Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
probao sam i to ranije, ista prica... aj probacu opet kad dodjem kuci, cisto da potvrdim da li nesto menja ili ne... Mislim, najcudnije mi je to sto kad se eon box ugasi pa upali, normalno radi, kao sto se vidi na snimku...
Čekaj, tebe muči ovaj krol ispod? Prvo sam pomislio da ti se gubi slika, pa sam mislio da ti savetujem da proveriš kvalitet signala kroz eon aplikaciju dok si na određenom kanalu, da vidiš da li postoje prekidi u signalu.
 
Ma imam ja i Supernova tv (da je ne nazovem SuperZLOva, poput jednog kolege sa foruma), al' tu su drugi problemi, nije za ovu temu. Meni kad eon radi, a to je jako retko, promena kanala traje po 15-ak sekundi, a ako se prevarim da pogledam unazad, onda kreće noćna mora. Podrška iz SBB kaže da moraju da menjaju neke dns-ove, a osećam da će po starom dobrom običaju iz Supernove reći da nije do njih. Ništa, već sa se ,,naoružam" i krenem u borbu sa vetrenjačama.U svakom slučaju hvala na podeljenom iskustvu.
Ja sam slican problem resio tako sto sam izabrao Static IP u podesavanjima eon boxa.
Post automatically merged:

Evo i linka sa objasnjenjem https://forum.benchmark.rs/threads/supernova-kablovski-distributer.446726/page-429#post-6337222
 
Čekaj, tebe muči ovaj krol ispod? Prvo sam pomislio da ti se gubi slika, pa sam mislio da ti savetujem da proveriš kvalitet signala kroz eon aplikaciju dok si na određenom kanalu, da vidiš da li postoje prekidi u signalu.
pa da, mnogo secka, nije tecan... to seckanje se isto vidi i kada se gleda sport...
 
Ja sam slican problem resio tako sto sam izabrao Static IP u podesavanjima eon boxa.
Post automatically merged:

Evo i linka sa objasnjenjem https://forum.benchmark.rs/threads/supernova-kablovski-distributer.446726/page-429#post-6337222

Ja sam slican problem resio tako sto sam izabrao Static IP u podesavanjima eon boxa.
Post automatically merged:

Evo i linka sa objasnjenjem https://forum.benchmark.rs/threads/supernova-kablovski-distributer.446726/page-429#post-6337222
Uradio kako si objasnio, uspelo 👍.
Hvala na pomoći. Otkud da eon aplikacija "pobrljavi" sama od sebe? Pre je bilo sve normalno. Tačno sam imao prekid interneta tog dana pre problema.
 
Drago mi je da je uspelo. Inace, meni su kada sam imao taj problem, iz sbb-a rekli da mi eon box riknuo 100% i da mi je jedina opcija da im postom posaljem box pa da posalju drugi. Toliko o njihovoj strucnosti. Dok se nisam zainatio i sam resio problem na gore opisan nacin.
 
Drago mi je da je uspelo. Inace, meni su kada sam imao taj problem, iz sbb-a rekli da mi eon box riknuo 100% i da mi je jedina opcija da im postom posaljem box pa da posalju drugi. Toliko o njihovoj strucnosti. Dok se nisam zainatio i sam resio problem na gore opisan nacin.
Ha, ha, i meni su rekli da ga vratim na zamenu, ali ja sam napravio "most" između supernovinog modema i box-a sa tenda ruterom gde je aplikacija savršeno radila. Sad sam opet vratio tendu u ormar i direktno vezao za ZTE.
 
Evo ga raspad Eon-van mreze na Mts Vdsl-u. Sve radi u fullu osim Eon-a koji ima protok od 5-7Mb.Navala na fudbal.
 
Nisi ništa bitno propustio, himnu nismo čuli jer je bilo bez zvuka a i sad krči dok Nebojša priča i čini se da neće ništa preduzeti povodom toga. 🤔🙄
Btw, ja sam na Supernova (100/10) , nikakvih problema nema.
 
Vi što ste na EON van mreže jel ste dobili uređaj plus smart TV app? Ili se dobija samo 1 uređaj?
 
Ja kao bivsi korisnik d3i imam dva uredjaja(290d renta drugog) +smart app +8 drugih(obicna).
 
Pucao je EON i preko SBB mreze veceras, ja sam usao tek od tamo nesto pre 15. minuta igre i na pauzi u poluvremenu. Ostalo sve u redu osim komentatora koji je klipovao.
 
imam eon box + tv slot na nalogu. ako uzmem jos jedan eon box za onih 200-300din, da li dobijam jos jedan slot za taj uredjaj ili se za njega koristi trenutni tv slot?
 
imam eon box + tv slot na nalogu. ako uzmem jos jedan eon box za onih 200-300din, da li dobijam jos jedan slot za taj uredjaj ili se za njega koristi trenutni tv slot?
Ne dobijaš novi slot, uređaj će ti zauzeti preostali slot.
 
Meni zaista nije jasna politika sbb-a zbog čega ne puste korisnicima da sami izaberu hoće li koristiti box ili eon aplikaciju za TV..
 
Meni zaista nije jasna politika sbb-a zbog čega ne puste korisnicima da sami izaberu hoće li koristiti box ili eon aplikaciju za T
Ti imas dve android tv app da koristis. Da li ce to biti box+tv, box+box ili tv+tv to je na korisniku da odluci
 
Mislio sam na Smart TV aplikaciju jer je ipak neuporedivo više tih televizora nego android TV-a..Sada ne znam ali ranije rezervisan je bio jedan za eon box jedan samo slot za Smart TV i nekoliko mobilnih..Nikako nisam mogao da zamenim eon box sa dodatnim za Smart tv i tako izbacimo kablove i dodatne daljince..
 
Svaki EON BOX ima svoj nazovimo ga "ekskluzivni" slot na nalogu, hoćemo li ikada upamtiti to?!

Sve šta se aktivira sa kodom a nije EON Box ide pod Smart TV. Ako je EON Box onda Smart TV slot ostaje prazan. Sve šta se aktivira sa User/Pass ide pod Mobilna app.

Ako je otvoren nalog bez nabavke EON Box-a onda ide Mobilna + Smart TV, ako je nabavljen i EON Box ide Mobilna + Smart TV + EON Box + EON Box 2 uz tu rentu ili kako već. Sajt vam bukvalno nacrta na čemu se sve može gledati kad birate na sajtu hoćete/nećete EON Box.
 
Ja imam box i jedan slot za smart tv app, njega mi zauzeo firestick. Uskoro mi stize smart tv i imam opciju da odjavim box.
 
Javi utiske kad go stigne i probaš da namestiš 2 SmartTV app a da makar jedna nije na Eon boxu ;)
 
@roga 1979
Ako misliš na EON box, mislim da nećeš moći. Možeš samo jednom mesečno da "brišeš", odnosno menjaš uređaj, a to nije eon box. Vidi na Moj SBB.
 
@roga 1979
Ako misliš na EON box, mislim da nećeš moći. Možeš samo jednom mesečno da "brišeš", odnosno menjaš uređaj, a to nije eon box. Vidi na Moj SBB.
Proverono, mogu odjaviti box i da imam dva smart tv slota
 
Pozdav. Jedno malo blesavo pitanje ali me interesuje da li je neko probao da eon box poveze na stari tv preko rca tj preko hdmi na rca kabla ili adaptera? Rade li ovakvi kablovi tj adapteri.
 
Nisam neko vreme gledao hrt kanale, pa videh da su poboljšali sliku na Eon boxu, a vidim na spisku kanala nemaju oznaku HD, ima li ko više informacija?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno