Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da plate kaznu profit im je očigledno veći nego eventualna kazna (koju plus u banana državi i ne plate).
 
Ja imam D3 i često gledam tve (Televisión Española), moram da pojačam bar tri puta više nego na drugim kanalima, baš se slabo čuje.
Loš je ton, a o SD slici da ne govorim. Ne znam što ga još drže tako mrljavog, ostale nacionalne servise su prebacili u HD. U Španiji je HD odavno minimalni standard. A mogli bi malo i da pojačaju ponudu španskih kanala, toliko govorno područje... Dokumentarci, filmovi, muzički, sport, svašta ima po Španiji i Latinskoj Americi. ;)
 
Ne znam koji mu je djavo, ali nemam zvuk na uredjaju.
Probao reset i gasio ga, menjao hdmi ulaze, gasio tv (na kome radi zvuk), menjao opcije pa vracao. Jos neka ideja? Nije mute :D
 
Probaj drugi hdmi kabal. Mene je to skoro zezalo. Drugo,da nisi mozda kacio neke BT sluske ili neki zvucnik?
 
Guraju Tidal na box? Samo par minuta nakon deinstalacije instalira se sama.
 
I Tidal i DaVinci Kids. Ono treće sranje, ne znam kako se zove, zaboravih, to se ne instalira ali stoji tamo u listi. Neverovatni su.
 
@Sunshine4747 Nisam vidovit ;)
Kontam da će svim Eon boxevima da uvale prečice za pokretanje tih aplikacija, bez obzira na paket samog korisnika. No, videćemo kad krene.
 
Koji go*nari ja ne verujem.... Vidim nešto "čuka" LAN LED na ruteru a ne gledam ništa, otvorim spisak aplikacija kad ono HBO Max, Davinci Kids, Tidal se pojavili. Obrišem to đubre, ne prođe par minuta evo ih opet nazad. I pored to malo prostora još uvaljuju ovo smeće bez odobrenja...

I ne samo to, najsmešnije od svega je što se Tidal nije pojavio dok nisam obrisao system keš, a LAN LED nije prestajao da trepće. To je zato što je ova kršina skidala Tidal apk, bezuspešno instalirala jer nema dovoljno prostora pa opet skidala apk. Tako sam imao problem i sa zadnjim EON Experience update-om, iznova i iznova je skidao apk i nije mogao da instalira.

Ja ću se otarasiti ovog Box-a, ja nisam vlasnik ovog proizvoda ja sam njegov proizvod i svi mi koji ga koristimo.
 
Ti si proizvod :D
Jel te apk fajlove skida "Eon OTA" updater app ili ih skida Play Store?
 
Kako to da znam/proverim? :D Vidim da kad uđem na Play Store i Tidal da stoji "Update", kontam da je EON OTA ubacio apk neke starije verzije jer na Play store-u postoji i novija. :D

Upravo to:
Tidal na Box-u: v2.71.1, Tidal na PS: v2.72.2
HBO Max na Box-u: v52.40.0, HBO Max na PS: v52.50.0

Evo ga čuka LAN opet, 'oće đubrence da skine izgleda i Orbia igricu. :ROFLMAO: Nemere nema mesta. :ROFLMAO:
 
Kako vam je radio Eon pre 2 dana za vreme utakmice srbija-turska?
Meni je SK toliko seckao, nije moglo da se gleda... I to je krenulo u zadnjoj cetvrtini...
 
Kako vam je radio Eon pre 2 dana za vreme utakmice srbija-turska?
Meni je SK toliko seckao, nije moglo da se gleda... I to je krenulo u zadnjoj cetvrtini...
Baš boks ili apk?
Meni boks uglavnom radi kako treba, na apk zna da bude brljavljenja.
Svetsko prvenstvo će biti pravi test, na prošlom evropskom što je radila nova su baš osetno spustili bitrate i kvalitet slike posle prvog meča, jer su shvatili da će se u suprotnom sve raspasti...

EDIT: Ajd' kad već pišem, da li vredi ovo uzeti https://sbb.rs/eon-paketi/wifi-mesh/ muka mi je već više od problema sa wifi signalom u stanu koje nisu u stanju da reše već četiri godine.
 
Pre par dana eon tv apk gubio sinhronizaciju zvuka
Malo kao secne sliku i posle izgubi sinhronizaciju
Sad"kao" ok ali opet primecujem blagu neuskladjenost
Tu su jos sn,tivimate,netflix itd a samo sam ovo primetio na giga eon

To redovno na giga mega best platformi?
 
To redovno na giga mega best platformi?
Out of sync slike i zvuka? Na stream-u za SK kanale je to redovna pojava još od 2018. Ne pamtim kad je bio prenos tenisa a da je "in sync" a na tenisu se najlakše primete ti manji delays tipa 300ms.

Pretpostavljam da na DVB-C verziji kanala tih problema nema inače bi se valjda žalio veći broj ljudi? I pretpostavljam sa UnitedCloud ekipa programera u životu nije testirala kako funkcioniše stream inače bi valjda do sad neko primetio konstantne out of sync probleme.

Kako vam je radio Eon pre 2 dana za vreme utakmice srbija-turska?
Meni je SK toliko seckao, nije moglo da se gleda...
Kod mene nije bilo seckanja uopšte ali je problem bio pri promeni kanala (tokom reklama npr kad se prebacivalo na Đokovića na SK 2) da mu trebao po 5-6 sekundi da krene stream, plus očigledno preopterećenje je bilo da kad štopiraš aplikaciju i ponovo pokreneš drži "kružić" i Eon logo ekran po 10, 15, 20 sekundi dok čeka server da odgovori.
Ali mislim da je to veče ta sveopšta usporenost trajala i nakon što se završila košarka i posle ponoći..
 
Poslednja izmena:
....

EDIT: Ajd' kad već pišem, da li vredi ovo uzeti https://sbb.rs/eon-paketi/wifi-mesh/ muka mi je već više od problema sa wifi signalom u stanu koje nisu u stanju da reše već četiri godine.
Ja to ne bih uzimao. Da iznajmljujem AP/ruter?? Sta je sledece, treba da iznajmim od njih TV, kompjuter?
To je napravljeno za neiskusne koji ne znaju sta da kupe a posebno kako to da povezu i podese i nemaju nekog da im pomogne ali ni vremena ili volje da uce, uz to su puni para...

Inace, fino su to zamislili... recimo da je cela zgrada samo SBB, nema drugih wifi. kontrolisu svaki AP, podesavaju snagu, kanal, polozaj... lepo imaju sve pod kontrolom tako da komsije (ne) smetaju jedan drugom. Ako ne vidis sta tu ne valja, ti uzmi...
 
Baš boks ili apk?
Meni boks uglavnom radi kako treba, na apk zna da bude brljavljenja.
Svetsko prvenstvo će biti pravi test, na prošlom evropskom što je radila nova su baš osetno spustili bitrate i kvalitet slike posle prvog meča, jer su shvatili da će se u suprotnom sve raspasti...

EDIT: Ajd' kad već pišem, da li vredi ovo uzeti https://sbb.rs/eon-paketi/wifi-mesh/ muka mi je već više od problema sa wifi signalom u stanu koje nisu u stanju da reše već četiri godine.
boks, povezan na lan


Kod mene nije bilo seckanja uopšte ali je problem bio pri promeni kanala (tokom reklama npr kad se prebacivalo na Đokovića na SK 2) da mu trebao po 5-6 sekundi da krene stream, plus očigledno preopterećenje je bilo da kad štopiraš aplikaciju i ponovo pokreneš drži "kružić" i Eon logo ekran po 10, 15, 20 sekundi dok čeka server da odgovori.
Ali mislim da je to veče ta sveopšta usporenost trajala i nakon što se završila košarka i posle ponoći..

Da, i te probleme sam imao, sve do jednog, ali i ovo seckanje/blokiranje... na mob app jer radilo ok recimo... na istom netu, samo preko wifi... net je 300mbps telenor
 
Vidis, zanimljivo, i ja imam te probleme od kada je Sbb blokirao Sn net, Eon gledam preko Yettel interneta i malo, malo koci, secka, crni ekran posle reklama stoji po 10s itd. Zadnje dve utakmice Zvezde i sad kosarka Srbija Turska, jedva sam odgledao, zanja cetvrtina slika ocajna, jedva sam igrace raspoznavao. Dok sam gledao preko Sn neta tih problema nisam imao, sve fluidno bilo. Moguce da je nesto do Yettela...
 
Gledam ja EON preko Yettel optike i webOS aplikacije i nema prekidanja, ali iskljucivo preko Etherneta, nista WIFI.
 
Uradi reboot OS pa proveri jel i dalje disabled :p
U svakom slučaju ta je zadužena i za update Eon TV aplikacije, firmware daljinca...
 
Kad disablujem, to radim za svih 10 EON aplikacija i onda se nijedna ne vraca u zivot.
Nisam probao 1 izolovano.
 
Tako može, sve (ili ništa). Na KAON ima i 2 "net.quber" za disable (3. [quantum] ako rokneš ne radi hardverski video decoder 😂😂).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno