Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima... I meni se od juce izgubila fabricka EON aplikacija na hisense 55U7QF, probao sam sa vracanjem na fabricka podesavanja i nine se vratila... Da li neko zna o cemu se radi i koje je resenje, ako ga ima?
Isti tv i isti slucaj kod mene , ja sam menjao i razne regione ali nista nije pomoglo .
 
Ista situacija i kod mene, isto Hisense, ali drugi model A7300F. Najnormalnije kad sam kupio TV bila tu, sad je više nema. :/
 
Kolilko GB (iz iskustva) može da potroši EON box. Interesuje me jer su svi mobilni internet ograničeni (150 GB ili slično), a na mestu gde bih ga postavio ima mogućnost samo ADSL ali radi katasrofalno.
 
Ne isplati ti se to. Moze za par dana da potrosi sve,zavisi koliki kvalitet stavis. Ako ces da gledas na tv-u manje dijagonale onda stavis manji kvalitet pa ce ti i adsl biti dovoljan. Valjda moze taj adsl da izvuce 5-7Mb?
 
Onda je za tu lokaciju rešenje satelitska TV ;)

Eon_data_usage.PNG

Eto ti koliko sam ja na kompu potrošio za ovih 22 dana novembra na Eon stream. A ja relativno malo gledam TV, gledao sam tenis i par mečeva košarke i to je to.
A gde je tek potrošnja koju napravi TV koji zvrna matorcima po ceo dan.
 
Planiram da uzmem Hisense 43incha danas. Neka preporuka? Nisam neki koji traži baš dlaku u jajetu po pitanju slike baš. Bilo bi dobro da mogu da stavim Eon na njega.
 
Pozdrav ljudi, od skoro imam problem sa EON daljinskim, sve je odlicno radilo na mom LG-u, ali posto je on izgleda otpevao svoje, uzeo sam od druga na zajam neki Fox i od tad krece igranka. Nekada radi normalno, nekada reaguje na komande samo ako je uperen prema boksu i tv-u, a nekada potpuno zabode i ne reaguje na komande uopste, donekle pomaze kada izvadim pa vratim baterije, ali brzo se vrati na staro. HDMI CEC sam ugasio u medjivremenu, reko mozda ga to nekako buni, ali nista se nije promenilo. Ono sto mi je dodatno cudno, gotovo stalno blinka ona desna zelena lampica, koja inace radi samo kada se koristi mikrofon. Da li neko ima neki savet, sta to pravi problem?
 
Jesi li probao da stavis nove baterije?
 
Pokusao sam i to, ali je isto bilo posle nekoliko minuta. Na kraju sam ga ponovo upario sa eon-om i za sada deluje da je to resilo problem.
 
Aidan-ovi ROM-ovi (www.aidansrom.ml) rade na SDMC Eon box-ovima; kupio sam ih nekoliko na buvljaku i uredno flash-ovao preko PC-a. Rezultat je stock Android TV OS bez United Group bloatware-a.
Jel zna neko kako se ovo radi, koji je postupak? I kako tacno da proverim model Box-a? Ovde na kutiji meni pise da je SD0TT0202 predpostavljam da na njega mogu flesovati ovaj Custom ROM?
 
Hmm, meni je aidan-rom brickovao box, ne ovaj nego neki sa s905x, pa budi oprezan. Vratio sam ga u živom sa onim spajanjem kontakata, ne mogu da se setim kako se beše kaže, ali možda kod ovog ne postoji ta procedura? Oprezno...
 
Zvao sam call centar, ali oni su neupućeni, rekli mi da zovem sutra.

Nadam se da će moći da se zameni D3 mini sa Boxom i da se ne plaća taksa. Ako se plaća, onda im i nije neka akcija.
 
Zvao i ja preko chat-a može da se menja D3MINI za EON uz taksu 290 mesečno,jaka akcija😂
 
I pri tome je box i dalje vlasnistvo sbb-a. Znaci,nakon isteka ugovora morace box da se vraca ako ne zelite vise da imate sbb.
 
  • Like
Reagovanja: PmP
A hoće li biti za kupovinu eon boksa popust ili im je onih 50% na cenu od 12990 RSD jedino što će ikada ponuditi (kupovina boksa van UO--> pripejd režim)?
 
Poslednja izmena:
Zvao i ja preko chat-a može da se menja D3MINI za EON uz taksu 290 mesečno,jaka akcija😂
Ja im ponudim jutros da vratim 2 komada D3 mini, a da mi daju jedan Eon smart box bez mesečne rente. Kaže teta posle 10 sekundi tišine - eeee, pa to ne može... 🤣😂😂😂🤣
 
Ovo je njihova definitivna odluka, da ih ne zovem da pitam za tu rentu? Bogovski su odradili marketing.

Za dve godine im daš oko 8000 dinara za iznajmljivanje uređaja od 2gb ram i 8gb prostora. I kao dobar posao si napravio.
 
Ovo je njihova definitivna odluka, da ih ne zovem da pitam za tu rentu? Bogovski su odradili marketing.

Za dve godine im daš oko 8000 dinara za iznajmljivanje uređaja od 2gb ram i 8gb prostora. I kao dobar posao si napravio.
Pisao sam ranije na SBB temi, meni su nudili uz produženje ugovora (EON Premium) da mi zamene besplatno (znači bez setup troškova i bez rente) jedan D3CAM za EON box (imam već jedan EON box).
Nisam prihavtio, pošto mi nije trebao dodatni EON box.
 
Dobro, ovo je drugo, ovo daju na običan EON Light sa D3 uređajem. Prava akcija bi im bila da daju svima za 1000 dinara nov smart box, bez rente.
 
Za 8.000 kupis bilo kakav box, ili firestick, i instaliras EON TV apikaciju, ako imas slobodno mesto za EON TV aplikaciju na konju si. Cuj das im 8000 za box koji na kraju moras vratiti.
 
Ima li neko iz okoline Rume ili Inđije da ima Eon box (sa aktiviranom fabričkom Eon SmartTV app)? Da mi učini uslugu i ugasi svetlo na mom primerku Eon daljinca:D :D Zeznuh se pa sam uradio reset daljinca i sad ponovo sija svetlo i sabija bateriju :D
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iz okoline Rume ili Inđije da ima Eon box (sa aktiviranom fabričkom Eon SmartTV app)? Da mi učini uslugu i ugasi svetlo na mom primerku Eon daljinca:D :D Zeznuh se pa sam uradio reset daljinca i sad ponovo sija svetlo i sabija bateriju :D
ne treba ti eon box za to
Svetlo se pali tako sto se ispod ok kruga, drze istovremeno dugme levo i ono gde je coveculjak, kada se upale oba svetla notifikacije u gornjem levom uglu, znaci plavo i zeleno, pritisne se ok i dobije se svetlo kada se pritiskaju dugmici
 
Ja hoću da UGASIM svetlo. Baš zbog te kombinacije tastera koju spominješ sad šljašti i ne mogu da ugasim bez Eon boxa tj bez opcije unutar Eon aplikacije + Tech4Home RCU aplikacije koje postoje na Eon boxu.

p. s. Nemoj da se ljutiš ali mene će teško nešto novo o Eon platformi i uređajima da nauči osoba koja Back dugme zove "dugme levo". Plus sam jasno napisao prethodni komentar da hoću da ugasim svetlo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno