Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može i laptop sa podigutim vpnom i šerovanom konekcijom, ne mora ruter
 
Previse je to komplikovano. Da li postoji neki vpn program za samsung os koji bi mogao da resi problem?

Bilo bi mnogo lakse da je tv kod mene pa da probam, a ovako moram da se oslanjam na iskustva onih koji imaju ili su imali isti problem
 
Postoji, to što se tebi ne dopada ne znači da ne postoji.
Jedino rešenje (za kako da TV internet saobraćaj ide kroz VPN tunel) ti je rečeno već. Ako sam TV ne može da funkcioniše kao VPN klijent onda to mora drugi uređaj u LAN-u (ruter, komp...)
 
Oprostite ako je već odgovoreno nisam uspeo da nađem.... Da li postoji način da se eon box natera da čita exfat ili ntfs formatirane diskove? Kad god ubacim flešku ili eksterni disk koji je ntfs ili exfat formatiran dobijam poruku da je disk neispravan, samo fat32 prolazi. Možda sa mojim boxom nešto nije u redu ili ja imam preterana očekivanja ali potpuno mi je kretenski da mlatimudijalni androd box ne podržava reprodukovanje sadržaja težeg od 4GB preko USB-a.
 
KAON box ne podržava sigurno NTFS i exFAT. SDMC box podržava oba tj sva 3 formata (i FAT32).

Za KAON izbor ti je ili podržan file sistem ili da ne povezuješ hard direktnog na box već da sadržaju HDD-a pristupaš kroz network share (= HDD povežeš na komp i share-uješ foldere ili celu particuju a na boxu da koristiš video player koji "vidi" network drives). Treće nema.
 
Poludeo mi daljinac.

Kad upalim TV, pustim kanal i brzo nakon paljenja plavo lampica krene da treperi i poludi, menja kanale, kao da stiskam sve dugmice odjednom, lupeta brojeve.

Sta raditi ovako brzinski? Izvadih baterije jer poceo daljinac da pali sam box, jer kao da se pritiskaju dugmici i nastavlja da luduje kad upali.

Baterije su pune ako to ima ikakvog efekta. A ne mogu ni da pristupim meniju jer luduje da uradim uparivanje opet npr.
 
Jedino da probaš da ga otvoriš pa da vidiš šta se dešava. Moguće da se zaprljao od masnoće i da pravi neki kontakt.
Ništa te ne košta da probaš da ga očistiš.
 
Poludeo mi daljinac.

Kad upalim TV, pustim kanal i brzo nakon paljenja plavo lampica krene da treperi i poludi, menja kanale, kao da stiskam sve dugmice odjednom, lupeta brojeve.

Sta raditi ovako brzinski? Izvadih baterije jer poceo daljinac da pali sam box, jer kao da se pritiskaju dugmici i nastavlja da luduje kad upali.

Baterije su pune ako to ima ikakvog efekta. A ne mogu ni da pristupim meniju jer luduje da uradim uparivanje opet npr.
Jesi instalirao nešto van oficijelnog stora pre nego što je počelo to da ti se događa?
Kod mene je sam smanjivao ton, ne sećam se koja app je bila u pitanju ali je prestalo posle unistall
 
Ja imam instaliran button mapper.
Jednom-dvaput u toku dana mi se desi da daljinski neće da reaguje, blinka ona zelena lampica za uparivanje, posle 30sec do minut prestane da blinka i onda daljinski opet radi normalno?
Baterije su nove, više puta sam brisao u ponovo uparivao daljinski sa uređajem ali je problem ostao.
 
Pomoć prijatelja, EON van mreže, isključim ga , posle par sati uredjaj se upali sam od sebe, opet ugasim, ujutru opet ON, gde se gasi definitivno, sta se pali svakih par sati
 
Pali ga neki drugi uređaj preko HDMI-CEC? Probaj 1 od 2 pristupa u zavisnosti šta manje koristiš ili ne koristiš uopšte:

1) disable Chromecast aplikacije na Eon boxu
2) ugasi HDMI-CEC za HDMI port na komp ti je povezan Eon box.
 
Pali ga neki drugi uređaj preko HDMI-CEC? Probaj 1 od 2 pristupa u zavisnosti šta manje koristiš ili ne koristiš uopšte:

1) disable Chromecast aplikacije na Eon boxu
2) ugasi HDMI-CEC za HDMI port na komp ti je povezan Eon box.
Povezan na TV scart priključkom jer su hdmi ulazi za druge uredjaje ,ali probacu ovo pod 1

Hvala.
J
 
Onda verovatno nije to to :D Ali probaj. Za to random buđenje ljudi su se žalili na kombinaciju CEC + Chromecast, ali ti koristiš SCART ne HDMI.
 
Pozdrav svima, jel postoji nacin da se omoguci WI FI na Eon SBB boxu (Kaon)?

Izvinjavam se ako je pitanje vec bilo aktuelno ranije.
Hvala !!
 
Ja sam to (pre Wifi mesha) rešio sa najobičnijim wifi extenderom koji ima lan port na sebi....rešiš problem za male pare ;)
 
Шта се све од канала може односно не може гладати на Еон ТВ смарт апликацији преко МТС оптици?
Планирам да пређем на МТС (уштеда 70000 за две године) па бих узео од брата.
Тренутно користим свој налог.
 
Ako uzmes Eon van mreze radice ti svi kanali na MTS optici, a ako pozajmis nalog od brata velika verovatnoca da ti nece raditi Sk, NovaS, i N1, ali ne mora da znaci, nekima radi, to je lutrija...
 
Нова С, гледам само Кесића, Плиж, понекад Ивана, а то све има на youtube, СК гледам ретко, клинац понекад Пикабу.
Ако ће остали канали да раде нормално на Еон ТВ апликацији онда супер. У приципу највише гледам серије на Првом, Првој.
Можда бих и узео неко бокс за други ТВ због youtube за клинца, то бих морао😀.

Ипак има 70 хиљада разлога да пређем са Еон на Ирис. У септембру ми истиче уговор код СББа.
 
Па сад Кесић није разлог да дам 36.000 дин.
 
Uzmi xiaomi mi box s i ubaci neku IPTV listu (u IPTV temi ih dele džabe ili kupi za par $) i imaćeš i arene i sportklubove i N1 i HBO, a i YouTube bez reklama za dž.

Pritom prođeš mnogo jeftinije.
 
Uzmi xiaomi mi box s i ubaci neku IPTV listu (u IPTV temi ih dele džabe ili kupi za par $) i imaćeš i arene i sportklubove i N1 i HBO, a i YouTube bez reklama za dž.

Pritom prođeš mnogo jeftinije.
Ili eon pozajmis + instaliraš vpn na mi box (plaćeni). Malo moras da se iskesiras
 
NordVPN nalozi na kilo po forumima ;)
Xiaomi mi box s ili android TV, a vidim da može eon i na ovaj novi Skyworth HPH07 box u mts-u.

Tako da uz malo gimnastike sve džabe :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno