Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Praticu situaciju, ja sam na 05.30.10 - dobio sam Apple AirPlay, HomeKit i AppleTV app ;) sreca sreca radost :p

edit: to “plutanje” linija na slici sam primetio samo na non SBB / United Group kanalima. I nije svaki put tu...
 
Poslednja izmena:
Ma da, i dalje se desava cak i na N1/ Nova S kanalima, to je kao neki ghosting (out of sync), i onda je dovoljno tipa da pauziram i kliknem play i bude sve ok (video stream krene od pocetka).
Nekada je full slika tako u ghosting-u, a najcesce je ta tanka linija pri samom vrhu (blurred kako se desavaju pomeraji na sceni).
 
posle zadnjeg update-a (SDOTT0202), nešto prekriva controle i subtitle u MX player-u..... sve radi samo se ne vide kontrole(donji deo 25%) i prekriva titlove .......player je u redu,regularan sa play-a i pre update-a nije bilo ovakvih problema.... da li neko ima predstavu šta su zeznuli ?
 
Jel imao neko problem da mu na ekranu stoji "No Access - 0" a u pozadini se vidi meni i sve ostalo, ali ne moze nista da se pusti? Ne pomaze ni restart smartboxa uvek se vraca ta poruka kao overlay preko ekrana.
 
Da na eon boxu. Nije, dobijen je uz redovan ugovor, koristim ga vec skoro dve godine.
 
^ pa zovi tehničku podršku... Obično onaj restart na dugme odradi posao.
 
ovo je izgleda deaktivirana kartica ona u njemu zato izbacuje to kao da nema pristup mrezi.Treba u sistemu da resetuju.
 
Moze li ovaj daljinski od Eon-a da se "programira" da bude i kontroler od LG smart tv-a? Da koristim samo njega, tipa da na ono dugme tv/stb menjam uredjaj koji hocu da kotrolisem u tom trenutku..
 
Može ako ti je stigao na daljinski najnoviji firmware.
Vidi:
 
eon-2.jpg
Danas primetim "ovo" prilikom svake pokretne slike na EON-u (na računaru). Na mobilnoj app i na box-u nema. Nije bilo ni ranijih dana na računaru. Na svim kanalima koje sam pustio a gde ima bilo šta što se kreće po ekranu se ovo pojavljuje.
Ne znam ni kako se zove ova pojava.
Ima li još neko ovaj problem? Ne znam ni šta da prijavim ako zovem support.
 
Ili ti je server greškom slao interlaced stream (koji inače koristi Eon SmartTV) na sajt a browser ne uradi deinterlace ili je se nešto poremetilo kod njih na serveru nije uređen deinterlace pri encode-ovanju progressive stream-a? Ili je greška kod B92 genijalaca?
Tako izgleda interlaced video kad player ne radi deinterlace.

Da li ti se isto dešava sad trenutno i na drugim sportskim prenosima??
Testitaj na drugom browseru ili još bolje na drugome kompu ako imaš slobodan "slot" da registruješ novi "uređaj".
 
To se dešava na svim kanalima koje sam pogledao.
Malopre pustim čak i RTS3 (ide neki koncert klasike) i kad dirigent maše rukom, ruka je sva "interlejsovana".
Post automatically merged:

Probao kod sina na pc-u, slično.
 
Nisam za kompom da to proverim na brzinu. I ja gledam derbi ali na Areni. Pogledaću kad se završi košarka.
 
Evo proverio sam. Jeste i kod mene im je zeznut progressive stream na Eon sajt... Šalju stream koji nije ispravno deinterlaced a encode-ovan je kao progressive pa ni player ne može to da ispravi. Trebalo bi im to prijaviti.
SmartTV stream je uredno poslat kao interlaced i nema problema pri reprodukciji.
 
Može ako ti je stigao na daljinski najnoviji firmware.
Vidi:
Radi brale extra..
Topcina.
 
Pozdrav, da li neko moze da mi posalje modovanu Eon apk za Android TV bio bi mu veoma zahvalan. Naime, uzeo sam Android box X96 max plus sa preinstaliranom Eon apk koja je radila odlicno. Medjutim posle reboota uredjaja ona mi se obrisala. Probao sam da skinem sa apkpura medjutim pise da aplikacija nije dozvoljena za uredjaj.
 
Био је синоћ филм за који је а ЕОН-у постављена родитељска контрола, док преко пријемника (В2) то није требало.
Покушао сам више комбинација, међу којима и 0000 и 1234, али без
успеха. Могао бих да га погледам накнадно, али никако без ПИН-а. (Пријемик није код мене, само сам проверио код пријатеља.)
Да ли се некоме исто дешавало и како је решено?
Post automatically merged:

Био је синоћ филм за који је а ЕОН-у постављена родитељска контрола, док преко пријемника (В2) то није требало.
Покушао сам више комбинација, међу којима и 0000 и 1234, али без
успеха. Могао бих да га погледам накнадно, али никако без ПИН-а. (Пријемик није код мене, само сам проверио код пријатеља.)
Да ли се некоме исто дешавало и како је решено?
 
Koji film? Koji kanal?

Sifra je 1234 ako niste ci to promenili u podesavanjima
 
Прва Кик, Девојка са тетоважом змаја.
 
Није ми јасно чему то кад сам у профилу навео узраст, који је бар 3х већи од година потребних за гласање на изборима.
 
I dalje isto - Eon na laptopu.
 

Prilozi

  • IMG_20210321_171755.jpg
    IMG_20210321_171755.jpg
    436.9 KB · Pregleda: 33
^ Znam da ti ne znači mnogo, ali kod mene sve normalno...
 
Da ne koristiš možda win7? Kod mene isto postoji problem na Win7, na Win10 radi normalno i preko aplikacije i preko brauzera.
 
I kod mene je problem na nekim uređajima. Na jednim uređajima zeza iz nekog razloga (npr na nekom kineskom boxu od pre nekoliko dana) , a na drugim radi uredno.
 
Bitno da su iskusno pred tu fudbalsku utakmicu digli cenu "Porodični" paketu sa 499 dna 799 din.
Pošto jelte pružaju "fantastičnu" uslugu sa ovim deinterlace fail biserom i konstantnim out of sync zvuka i slike na kanalima.
 
Znači, puca stream svakih 10 minuta. Negledivo. EON van mreže na mts optici...
 
Verovatno, I preko telefona sam se jedva ulogovao. Srećom, drugo poluvreme bolje u svakom smislu, samo jedan crash. 😁
 
Nazad
Vrh Dno