Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je prije neko pisao, ali možda pomogne nekome. U vezi sa VPN na EON box-u (KAON), može se napraviti da radi, tj. da ne odspoji ethernet port kad se pokrene vpn kao što inače radi. Potrebno je instalirati VPN aplikaciju koja podržava split tunneling, tj. u kojoj se može izabrati da samo određene aplikacije koriste taj VPN, dok se druge spajaju normalno na mrežu.
ExpressVPN i Wireguard aplikacija to podržavaju. Izaberete u VPN aplikaciji samo one aplikacije za koje vam je stvarno potreban VPN (npr. tivimate, kodi i sl). Ne izabirati sistemske aplikacije da koriste VPN jer jedna od njih inače pravi problem sa VPN-om.
 
Nudio mi lik da kupim Eon box (Kaon) sa aktivnim premium nalogom još 4 meseca. Box je nov, zapečaćen sa onom nalepnicom. Kad smo ga uključili prolazi se onaj setup na početku, jezik, mreža, uparivanje daljinca... Posle toga se odmah uključi eon app bez ikakvih kodova i svi kanali rade. Koja je to priča, neki promo paketi ili šta? Nisam čuo za to ranije pa pitam.
 
Nudio mi lik da kupim Eon box (Kaon) sa aktivnim premium nalogom još 4 meseca. Box je nov, zapečaćen sa onom nalepnicom. Kad smo ga uključili prolazi se onaj setup na početku, jezik, mreža, uparivanje daljinca... Posle toga se odmah uključi eon app bez ikakvih kodova i svi kanali rade. Koja je to priča, neki promo paketi ili šta? Nisam čuo za to ranije pa pitam.
Verovatno pripaid kupljen i uplatio 4 meseca da gleda pa se predomislio i da povrati bar keš
 
Naravno da nije to slučaj :D
A da ti nije tražio da kucaš OTP kod je sasvim normalna i poznata stvar jer kad SBB izdaje Eon boxeve postpaid korisnicima box stiže već aktiviran & povezan na nalog uz koji je izdat / zadužen. Aktiviran preko serijskog broja i to je to.
Zato Eon app verzija koja je na Eon boxevima za razliku od od ostalih SmartTV verzija aplikacije i prikazuje i OTP kod i serijski broj a ne samo OTP kod, pošto podržava ta 2 načina aktivacije.

Sad da li ga je u slučaju tvog primerka "izdala" čistačica ili ko već... Na neki nalog i ugovor je vezan svakako.
 
Aha, e to je već logičnije, nisam znao kako funkcioniše to sa postpaidom.
Verovatno ni on ne bi mogao da se aktivira otp kodom posle isteka tog perioda na koji je aktiviran?
 
@SENebojsa Verovatno da ne bi... mada nije do sad taj slučaj testiran u praksi i javno deljeno iskustvo. Ali kontam da važi ista priča : box je već negde u nekoj bazi na jednom nalogu a ti sad pokušavaš aktivaciju na drugi nalog = šipak.
 
Poslednja izmena od urednika:
Aha, e to je već logičnije, nisam znao kako funkcioniše to sa postpaidom.
Verovatno ni on ne bi mogao da se aktivira otp kodom posle isteka tog perioda na koji je aktiviran?
Ja cu ispricam sta sam ja uradio , uzeo takav sa 6mes. ubacio clone Eon da radi uporedo sa orig. ( normalno treba Ott code ) sa Button Mapper namestio dugme da pali cl.Eon i to je to kad istekne nalog nece se zakljucati box i nastavis i dalje da ga koristis ( jedino nikako fabricki reset ) moze jos i apk Launch on boot da se ta clone odma dize pri paljenju , a i ima opcija dok je jos aktivno sve preko ADB da se ubiju orig Eon aplikacije dok jos funkcionise developer opcije(USB debugging) ( ja to nisam nikad radio ) o tome je pisao @shamanNS
 
Probao sam da nadjem odgovor, hm ,ali nisam našao. Kaon box se nešto blokirao, bio je pad napona, pa je pao restart čupanjem iz struje. Posle toga promenio se default-ni kanal, tj. kanal koji se pojavljuje pri kompletnom restartu. Gde se to može promeniti?
 
? App pri startovanju treba da pušta zadnje gledani kanal tj kanal koji je gledan pri zadnjem uspešnom izlaženju iz Eon app.
 
Aaaa, ok. Ajd probam...

EDIT: To je to....Hvala!
 
Poslednja izmena:
da li je neko probao ili zna koji bi pinovi mogli biti za uart komunikaciju, naravno masu sam lako nasao :D
 

Prilozi

  • photo_2022-01-22_00-01-46 (2).jpg
    photo_2022-01-22_00-01-46 (2).jpg
    116.8 KB · Pregleda: 98
Šta je uopšte taj KAON box? Kopija EON-na? Ili šta? Ne razumem? I gde se može naći?
 
:D Mnogo toga ti "ne lazume".

Eto, edukuj se:


Dakle, KAON je proizvođač jednog od modela Eon boxeva (kojih za sad ima 3 različita modela, treći je Changhong i njega dele OTT korisnicima po Hrvatskoj i možda / verovatno po Bugarskoj, Grčkoj & korisnicima NetTV Plus?).
 
Ko pita ne skita. Hvala na odgovoru!
Pa da li se onda taj KAON box isplati za 50 evra, i zašto prodavac ne zna na koliko meseci ima televizija?
 
Po meni se isplati, ja sam sebi uzeo jedan i zadovoljan sam. Izračunaj samo koliko bi ti koštalo da platiš premijum nalog za šest meseci, mnogo više tih 50 EUR. Posle toga ako imaš svoj SBB nalog možeš da nastaviš da gledaš svoj paket, ako ne svakako ti ostaje dobar boks koji možeš koristiti za YouTube, Kodi, Netflix, internet...
 
Imam KAON box, dobijen od SBB-a, premium paket. Kada na USB port priključim fleš od 32 GB, nema problema, EON ga prihvati i radi sa njim. Kada sam probao sa većim diskovima 1 i 2 TB, dobijam poruku "Disk je oštećen". Diskovi (Bogu hvala!) rade bez problema sa PC-jem a prihvata ih i media player samog TV-a. Ne mogu nigde da nađem detaljne tehničke specifikacije uređaja, pa da li neko zna koliki je maksimalni kapacitet uređaja koji se može priključiti na USB. Fleš je formatikan kao FAT32 a diskovi kao NTFS, ne znam da li je to ograničenje?
 
Upravo to :) KAON ne podržava NTFS i exFAT file sisteme, samo matori FAT. SDMC model Eon boxa podržava sva 3. Nemam pojma da li je neko nekad testirao neki od Linux file sistema na tim uređajima.. što bi onda bila jedina kvazi-alternativa da se reši problem kako imati fajlove veće od 4GB na HDD-u. (a onda ti sadržaj tog HDD nije vidljiv i dostupan na Windows-u :D :D )
 
Hvala.
Šteta. TV je stari ali još uvek odličan Samsung C650, u zadnje vreme sve češće ne može da reprodukuje video (pretpostavljam novi kodeci ili tako nešto) a nikad nije mogao da čita titlove koji su u MKV fajlu. Nije problem ekstrahovati srt titlove, ali jeste ako su titlovi idx/sub. Barem se box može koristiti kao plejer za serije, tu su epizode oko gigabajta.
 
Imam KAON box, dobijen od SBB-a, premium paket. Kada na USB port priključim fleš od 32 GB, nema problema, EON ga prihvati i radi sa njim. Kada sam probao sa većim diskovima 1 i 2 TB, dobijam poruku "Disk je oštećen". Diskovi (Bogu hvala!) rade bez problema sa PC-jem a prihvata ih i media player samog TV-a. Ne mogu nigde da nađem detaljne tehničke specifikacije uređaja, pa da li neko zna koliki je maksimalni kapacitet uređaja koji se može priključiti na USB. Fleš je formatikan kao FAT32 a diskovi kao NTFS, ne znam da li je to ograničenje?
Ja sam kupio flesku na aliju od 2 TB i imao isti problem. Onda sam uz pomoc aplikacije particio wizard na racunaru obrisao sve i formatirao na fat ili fat32, ne secam se i ostavio svih 2 TB. Prebacio filmove i eon box ih prepoznaje bez problema.
 
Jel uspeo neko na Kaon da instalira Rokkr? Ako jeste, koju verziju?
 
Po meni moze svaka al ajde precizno 1.6 i 1.73 ja bio stavio na kaon , vidim sad ima i 1.83 nju nisam stavljao pa ne znam dali i dalje moze
 
Čudno, koju god v sam probao, izbaci "aplikacija nije instalirana", prostora oko 200 MB slobodno.
 
Поздрав људи, само да питам једно лаичко питање, узео сам Еон спорт пакет ван мреже пошто имам мтс интернет, уз који пакет сам узео и ЕОН смарт бокс и платио око 7000 динара бокс и спорт пакет. Интересује ме када ми истекне претплата за спорт пакет, пошто не верујем да ћу је продужавати, јел остаје у мојој својини ЕОН бокс да га користим као обичан андроид смарт бокс за апликације касније? И да ли се плаћа нека месечна претплата одржавања за бокс или не?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno