Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odeš na sajt, tamo popuniš formular (gde je najbitnija stvar "App package" gde upisuješ package id od te tvoje IPTV aplikacije.
Dalje šta da radiš ti i piše lepo na engleskom a tom sajtu.

Ali ukratko treba sa klikneš na dugme da generiše APK, skineš apk (na kompu / mobilnom gde si već otvorio sajt za generisanje), prebaciš apk na box (= uradiš "sideload") i instaliraš.

Ako ti je sve to previše komplikovano onda probaj plan B: da na boxu sa Play Store instaliraš npr "Sideload Launcher" aplikaciju i posle nju kad otvoriš trebalo bi da među aplikacijama koje izlista sa imaš i to tvoje IPTV čudo.
Tako ne možeš da dodaš IPTV app u "omiljene" ali eto možeš makar da je nađeš i pokreneš iz Sideload Launcher-a.
 
? Zašto bi plaćao 2 TV usluge? Ako si pod "Eon van mreže" mislio na samostalnu uslugu a ne na Eon aplikacije koje dobijaš uz TotalTV ugovor / pakete...
 
Mislio sam da je koristio jednu pa posle drugu televiziju. Pitam zbog poređenja kvaliteta slike.
 
Pozdrav svima.

Da li moze da se na EON boxu instalira neka VPN app? Konkretno podigao sam protonvpn app i nakon sto stisnem connect odmah mi box izgubi mrezu. Kao da su blokirali da VPN radi. Jel ima neko neka iskustva?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.

Da mi moze da se na EON boxu instalira neka VPN app? Konkretno podigao sam protonvpn app i nakon sto stisnem connect odmah mi box izgubi mrezu. Kao da su blokirali da VPN radi. Jel ima neko neka iskustv
Poruka u temi "EON Smart Box (SBB)" https://forum.benchmark.rs/threads/eon-smart-box-sbb.438692/post-6441033
Posto nisi napisao za koji Eon box pitas ovo ti je jedino moguce za Kaon a za Sdmc aktiviras Wifi i moci ce vpn
Proton ima split tunneling
jos samo da nadjem koji VPN ima tu opciju a da je "free" . Proton app koja se skine sa stora nema nikakvo podesavanje kad se udje u app
 
Gde to postoji free VPN sa dovoljnom količinom dnevnog / mesečnog saobraćaja za video streaming? :D :D
 
Kolko je meni poznato od free verzija se neces usreciti ni od jedne , ja ti posla i upustvo za proton ali i da si nasao podesavanja od free verz. nema vajde
 
Pa nisam mislio free. Zato sam i stavio "free" mislio sam modovan app kome je otkljucan premium...
 
imam jedno glupo pitanje :D
Resio sam da uzmem EON paket van mreze i sve je ok dobio sam uredjaj i prikljucio i radi super (cak i na ovom mom uzasnom netu od 10 mbps).
Moje pitanje je da li ja mogu da iskoristim svoj stari Smart Box koji imam od ranije ikako da prikljucim i na njega ovaj paket? Ili ajde ovako jos jednostavnije pitanje za sta mogu taj stari EON Smart TV Box da koristim, kad vise nema aktivan nalog na njemu? Jer ako je to sad samo obican Smart Box na kome ne moze ni Netflix onda kontam da ga prodam pa cu uzeti onaj Mi stick jer vidim da je to odprilike ista cena.
 
Sada smo na 232 strani a ti clan od 2010 i ako ti nisu jos jasne mogucnosti boxa a i dobio si objasnjenja i za treci tv kad si razmisljao sta i kako , mislim da bi te tesko zadovoljilo netflix preko kodija ili netflix kodi edition apk , ako su slicne vrednisti tj. ako mozes da prodas eon box i kupis mi box ( samo pozuri da taj neko ko hoce da kupi tvoj box ne cita forum pa i on onda kupi mi stick ) onda je to pravi potez jer za to si u pravu Eon je samo jedan obican smart box
 
Poslednja izmena:
To je tacno, ali volim sve da pitam jer jedno je teorija a drugo praksa. Nisam imao iskustva sa EON-om. Evo od danas ga prvi put zvanicno koristim. Ta opcija sto su mi rekli mi ne odgovara jer moram sa nekim misem da prebacujem, a takodje ni ove opcije za Netfliks. Posto to treba da moze da koristi obican korisnik, sve u svemu ne vidim poentu tog Smart Box-a kada istekne paket. Video sam da se neki ljudi bave sa tim i da stavljaju potpuno cist android na box u tom slucaju bi taj BOX imao smisla jer bi mogao redovno Netfliks da se koristi.
 
Ne bi mogao Netflix SmartTV /AndroidTV app da se koristi na tom boxu ni posle flešovanja custom ROM. Uređaj nije "Netflix certified" i to neće promenio ni firmware flashing.
Posle toga bi čak šta više Widevine otišao sa L1 na L3 i onda ni u Kodi Netfix addon-u ne bi mogao da gledaš 4K i 1080p stream već samo SD.
 
Za tebe je najbolje ako se ne varam imas jedan smart android Tv ( gde ces iskoristiti Eon smart tv slot) tu probaj da instaliras Netfix i vidi kako ce raditi , nisam siguran ali plasim se da sa tvojim internetom da ce to ici kilavo , pa tek onda razmisljaj o kupovini sticka , kazes tek sad se susreces sa Eonom tako da mi nista nije jasno za taj tvoj stari Eon box jel si ga ti uopste koristio ili ga samo imas(dobio ga kupio) dal si koristio neke druge app na njemu sem eona jel kolko kapiram iz tvojih postova ti si samo spreman da koristis one app kojih ima na playstoru
 
A sa druge strane ti bi mozda bio zadovoljan i sa sd verzijom Netflixa toga vec ima dosta pa ne mogu da se setim gde je ali evo ti u hd 720p Netflix pa mozes probas i na starom i na novom boxu i na Android Tv-u krastavac uvek ima neka gimnastika al tako je to da ne duzim ovde je caka da treba da se instaliraju dve aplikacije ( zasto nemam pojma ) i to je to i posle za koriscenje je prosto samo kliknes na Netflix app i on radi kao i original tu imas i onu Netflix edition apk
krastavac za malo ipak prevelika datoteka poslacu link odakle da skines
 
Ne bi mogao Netflix SmartTV /AndroidTV app da se koristi na tom boxu ni posle flešovanja custom ROM. Uređaj nije "Netflix certified" i to neće promenio ni firmware flashing.
Posle toga bi čak šta više Widevine otišao sa L1 na L3 i onda ni u Kodi Netfix addon-u ne bi mogao da gledaš 4K i 1080p stream već samo SD.
Hvala na ovome, znaci ni to otkljucavanje nema smisla. Taj TV na kome cu koristiti smart je 1080p tako da onaj Mi TV stick savrseno pasuje. Sad trenutno koristim ovaj visak Smart Box na tom TV za (Kodi, Stremio, Smart Tube Next... ono sto meni jos treba tamo je Netfliks zvanicna app bez ikakvih modovanja).

@Maxbgd

Nemoj uopste pokusavati da pretpostavis nista, posto neces uspeti. Jer ja sve zivo kombinujem i gledam kako da max iskoristim (U pitanju su druge lokacije, drugi internet itd... nema sanse da se to pohvata).
Inace taj visak Box sam nabavio za sitne pare od komsije xD
 
Mozes opet ponavljam i edition al za tebe je ono pod Extra
Netflixhd
 
Mozete me slobodno anatemisati, ali ovih prica oko kako zaobici zvanicne verzije koje moraju ,jel te, da se plate....baca mi se pegla konstantno.
Zapravao, pitanje glasi, dokle cemo biti dzeparsko drustvo???? Z A L O S N O !!!!!
 
Mozete me slobodno anatemisati, ali ovih prica oko kako zaobici zvanicne verzije koje moraju ,jel te, da se plate....baca mi se pegla konstantno.
Zapravao, pitanje glasi, dokle cemo biti dzeparsko drustvo???? Z A L O S N O !!!!!
Samo ovde se radi da niko ne dzepari nikoga , Netflix nalog mora da se ima i da se plati ovde se samo govori za tamo gde ne moze da se instalira zvanicna verzija zbog cuvenog L1 ( jer proizvodjac boxa nije platio i netflix ne daje zvanicnu apk na svakom boxu ) a da se ipak koristi ono sto se platilo nemoj da se ljutis ali mislim da barem u ovom slucaju nije ipak "zalosno"😉
 
Moze li neko da mi posalje modifikovanu EON mobilnu aplikaciju?
Hvala
 
Vratih se eon boxu, posle duzeg vremena, zanima me sta je sa bojama? Nekako kao da su isprane, rezolucija 4k, boje potpune, nije na ograniceno. Podesavanje tv-a kao i za svaki izvor
 
Da, i na jednom i na drugom 4K kanalu preko eon-a je slika čudna.
 
Stigla supernova android tv apk. Radi preko EON boksa. Onako na prvu lošija slika nego na Irisu koji pratim na isti način. U samoj aplikaciji nema nikakvog podešavanja za kvalitet slike niti bilo čega drugog. Samo da se sačeka neka gledanija utakmica pa da vidimo da li će arena da se raspada kao na irisu.
 
Kako doći do aplikacije?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno