Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sve one koji su dugo cekali da mogu da nameste EON daljinski da kontrolise i TV, ukoliko ste dobili update daljinskog na verziju 0133.03.07 mozete namestiti na sledeci nacin:

  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove liste
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise tv pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.



Postoji i drugi nacin za napredne korisnike, pogledati na ovom videu. Link za aplikaciju T4hhWrapperService.apk
Da li je neko uspeo da namesti na Philips tv da radi sve. Probao sve kodove, radi pojacavanje, smanjivanje, navigacioni tasteri i power. Source ne radi, kruzic za home ne radi
 
Drugari, da li jos neko od vas ima u poslednje vreme sledece probleme:
-daljinski zaglupi i ne menja kanal dok se ne restartuje box
-cela plejada raznoraznih gresaka dok se gleda sadrzaj koji je vracen (Nema signala, sadrzaj ne moze biti pusten itd)
-stucanje striminga, odnosno crn ekran na nekoliko sekundi

Box povremeno restartujem, internet radi besprekorno a box ima svega nekoliko meseci, uzasno je frustrirajuce :)
 
Prvo nemam, daljinski OK. Ovo drugo ponekad a ovo treće često u poslednje vreme, par puta crni ekran na nekoliko sekundi tokom filma.
 
Da li se na eon box preko usb flasa moze instalirati Stremio?
Ako moze kako?
 
Da li se na eon box preko usb flasa moze instalirati Stremio?
Ako moze kako?
Mozes. Prvo ti treba neki file manager na box-u (vidi na Play Store-u boxa da li ima npr. Xplore file manager) i instaliraj ga, on ti je potreban da bi video sadrzaj flesa.
Potom preko kompa nadji i skini Stremio aplikaciju i prebaci je na fles.
U file manager-u koji si instalirao na box pronadji Stremii na flesu i instaliraj.
 
Da li se na eon box preko usb flasa moze instalirati Stremio?
Ako moze kako?
Ja sam ga stavio u linux, probao par trejlera koji se vrte i na TV, grozno kao najgori divix plus prekidanja i pikselizacija. Dodaci probao par njih uzas sve isto kao i bez njih.
 
Da li neko ima objašnjenje zašto se preko Eon box- a (kaon) dolby zvuk emituje samo na 5,6 kanala a preko Eon smart aplikacije ide na svim kanalima!?? Da li je tako kod svih.
 
Nisi ti to dobro video. Na stream varijanti koriste AAC kodek za zvuk i ni jedan kanal nema 5.1 zvuk :D
 
Koriste kad kreneš da premotavaš u nazad. Tj da budem precizniji na SDMC modelu Eon boxa i live i catchup furaju HLS stream a na KAON modelu live sadržaj je iz DVB-C mux-a (gde imaš bolji zbuk, mogućnost iznutra jezika zvuka i jezika titla, što ja stream nema ništa) a catchup (= pogledaj iz početka) je stream.
Zato je KAON "hybrid" uređaj (kombinuje DVB-C i IPTV/OTT) a SDMC je OTT/IPTV only uređaj i radi identično kao Eon SmartTV app na bilo kom drugome uređaju.
 
Koriste kad kreneš da premotavaš u nazad. Tj da budem precizniji na SDMC modelu Eon boxa i live i catchup furaju HLS stream a na KAON modelu live sadržaj je iz DVB-C mux-a (gde imaš bolji zbuk, mogućnost iznutra jezika zvuka i jezika titla, što ja stream nema ništa) a catchup (= pogledaj iz početka) je stream.
Zato je KAON "hybrid" uređaj (kombinuje DVB-C i IPTV/OTT) a SDMC je OTT/IPTV only uređaj i radi identično kao Eon SmartTV app na bilo kom drugome uređaju.
🙂😵 slabo sam te išta razumeo. Koristim EON box u mreži (Kaon), box je povezan na risiver preko kog pustam zvuk. Prilikom gledanja tri HBO kanala, BBC Eart i dva CinemaPremier ide dolby zvuk, kod ostalih PCM. Kada koristm EON aplikaciju preko smart TV zvuk kod svih kanala je dolby. Probaću sa premotavanjem u nazad al mi nema logike..
 
Uzmi premotaj HBO kanal na KAON-u i videćeš da nema 5.1 zvuka.
A za SmartTV nemam pojma kako si ti šta podesio ali server tebi šalje AAC, kako i zašto vidiš negde da "jeste" Dolby ne bih znao.
 
Uzmi premotaj HBO kanal na KAON-u i videćeš da nema 5.1 zvuka.
A za SmartTV nemam pojma kako si ti šta podesio ali server tebi šalje AAC, kako i zašto vidiš negde da "jeste" Dolby ne bih znao.
Risiver prepozna dolby i označi ikonicom i naravno zvuk je drugačiji (bolji)
 
Neko tebi tu od AAC ( AAC > PCM prvo??) veštački pravi Dolby i šalje na risiver.
 
Nemam pojma.
Kako sad na 6 kanala kad si napisao da na SmartTV app na SVIM kanalima imaš Dolby??

Sve što znam i mogu u praksi da demonstiram je da i stream SmartTV Android aplikacija (= interlaced) i stream za sajt i Android telefon app (= progressive stream koji trenutno tj nedelja u nazad ima sj*ban deinterlace!!!) koriste 2.0 AAC sa zaboravih kojim tačno bitrate (9x kbps, sad da li je 92, 96 ne sećam se a mrzi me da proverim). I da je normalno da ti kanali u DVB-C mux-u (= na KAON kad gledaš live te kanale, i naravno na D3 risiverima) ima Dolby & 5.1 zvuk, a da isti ti kanali kad se prebaciš na streaming nemaju Dolby nego AAC. Evo upravo sam PONOVO proverio to za HBO HD kanal. A čisto sumnjam da sad odjednom počinje da pravi bitnu razliku da li "van mreže" ili "u mreži" nalog (jer svi gledamo isti stream).. u prošlosti 300% sigurno nije jer sam proveravao i sa bratovim "u mreži" nalogom ...a sad više nemam taj nalog na raspolaganju da testiram) pošto sam ja "van mreže" korisnik a ti si čim spominješ KAON box verovatno "u mreži" korisnik.
 
Nemam pojma.
Kako sad na 6 kanala kad si napisao da na SmartTV app na SVIM kanalima imaš Dolby??

Sve što znam i mogu u praksi da demonstiram je da i stream SmartTV Android aplikacija (= interlaced) i stream za sajt i Android telefon app (= progressive stream koji trenutno tj nedelja u nazad ima sj*ban deinterlace!!!) koriste 2.0 AAC sa zaboravih kojim tačno bitrate (9x kbps, sad da li je 92, 96 ne sećam se a mrzi me da proverim). I da je normalno da ti kanali u DVB-C mux-u (= na KAON kad gledaš live te kanale, i naravno na D3 risiverima) ima Dolby & 5.1 zvuk, a da isti ti kanali kad se prebaciš na streaming nemaju Dolby nego AAC. Evo upravo sam PONOVO proverio to za HBO HD kanal. A čisto sumnjam da sad odjednom počinje da pravi bitnu razliku da li "van mreže" ili "u mreži" nalog (jer svi gledamo isti stream).. u prošlosti 300% sigurno nije jer sam proveravao i sa bratovim "u mreži" nalogom ...a sad više nemam taj nalog na raspolaganju da testiram) pošto sam ja "van mreže" korisnik a ti si čim spominješ KAON box verovatno "u mreži" korisnik.
na 6 kanala prilikom gledanja preko boxa (u mreži), a na svim preko smart tv aplikacije..
hvala u svakom slučaju
 
Upravo ovaj drugi deo izjave je sporan i kosi se sa dosadašnjim poznatim činjenicama: na SmartTV app treba da NI JEDAN kanal nema Dolby jer Dolby imaju samo u DVB-C signalu (a na stream-u tj materijalu koji skladište 7 dana na serverima gledaju da maximalno uštede pa dobijaš kompresovan AAC audio i samo 1 audio track i za kanale tipa Eurosport gde imaš i engleskog komentatora) a SmartTV app ne koristi coax signal. A ti tvrdiš da svi kanali imaju Dolby na SmartTV app.

Koji TV je u pitanju tj koji operativni sistem: Tizen, WebOS... ?
 
Upravo ovaj drugi deo izjave je sporan i kosi se sa dosadašnjim poznatim činjenicama: na SmartTV app treba da NI JEDAN kanal nema Dolby jer Dolby imaju samo u DVB-C signalu (a na stream-u tj materijalu koji skladište 7 dana na serverima gledaju da maximalno uštede pa dobijaš kompresovan AAC audio i samo 1 audio track i za kanale tipa Eurosport gde imaš i engleskog komentatora) a SmartTV app ne koristi coax signal. A ti tvrdiš da svi kanali imaju Dolby na SmartTV app.

Koji TV je u pitanju tj koji operativni sistem: Tizen, WebOS... ?
upravo je to i meni čudno
(koristio sam arenacloud promotivno i išao je dolby na svim kanalima)
lg webos
 
Ko zna kako je tebi taj TV podešen za output zvuka na risiver :D Za Arena Cloud se već ne sećam koji kodek koriste a istekao je promo :D
 
Jako zanimljiva tema. Ja sam imao u planu da dokupim još par zvučnika i napravim surround setup (trenutno je stereo). Koliko razumem upitno je da li ću imati zadnje kanale na svemu što nije realtime tv koji ide preko coaxa. Plus sam prešao na Eon Smart Tv app koji risiveru šalje zvuk preko ARCa (nema coaxa :))
Dok čekam rasplet probaću da vidim šta se kod mene ispisuje.
 
Poslednja izmena:
Sve što znam i mogu u praksi da demonstiram je da i stream SmartTV Android aplikacija (= interlaced) i stream za sajt i Android telefon app (= progressive stream koji trenutno tj nedelja u nazad ima sj*ban deinterlace!!!)

Ništa ti ne promakne :) Zapravo, ovo je vrlo uočljivo ali nisam video da je neko pomenuo.
 
Da li je moguce gledati sve kanale bez da neki budu blokirani na samsung tv-u sa aktiviranim eon-om koji se dobije na poklon od nekog ko ima eon box paket?

Prijatelj je aktivirao eon nalog kodom na samsung smart tv-u i moze da gleda vecinu kanala na mts-ovom internetu, ali ima kanale koji ne rade kao sto su n1, nova s...

Da li je moguce nekako resiti taj problem i pustiti i tekanale koji ne rade na mts-ovom internetu?
 
Jedino neki wifi ruter koji ima podesavanja za vpn
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno