Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja zamalo da ga utopim za 2000din, al opet bolje nego da skuplja prašinu. Svojevremeno sam ga platio 6000din pre 2 godine. Super je ovo što je @mognjano provalio.
Ja sam klonirao EON TV app (v3.94) sa mog android TVa ali ne mogu da provalim kako da je sačuvam kao. apk. U cloneapp aplikaciji mi nudi install i delete, ne mogu da pronadjem save ili sl. Na box sam instalirao 3.77 verziju koju mi je @gicko poslao.
@Maxbgd da li možeš da kloniraš i okačiš 3.94 verziju?
 
Poslednja izmena:
Ja zamalo da ga utopim za 2000din, al opet bolje nego da skuplja prašinu. Svojevremeno sam ga platio 6000din pre 2 godine. Super je ovo što je @mognjano provalio.
Ja sam klonirao EON TV app (v3.94) sa mog android TVa ali ne mogu da provalim kako da je sačuvam kao. apk. U cloneapp aplikaciji mi nudi install i delete, ne mogu da pronadjem save ili sl. Na box sam instalirao 3.77 verziju koju mi je @gicko poslao.
@Maxbgd da li možeš da kloniraš i okačiš 3.94 verziju?
Dole na dnu opcija nudi i save mogucnost al ajde da se iskupim , sto bi je neki nazvali sa dosta djubreta ali krastavac radi posao 😁😃👍
3.94 clone Eon uzivajte 😁😃👍
 
Imam jedno pitanje. Imam ovaj KAON box vec nekoliko godina. Nisam nikad radio factory reset ali izgleda da sam primoran da ga uradim. Ubacio sam usb i formatirao ga kao interna storage da bi povecao sam kapacitet uredjaja posto mi je njegov internal storage bio skoro pun. Medjutim sada kada pokusam da vratim podatke sa usb flash-a na njegov internal storage javlja mi gresku i nece da odradi proceduru. Da li ako odradim taj factory reset cu morati da koristim tu kombinaciju tastera da bi zaobisao aktivacioni ekran ili ne? Koliko znam box nije - banovan. Kada ulazim u box pokrece mi aktivaciju eon app ali samo stisne onaj taster "kruzic" i udjem u android meni.
 
Pa kako da ti vrati podatke na internal kad nema mesta? :D

Mani se factory reset-a nego uzmu ručno pobriše aplikacije koje si instalirao, ugasi to oko USB fleša pa posle ponovo instaliraj tih X aplikacija na internal storsge koje ti baš trebaju.
 
Pa kako da ti vrati podatke na internal kad nema mesta? :D

Mani se factory reset-a nego uzmu ručno pobriše aplikacije koje si instalirao, ugasi to oko USB fleša pa posle ponovo instaliraj tih X aplikacija na internal storsge koje ti baš trebaju.
Pa fora je u tome sto box valjda prebaci podatke sa njegovog internog na usb i onda spoji ta dva diska i pokaze u file manageru kao jedan disk. Uspeo sam par puta da vratim tj da odradim prebacivanje sa usb na internu memoriju medjutim izgleda da nije obrisaonsa internog diska kada je prebacio na usb zadnji put i sada kada pokusam da odradim vracanje nece da uradi izbaci gresku. Problem je sto sada kad izvadim usb onda ne vidim interni disk u file manageru! Vidim ga samo kad ubacim usb ( koji je formatiran kao interni storage)
 
Ne igraj se sa file manager nego iz Apps sekcije kreni sa brisanjem aplikacija (i sa clear cache od sistemskih?) :D
Pa onda ponovo probaj re-format & eject fleša.
 
Tako je probaj sve da uradis da ipak ne radis fabricki reset , mada sad citam ovo drugo uradi opet formatiranje usb-a na spoljnu memoriju a pre toga izbrisi sto vise aplikacija koje su na njemu , pa polako vracaj kad sve sredis i jos jedno pitanje jel taj box ood tvojim ugovorom od sbb- a ili si ga nabavio preko oglasa , ako je ovo prvo onda mozes da radis sta ti je volja 😃😁👍
 
I slusaj tj. citaj sta ti je @shamanNS napisao kratko precizno i to je to , krastavac dok ja otkucam jednu poruku vi vec predjete dve strane pa se ponavljam za dzabe i pisem opsirno 😁😃
 
Obrisao sam samo kodi koji najvise i onda sam uspeo da odradim prebacivanje sa usb na internu memoriju ali izgleda da su fajlovimsa kodija i dalje negde na internom disku posto imam manje prostora na disku nego ranije dok nisam prebacivao sve ovo sa usb na interni ;/
Jel ima neki programcic koji cisto "trash" koji je na boxu?
Negde mi nestalo 500mb! Sad imam samo 900free :(
 
Pitanje za sve vas hakere - kako radi taj wifi kad se "otkljuca", jel veza stabilna (na 5GHz ili 2.4 ali bez guzve) i sta bude ako dodje do nestanka struje, restarta boxa ili rutera, ili neki box update - jel mora ponovo rucno da se ukljucuje, trazi i povezuje ili se sam poveze?
 
Tesko da sam haker al sam neko ko je povezivao SDMC Eon box na wifi , nadam se da ne gresim ali mislim da ima samo 2.4 g mrezu isto po mom iskustvu na mts optici veza je bila stabilna , i u vezi gasenja nestanka struje restarta i update boxa ili rutera box se povezuje na wifi bez problema tipa da bi ponovo trebo nesto da ukucavas , barem to su moja iskustva sa wifi od SDMC Eon boxa
E da jedna napomena u podesavanjima boxa i dalje ce pokazivati da je wifi iskljucen , znas da wifi radi samo po sijalici na boxu i kad se pali i gasi na dugme tad se pojavljuje mali oblacic na dnu ekrana wifi enebled ili disebled
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja cu probam mojim recima jos malo da ti objasnim na playstoru od boxa se nalazi samo BM ostale stvari moras naci na netu i tvoj je izbor kako ces ih prebacis ili usb ili preko telefona i da ih instaliras , za 5g cu prikacim svoj box veceras i to ti potvrdim a oko brisanja kasnije tih aplikacija isto tvoja stvar ali kolko znam ako ces pokrenuti wifi i povezati na jednu wifi adresu i neces imati potrebu da ista menjas ( tipa reset rutera pa se promeni ime wifi ili cisto da ga stavis na neko drugo mesto sa drugim wifi ) onda mozes i da obrises Button Mapper al da ponovim onda gubis mogucnost unable/ diseble wifi i cisto povezivanja na drugi wifi i sve ostale precice ako ih budes pravio
 
A launcher nema na Google play? Jel box ima neki svoj file manager/browser, instalaciju iz unknows sources ili mora i to da se budzi?
 
Ti ode u drugu krajnost al ajde dobijes i za to objasnjenje . Box ima svoj launcher , ovde se prica o Nova Launcher ( njega nema u playstoru kolko ja znam ) koji se samo instalira ali se i ne pokrece jer se posle od njega u okviru BM koriste nova activities za putanje gore spomenute instrukcije ( wifi na SDMC boxu ) npr. da se moze birati wifi mreza i u nju logovati . Browser i file manager normalno ima na njegovom playstoru i to ne moras da budzis
 
Ne znam u koju krajnost idem ali mi je cilj sto brze ukljuciti wifi i kad vec budzim mozda ubaciti i smarttubenext. Ako moze da natrpam tih nekoliko apk na usb flash pa nekako iz boxa odlicno, ako ne onda kako mora, button mapper sa play, launcher vec od nekud (activity ili nova) i smarttubenext sa github
 
Ima neko Netflix apk koji radi na boxu?
 
Tako je samo cepaj ono sto nema na storu , drugo na usb i install 😃😁👍
 
Ali ja ne znam sta ima na boxu, sta na store, a sta ne, ne namestam sebi nego rodbini. A i ako cu 2-3 sa usb a 1-2 sa store, onda krastavac bolje sve sa usb...
Browser i file manager normalno ima na njegovom playstoru i to ne moras da budzis
Ako sam dobro razumeo, browser i file manager nema preinstalirano na boxu, znaci mora play store za to i button mapper a onda jos neki launcher (i u mom slucaju smarttubenext) sa apkpure, github, i sl?
USB je onda suvisan posto bi bio samo dodatna komplikacija
 
Poslednja izmena:
Ali ja ne znam sta ima na boxu, sta na store, a sta ne, ne namestam sebi nego rodbini. A i ako cu 2-3 sa usb a 1-2 sa store, onda krastavac bolje sve sa usb...

Ako sam dobro razumeo, browser i file manager nema preinstalirano na boxu, znaci mora play store za to i button mapper a onda jos neki launcher (i u mom slucaju smarttubenext) sa apkpure, github, i sl?
USB je onda suvisan posto bi bio samo dodatna komplikacija
Sa playstora i samo cepaj 😁😃👍
 
Da ne ostanem duzan, zvanicno kazu
MlVcvhs.png

pa ih drzite za rec a ja cu jos razmisliti da li da se upustam u rizik i gimnastiku ili da lepo uzmem Mi Box S ako nema neke velike razlike u kvalitetu slike
 
Da ne ostanem duzan, zvanicno kazu
MlVcvhs.png

pa ih drzite za rec a ja cu jos razmisliti da li da se upustam u rizik i gimnastiku ili da lepo uzmem Mi Box S ako nema neke velike razlike u kvalitetu slike
Neko je vec pisao o ovome, gde je box koji je kupljen uz pripejd paket-zeleo da poveze sa kodom za smart tv koji doticni ima uz postpejd paket, takodje na svoje kme. To su mu omogucili tako sto su mu taj novi box vezali za stari postpejd ugovor kao terminalnu opremu.

To mi je donekle jasno, ne znam samo da li je moguce box koji kupimo uz pripejd ili nabavimo sa oglasa, da povezemo uz kod necijeg tudjeg naloga, komsijskog, prijateljevog...nebitno. Da li u tom slucaju ta osoba ciji je nalog treba da im se javi i zamoli da mu to omoguce?
 
Pa ako se kod unosi na portalu, onda vlasnik paketa treba to da aktivira
 
Moze super 😃👍 ostao sam duzan za wifi i to proverih znaci SDMC Eon box sa otkljucanim wifi podrzava 2.4g i 5g mrezu , izvinjavam se sto napisah da je samo 2.4g
 
Eto, resili smo i tu misteriju. Jos da napravimo box koji fabricki ima mute, browser i file manager a da ne secka slika, ne resetuje se, pregreva, ne gubi vezu sa ruterom i/ili daljinskim i bog da nas vidi...
 
A ti hoces odmah da deinstaliras BM 😁😃👍 umesto da na crveno dugme od Eon daljinca uz pomoc BM stavis funkciju "mute" a moze i "recent" da vratis sve ovo drugo sto si napisao si dobio eto miline .😃😁😃😁
I ostaje ti samo da se ovde starim Benchmark forumasima sto su odvojili svoje vreme i detaljno opisali sta i kako da uradis i dodjes do ovih pogodnosti sto ja i ovako i ovim putem koristim priliku da im kazem jedno veliko HVALA 👍😁😃
 
Poslednja izmena:
@antena Notus daljinac (daljinac koji dolazi uz Eon box) je originalno pre promena koje su tražili United Group genijalci imao i mute taster i "recent channel"/ "prethodno gledani kanal" taster.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno