Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste li primetili da kad otvorite gboard, da je tastatura na egipatskom :). I na sdmc ikaon boxu. Kad se stavi da koristi default sistem jezik ispada da smo u egiptu. Mora rucno da se podesi engleska tastatura i da se iskljuci automatski jezik sistema Neko dobar update je bio.
to se meni desilo bas sam se pitao sta je.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Sad sam provalio, "put device to sleep" radi samo ako nije aktivna nijedna aplikacija tipa Eon, znači ako si na homescreen-u onda će se isključiti uređaj posle zadatog vremena.
Kada uđem u podešavanja u samoj Eon aplikaciji i tu ima opcija "stanje spavanja", tu stavim na 30 minuta ali opet neće da se isključi uređaj.

U Android settings ima opcija za sleep / standby koja radi na opisani način: samo ako ostaviš uređaj da bleji na launcher-u / na homescreen. I to radi. Jest da je u praksi kao da nemaš ništa jer niko nikad ne izlazi iz svega... & meni treba standy da gasi uređaj kad matorci ne ugase pri odlasku na spavanje.


Ali KAON model Eon boxa za razliku od SDMC modela gde su te opcije sakrili totalno baksuzi iz UnitedCLoud iz ko zna kog razloga u podešavanjima Eon aplikacije ima opcije za štednju energije i auto standby.. kažeš da i to ne radi? tj radi na isti način kao i opcija u Android Settings (koja postoji i na SDMC modelu Eon boxa)? :D A ne radi na način na koji je radio Albis risiver korišćen za D3i: ako ne promeniš kanal / ne čačkaš daljinac tih X sati / minuta on ode u standby i ne vuče TV stream celu noć.

Koji su je đavo onda i dodavali te opcije... I zar nije neko pisao da to na KAON radi tamo u vreme kad je izašla v3.6x.y Eon aplikacije? Jer sam ja negde u to vreme skontao da te opcije postoje na KAON-u a ja ih nemam na SDMC :D
 
Upravo tako.
U Eon aplikaciji sam namestio spavanje za 30 min ali se ništa nije dogodilo, naravno bez diranja/menjanja kanala.
Kum ima D3i i radi mu ta opcija.
Ništa, moraću na Google store-u da nađem neki sleep timer.
 
Sad sam provalio, "put device to sleep" radi samo ako nije aktivna nijedna aplikacija tipa Eon, znači ako si na homescreen-u onda će se isključiti uređaj posle zadatog vremena.
Kada uđem u podešavanja u samoj Eon aplikaciji i tu ima opcija "stanje spavanja", tu stavim na 30 minuta ali opet neće da se isključi uređaj.
Dobro si to provalio. :D Ide Box u Stand by u bilo kojoj aplikaciji dokle god nije aktivna reprodukcija sadržaja. Npr. YouTube ako je samo pauziran Box isto prelazi u Stand by. Ostavljao par puta Box tako slučajno. Nisam siguran za aplikacije poput WRC i RedBull koje imaju konstantu reprodukciju u pozadini (bez zvuka).

Što se tiče EON to već ne znam. Stalno nešto klikćem po EON-u pa nema mira Box od mene. :) Najbolje to zna @shamanNS bog zna koliko Terabajta je otišlo u prazno, neće Box u toku noći uz EON da pređe u Stand by. :D :D Pišu naši mediji o prekomernoj potrošnji interneta zbog njega. [emoji14]

Gle', već se javio nisam stigao ni da objavim. :D [emoji14]
 
Evo da javim da sam uspeo da se izborim da mi ostane d3 v2.0 ali cu platiti 3400 za eon box...
EON Box koji sam dobio ima samo LAN interface, nema coax.
 
Ima neki konkretan razlog , tehnicki opravdan?
Inace necu ga koristiti, za sada, barem ne na glavnom TV-u, na kome je EON app u samom WebOS-u.
 
Zašto u poslednje vreme uvaljuju ljudima OTT umesto hybrida? Jel je jeftiniji ili imaju u planu da u budućnosti prebace sve na OTT?
 
Jer nema razloga da box "srce" internet za gledanje live tv-a.
 
Evo da javim da sam uspeo da se izborim da mi ostane d3 v2.0 ali cu platiti 3400 za eon box...
EON Box koji sam dobio ima samo LAN interface, nema coax.

Ja sam uspeo da dogovorim isto ali bez dodatnog placanja. Zadrzao sam stari d3 v2.0 i dobio eon jos. Vratio im drugi sto sam doplacivao djubre mini d3. cena stara 12 meseci a onda full eon paket placanje posle toga. Nista za d3 v2

Elem.
Ubacio sam dns (adblock ) u ruter , koristim vanced za youtube (i saljem sa telefona na eon preko google home) ali eon box i dalje uspe da posalje reklame za chipsi u pauzu izmedju dva video fajla sa vanced. Kako je moguce? Moze li se to ubiti nekako? ( ne desava se uvek , nekad se pojavi samo odbrjavanje 3 sek bez reklama) a nekad se reklama ubaci usred pesme..4 sekunde..
 
Poslednja izmena:
Lepo je moguće, DNS blocker-i više nisu u stanju da blokiraju sve reklame na Youtube jer Google svako malo menja hostname-ove sa kojim servira reklame... čak šta više DNS blocker-i su skloni i da ti blokiraju neke Youtube video klipove. A to što na telefonu koristiš Vanced nikakav uticaj nema na reklame kad radiš Cast na Eon box jer ne streamuje to Youtube Vanced na telefonu nego sam Eon box gde nemaš "vanced".
 
Lepo je moguće, DNS blocker-i više nisu u stanju da blokiraju sve reklame na Youtube jer Google svako malo menja hostname-ove sa kojim servira reklame... čak šta više DNS blocker-i su skloni i da ti blokiraju neke Youtube video klipove. A to što na telefonu koristiš Vanced nikakav uticaj nema na reklame kad radiš Cast na Eon box jer ne streamuje to Youtube Vanced na telefonu nego sam Eon box gde nemaš "vanced".

ovo nisu youtube reklame. na telefonu se ne pojavljuje nikad nista . Vanced ne dozvoljava reklame.
Ovo su lokalizovane chipsi reklame. nase domace. Sve kao da sam uredjaj ima spam u sebi
 
Ne koristiš Vanced na boxu, šta ti nije jasno? I prvi put vidiš da Youtube prekida video da te iritira reklamama? Zamisli Youtube ima lokalizovane reklame... Budi srećan što nisi u US inače bi i na homescreen AndroidTV boxa ima red reklama/ "preporuka".
 
Poslednja izmena:
Ne koristiš Vanced na boxu, šta ti nije jasno? I prvi put vidiš da Youtube prekida video da te iritira reklamama? Zamisli Youtube ima lokalizovane reklame... Budi srećan što nisi u US inače bi i na homescreen AndroidTV boxa ima red reklama/ "preporuka".

bio bi srecan da sam u us. jer tada ne bih razmisljao o bednih 50$ za premium youtube
 
I da platiš Premium "preporuke" na launcher-u bi imao i dalje :p
 
Pozdrav da li radi EON na MI BOX S? Hocu da kupim samo zbog EONa ali vidim da ljudi imaju probleme da ne radi nakon zadnjeg updajta iz 2021. Ne bih da dajem 7000 ako ne radi.
 
I da platiš Premium "preporuke" na launcher-u bi imao i dalje :p

Problem resen
Disable youtube app na eon boxu.
zatim na eon boxu instalirao vanced microg i vanced manager, zatim youtube vanced sa managera. dodelio app storage permissions za manager u eon android settings za app.
gotovo.
sada kad posaljem stream sa telefona vanced on ide na eon box vanced. cao

p.s koristio sam x-files manager sa g.store da povucem vanced app (LAN) sa mog kompa na eon box


IMG_20210125_170751258.jpg

https://i.imgur.com/T3IW8oE.jpg
 
Poslednja izmena:
Vec nekoliko dana sve sto se premotava ima prekide svakih 5-6min od 15-20sec. Probao sam i factory reset (mora nova aktivacija iz call centra) i nije pomoglo. Jel se desava jos kome?
 
Problem resen
Disable youtube app na eon boxu.
zatim na eon boxu instalirao vanced microg i vanced manager, zatim youtube vanced sa managera. dodelio app storage permissions za manager u eon android settings za app.
gotovo.
sada kad posaljem stream sa telefona vanced on ide na eon box vanced. cao

p.s koristio sam x-files manager sa g.store da povucem vanced app (LAN) sa mog kompa na eon box


Pogledajte prilog 296234

https://i.imgur.com/T3IW8oE.jpg
Odlično što radi Vanced odmah ću da instaliram . Ja sam instalirao youtube smart tv i takođe radi dobro, jedini problem koji ima je što ne vidi cast dok ne uđem u aplikaciju.
Mislim da je youtube premium 10ak $ u americi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako je za jedan nalog YT premium, to je oko 700 dinara, a ako je porodični (5 naloga/mnoštvo uređaja) to je 1.200.

Podelio s prijateljima porodični i praktično džabe me izađe premium, a iskustvo je 10x bolje od bilo kakvih igrarija vanced itd.+ ima i yt originals sadržaja.



Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Mnogo bolja opcija od Vanced je Youtube Smart TV koji takođe nema reklame. Nije Vanced optimizovan za Android TV, nije pregledan, loša navigacija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Odlicna app. Koristim je na oba Eon boxa kao i na Miboxu. Konacno moze ds se ogleda ljudski nesto.
 
čime prebcujete fajlove na box, probao sam onaj send ali me zezao... iskreno nisam se previse trudio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno