 
Da li imaš slobodan slot za eon TV i kakvu grešku izbaci kad probaš da ga aktiviraš?
Da preskočiš aktivaciju to svakako ne možeš ali možeš da ga aktiviraš i posle da izbrišeš taj nalog.
Vratio sam ga na fabricko podesavanje jer je bio pod tudjim nalogom kad sam ga uzeo. Zatim je krenulo podesavanje upario sam daljinski itd. sve dok nije doslo do ekrana sa ispisanim kodom za aktivaciju. Kada sad taj kod unesem na moj nalog na ekranu mi ispise da je doslo do greske i da pokusam ponovo. Da li postoji nacin da se nekako drugacije aktivira box?
 
Da si ga legalno kupio od SBB-a (ili dobio na korišćenje) onda bi mogao da zoveš SBB podršku da ga oni aktiviraju pomoću serijskoj broja. A pošto nisi??? ("bio je pod tuđim nalogom") ...
 
@nenadx023 @shamanNS Ako je STB OTT, onda je možda prepaid, pa se isplati da se pozove call centar i da probaju da otkače STB sa starog ugovora, pošto od skoro(?) njihov sistem proverava da STB nije prikačen nekom ugovoru prilikom aktivacije i ne dozvoljava da se isti STB aktivira na jednom ugovoru dok nije deaktiviran na drugom ugovoru, najčešće tako što se obriše Smart TV slot ili se uređaj obriše iz dodeljene terminalne opreme. Ali, to je petodimenzioni šah i crna magija za SBB podršku, tako da su šanse da ti oni to reše 0.1%. Ja sam imao relativno sličan problem i na kraju su samo zamenili EON Box jer nemaju mentalnih kapaciteta da razumeju problem već svaki put samo brišu i dodaju uređaje a to ne pomaže pošto je postojao konflikt u bazi podataka. Sad taj STB što su skinuli, ako daju nekom drugom korisniku, imaće isti problem.
 
Da li neko ima predlog kako proširiti listu aplikacija, konkretno instalirao sam Netflix, ali pošto na + neće da ga doda morao sam da instaliram Mix-Apps. Ili postoji neki drugi lepši launcher ili ništa ne dirati.
 
On the Eon remote control, press and hold TV/STB and OK buttons together for 3 seconds
Green light will turn on
Then you enter the code for LG
First code is 421, type it with numeric keys and green light will go off
Try to power off/power on the TV, if it works, great
If not, repeat procedure with holding buttons and try other codes
518
508
006
Some of them should work.
I see now that you have SDMC box, so I don't know if this will work for you, I have KAON box and it's working, but you can try anyway.
Unfortunately, this method is not working on SDMC.
I also tried sending and installing the remote control interface trough ADB without success. I can launch the process as it is not existing. Also i can't install it. Again error.
 
@vgp5sas Check the firmware version on your Notus remote control. That re-programming feature is only available on 0133.03.07 or newer firmware.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno