Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imas przvo na tri uredjaja na digitalizovanom podrucju.

Jedan uredjaj za vracanje (Eon Box ili D3 Box) i jos dva D3-minija ili D3 Cama pa sad kalkulisi sta si uzeo i sta ti treba.
 
Dali je moguće Eon box (Kaon) zameniti za EON van mreže
 
Bili danas iz SBB-a i rekoše da će da puštaju digitalni signal i pitaše koliko televizora imamo, ja im reko tri i ženska tamo upisa. Sutra treba da dodju i montiraju nešto, o čemu se tu radi, šta će oni sad postaviti resiver ili nešto drugo i kako ću ako kasnije hoću uključiti još jedan tv, da li može resiver da se kupi ili mora neki njihov za taj dodatni četvrti tv?
 
Dali je moguće Eon box (Kaon) zameniti za EON van mreže
Verovatno da.
Ja sam tražio obrnuto i dobio sledećeg dana Kaon umesto onog SDMC koji je inače jeftiniji i njima lakši za održavanje, kako rekoše.
 
@dexx01 EON All-IP STB (SDOTT0202) ima ugrađen WiFi, ne treba ti eksterni adapter. Potraži u temi uputstvo kako se aktivira WiFi na njemu...
 
Kontaktiram SBB korisničku podršku da pitam koje su mi opcije u stanu gde nema razvedenog koaksijalca već samo LAN kablovi i oni će na to doći će naši majstori da razbuše i ugrade Rg-6 kabl u svim sobama. Da li je moguće da im je to rešenje? Da ne postoji način da koristiš SBB usluge bez koaksijalca, ne mogu a verujem.
 
Koaksijalni kabl je neophodan jer kroz njega isporučuju signal za internet i televiziju. LAN kabl služi da se na EON boxu koriste napredne usluge. Nema potrebe da se buši išta više osim rupice kroz koju će koaksijalac ući u hodnik stana. Za dalje, imaš lepe ukrasne lajsne za podove koje imaju kanalice za kablove sa unutrašnje strane. Pišem sve ovo pod pretpostavkom da ste ozbiljni a ne trol.
 
Ozbiljan sam. Zar ne može EON BOX da radi samo preko LAN, kako radi u paketu EON van SBB mreže?
Ajde da u MMK bude modem i do njega da ide koaksijalac ali zašto od modema ne može da ide samo LAN? Kako rade kada imaju optiku?
 
@Zare1 Može ako je SDOTT0202 model bez coax ulaza. Njega koriste na Ethernet područjima ("optika" do zgrade, tj. Beogrid), i naravno van mreže. Na optici koriste RF modulator na ONT uređaju i iz njega izlazi običan coax signal, da mogu da daju D3 minije za druga 2 TV-a a ne relativno skup EON OTT Box.
 
Zar ne može EON BOX da radi samo preko LAN, kako radi u paketu EON van SBB mreže?

Može i Kaon Eon box da radi samo preko lan-a.
Kada pustiš neki kanal pisaće No signal, onda pritisneš na daljincu premotavanje unazad bukvalno samo na sekund i onda ćeš dobiti sliku sa zakašnjenjem od nekih desetak sekundi.
To ti je isto kao da si premotao da gledaš nešto od juče ili od pre par dana, samo što si premotao par sekundi.
 
@Zare1 Može ako je SDOTT0202 model bez coax ulaza. Njega koriste na Ethernet područjima ("optika" do zgrade, tj. Beogrid), i naravno van mreže. Na optici koriste RF modulator na ONT uređaju i iz njega izlazi običan coax signal, da mogu da daju D3 minije za druga 2 TV-a a ne relativno skup EON OTT Box.
Što bi opet povlačilo razvod koaksijalca. Mada, možda je moguće sa video balun postići dobar prenos signala. Oni rade od 40Mhz do 2.4 Ghz. Pa se u MMK stavi prvi balun i signal pošalje preko LAN a onda pre D3mini drugi balun koji vrati signal na coax. Možda bi i uspelo.
 
Da li je nekome ponudjeno da produzi ugovor na duo premium po istoj ceni (3600) cuo sam to od nekih, da li je neko cuo za tu ponudu
 
@MilanKragujevac Nisam lepo napisao, milsio sam na D3 mini ako dodju sa optikom pa na ONT uredjaj. Koliko kapiram ONT je u MMK kod vrata jer u njega ide optika a od njega coax. Tako da je on na početnoj tački u stanu tj. u MMK. Sad razmišljam od njega moža coax na vdeo balun pa preko UTP kabla do video baluna u sobi kod TVa, sa njega coax do D3 mini. Ovo govorim za druga dva TV-a.
Za EON OTT slažem se da ide LAN.
 
Koristim EON Smart Box (SDMC) van mreže, a pored toga imam mts TV, na LG Smart TV-u.
Problem koji mi se dešava je da pritiskanjem određenih tastera na daljincu od LG TV-a ili od mts-ovog STB-a Q11 nastane zbrka na EON-u, prebacuje programe, ulazi se u neka podešavanja, a to predstavlja problem roditeljima koji se baš i ne snalaze s tim.
Pošto EON daljinac radi preko bluetooth-a, da li postoji način da na EON Smart Boxu deaktiviram/neutrališem prijem bilo kakvih signala sa ova druga dva IR daljinca?
 
To se i meni desava sa starim Lg televizorom. kad god upalim ugasim Tv koji je u trpezariji Eon box u dbnevnoj promeni kanal :).
Probaj da zalepis traku s prednje strane EON boxa da mu sakrijes ir. Opet ne vidim razlog, ako tog trenutka koristis EOn box, za koriscenje daljinca od mts iptv kao i samog LG daljinca. Od skoro Eon daljinac ima podrsku za programiranje ir daljinca na njemu, pa ga isprogramiraj za Lg televizor. Tako da istim daljincem mozes da palis-gasis tv i da ga koristis za eon(naravno pritiskom na dugme ga vracas u blutut mod).
 
Ja kad menjam izvor signala na LG tv, svakim pritiskom na "input" na daljinskom od tv-a, na eon box-u mi "ukucava" broj 7.
Tako me prebaci na Prvu plus ili Axn.
Kad vratim na izvor signala od eon box-a, dobijem na ekranu da kreiram Eon kiša profil😁
Post automatically merged:

Ja kad menjam izvor signala na LG tv, svakim pritiskom na "input" na daljinskom od tv-a, na eon box-u mi "ukucava" broj 7.
Tako me prebaci na Prvu plus ili Axn.
Kad vratim na izvor signala od eon box-a, dobijem na ekranu da kreiram Eon kids profil😁
 
Povezan mi je nalog sa yt preko eona i na telefonu, svu istoriju i pretragu vidim na oba uredjaja, ali sve snimke sto sam aplodovao, ne mogu da vidim na yt kad hocu da gledam preko eona. Jednostavno pise da nemam ni jedan snimak aplodovan. Jel i kod vas tako? Inace pre sam mogao da vidim sve snimke
 
Koristim EON Smart Box (SDMC) van mreže, a pored toga imam mts TV, na LG Smart TV-u.
Problem koji mi se dešava je da pritiskanjem određenih tastera na daljincu od LG TV-a ili od mts-ovog STB-a Q11 nastane zbrka na EON-u, prebacuje programe, ulazi se u neka podešavanja, a to predstavlja problem roditeljima koji se baš i ne snalaze s tim.
Pošto EON daljinac radi preko bluetooth-a, da li postoji način da na EON Smart Boxu deaktiviram/neutrališem prijem bilo kakvih signala sa ova druga dva IR daljinca?
Sakrij box ako ti nije problem, tačnije da ne ide ir signal prema njemu, ne znam stavi ga iza tva nekako, ili zalijepi što reče čovjek prednju stranu
 
Koja je najbolja iOS aplikacija za Eon box daljinsko upravljanje? Originalna Android aplikacija, Googlova neće nikako da se nakači na box. Ili ima neko posebno podešavanje na boxu koje treba da aktiviram da bi ona mogla da se nakači?
 
Da li neko koristi zamensku youtube aplikaciju bez glupih reklama na ovom SBB box-u. Sta preporucujete, ovo je postalo nenormalno koliko reklama pustaju...
 
Bas tu,instaliras i miran si
 
Vidim na par stranica unazad se spominje i Smart Youtube. Ima li razlike? Inace sideload-ovanje samo preko USB-a ako se ne varam jer sam i ranije pokusavao da prebacim na Box preko bluetooth-a i nije islo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno