Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možeš da gledaš Netflix na Eon boxu samo preko kodija u FHD.

Mogu dati kažem da radi odlično.

Mozes li ti ili bilo ko da mi objasni kako. Ovaj EON uredjaj je toliko zakljucan da ne znam kako da dodam Netflix u Kodi kad su mi onemoguceni downloadi iz browsera.
Post automatically merged:

Možeš da gledaš Netflix na Eon boxu samo preko kodija u FHD.

Mogu dati kažem da radi odlično.

Mozes li ti ili bilo ko da mi objasni kako. Ovaj EON uredjaj je toliko zakljucan da ne znam kako da dodam Netflix u Kodi kad su mi onemoguceni downloadi iz browsera.
 
Mozes li ti ili bilo ko da mi objasni kako. Ovaj EON uredjaj je toliko zakljucan da ne znam kako da dodam Netflix u Kodi kad su mi onemoguceni downloadi iz browsera.
Post automatically merged:



Mozes li ti ili bilo ko da mi objasni kako. Ovaj EON uredjaj je toliko zakljucan da ne znam kako da dodam Netflix u Kodi kad su mi onemoguceni downloadi iz browsera.
Da li bi ovako nesto radilo? Nemam vise EON box da probam. https://howtomediacenter.com/en/install-netflix-kodi-addon/
 
Pozdrav svim uvaženim članovima foruma.
Već duže vreme pratim forum, gde sam uzgred budi rečeno saznao puno stvari koje su me zanimale na raznim temama. Htedoh da pitam da li je neko imao slično iskustvo kao ja.

Koristim Supernovin (bivši Telemark-Čačak) optički internet, i Sbb-ov eon van mreže. Od pre par dana ne mogu da gledam eon kanale na na eon box-u, ni na Smart TV aplikaciji. Naime, izađe info traka sa nazivom kanala i emisije ali dobijem poruku da je greška u reprodukciji i nema nikakve slike na ekranu. Merenje brzine kroz eon aplikaciju pokazuje od ~1500 -~3800 kbps.
Brzina interneta na istom uređaju merena kroz aplikaciju analizi speed test je do 98 Mbps. Sve gledam preko njega, i Kodi, you tube u FHD bez problema ali eon kanale ne mogu.
Potpuno ista situacija je sa android boxom na kome je instalirana Smart TV apk.
Iz Sbb-a su radili hard reset uređaja, i opet isto. Kažu nije do njih, da je do interneta (koji funkcioniše normalno sa svim drugim). Prijavio u Supernovu i sad čekam šta će oni da kažu.
 
Ja sam taj problem imao prosle godine sa mts vdsl-om. Pisao vise puta,bio ljubazan,pretio raskidom,i na kraju su mi resili problem tako sto su kako kazu povecali link ka mom mestu.Nije mi ni bilo bitno jer su resili problem i umanjili dva racuna za po 1000d.
Problem je u ruti izmedju njih. Moras da budes uporan i da ganjas i jedne i druge.
 
Ja sam taj problem imao prosle godine sa mts vdsl-om. Pisao vise puta,bio ljubazan,pretio raskidom,i na kraju su mi resili problem tako sto su kako kazu povecali link ka mom mestu.Nije mi ni bilo bitno jer su resili problem i umanjili dva racuna za po 1000d.
Problem je u ruti izmedju njih. Moras da budes uporan i da ganjas i jedne i druge.
Naravno da ću biti uporan.
Samo me buni što je od instalacije optike normalno funkcionisao eon.
Šta si gledao za to vreme?
 
Meni se to desavalo uvece od 19-23h redovno. Imam dva Eon SDMC boxa za Eon van mreze i brzina je padala na 1-3Mb u aplikaciji. Sve ostalo je radilo kako treba.Takodje i Eon app na Miboxu je bila negledljiva dok je sve ostalo bilo ok. Resavao sam problem tako sto sam spustao kvalitet u app na 2 pa caknponekad i na 1Mb. Mozes misliti kako je ocajna slika na 50' televizorima.Oko 23h bi se sve vratilobu normalu.Bili su mi kuci ovi iz Mts-a da se uvere.Menjali mi port u centrali,cak su me stavili i na novu plocu. Nista nije pomoglo dok nisu cackali nesto sa linkovima.To je potrajalo jedno mesec dana.Ko ke kriv ne znam.trazio sam i od jednih i drugih da mi rese problem tj da komuniciraku medjusobno.
 
Meni se to desavalo uvece od 19-23h redovno. Imam dva Eon SDMC boxa za Eon van mreze i brzina je padala na 1-3Mb u aplikaciji. Sve ostalo je radilo kako treba.Takodje i Eon app na Miboxu je bila negledljiva dok je sve ostalo bilo ok. Resavao sam problem tako sto sam spustao kvalitet u app na 2 pa caknponekad i na 1Mb. Mozes misliti kako je ocajna slika na 50' televizorima.Oko 23h bi se sve vratilobu normalu.Bili su mi kuci ovi iz Mts-a da se uvere.Menjali mi port u centrali,cak su me stavili i na novu plocu. Nista nije pomoglo dok nisu cackali nesto sa linkovima.To je potrajalo jedno mesec dana.Ko ke kriv ne znam.trazio sam i od jednih i drugih da mi rese problem tj da komuniciraku medjusobno.
Ma imam ja i Supernova tv (da je ne nazovem SuperZLOva, poput jednog kolege sa foruma), al' tu su drugi problemi, nije za ovu temu. Meni kad eon radi, a to je jako retko, promena kanala traje po 15-ak sekundi, a ako se prevarim da pogledam unazad, onda kreće noćna mora. Podrška iz SBB kaže da moraju da menjaju neke dns-ove, a osećam da će po starom dobrom običaju iz Supernove reći da nije do njih. Ništa, već sa se ,,naoružam" i krenem u borbu sa vetrenjačama.U svakom slučaju hvala na podeljenom iskustvu.
 
Istine radi njihov kvalitet slike preko kabla i Skymaster stb-a je odlican.Narocito na HD kanalima gde birtrate na pojedimi ide i do 15Mb.
Opet zbog samih boxeva i njihovih mogucnosti (Kodi,Hbo go,Netflix preko Kodi-a) a i Eon aplikacije ne pada mi napamet da odjavljujem Eon.
 
@ssici Ja sa originalnim [optičkim] ZLOM (ZLOrion) + Eon srećom (više) nemam toliko drastičnih problema tj generalno sa rutom ka SBB. Bio je period u novembru da je u 7 dana 2 dana brzina ka SBB destinacijama padala na ~7 Mbps i da je seckao Eon ali rešili smo to posle mesec dana "dopisivanja". Ovih dana zna vikendom (naročito petkom) da zvekne brzina ka SBB ali zvekne sa 500 na tipa 200 ili 150 Mbps tako da ne zeza Eon stream.

A i ja sam za razliku od tebe kod ZLOriona na prepaid-u ,nemam UO i nema robijanja ako/kad se totalno raspadne "mreža" ću da odlepršam, Mada eto sad je izvesno da neću / nije pametno da odlepršam na Supernova optiku koja se u međuvremenu pojavila kod mene na selu :D Bolje nazad na VDSL 50/8 nego na ZLO v2.
 
@ssici Ja sa originalnim [optičkim] ZLOM (ZLOrion) + Eon srećom (više) nemam toliko drastičnih problema tj generalno sa rutom ka SBB. Bio je period u novembru da je u 7 dana 2 dana brzina ka SBB destinacijama padala na ~7 Mbps i da je seckao Eon ali rešili smo to posle mesec dana "dopisivanja". Ovih dana zna vikendom (naročito petkom) da zvekne brzina ka SBB ali zvekne sa 500 na tipa 200 ili 150 Mbps tako da ne zeza Eon stream.

A i ja sam za razliku od tebe kod ZLOriona na prepaid-u ,nemam UO i nema robijanja ako/kad se totalno raspadne "mreža" ću da odlepršam, Mada eto sad je izvesno da neću / nije pametno da odlepršam na Supernova optiku koja se u međuvremenu pojavila kod mene na selu :D Bolje nazad na VDSL 50/8 nego na ZLO v2.
Ja do SuperZLOve, do Srpske Nove godine, kad sam je uveo, sa eonom kod Mts interneta, nisam imao NIKAKVIH problema, od ADSL-a 10 Mb, do plavog boxa znači od 2013-2021.
'oću ja optiku 🥺. Doduše potrebe za internetom su sve veće, a vdsl nije mogao preko 50 Mb. Na temi Supernova, napisaću "iskustva" sa njihovim Super par start paketom.
 
Preseli se u moje selo, vidiš kako smo moderni i popularni među provajderima optike (a ja bih menjao oba 2 invalida za 1 MTS optiku :D ).

Ja sam Telekom DSL koristio od aprila 2010. do jula 2020: 4 Mbps > 20 Mbps > 50 Mbps. SjBB "van mreže" TV uslugu koristim od 2015. (D3i od februara 2015. do novembra 2019. posle prešao na Eon OTT jer D3i ukinuli). I naravno prvi put probleme sa SBB stream-om imao kad sam prešao na ZLOrion.

