Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam šta pitaš?
Pošto eon box nema WiFi, jedino i možeš da ga vežeš lan kablom za ruter
 
Ne znam šta pitaš?
Pošto eon box nema WiFi, jedino i možeš da ga vežeš lan kablom za ruter
Na gornjem spratu mi je sbb modem. U prizemlju imam eon box do kod ide lan kabl.
Pošto mi je u prizemlju slab WiFi, da li mogu u prizemlju da povežem lan u ruter pa iz ruter u eon box kako bi imao dobar WiFi signal?
 
Možeš, lan kablom od SBB rutera do rutera na prizemlju i tu ćeš onda imati dobar wi-fi, a onda iz tog rutera lan kablom u eon i to je to.
 
Interesuje me koliko treba da bude optimalna brzina interneta za korišćenje EON van SBB mreže? Da ne bude seckanja ili nečeg sl.
 
Poslednja izmena:
EON van mreže može da povuče do 7 Mbps po streamu.
Pošto tehnički možeš da vučeš 2 streama istovremeno računaj na potrošnju od 15ak Mbps.

Naravno morećeš da imaš veči ukupni protok da bi mogao da radiš još nešto dok gledaš TV.
 
Ja sam namestio 4 mbps CBR. Imam i MTS-ov Iris sa sve HD, a otvoreno mi je svega 53 mbps zbog lošeg noise margine i parice VDSL-a. Svega 6,5 do 7. Ima mnogo FEC download grešaka. Mada mi je brzina downloada na speedtestu uvek 46 i kada rade Iris i EON. Jedino ako uključim HD kanal na Irisu, onda brzina padne na 42. Tako da se kod mene IPTV ponaša kao OTT.
 
@bbK1ng Imacu jer planiram da menjam brzinu to jest vrstu interneta.
 
Sta koristite za prosirenje interne memorije (usb flash, hdd, ssd)? Pre godinu dana mi je vec crkao jedan usb flash od 16Gb posle mesec dana.
 
Ovaj moj sbb eon box nema slot za micro SD
 
SDMC model ima, KAON nema? A i da nema kupiš USB card reader i u njega microSD a reader u USB port na KAON? :D (ako KAON prepozna čipset od reader-a :D :D )
SDMC model Eon boxa ima i 2 USB porta (1x 3.0, 1x 2.0).
 
Hvala na informacijama, probaću neki stari Transcend card reader.
 
imam na tv (stariji samsung lcd) opciju slika u slici.......da li mogu da je koristim kada gledam utakmice na SK preko eon boxa? dok je trajala analogna tv ja sam imao i hdmi i kabal u tv pa sam koristio na taj nacin i kabal i box i onda namestim na jednom jednu utakmicu a na boxu drugu i gledam......e sad analogne nema vise pa se pitam da li mogu sport da pratim i iskoristim PIP opciju....hvala,
 
Mozes, trazis im D3Cam ubacis u tv i onda koristis pip u kombinaciji sorsova TV/Eon Box.
 
Pitanje za YouTube i HDR.
Naime imam Philips TV 7805 (Saphi OS) i na njega povezan Eon box preko HDMI.
Kako god da sam podesio (barem mislim da sam sve probao, podesavanja, izmena slota, promana kabla) box i tv, na YT mi nikad ne izlazi HDR signal sa EON-a (a takodju u info o signalu na TV kaze da nije HDR)
Isto vazi i za Smart YouTube.
Probao 10tak HDR videa i 30 - 60fps.
Sa druge strane kada isti taj video pustim u YT app sa samog TV-a HDR je prepoznat.
Kad pustam HDR iz Kodi-ja sve je OK i bude prepoznat.
Nisam recimo jos probao neki HDR fajl iz playera sa box-a pa da vidimo i to kako radi i da li.
Da li neko zna u cemu je problem?
 
Ni kod mene ne prikazuje HDR , imam LG UHD 4K tv... Iako sam preko EON box-a aktivirao opciju HDR i 4k 60 Hz rezoluciju...
Definitivno im dosta baguje to oko 4K... po savetima zaposlenih iz SBB-a sam stavio 1080p 50Hz ...
Pa cu eventualno kada bude neki bitan mec na SK 4K kanalu da prebacim tada na 2160p samo za tu utakmicu , i posle vratim na 1080p...
Izmedju ostalog, jer je tecnija slika na 1080p... Nadajmo se da ce u buducnosti ponuditi neki softverski apdejt koji ce ispraviti bagove oko 4K usluge na EON Boxu..
Da napomenem da sam cak kupio u Gigatronu za 2500 nov HDMI Kabl 2.0b koji podrzava 4k 60 fps...tako da nije do kabla..nego im je bagovit softver ..
 
Ni kod mene ne prikazuje HDR , imam LG UHD 4K tv... Iako sam preko EON box-a aktivirao opciju HDR i 4k 60 Hz rezoluciju...
Definitivno im dosta baguje to oko 4K... po savetima zaposlenih iz SBB-a sam stavio 1080p 50Hz ...
Pa cu eventualno kada bude neki bitan mec na SK 4K kanalu da prebacim tada na 2160p samo za tu utakmicu , i posle vratim na 1080p...
Izmedju ostalog, jer je tecnija slika na 1080p... Nadajmo se da ce u buducnosti ponuditi neki softverski apdejt koji ce ispraviti bagove oko 4K usluge na EON Boxu..
Da napomenem da sam cak kupio u Gigatronu za 2500 nov HDMI Kabl 2.0b koji podrzava 4k 60 fps...tako da nije do kabla..nego im je bagovit softver ..
Hvala.
A da li kod tebe vazi samo za YT ili i za ostale app ako koristis (Kodi, neki player...)
Imam i neke "obicne" Andorid boxove sa 905 i 912 cipovima pa cu bas povezem i probam.
Da vidim da li je bas EON u pitanju ili YT ili TV ili ko znas sta :)
 
Kod mene važi samo za YT, sve ostalo ide u 4K HDR. Moj android box ide sve u 4K HDR uključujući i YT. Definitivno je do EON Box-a.
 
Prastari W95 sa Androidom 7 ali pušta sve 4K HDR 😎 i LG tv to prepoznaje i izbaci HDR u uglu. Ćerka ima 1TB hdd na njemu sa filmovima, ja ga i ne koristim.
 
Eon nema kanale koji emituju HDR. YouTube aplikacija je takođe bila osakaćena za HDR kad sam poslednji put proveravao. Na Tivimate aplikaciji svi kanali koji imaju HDR su uredno prepoznati na mom Philipsu sa Android TV OS-om.
 
Zar nije Eurosport 4K bio u HDR varijanti prošle godine tokom Roland Garros?
 
Po svemu sudeci dosta nas ima isto iskustvo sa EON i YT i ostalim app i HDR.
Interesatno sta su uspeli da "zeznu" sa YT app. tj. YT video, posto po svemu sudeci i Smart YouTube ne pusta HDR.
 
YouTube HDR zahteva da uređaj tj SoC podržava VP9 profile 2. Što npr nema na Shield TV. Pa me uopšte ne bi iznenadio da taj matori Broadcom čip koji koristi KAON model Eon boxa takođe nema podršku za decode toga.
 
Mislim da nisam baš najbolje razumeo problem. Da li vama ne reprodukuje YT HDR uopšte ili šalje pogrešan signal tv-u tj da nije u pitanju HDR pa je slika bleda/isprana. Meni reprodukuje isprani HDR ali reprodukuje.
 
Mislim da nisam baš najbolje razumeo problem. Da li vama ne reprodukuje YT HDR uopšte ili šalje pogrešan signal tv-u tj da nije u pitanju HDR pa je slika bleda/isprana. Meni reprodukuje isprani HDR ali reprodukuje.
Kod Smart YouTube je taj slucaj salje HDR ali izgleda TV ne prepoznaje i bude ispran, Kod YT izgleda i ne salje HDR, jer je klip OK vizuelno ali ga i tv vidi samo kao SDR. U obe app je isto TV vidi SDR 2160p.
 
Ok, problem je isti. SmartYoutTube na mom box-u radi korektno, znači da su nešto zeznuli na EON box-u.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno