Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, da li se nekome dešavalo ili zna neko o čemu se radi, naime pre par dana počela je nasumično da se pojavljuje traka u donjem delu ekrana koja je da kažemo blago blurovana, kao na slici ispod.

Traka je samo kada je tv program, kad se uđe u meni od EON boxa ili meni TVa ili bilo koja alikacija RVa toga nema, dakle nije Tv uređaj kako smo mislili prvo, samo kada je neki program, traje minut dva i onda nestane.
IMG_1677.jpeg
 
Juce bili monnteri iiz sbb posle 3 odlaganja i zakazivanja. i instaliraj oni kabal, dodje modem i 2 eon stb. elem na starom vox 32" ful hd tv eon radi odlicno,ali na novom lg 4h 43" tv kad su povezali eon stb javilo se samo ton bez slike. sve ostalo ima ,cak i aplikacija eon radi na tv normalno,alil risiver zeza sa slikom. i instaler u tom trennutku kaze ovaj box izgleda ne valja i donese nov i svatno nov proradi.... i tako bilo 1 dan... juce popodne ugas ise bocx i tv odemo u setnju kad se vratimo ukljucimo opet ima ton nema sllika...iz mene erupcija besa... ubacim u drugi hdmi u tv i proradi. do ovog gasenja... i onda zovi podrsku teta kaze resetujte risiver resetujemo i opet ćorak, i kao poslaćemo nase ljude u roku od 24 ččasa. Ima li neko ovakvih iskustvava i rešenja...
 
Probaj da gasiš samo tv, ne i stb.
Jer kada ih ugasiš oba, dok se boot-uju stb i tv u različito vreme aktiviraju portove. Možda se stb bootuje pre tv-a i skonta da ulaz na TV-u ne prima sliku u dobroj rezoluciji jer recimo tv još nije inicirao video drivere. Kratki pritisak na power na daljincu kod android tv-a je kao kratki pritisak na power dugme na mobilnom, samo ugasi ekran. Dugi pritisak u potpunosti gasi tv uređaj. Znači probaj sledeće:
Ugasiš sve iz struje. Upališ samo tv i sačekaš da se sve upali na tv-u. Upališ stb. Ako sve radi, kratkim pritiskom na power ugasiš tv, pa kratkim pritiskom na power opet upališ tv. Ako tada radi, znači u tome je problem, uređaji u različito vreme aktiviraju sve funkcije hdmi portova i ne razumeju se najbolje.
Stb nema potrebe nikada da gasiš.

Ako ovo ne pomaže, probaj obrnuto, možda tvu smeta stb, probaj da upališ prvo stb, sačekaj 20-30 sekundi i onda tek upali tv. Posle toga probaj kratko power off power on na tv-u i vidi šta se dešava.
Na kraju krajeva, možeš da probaš i drugi stb pošto imaš dva komada u kući.
Šta ako taj "felerični" stb radi na voxu? Može biti da je tv problematičan...
 
Probaj da gasiš samo tv, ne i stb.
Jer kada ih ugasiš oba, dok se boot-uju stb i tv u različito vreme aktiviraju portove. Možda se stb bootuje pre tv-a i skonta da ulaz na TV-u ne prima sliku u dobroj rezoluciji jer recimo tv još nije inicirao video drivere. Kratki pritisak na power na daljincu kod android tv-a je kao kratki pritisak na power dugme na mobilnom, samo ugasi ekran. Dugi pritisak u potpunosti gasi tv uređaj. Znači probaj sledeće:
Ugasiš sve iz struje. Upališ samo tv i sačekaš da se sve upali na tv-u. Upališ stb. Ako sve radi, kratkim pritiskom na power ugasiš tv, pa kratkim pritiskom na power opet upališ tv. Ako tada radi, znači u tome je problem, uređaji u različito vreme aktiviraju sve funkcije hdmi portova i ne razumeju se najbolje.
Stb nema potrebe nikada da gasiš.

Ako ovo ne pomaže, probaj obrnuto, možda tvu smeta stb, probaj da upališ prvo stb, sačekaj 20-30 sekundi i onda tek upali tv. Posle toga probaj kratko power off power on na tv-u i vidi šta se dešava.
Na kraju krajeva, možeš da probaš i drugi stb pošto imaš dva komada u kući.
Šta ako taj "felerični" stb radi na voxu? Može biti da je tv problematičan...
Ma prvo se lepo upali TV pa box i ćao, sve radi, kakva filozofija treba. Ko da ima šta pa da se gleda pa da treba sve iste ne sekunde nego stotinke.
 
Ma prvo se lepo upali TV pa box i ćao, sve radi, kakva filozofija treba. Ko da ima šta pa da se gleda pa da treba sve iste ne sekunde nego stotinke.
Probaću ove varijante kad dodjem kuci, a tv se palio istovremeno sa stb kad pritisnem power dugme na daljincu od stb... A drugi stb se isto ponasa kod LG smart tv. Dakle nije do stb. To je malopre isprobavao "serviser" iz sbb i rekoa ne valja ti tv. verovatbo se pregrevaju hdmi ulazi?!!! :D Ili kad bila grmljavina nesto je stradalo na ploci od tv... cekaj jos koju je glupost rekao... a da tv pod ruku i u servis. rekoh tv je kupljen prosle godine jos je u garanciji, e zeza ce te za to u Gi***** . rekoh dobro zamenicu za nov?!! Znaci stvarno rade likovi, a soniplej stesn radi dodjem ti... e stvarno... ako treba opet da za 70.000. kupim drugi tv da bi njima to radilo...hahaha... nikad... radi eon aplikacija na tv,ali ovo me bas interesuje...
 
Poslednja izmena:
… moram da pitam … pretpostavljam da si probao sa drugim HDMI kablovima…?!
 
… moram da pitam … pretpostavljam da si probao sa drugim HDMI kablovima…?!
Naravno,ne ja nego instalater. I to.tri nova kabla isprobao iz stb pakovanja. Za sada radi princip prvo uključiti tv pa onda sbb. Za sada stoji pretpostavka kolege iz prethodnog posta.
 
I kada gasiš tv, samo jedan kratki priyisak na power na daljincu. Šta bude kada uradiš posle toga još jedan kratak da upališ? Naravno bez da diraš uopšte stb..

Inače ja sam na jednom tv-u imao sličnih problema, brljavila je neka opcija hdmi-cec na tvu, stbu ne znam ni sam. Kada sam to poisključivao sve proradilo.
 
Video sam oglas za Eon Box, razmisljao sam da ga uzmem umesto nvidia shield 2019 zbog velike razlike u ceni, jel mogu da ga koristim kao android tv za twitch/youtube/plex?
 
Video sam oglas za Eon Box, razmisljao sam da ga uzmem umesto nvidia shield 2019 zbog velike razlike u ceni, jel mogu da ga koristim kao android tv za twitch/youtube/plex?
Ja sam kupio najnoviji eon box,nov,isao sam u podesavanjai dosao do aktivacionog koda koji sam aktivirao pomocu prijatelja,e tek posle toga mi eon box radi kao klasican android box sa google play gde moze uglavnom da se skine veci broj aplikacija,slicno i kao na telefonima.
 
I kada gasiš tv, samo jedan kratki priyisak na power na daljincu. Šta bude kada uradiš posle toga još jedan kratak da upališ? Naravno bez da diraš uopšte stb..

Inače ja sam na jednom tv-u imao sličnih problema, brljavila je neka opcija hdmi-cec na tvu, stbu ne znam ni sam. Kada sam to poisključivao sve proradilo.
Kad gasim tv i upalim ga on ulazi prvo u svoj webos sistem,ali onda daje opciju prvu hdmi,nešto kao poslednje korišćeno. I tad radi stb ne gasim. I ja sam.iskljucio CEC. Za sada je sve ok. Ali i dalje mi smešno što mi instalater rekoh citiram " tv pod ruku i kod majstora" a on ovo trebao da zna da podesi.
 
Koji je najnoviji eon box i kako da svoj kaon zamenim tim novijim (ako postoji)?
 
Imaju li ovi eon boxevi wifi... Dobio uz optiku pre godinu dana... Imam 2 komada, ali za drugu sobu me mrzi razvlacim lan kabal... Ne vidim u opcijama...
Model stb kaon. 9.28
Kstb6029
 
Jedino taj nema wifi , ostali mogu a najnoviji ima i otkljucan wifi , ali jedino sa tim boxom i moze da se gleda sa coax cablom ( hybrid mode ) ostali rade kao online pa im nije ni potreban coax nego samo internet preko lana ili wifi
 
Poslednja izmena:
Bem im sve... A i ne treba mi sa koax... Sad moram razvlacim kabal, skupo uzimam jos i neki wifi adapter sa lan prikljuckom
 
Za taj box coax ti treba da gledas live kanale ( DVB-C ) a za vracanje unazad ili video club ili da ga koristis kao android box ti treba lan cabl tj. internet ( bez interneta se ponasa ili ti radi kao D3mini ) , ako ne ubacis coax nego samo lan preko bilo cega moraces da bi gledao kanale da vracas svaki put par secundi unazad , probaj da izboksujes da ti mooozda zamene taj jedan box sa boxom koji ima wifi ( zbog nemogucnosti provlacenja kablova )
Probaj to barem nista ne kosta ko zna mozda i dobijes
 
Poslednja izmena:
Imaju li ovi eon boxevi wifi... Dobio uz optiku pre godinu dana... Imam 2 komada, ali za drugu sobu me mrzi razvlacim lan kabal... Ne vidim u opcijama...
Model stb kaon. 9.28
Kstb6029
Ja dobio 2 komada i oba su mi preko wifi-ja povezani. Mada sam sbb uzeo pre 7 dana...
 
Jel može neko da ukratko da napiše kako aktivirati zaključani wifi na Eon box-u ili da linkuje neko provereno uputstvo. U pitanju je box onaj noviji bez coax-a.
 


С тим што последњи пут кад сам покушавао, није хтело да ми сними команду за отварање доступних мрежа... Тако да знаш да је 50-50 да ли ће хтети.
 
Da li je kome uspelo da zameni KAON Box (imam 2) za ovaj novi Box sa wifi? Zameni obih jedan, da ne provlacim UTP kabal? Ako bi zamenili da li gubim pravo na TV slot?
Hvala.
 
Jel može neko da ukratko da napiše kako aktivirati zaključani wifi na Eon box-u ili da linkuje neko provereno uputstvo. U pitanju je box onaj noviji bez coax-a.
Који новији (напиши ознаку)? SDSTB02?
 
Pozdrav , imam MTS optiku i uzeo sam danas Eon box CHOTTO102 na KP ,
naseo sam na ponudu 9 meseci ful paketa ,
rečeno mi je da radi van SBB mreže ,
ali mi nije rečeno da mi Sport klubovi neće raditi preko MTS mreže ,
inače sam povremeno koristio Eon aplikaciju na Samsung tv-u ,
i tamo mi sve radi bez problema ,
ali mi se svidela ova ponuda da imam 9 meseci Eon paket (glupan),
ne znajući da Sport klub neću moći gledati ,
i misleći da je i bolja slika preko Eon box-a nego preko aplikacije ,
a mene samo Sport klub i zanima ,
koristio sam pre i razne IPTV liste ,
ali poenta je da me samo zanimalo da je odlična slika i da nema nikakvih seckanja i tome slično ,
ne razumem se baš nešto u te stvari ,
pa me zanima ako neko može da mi pomogne ,
da li imam neke opcije da mi nisu baš previše komplikovane i skupe .
da mogu da gledam taj paket preko tog Eon box-a ,
ili mi je najbolje da to bacim ili prodam za neku siću ?
I isto me zanima da li ja mogu eventualno kada istekne taj paket za 9 meseci da povežem sa svojim nalogom ,
i da li će mi tad raditi Sport klubovi , jer mi sad preko aplikacije rade ,
i da li je uopšte išta bolja slika preko tog box-a u odnosu na aplikaciju ?
jer sam primetio da je na Iris aplikaciji lošija slika nego preko risivera , pa sam pomislio da je garant i na Eon box-u bolja nego na aplikaciji ...
Hvala svima.
 
Mozes i sam sebi dati odgovore i sam prosuditi sta je bolje i da li ima razlike , nadji " zar mora 3.9 🤣😂😭 )
Poruka u temi "EON za Smart TV - aktivacija kodom [za EON browser/mobilnu aplikaciju postoji posebna tema]" https://forum.benchmark.rs/threads/...ciju-postoji-posebna-tema.447559/post-7046139
kad vec imas slot da mozes aktivirati Eon smart apk , koristi i jednu i drugu ( znaci ova druga ce se ponasati kao dual nezavisno sa " original " i nece smetati jedna drugoj apk dok prva ne istekne 😉 , a ako hoces samo prvu da koristis dok traje onda vpn ( free koji rade i placeni imas na dve teme o tome bas dosta ) i isto imaces UM kanale , dakle mozes sve sam i najbolje dati odgovore 😁😉👍
I jos jedan odgovor , tesko da ces moci na "original" Eon apk da aktiviras svoj nalog kad bude istekao taj trenutni
 
Poslednja izmena:
Mozes i sam sebi dati odgovore i sam prosuditi sta je bolje i da li ima razlike , nadji " zar mora 3.9 🤣😂😭 ) kad vec imas slot da mozes aktivirati Eon smart apk , koristi i jednu i drugu ( znaci ova druga ce se ponasati kao dual nezavisno sa " original " i nece smetati jedna drugoj apk dok prva ne istekne 😉 , a ako hoces samo prvu da koristis dok traje onda vpn ( free koji rade i placeni imas na dve teme o tome bas dosta ) i isto imaces UM kanale , dakle mozes sve sam i najbolje dati odgovore 😁😉👍
Hvala na odgovoru , ja hoću da gledam preko tog box-a , dok ne istekne tih 9 meseci , ali naravno da imam sport klub , da ne ispadne da sam baš bacio pare , ako može neki link za to objašnjenje oko vpn-a , ja danas tražim ceo dan oko toga ali mi nije baš najjasnije ... jer nemam pojma o tome ...
 
Pare nisi bacio po meni al ajd sad malo kreni tamo gde vec pises na temi Eon i Vpn kreni od pocetka procitaj malo istaliraj neku o kojoj se tamo pise bese ima ih i sa 7 dana probnog isprobaj videces nije nista tesko da se ne ponavljam sta i kako ( ako si bas laik onda malo google pa "how to..." 😁😉🤣
 
Hvala na odgovoru , ja hoću da gledam preko tog box-a , dok ne istekne tih 9 meseci , ali naravno da imam sport klub , da ne ispadne da sam baš bacio pare , ako može neki link za to objašnjenje oko vpn-a , ja danas tražim ceo dan oko toga ali mi nije baš najjasnije ... jer nemam pojma o tome ...
To 9 meseci citaj par meseci ako i toliko :D
 
ova tema se zaključava pošto se prelazi na godišnje teme

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno