Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Poseban je eon za smart tv. Na najvišem paketu postoji jedan uređaj I može 5 mobilnih uređaja.
 
Paket je total tv ekstra,aktiviran samo jedan mobilni,proban jos jedan mobilni tvrdi pogresni podaci,android tv nijedan,izbaci kod,ali logovanjem na racunaru kad idem na dodaj izbaci me tamo gde pokazuje tri satelitska prijemnika i jedan mobilni.

Ovo kao deca da su pisala.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje vezano za EON i redosled SK kanala, dakle kod mene je bar tako ide SK1,SK2...SK10 i na kraju SK HD. Pri tom Taj poslednji SK HD emituje sadrzaj hiljadu puta interesantniji nego SK10, pa je moje pitanje da li SK HD moze da se pomeri ispred recimo SK1?
 
Pa to je barem odlicno reseno u Eon aplikacijama , napravis svoju listu kanala i premestis i namestis po svojoj volji redosled kanala koje odaberes u svom profilu ili family , a i redosled lista koje vec postoje i tvojih napravljenih mozes da poredjas po tvojoj volji
 
Hvala Max, ovo nisam znao i mozes misliti nivo odusevljenja pa ovo je sjajno 🙂🙂🙂
 
Da li PC verzija Eona nema chromecast varijantu, ili ja nešto ne radim i ne vidim kako treba?

Bilo bi mi lakše da puštam sa PC na stik nego sa telefona, ali ne znam kako.
 
Je l’ moze Eon Sport pretplata da se gleda u isto vreme na dva razlicita telefona?
 
Jok? Prepaid OTT paketi = 1/3 ne-smart fazon (1 aktivan stream a moguća aktivacija 3 uređaja) ?
 
Pozdrav svima,

Koristim EON na TV preko Chromecast with Google TV. Godinu dana sve ok, u poslednjih par dana na Sport Klubu slika se momentalno zamrzne, dok zvuk ide, prati prenos utakmice.

Kad pokrenem EON app na telefonu ide sve normalno zvuk i slika, međutim kada uradim cast na TV preko istog Chromecasta opet se dešava da zamrzne slika na TVu.

Ima li iko sličnih problema ili rešenje?

Ažuriran je Chromecast with Google TV na poslednju verziju, pokuša i restart uređaja, factory reset, međutim sve ostaje isto. Internet je Supernova.
 
Stiglo ažuriranje za EON TV (v4.23.14753) android aplikaciju i sada više nema opcije CBR za video enkodovanje.

Samo ABR i kvalitet videa AUTO, 4/2/1 Mbps
 
Stiglo ažuriranje za EON TV (v4.23.14753) android aplikaciju i sada više nema opcije CBR za video enkodovanje.

Samo ABR i kvalitet videa AUTO, 4/2/1 Mbps
Dakle odgoditi ažuriranje što se duže bude moglo?
 
Da, malo šminke i više problema sa novom verzijom :(

EONTV.png

EONTV.png

EONTV.png
 
Кад је лан веза има цбр, када није само абр а сбб каже:

Poštovani,
Promena je napravljena u cilju rada strima bez prekida u slučaju loše WiFi konekcije.
 
"Prigodno" objašnjenje lopova za one sa "slabijim kartama".

Pravi changelog bio bio:
  • nova verzija kako bi aplikacija zezala-seckala na WiFi čak i ako imate 400+ Mbps brzinu na TV-u
  • e da promenili smo ikonice u podešavanjima

EONTV.png


Srećom ruter mi je blizu tv-a pa može kabl :)
 
Poslednja izmena:
Zašto je bitno da li je CBR ili Automatski ako sve radi potpuno isto?
Ja sam kod mene testirao nekoliko puta i uvek je bio isti protok, a i ista slika na TV.

Dva primera u prilogu; protok na kablu sa CBR i drugi na WiFi Auto.
Skok koji se u oba slučaja vidi na sredini dijagrama je prebacivanje kanala (CineStar1 - SineStar2). Od drugog skoka je Eurosport 4K.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220519-194017_MikroTik.jpg
    Screenshot_20220519-194017_MikroTik.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20220519-193601_MikroTik.jpg
    Screenshot_20220519-193601_MikroTik.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 24
Nije sasvim isto iskustvo menjanja kanala. Krajnji stream koji se gleda nakon X sekundi jeste isti i njega vuče istom dinamikom kad dobaci do njega. Sa ABR player "šalta brzine" dok ne odabere od dostupnih track-ova koji je max a sa CBR je situacija "biraj od jedan" :D
 
Ok, slažem se, ali to traje nekih 1-2 sekunde. Bar koliko sam primetio za tih 30tak minuta šaltanja.
Podigla se frka kao da više nije gledljivo... :)
 
Nova verzija eon-a app, izgubio cbr pri automatskom update-u, do sada je sve islo preko wi-fi, prikacio na mrezni kabl i vratila se opcija cbr. Na dijagonalama 55” i na 65” se ne vidi razlika na hd kanalima ali na 4k se vidi negde 30% u kvalitetu slike abr/cbr. Sada kada je podeseno na cbr slika je bolja na 4k ali na svakih 10-15 sekundi video secka, nije losa ova nova verzija eon app 😂
 
Nazad
Vrh Dno