A nešto mi se čini da će vremenom večernji problemi sa rutama ka SBB & kao Eon CDN biti prisutni kod svih provajdera ako se nastavi ovaj trend da sve više ljudi pravi kombinaciju internet kod drugog provajdera (Telekom, Orion, ExeNet, Supernova...) a za TV uslugu plate Eon OTT.
 
Pamtim ja i Telekom dual up, odnosno Poštin.Pored uredno plaćenog legalnog eona, umesto na sk1, ja Barsu moram da gledam na, takođe uredno plaćenu, nelegalnu, Movistar La ligu. Sa istog eon smart box-a. Doduše, iako ga ne razumem, bar bolje zvuči od našeg komentatora.
Sad izmerih celih 957 kbps na eon aplikaciji. Kod Sbb-a sam pod ugovorom do novembra.
 
Kad si sve platio još da platiš i neki VPN server :D Da re-rutiraš saobraćaj.
Ili da juriš nekog sa Telekom optikom ko ima brdo upload-a da digne VPN server pa ti da zajašiš na VPN.

Uradi speedtest.net test ka SBB serveru pa vidi šta tamo kaže. Pošto built-in test unutar Eon aplikacije baš i nije naročito precizan (za veće brzine neta). Mada kad ti taj test meri jadnu brzinu (jednocifren download) u 90% slučajeva će i Oookla speedtest (speedtest.net) da ti izmeni neki jad od brzine (obično nešto veći, ali opet tipa 10-14 Mbps).

I radi to par dana redovno i čuvaj linkove do rezultata pa da imaš da šalješ Supernova podršci kad se budeš žalio u pismenoj formi.
 
Poslednja izmena:
Platiće Barsa večeras i eon i gotit i tivi mate 😁 A za taj VPN moraću da se raspitam.
Post automatically merged:

Tu mi treba pomoć.
Kako da sa telefona radim speed test ka SBB serveru, ili sa eon box-a?
Našao, hvala.
 
Poslednja izmena:
Poželjno sa kompa koji je kablom povezan na ruter. Ako nemaš komp ili te mrzi a na Eon boxu si nabudžio browser možeš u browser-u da otvoriš speedtest.net sajt i uradiš test.
Ili "sideload"-uj na box speedtest.net Android app:

 
Hvala na savetima. Moraću da se spremam kad me budu počeli šutirati jedni kod drugih.
 
Speed test ka Sbb-u sa eon boxa isti kao i ka Supernovoj ~90 Mbps.
Čekajući tehničare, problem nisam rešio, ali sam ga zaobišao. Pronašao neki buđavi wireless tenda ruter u ormaru, vezao ga za Supernovin modem, a onda u eon box.Za divno čudo kanali rade. Tek mi sad ništa nije jasno.
 
Testiraj to uveče. Tj kad god ti budu krenulo kilavljenje promena kanala na Eon boxu i/ili seckanje kanala onda uradi speedtest unutar app pa zatim i speedtest.net. I šanse ću da umesto tih 90 će da ti izmeri tipa 9-10 Mbps ka SBB serveru.
Jer hipoteza je da je po sredi zagušenje ruta između Supenove i SBB mreže uveče, vikendom.... = "kad svi navale".

A šta ti nije jasno oko toga što kanali rade? :D Tenda ti radi samo kao switch? Supernova modem/gateway >>> povezano na LAN port Tende >>> povezan Eon box na LAN port na Tendi ??
 
To kilavljenje promene kanala mu dođe kao ok, uglavnom nema ničega, sem poruke da je greška u reprudukciji.
Da, tenda je switch između modema i box-a, koristila nekad za proširenje wirelesa na celu kuću. Brzina preko eon app je preko 65 Mbps. Sve radi preko nje kao i pre pojave smetnji.
 
Sad čekaj sledeću epizodu raspada... a biće ako ne pre onda u petak uveče :D :D
 
Ja i posle zamene uredjaja opet imam problem sa brzim scenama... Znaci kada se gleda fudbal ili kosarka, opet sve secka, tj nije fluidno... Kada upalim i ugasim uredjaj sve je ok neko vreme a onda pocne opet da seckaju te brze scene... Nije bas seckanje, nego se nekako vidi da nije fluidna slika... Ne znam kako bih to blie opisao...

Evo snimka da vidite o cemu pricam... Ima li neko ideju sta je problem?
 
probao sam i to ranije, ista prica... aj probacu opet kad dodjem kuci, cisto da potvrdim da li nesto menja ili ne... Mislim, najcudnije mi je to sto kad se eon box ugasi pa upali, normalno radi, kao sto se vidi na snimku...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno