Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni jutros ažurirao EON van SBB mreže i nakon apdejta ne radi glasovna pretraga. Ni na jednom od dva tastera na daljincu ni YouTube ni ostale aplikacije... Ima li neko sličnih problema?

Deinstaliraj azuriranja za android tv remote service. Iskljuci auto update.

Kod mene radi.
 
To sam prvo probao. Ne radi ni sa ažuriranim ni sa deinstaliranim.
 
Ccc baterije ubice koristiš i u novom primerku [emoji14]

Nego jel još neko primetio da su posle update izgleda obrnuli značenje crvene i žute lampice? :D
Sad kad se "ugasi" daljincem odmah sija crvena lampica (i ugasi plavu za LAN) a Cast je i dalje dostupan iz aplikacija na telefonu + i ADB konekcija je moguća sa kompa, a onda posle nekog vremena sija žuto lampica i tad nestane Cast i nedostupan je za ADB :D :D
Žuta lampica? Na kaonu kod mene postoje samo crvena i plava.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Žuta lampica? Na kaonu kod mene postoje samo crvena i plava.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kod SDMC ima 3 boje.

Crvena, Zelena i ta neka "Žuta". Kod mene izgleda nekako belo-žuto-zeleno.. :D

A i dalje posle više od godinu dana ne kapiram zašto se nekad zabode na "Žutoj" lampici po 5/10/20 minuta a nekad odmah pređe na crveno.

Sinoć "isključim" Box, stoji žuto nekih 10 minuta, uključim Box na minut, isključim ga ponovo ono opet stoji žuto, ne znam ni koliko 20+ minuta. Noć ranije posle 3 sekunde odmah crveno.

Testirao sam bezbroj puta da isključim Box pre nego isključim TV i nakon što isključim TV, niie do TV-a.
 
@Generator: Zato što smo "van mreže" korisnici i TV kanal troši deo internet protoka (i to u skokovima daleko preko tih ~ 7 Mbps koliki je bitrate HD kanala)... a i treba nekad malo i da se ohladi :D

@Strale_123: Ti to još nisi uradio firmware update?
 
A meni ponekad kad izgubi mrezu(brise zena prasinu pa iscupa kabal iz Zte-a) odmah se kaci na wifi. Pre godinu dana sam mu bio omogucio wifi ali sam nakon toga radio factory reset boxa. Opet je wifi disable ali je ocito negde zapamtio i ime mreze i sifru i automatski ga povezuje iako je disable.
 
Ma znam, ali kako pali wifi kad je opet,, fabricki,, disable.
 
@Generator: Zato što smo "van mreže" korisnici i TV kanal troši deo internet protoka (i to u skokovima daleko preko tih ~ 7 Mbps koliki je bitrate HD kanala)... a i treba nekad malo i da se ohladi :D

@Strale_123: Ti to još nisi uradio firmware update?
Da ne mislis da te zezam, ali kakve veze ima koliko trosi kada danas skoro svaka kuca ima 100+gbps

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Sigurno Gbps :D

Ima veze iz gomile razloga među kojima je da ne raditi to (ugasiti kad se neće koristiti X sati) je bahaćenje plus dok vuče taj stream tako fino skakutavo izaziva više nego primetne skokove ping-a što utiče na rad ostalih servisa.
 
Sigurno Gbps :D

Ima veze iz gomile razloga među kojima je da ne raditi to (ugasiti kad se neće koristiti X sati) je bahaćenje plus dok vuče taj stream tako fino skakutavo izaziva više nego primetne skokove ping-a što utiče na rad ostalih servisa.
Greska za gbps, ok, tvoj razlog...kakogod

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Zasto uopste iskljucivati box?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Na kakvo "isključivanje" tačno misliš? Stand by ili baš čupanje sa napajanja?

Ja šta god gledao pa prekinuo ja samo pređem na Home screen pa prebacim Box na stand by. Ako si mislio da ga čupam sa napajanja ne, ne radim to.

Nemam čak naviku ni da "isključujem" Box dok je EON TV otvoren. Iako je Box zamišljen da ima dva okruženja početnog ekrana, Android TV početni ekran i EON TV početni ekran. Ja uvek prvo na Home screen pa stand by. J*g, navika? :D

A da samo isključim TV i ostavim EON TV da radi preko noći tek to mi nije padalo na pamet tj. nisam radio. Nije ni čudo što ljudi imaju problema(e) sa Box-om kao što su pregrevanja, crkavanja, restartovanja itd. i brzu potrošnju baterija ako nekome 24/7/365 Box radi na EON TV pa makar preko Coax-a (na KAON-u).
 
Ni zbog crvene lampice odmah da se upali? :D :D
:D

Pa zar nisi rekao da su zaje*ali/namerno obrnuli crvenu/žutu lampicu? :D

"Po pravilu" treba da ide odmah crvena i ništa više. Umesto toga postoji ta "Žuta" koja se nasumično "zaglavi" na 5-30 minuta a ne znam joj ni značenje.

A sad kako kažeš odmah ide crvena (umesto žute) a žuta je za Stand by? Ne znam đe im logika, a i ti šta me zezaš?! :D :D [emoji14]
 
Kod mene posle update se ponaša tako. Da odmah pali crvenu lampicu sam primetio odmah maltene a posle dan sam skontao slučajno da kasnije sija to žuto-belo :D

I onda sam uzeo i testirao ADB connect i da li u Google Photos app prikazuje Cast ikonicu. I rade naopačke lampice :D ADB je dostupan neko vreme posle "gašenja", a da li još uvek varira to vreme kao što je variralo pre update to već nisam proveravao.

@Generator: Naravno da pod ugasiti mislim na "ugasiti" tj stisnuti power dugme na daljincu pa da posle određenog broja minuta uređaj ode i stand-by režim i sjaši sa LAN.

Nema stvarno potrebe da "drnda" 7+ sati / čitavu noć jer mu svakako treba par sekundi da se vrati iz stand-by kad ujutro kreće da se gleda TV program a cela priča je samo 1 klik na daljincu.
 
2 godine ga koristim, nikad ga nisam gasio niti sam primetio kakve anomalije ili probleme u radu. Zaglupi po nekad, nista strasno kao i svaki android.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Ranije sam se zalio na gomilu problema sa EON box-om (van mreze)...
Seckanje brzih scena, blokranje, zvuk slab... Posle gomile poziva tehnickoj sluzbi, konacno sam zamenio uredjaj (zamenio bih ga i ranije nego me mrzelo da ga saljem), dobio sam novi box i sad je totalno druga prica...

Za sada nema ni jednog problema koje sam imao ranije...
 
Zvuk je glavniji na svim SDMC primercima nakon firmware update.
 
E pa mozda je i to resilo problem zvuka... kad je bio update?
 
Ovo je prvo pominjanje tog update-a koje sam ja pročitao:

https://forum.benchmark.rs/showthre...rt-Box-(SBB)&p=6310390&viewfull=1#post6310390

Nemam pojma koliko ljudi ga je već dobilo bez da su ručno radili proveru da li postoji update ja sam ručno uradio proveru i onda je izbacio da postoji update i instalirao to.

Tako da eto, ili proveri i ti da li ima update ili nema ili proveri u About sekciji šta piše za security patch datum pa ako je okrobar 2020 a ne jun 2019. onda je tvoj primerak koji su ti poslali već update-ovan.
 
Kada upalite TV, box je naravno konstantno uključen da li vam se slika na TV-u pojavi odmah i krene ili se pojavi ali je ukočena pa se onda za nekoliko sekundi odmrzne i krene?
 
Kod mene je ukocena par sekundi pa krene

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
E pa to...da li si nekada merio otprilike koliko je to sekundi..3,4,5,6
 
Jel' nabo neko kod za tesla tv da mu radi? Probao sve iz onog uputstva ali neće nijedan da radi
 
Onda juri informaciju ko ustvari pravi taj model pa izređaj kodove za tog drugog proizvođača. Tipa TCL...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno