Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakve su šanse da box dobije noviju verziju android os-a? Zeza me VPN na trenutnom.
 
A da li postoji neka verzija box-a sa wifi?
Gledaj, treba ti jak signal od komšije, ruter koji prima wifi i prosleđuje ga putem lan kabla do boxa, a u boxu ti treba eon tv apk i nalog/slot za isti. Varijanta 2, u paketu imaš i slot za smart tv, pa njega iskoristiš tako što tv preko wifi nakačiš na komšiju, a box ti služi za Stremio, Kodi i ostale blagodeti Androida. To ti je sažetak priče.
 
Meni preko 2 androida ne radi
Pokušavao si "meshnet" samo između 2 Android uređaja? Bez Windows / macOS / Linux verzije NordVPN na nekom kompu?

Pošto rutiranje saobraća kroz neki uređaj je dostupno samo za Windows, macOS i Linux verzije NordVPN.
Mobilne aplikacije mogu samo da preusmeravaju saobraćaj sa tog uređaja na neki komp.
 
Dajte neku preporuku za VPN, nije bitno koliko kosta, a da radi aplikacija bez problema na Eon box-u, tj da mogu da gledam Iris? Valjalo bi da ima i Windows app.. GhostVPN (Zenmate) gasi konekciju na box-u čim je upalim.. Na kompu i telefonu radi vrh, ali ovaj prokleti box... Tako da mi treba nesto kompleksnije :)
 
Ma znam taj post, nego nemam kad to da namestam. Vidiš da sam voljan da platim nešto jednostavno da se ne bih cimao..
 
Realno. Dobar je post. GhostVPN ima split tunneling ali OS ga zeza.. Jel postoji neki noviji hibridni box u ponudi? Nisam u toku.
 
tema za EON preko VPN-a:

@shamanNS je već objasnio kako se namešta VPN na EON box-u. ukoliko ta njegova metoda ne radi više ni sa jednim VPN provajderom, javite.
do tada, zamolio bih da se više ne priča o VPN-u na EON box-u
 
Pokušavao si "meshnet" samo između 2 Android uređaja? Bez Windows / macOS / Linux verzije NordVPN na nekom kompu?

Pošto rutiranje saobraća kroz neki uređaj je dostupno samo za Windows, macOS i Linux verzije NordVPN.
Mobilne aplikacije mogu samo da preusmeravaju saobraćaj sa tog uređaja na neki komp.
U pravu si. Evo sad probao između dva androida i ne može rutiranje saobraćaja preko androida. Za rutiranje nudi samo windows uređaj.
Da li ima neka opcija da se za rutiranje namesti neki ruter, budući da na njega može da se stavi nordvpn? Pitam ovo po cenu da ispadnem glup
 
Naravno da sam u pravu kad sam pročitao zvaničnu dokumentaciju za NordVPN Meshnet :D

A što se tiče rutera : pa ko već ima ruter na koji bi mogao da se stavi NordVPN program (a ne samo da se koriste ovpn fajlovi skinuti sa NordVPN sajta i built-in podrška za OpenVPN protokol) taj je već mogao i sam svoj VPN server da digne na ruteru pa da mu uopšte ne treba NordVPN aplikacija :)

Svakako ništa od toga nije moguće na ruterima koje dele domaći provajderi.
 
Naravno da ne mislim na ruter koji nude provajderi. Imam neki archer c50 koji mi skuplja prašinu ali ne znam da li on to može
 
Naravno da ne mislim na ruter koji nude provajderi. Imam neki archer c50 koji mi skuplja prašinu ali ne znam da li on to može
 
Da li ima svrhe tražiti od SBB zamenu EON boxa za EON koji radi i van sbb mreže?
Mnogo ljudi ima vikendice i druge internet provajdere na različitim lokacijama pa bi pristali i uz doplatu da menjaju...
 
Da li ima svrhe tražiti od SBB zamenu EON boxa za EON koji radi i van sbb mreže?
Mnogo ljudi ima vikendice i druge internet provajdere na različitim lokacijama pa bi pristali i uz doplatu da menjaju...
Ja sam im to tražio, videćemo šta će da odgovore, s tim da nisam tražio nalog van mreže već samo drugi stb na koji ne mora koaks kabl
 
Ne mora ni na taj koji već imate. Doduše jeste smor kad se hybrid box koristi bez coax morati svaku promenu kanala prevacivati par sekundi u nazad...
 
Jedno pitanje dobri ljudi, ne znam da li je tema za to ali ajd da pokusam, uzeo nov eon box koji van sbb mreze, na kp onaj klasika sto je uzelo jos par ljudi ovde cini mi se, radilo je neki 5 meseci i to je to, ugasen eon nalog, da li postoji mogucnost da se taj box ponovo aktivira preko podrske sa drugim nalogom ili je zarobljen, moze li se prodati za neke pare jer mi trenutno ne sluzi nicemu i ako ima google play i moze se instal na njemu razni programi??? hvala unapred...
 
Jedno pitanje dobri ljudi, ne znam da li je tema za to ali ajd da pokusam, uzeo nov eon box koji van sbb mreze, na kp onaj klasika sto je uzelo jos par ljudi ovde cini mi se, radilo je neki 5 meseci i to je to, ugasen eon nalog, da li postoji mogucnost da se taj box ponovo aktivira preko podrske sa drugim nalogom ili je zarobljen, moze li se prodati za neke pare jer mi trenutno ne sluzi nicemu i ako ima google play i moze se instal na njemu razni programi??? hvala unapred...
moras da ubacis kloniranu apk i radice eon.Ali Fabricki Reset NIPOSTO NE RADITI jer ce box postati CIGLA.Morao sam ovako da napomenem za svaki slucaj.Tj ima ko moze da skine emmc chip i reprogramira ali 2000 naplacuje da ubaci drugi fw pisano je ranije po forumu pa potrazi o tome.
 
Kaon kupljen na KP...posle restarta radi ok, a posle 10-ak sati efektivnog rada, počne da trza, svejedno da li na youtube, smarttubenext ili kodi/stremio. Ono, svakih 40 sec do minut zastane strim na sekund. Posle restarta opet sve ok. Ima li još ko takav problem, rešenje...?
 
Poz ,ekipa nisam stalni clan foruma i nisam upoznat da li ima tema direktno vezana za Eon aktivacion uredjaj?Kupio sam od lika sa Vracara Eon box (lan) off wi mreza i u startu ga vratio na fabrički reset 😡 i automatski ga update sačekao da odradi u fullu i samo mi izbacio prikazanu početnu stranu .Da ne smaram i pucam neko rešenje -help????



Hvala braco.1680884818084-1118297838.jpg
 
A on ti nije nagovestio da ne smes da ga vracas na fabricka podesavanja?
 
Glupo pitanje, pretpostavljam da je za EON box neophodan internet za gledanje TV kanala, nema mogucnost kao D3CAM samo preko TV signala iz coaxa il gresim?
 
Nije neophodan internet za gledanje TV kanala uživo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno