Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja se samo pitam kako je on najbolji i kada sam ovo procitao, stvarno sam pomislio da sam retardiran :D

https://sbb.rs/a75552/podrska/vesti...ajboljim-uredjajem-za-korisnike-na-svetu.html


Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
Znaci ispada sve ovo mozete uz nas smart box a ovi ostali su glupi [emoji1787].Ovi tamo kad su videli kakve sve serije moze da pusta odusevili se i odmah bam prvi je!Boze ko im pise ove gluposti...chajna box + apk i revolucija.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Kinez box + apk = platforma :D
"Revolucionaran" im je samo marketing. "Izmislili" su streaming box i "srpski Netflix" sa ČAK 16.000 "naslova" pa sad izmišljaju i "bindžovanje".
 
jel kod vas u Srbiji nude možda koji bolji EON box sa više RAMa i ROMa ... ovdje u Sloveniji to ne može... čak ne možeš da bi imao svoj box (ovaj nije loš Mecool TV Box 4GB DDR4 64GB ROM Android 9.0 Amlogic S905X2 DVB T2 DVB S2 DVB C Dual WiFi 4K LED Display Antenna K7 Set Top Box) ... ja sam juće došao do limita 8GB i sada sam gotov :D
 
Za sad ne nude.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Jedino bolji koji dele je EON OTT boks (za OTT korisnike) koji je za nijansu bolji od KAON-ovog ali on nema ulaz za koaksijalni kabal pa ako prođe SBB infrastruktura taj boks je neupotrebljiv ako hoćeš pravi "lajv" program. I ima onemogućen WiFi (zašto je to trenutno tako to samo oni u firmi znaju jer su ga oni trenutno deaktivirali u jednom od prethodnih apdejta). Da li će ga ikada vratiti, e pa to zavisi isključivo od njih.

https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/united-group-eon-ott-smart-box
 
pa da zašto i bi, kad su najbolji na Planeti i šire :D
pa ako nema ulaza za DVB C onda kod mene to ne dolazi u obzir...
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao da aktivira novi Eon box sa upisom koda u nalog sa Eon pretplatom u SBB mrezi?
 
Pozdrav, ljudi. Uvalili su nam Eon Smart TV box posto vise nece podrzavati D3i, s kojim smo bili zadovoljni. Eon box je super igrackica ali imamo jedan problem. Zvacu i SBB podrsku ali ovde ima mnogo iskustnijih ljudi od njihove podrske. Naime, od kako koristimo Eon Box (5-6 dana...) primetili smo kada gledamo kanale da se, povremeno, bez nekog pravila, desi da na delic sekunde bljesne sneg na slici a zvuk "pucne"..ne znam kako da opisem... Isto na taj delic sekunde kako bljesne sneg istovremeno se cuje taj jak staticki "puc". Recimo jednom u 10-ak minuta...Ovo se nije desavalo na D3i. Menjali smo i port na koji HDMI prikljucen, kao i sam HDMI kabl.

Da li je neko imao slican problem?
 
Ako je zamenjen HDMI kabl novim, onda mozda treba traziti zamenu box-a, jer to opisano se obicno desava zbog loseg HDMI kabla/konektora.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Najbolja aplikacija za remote control preko android telefona?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Najbolja aplikacija za remote control preko android telefona?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Android TV remote od Google-a. Nije nešto napredna aplikacija tj. ima ono osnovno za kontrolisanje Android TV-a. A to ti i treba i veoma brzo se otvara i na lošijem telefonu/tabletu. Neće te živcirati sa dugim otvaranjem kao ostale remote aplikacije.
 
Nema premotavanje, to mi samo fali

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
OBAVEŠTENJE!!! :D

Pošto smo ranije diskutovali o mnogim opcijama koje nedostaju na Box-u i EON daljincu naš drag forumaš @shamanNS i ja smo našli rešenje za mnoge stvari a to je Button Mapper aplikacija!

Ta aplikacija omogućava mapiranje tastera na EON daljinskom koja Vam može obezbediti mnoge opcije koje Vam nedostaju i možda ono najbitnije OTT vlasnicima Box-a, WiFi! :D

Uradite sledeće:

1.Preuzmite Button Mapper na Vaš telefon/tablet ili apk na Box direktno. Ako ste preuzeli app na telefon/tablet pošaljite app sa Send Anywhere-om na Box (potrebno je unapred sideload-ovati apk Send Anywhere-a, kasnije je sve lakše a i sama aplikacija je brutalno korisna).

2.Preuzmite Nova Launcher, pošaljite ga na Box i instalirajte. Ne otvarajte Nova Launcher!!! Ne verujem da se može desiti išta ozbiljno ali samo kliknite na "DONE" i zaboravite na Nova Launcher! Poznato je da Android TV mrzi 3rd party launcher-e.

Otvorite Button Mapper (ovde počinje magija). Dozvoljavanje pristupa Button Mapper-u se radi na sledeći način: Settings>Device Preferences>Accessibility>Skrolujte dole do "Services">Omogućite Button Mapper.

Otvorite Button Mapper i kliknite na "OK" a zatim na "Add Buttons". Ponovo kliknite na "+ Add Buttons" i onda izabrano dugme na EON daljincu. Ja sam izabrao PLAVO dugme na dnu.

PRVO ĆEMO NAMESTITI SINGLE TAP. Kliknite na PROG_BLUE>Customize>Single tap i u padajućem meniju kliknite na "System" i na dnu kliknite na "Toggle WiFi". Zatim na EON daljincu kliknite na PLAVO dugme i na dnu ekrana će pisati "WiFi Enabled". Ali kako ćete se konektovati na WiFi?!

SADA ĆEMO PODESITI DOUBLE TAP ZA PLAVO DUGME. Sada ponavljamo isto ali s' obzirom da već imamo mapirano PLAVO dugme samo treba uraditi sledeće: PROG_BLUE>Customize>Double tap i u padajućem meniju kliknite na "Shortcuts". Sad nam je Nova Launcher od pomoći jer ima fenomenalnu funkciju a to je "Activities". Kliknite na "Activities" i skrolujte do "Settings" i kliknite na ".connectivity.setup.WiFiSetupActivity". Izađite iz aplikacije najbolje!

Za kraj ostaje da kliknete DVA PUTA na PLAVO dugme na EON daljinskom i Vaša WiFi konekcija će se pojaviti! OBAVEZNO otkačite LAN kabl inače ćete misliti da ste sve uzalud radili! ;) Otkucajte lozinku i prebacite Box tamo gde Vam znači WiFi tj. nemate LAN kabl, KRAJ! :D

- - - - -

Druga stvar je MUTE opcija koju EON daljinski nema! Jednostavno se i ovo rešava. Odabrao sam CRVENO dugme na daljinskom. Da ponovimo, dugme se mapira ovako: Button Mapper>Add Buttons>+ Add Buttons>kliknite CRVENO dugme na daljincu>PROG_RED>Single tap>Media>Mute volume.

Od sada na OTT Box-u imate WiFi a na svakom EON Box-u MUTE funkciju kao i dostupne sledeće tastere za BILO KOJU APLIKACIJU I PREČICU DO PODEŠAVANJA! Slobodni tasteri su: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, PROFIL (dugme pored HOME), TTX (samo OTT), RECORD, CRVENO, ZELENO, ŽUTO, PLAVO.

PREPORUČUJEM da brojeve NE MAPIRATE AKO ih redovno koristite u EON TV aplikaciji jer kapirate šta ćete napraviti onda? ;) Iz nekog razloga ne radi Long press već samo Single tap i Double tap tako da ukupno imate 34 dostupnih mapiranja (Single tap + Double tap) sa brojevima i 14 mapiranja bez brojeva.

Uživajte!

P.S. Možete svašta mapirati, drug @shamanNS se razočarao što Box ne menja osvežavanje automatski između 60Hz, 50Hz i 24Hz, sa Button Mapper-om sad direktno iz Kodi-a menja osvežavanje bez da izlazi iz Kodi-ja i ručno menja znate već kako kroz podešavanja, sad preko mapiranog dugmeta otvara podešavanja rezolucije. Ako imate pitanja ili još ideja za kul prečice pišite! ;)

Ne igrajte se previše sa Nova Activities, ako Vam nije jasna neka prečica pitajte!

- - - - -

WiFi ON/OFF: U Button Mapper aplikaciji.
MUTE: U Button Mapper aplikaciji.
WiFi spisak dostupnih mreža/Unos lozinke/Forget: .connectivity.setup.WiFiSetupActivity
Direktno do podešavanja: .MainSettings
Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Direktno do spiska aplikacija: .device.apps.AppsActivity
Direktno do podešavanja tastature ako koristite Null keyboard pa Vam je nekad potrebna virtuelna tastatura: .inputmethod.KeyboardActivity

I još dosta toga...
 
Poslednja izmena:
Please like and subscribe :d :d


Ajde ljudi da masovno smaramo UnitedCloud tim programera da srede "hdmi self adaption" / "auto frame rate switching" na Eon boxu kao što su udavili Xiaomi da to srede konačno posle 2.5 godine za Mi Box i sad sve (23.976, 25, 30 fps) savršeno reprodukuje u Kodi, Plex, Emby...

Ja sam sad u fazi pokušavanja da iskopam iz Mi Box teme na Kodi forumu šta je sve tačno bio problem i kako je rešeno... pa da na tacni pošaljem info UnitedCloud ekipi.
 
Jednom recju bravo :)
A sto se tice njihove ekipe i sredjivanja...Da ne bude kao sa tesla telefonima i nasom "podrskom" sto sredjuje.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možemo da ih davimo i da kanali imaju viši bitrate...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
@Strale_123
bravo za trud cheers, mali savet mozda je lakse da napravis mali tutorijal i na yt da se postavi, mnogima ce tada biti jasnije

@shamanNS
kako se prica osipa im se krug programera ,)
 
Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity
Pogrešio si malčice. Treba "display.outputmode.OutputmodeActivity

Ovo prvo otvara meni koji je 1 nivo iznad i zahtevalo bi još 2-3 dodatna pritiska na daljinac.

Uz napomenu da se activity traži u "TV Settings" / "TV podešavanja" (= com.droidlogic.tv.settings) app.
 
Mene samo intereauje da mogu da gasim inpalim tv i box istovremeno...sa samsung telecizorima moze na ono plavo power na lg televizorima ne...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pogrešio si malčice. Treba "display.outputmode.OutputmodeActivity

Ovo prvo otvara meni koji je 1 nivo iznad i zahtevalo bi još 2-3 dodatna pritiska na daljinac.

Uz napomenu da se activity traži u "TV Settings" / "TV podešavanja" (= com.droidlogic.tv.settings) app.
Tačno, nisam primetio. :D

.display.outputmode.OutputmodeActivity odmah otvara Display Mode podešavanja.

Zaboravio sam sinoć da napomenem al' sigurno ste već svi skontali, WiFi podešavanja su u Nova Activities u "System" a podešavanja vezana za rezoluciju i podešavanja vezana za Vaš TV u "TV Settings".
 
Pozdrav, jel ima neko info zasto je HBO GO aplikacija prestala da radi na eon box-u, connection error 10.24...hvala
 
Skini i instaliraj najnoviju verziju HBO GO aplikacije. Ako i dalje javlja grešku restartuj ruter i box.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@strale_123 @shaman_ns

Svaka čast ljudi kao vi čine ovakve forume posebnim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogao bi neko da ovo pinuje kao prvi post, i da se apdejtuje po potrebi? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala na savetu, pokusao sve to nekoliko puta, i dalje nece, zvao sam bio podrsko hbo, operater kaze da eon box ne spada u podrzane uredjaje...
 
Od ShamanNS nista drugo nisam ni ocekivao :). Drago mi je sto mu se pridruzio i Strale_123.
 
Krenuo sam da igram asphalt 8, kada ono eon nema vise memorije i ne moze da pokrene igricu haha

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno