Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auh nov sam i hteo nešto da pročitam korisno i vidim 246 stranica :D

Uglavnom koristim EON i zadovoljan sam. Mada možda i nisam relevantan jer jednom nedeljno gledam TV kada je sport :D
 
Imam problem sa HBO Max na EON Kaonu. Radilo je sve do danas super. Sada mi se koči na početku serije ili filma. Na dečijem sam profilu i pušta Lego Ninjago, a neće deset drugih. Neće npr. Pepa prase. Probao sam da deinstaliram pa instaliram ponovo, kao i da brišem profil, te da menjam jezik, nije pomoglo. Da li je neko imao sličan problem?
Inače, te koje neće da pusti mogu da pomeram unapred i nazad, vidim sliku ali kao da je uključena pauza.
 
Ako ti nesto znaci probao sam i ja na Kaonu i sve se isto desava , verovatno je neki bug koji ce resiti sa update u nekom narednom periodu
 
Ne mora,idi u podesavanja hbo max usluge i izbrisi listu zapocetih filmova serija. To ti je negde u podesavanju profila.
 
Hvala , to sam se ja malo nasalio vec mi je objasnjeno da moze preko Broswera i hbo naloga posto mislim da to na boxu nece moci i da moze cela lista zapocetih a ne pojedinacno 😀😁🤣👍
 
Evo bi danas i update na Hbo max i sad cuveno Pepa prase moze da se pusti sa engleskim govornim jezikom ali na nasu sinhronizaciju nece ( ni hrvatsku ni slovenacku ) , to mi deluje kao kad se pojavio Hbo max i u pocetku nisu hteli nasi titlovi automatski pa su posle resili ali na ovo ce morati da se ceka neki drugi update , postade mi ovo fetis kad dodjem kuci prvo proverim da li hbo pusta prase pa idemo dalje 😁😀🤣🤣🤣
 
Od skora koristim EON full paket sa ovim BOX prijemnikom (ranije sam imao D3 uređaj) i imam par pitanja, uglavnom početničkih.
Kada odem u video klub, da li filmovi kod kojih stoji oznaka PRETPLAĆENi STE, mogu da se gledaju besplatno ili ne ?
Što se tiče opcija, video sam u podešavanjima neke parametre HDR i Full color range ili tako nešto, ali nisam siguran koja je njihova uloga ?
Meni najviše smeta što nema digitani sat, kao moj stari D3, stvarno su se stisli i gde nisu morali.
 
Našao sam odgovore, bili su ovde na temi pre par godina, tako da je sad jasnije.
 
Pročitao sam većinu ovog posta ali ne nađoh da li može da obriše originalna aplikacija EON aplikacija da se ne pojavljuje automatski pri paljenju boxa, radi mi dobro klonirana ali originalnu ne mogu da obrišem ili disejblujem... Hvala unapred
 
Ne možeš da je obrišeš obrišeš (= trajno) ali možeš da je deaktiviraš pomoću ADB (sa "pm uninstall" komandom).

Kod:
pm uninstall -k --user 0 com.ug.eon.android.tv

Tj pošto su te UnitedCloud aplikacije međusobno povezane i jedna od njih pri boot-u proverava da li su druge enabled ako nisu reaktivira ih sve redom trebalo bi svih 9-10 ili koliko već beše njihovih aplikacija da rokneš sa "pm uninstall".

Spisak package ids UnitedCloud aplikacije dobiješ u ADB sa ovom komandom:

Kod:
pm list packages -s -u | grep "com.ug"
 
Jutros grmljavina pokarabasila Sbb u pola NS...

Ajde to se dešava (mada kod mene izgleda i riknuo box od grmljavine), ali najbolje je što nemaš pristup korisničkom servisu jer automatski detektuju prekid SBB signala na toj lokaciji (verovatno to automatski blokiraju da im ne bi svi čestitali novu godinu telefonom pre vremena) već automatska sekretarica vergla svoju priču...

Na mailove, naravno ne odgovaraju...

Još ako me budu nešto turirali oko zamene boxa...
 
^ Isto i sa Supernovom u NS
 
Jutros grmljavina pokarabasila Sbb u pola NS...

Ajde to se dešava (mada kod mene izgleda i riknuo box od grmljavine), ali najbolje je što nemaš pristup korisničkom servisu jer automatski detektuju prekid SBB signala na toj lokaciji (verovatno to automatski blokiraju da im ne bi svi čestitali novu godinu telefonom pre vremena) već automatska sekretarica vergla svoju priču...

Na mailove, naravno ne odgovaraju...

Još ako me budu nešto turirali oko zamene boxa...
Moje iskustvo je da je najefikasnini način za kontakt tviter ili FB podrška
 
Moje iskustvo je da je najefikasnini način za kontakt tviter ili FB podrška
Rešio sam, otišao strujni adapter, a imao sam odgovarajući od drugog uređaja...

Dobro sam i prošao, komšiji stan iznad riknuo tv i frižider...
 
Ne možeš da je obrišeš obrišeš (= trajno) ali možeš da je deaktiviraš pomoću ADB (sa "pm uninstall" komandom).

Kod:
pm uninstall -k --user 0 com.ug.eon.android.tv

Tj pošto su te UnitedCloud aplikacije međusobno povezane i jedna od njih pri boot-u proverava da li su druge enabled ako nisu reaktivira ih sve redom trebalo bi svih 9-10 ili koliko već beše njihovih aplikacija da rokneš sa "pm uninstall".

Spisak package ids UnitedCloud aplikacije dobiješ u ADB sa ovom komandom:

Kod:
pm list packages -s -u | grep "com.ug"
Jel ADB deaktivacija ide dok je box u Recovery modu? Pretpostavljam da će sve te aplikacije da se vrate ako bude neki update boxa ili grešim?
 
Jok. box dok je u Recovery-u ne vidi ga ADB. Dok je normalno bootovan AndroidTV OS. Ali prvo treba u Settings-u da aktiviraš prikaz Developer Options pa da uključiš USB debugging i onda na kompu na kom imaš ADB instaliran se konektuješ na box koristeći "adb connect IP_ADRESA_BOXA:5555", pa "adb shell" da se spusti u shell sesiju i onda rokaš sa "pm" uninstall.

Deaktivacija je naravno nije trajna tj u slučaju da uradiš factory reset boxa sve te aplikacije će se reaktivirati.
 
Jok. box dok je u Recovery-u ne vidi ga ADB. Dok je normalno bootovan AndroidTV OS. Ali prvo treba u Settings-u da aktiviraš prikaz Developer Options pa da uključiš USB debugging i onda na kompu na kom imaš ADB instaliran se konektuješ na box koristeći "adb connect IP_ADRESA_BOXA:5555", pa "adb shell" da se spusti u shell sesiju i onda rokaš sa "pm" uninstall.

Deaktivacija je naravno nije trajna tj u slučaju da uradiš factory reset boxa sve te aplikacije će se reaktivirati.
Nisam uspeo da ga povežem sa kompom, u ADB pod adb devices nema nijedan uređaj spojen, uključen USB debugging ali ništa, komp ne vidi box, probao sam sve USB portove, možda je neki zajeb sa ADB drajverom.
 
Koji kabl koristis? Jesi li ga dobio uz box?

Треба 4-полна бананица са три рца конектора на другом крају.

Bio sam na putu, pa malo kasnim.
Imam taj AV kabl, sa jedne strane bananica, sa druge tri činča. Žuti je bio za video, a crveni i beli za audio. Radilo je na starom D3 i na MTS STB. Sa EON boxom je stigao samo HDMI, nije bilo drugih kablova.
Kada sam prvi put prikopčao zvuk je bio jedva čujan kada se približim zvučniku. Na netu sam našao "tutorijal" tj. objašnjenje da kod nekih android TV boxova treba promeniti činčeve i kada sam uključio žuti, dobijam zvuk, ali samo na njemu, ne funkcioniše ni crveni ni beli kako drugi kanal...
 
Poslednja izmena:
komp ne vidi box, probao sam sve USB portove,
Ne treba da koristiš USB kabl (plus kad je uključen USB Debug na SDMC modelu Eon boxa ne radi USB 2.0 port a na KAON modelu nema nego taj jedan port koji takođe ne radi) već preko lokalne mreže konektuješ komp i box koristeći "adb connect 192.168.1.22:5555" (ili koja je već lokalna IP dodeljena boxu) i kad prvi put to uradiš iskočiće ti na boxu / na TV-u dijalog da potvrdiš autorizaciju tj dozvoliš tu adb konekciju sa kompa (imaš da selektuješ da zapamti, da ne smara sa tim svaki put kad se kačiš sa ADB) i tek onda će "adb devices" da ti izlista box.
 
Ne treba da koristiš USB kabl (plus kad je uključen USB Debug na SDMC modelu Eon boxa ne radi USB 2.0 port a na KAON modelu nema nego taj jedan port koji takođe ne radi) već preko lokalne mreže konektuješ komp i box koristeći "adb connect 192.168.1.22:5555" (ili koja je već lokalna IP dodeljena boxu) i kad prvi put to uradiš iskočiće ti na boxu / na TV-u dijalog da potvrdiš autorizaciju tj dozvoliš tu adb konekciju sa kompa (imaš da selektuješ da zapamti, da ne smara sa tim svaki put kad se kačiš sa ADB) i tek onda će "adb devices" da ti izlista box.
Uspeo sam, hvala gari ;)
 
season 1 help wanted GIF by SpongeBob SquarePants
 
Ne mogu Edit pa moram ovako da pojasnim da je monitor AOC 27" gamerski ,ima 2x HDMI i 1 display port ..
 
mmože naravno
 
Hmm..Kod mene na Aoc 27g2u5 neće .Nov monitor ,danas kupljen .Probao PC i PS4 ,hoće norlmalno.2 hdmi kabla probao ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno