Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako dobro razumem pitanje u glavnom meniju prvi red "aplikacije" ako hoces tu da sredis aplikacije kliknes na daljincu ok i duze ga drzis ( na odredjenu app) i pojavi ti se meni ili da uklonis iz omiljenih ( samo je sklanjas sa menija i dalje je imas )(sve su pod app crveni krug ) ili da premestis a ako hoces da dodas na kraj reda dugme + i dodas app koje nisu prikazane
A ako hoces da regulises redove onda na kraj dole "prilagodi kanale " i tu namestas kako tebi odgovara
Ako je to bilo pitanje a nisi znao " ovo " bojim se da ti predlazem ako hoces da taj glavni meni menjas da isprobavas sa drugim launcherima
 
Jesam 🤦‍♂️
Vidim na Kp oglase gde otkljucavanju ovaj kaon
Jel to.moguce ?
 
Onaj što skida eMMC čip? Za ~2000 din.
To je praktično jedini preostali način ukoliko na matičnoj proči KAON-a nema ili "samo" nije moguće naći kontakte za UART / serial connection / JTAG.
 
Pozdrav svima, pre neki dan su mi oz SBB-a uveli optiku u kucu, dobio sve nove uredjaje ukljucujuci i eon box. Imam problem sa daljinskim od LG smart tv, on je na starom eon boxu koji su odneli radio na boxu (listao kanale i ostalo) sve isto sto i eonov daljinski. Medjutim na ovom novom boxu koji sam dobio prilicno baguje na njemu, recimo kad pritisnem dugme za podesavanje, on promeni usera na eonu, stisnem mute on promeni kanal i ugasi ton. Da li neko zna u cemi je problem i kako da ga resim?
 
Ukljuci Hdmi cec na boxu ako hoces da daljincem od tv-a upravljas i Eon boxom. To sto ti sad radi je zbog ir-a. Eon box ima i ir prijem a lg daljinac ima slicne kodove kao i box pa posto nisu 100% isti brljavi sa komndama. Naravno i na tv-u moras da ukljucis Simple link da bi kontrolisao uredjaj.
Mada ti je mozda jednostavnije da koristis Eon daljinac i za tv,tako sto ga prebacis u ir mod i isprogramiras po uputstvu koje je neko postavio u temi.
 
Ukljuci Hdmi cec na boxu ako hoces da daljincem od tv-a upravljas i Eon boxom. To sto ti sad radi je zbog ir-a. Eon box ima i ir prijem a lg daljinac ima slicne kodove kao i box pa posto nisu 100% isti brljavi sa komndama. Naravno i na tv-u moras da ukljucis Simple link da bi kontrolisao uredjaj.
Mada ti je mozda jednostavnije da koristis Eon daljinac i za tv,tako sto ga prebacis u ir mod i isprogramiras po uputstvu koje je neko postavio u temi.
Ukljuceno je i na boxu i na tv, obe opcije, i ne vredi brlja. Na kraju cu tako i uraditi, da kontrolisem oba preko eon daljinskog. Hvala na odgovoru.
 
koji OS je u eon boksu ? Na googl play mi nudi da instaliram neke softvere za windows, a izbor softvera mi se mnogo razlikuje od onih za android.
 
@Zuel I šta je bilo kad si se probudio iz tog sna? :D :D Naravno da box koristi Android TV OS.
 
Da li bi neko mogao da mi prosledi link da kodovima za uparivanje eon daljinskog sa tv-om, uzeo sam nov tv gde ne mogu preko hdmi cec da kontrolisem, probao sam da nadjem upustvo koje sam nekad video ali sad ne uspevam.
 
Probaj redom

458
436
374
199
Za sve one koji su dugo cekali da mogu da nameste EON daljinski da kontrolise i TV, ukoliko ste dobili update daljinskog na verziju 0133.03.07 mozete namestiti na sledeci nacin:

  • drzati dugme TV/STB zajedno sa OK dugmetom 3 sekunde, dok se ne upali zelena lampica na daljinskom
  • sada je u modu za unos kodova i mozete uneti kod za vas TV sa ove liste
  • nakon unosa cifara koda lampica ce se ugasiti posle kratkog vremena.
  • sada prebacite daljinski da kontrolise tv pomocu dugmeta TV/STB (da gori zelena lampica i probajte da li rade sve funkciije -power, volume up/down...). Ukoliko ne reaguje ili ne rade sve funkcije probajte drugi kod.
Postupak.
 
Gleda li neko iris na eon boxu i da mu na superstar tv izbaca gresku “Mrežna greška x2004 io bad http status” ?
 
Ja ne mogu da verujem da je ljudima to bitna stavka u današnje vreme... pored 10+drugih uređaja u kući koji imaju sat / prikazuju vreme i u vreme kad se svi totalno nezdravo od mobilnog ne odvajaju ni u WC kad idu.
 
Šta to na primer imaš u dnevnoj sobi što ti pokazuje vreme? Ja bukvalno ništa. A očigledno nemam ni klasičan sat :)

Daleko od toga da bih na osnovu toga birao uređaj, ali tek kad ga više nije bilo shvatio sam kolko mi je značio.
 
Šta to na primer imaš u dnevnoj sobi što ti pokazuje vreme? Ja bukvalno ništa. A očigledno nemam ni klasičan sat :)

Daleko od toga da bih na osnovu toga birao uređaj, ali tek kad ga više nije bilo shvatio sam kolko mi je značio.
Ručni sat, telefon, tablet, EON TV ima sat u plejeru, laptop (ako je uključen), fiksni telefon, zidni sat, sam TV ima sat, moj TV pokaže Output rezoluciju i sat, i za sam kraj, znaš koliko je sati po Suncu. :ROFLMAO: Šalu na stranu, jedva podnosim LED sa rutera još i Box da ima sat pa da pokrivam crnom krpom. :ROFLMAO:
 
Šta to na primer imaš u dnevnoj sobi što ti pokazuje vreme
Pa bukvalno interfejs same Eon aplikacije prikazuje vreme beše u gornjem desnom uglu? Kad promeniš kanal / dok prikazuje info OCD interfejs vidi se.
Ono, moji u dnevnoj sobi iznad TV-a imaju buđavi sat sat sa oscilirajućim sr*njcem koji meni lično ide na živce i da se pitam leteo bi iz sobe odavno. Znači ni na njega bukvalno nikad ne pogledam koliko je sati.
Generalno nisam naročito opterečen time da znam stalno koliko je sati a kad mi zatreba zavisi šta mi je bliže daljinac od Eon boxa ili mobilni na nečemu od to dvoje bacim pogled i vidim koliko ima sati.

I da nema na interfejsu Eon aplikacije vremena opet na mom TV-u ima backup u vidu info trake (koja prikazuje i rezoluciju) na vrhu ekrana kad se stigne Info taster na daljincu od TV-a.

jedva podnosim LED sa rutera

Meni su LEDs na ovom ruteru podešeni da budu ugašeni od 00:00 do 08:45 jer me toliko nerviraju noću. Na starom DSL ruteru koji nije nudio tako nešto sam crnom izolir trakom prelepio sve diodice osim ove koja je indikator da li je Internet konekcija online ili offline :D :D
 
Pozdrav svima, čitao sam par dana temu ali možda mi je promaklo pa ću pitati. Uzeo sam eon box (kaon) i instalirao sam još neke aplikacije na njega.

1. Instalirao sam netflix aplikaciju i pušta samo SD jer nema one licence. Da li može da se namesti netflix add on preko kodija da bude hd?

2. Zbog malo memorije popcorn time i kodi (oath) ne mogu da puštaju duže hd filmove jer veličina fajla prelazi 1.6gb koliko je trenutno slobodno na eonu. Probao sam da stavim flash drive u usb port i da ga podesim kao memoriju uređaja ali je download postao jako spor, i ne funkcioniše. Da li može nekako da se poveća memorija uređaja a da to lepo funkcioniše?

3. Ako ima nešto bolje od ovih aplikacija koje koristim slobodno pišite.

Hvala
 
A meni je npr. TV veći deo dana isključen, plus je opet samo lakše baciti pogled čak i ako nešto gledaš bez diranja daljinca. Ručni sat ne nosim dok sam kući, laptop mi je u radnoj sobi, filksni nemam, itd.

Mislim kažem, daleko od najbitnije stvari na svetu, ali mi je bilo veoma zgodno :)
 
Pozdrav svima, da li je neko na SDMC SBB-ov box instalirao Aidan's ROM? Ako jeste zamolio bih ga da mi odgovori da li radi i koja verzija roma je instalirana S905X2...... ili S905X3_TX3 ili neka druga verzija. U pitanju je box van mreže. Bio bih zahvalan na svakoj pomoći jer je box resetovan.
 
@Ognjano Pa taj SDMC box ima Amlogic S905X2, nema S905X3. Verovatno da (dakle nemam pojma nisam flešovao taj box ) verzija za X96 Max šljaka i za ovaj SDMC pošto koliko se sećam oba koriste istu "franklin" matičnu ploču a i definitivno se sećam da sam bootovao CoreELEC koristeći DTB fajl koji je za X96 Max.

Eventualno da pitaš na PM za iskustva @LeGaTor koji se igrao sa flešovanjem.
 
Ručni sat, telefon, tablet, EON TV ima sat u plejeru, laptop (ako je uključen), fiksni telefon, zidni sat, sam TV ima sat, moj TV pokaže Output rezoluciju i sat, i za sam kraj, znaš koliko je sati po Suncu. :ROFLMAO: Šalu na stranu, jedva podnosim LED sa rutera još i Box da ima sat pa da pokrivam crnom krpom. :ROFLMAO:
Fali ono najvažnije, smederevac? 😄
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno