Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Gledao sam malo veceras united-totenhem i stvarno je slika bezveze na Nova Sport. Mozda i za nijansu losija nego na SK kanalima.
 
@Strale_123: Nemam pojma više ni gde ni kako ni zašto sam danas video komentare da li beše sa Facebook stranice ili Twitter SBB Support naloga gde su im ljudi postavljali upravo to pitanje i dobijali kao odgovor "D3i se uskoro gasi bla bla bla".

@Dodatak: Časkom će oni to da iznivelišu da i SK kanali izgledaju podjednako (loše) HD kao Nova Sport... čim svakom gricnu malo bitrate-a da se napravi mesta za taj novi kanal + tih par Prva kanala koji prelaze iz SD u HD...
 
Ali ne da je losa slika nego bas bas losa. Mutna slika.

Tipa pink koji je u sd-u ima 3x bolju sliku.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li postoji Nova sport preko EON aplikacije ako je net preko drugih provajdera?
 
Kolko često mogu brisati i dodavati uređaje na moj SBB portalu za EON? Da li postoji neko ograničenje?
 
Meni na telefonu rade svi kanali na Telekom vdsl-u. Imam onih 15 dana besplatno. Vidim da se pominje da ne radi na telekomu, a kako planiram da predajem na box, trenutno imam pošta net, da li će raditi na Smart TV ili box uredjaju eon sport dodatak?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sad sam se registrovao za EON aplikaciju, onaj besplatni period od 15 dana, ideja mi je da uzmem samo sportski paket od 800 dinara. Imam MTS internet, ima i Nova Sport. Radi sve jako lepo.
 
Preko MTSa nemas taj kanal.
Ja preko MTS interneta imam uredno i FOX i Sport kanal, zanimljivo. I sinoć sam gledao Engleze, kada sam prebacio njih, uopšte nisam registrovao da je to Nova Sport kanal ali sam primetio da je slika bila očaj ali petnaestak sekundi, dok se nije baferovao i posle uredno u HD, zakasnio na drugo poluvreme, vratio penal i sve vreme je slika bila HD.

E sad ja gledam zbog HBO preko WiFi, možda FOX kanali neće preko mrežnog...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni na telefonu rade svi kanali na Telekom vdsl-u. Imam onih 15 dana besplatno. Vidim da se pominje da ne radi na telekomu, a kako planiram da predajem na box, trenutno imam pošta net, da li će raditi na Smart TV ili box uredjaju eon sport dodatak?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

To je eon vam mreže, i tu uvek radi svi kanali bez obzira na net provajdera
 
Tako su mi odgovorili isto iz sbb-a, znači Box + Eon sport = svi sportski kanali.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da li se može nekako prekinuti ugovor sa SBB posle 14 meseci, ugovor je na 2 god, trio gold.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Sad sam se registrovao za EON aplikaciju, onaj besplatni period od 15 dana, ideja mi je da uzmem samo sportski paket od 800 dinara. Imam MTS internet, ima i Nova Sport. Radi sve jako lepo.
Mislim da to neće moći. Probni period podrazumeva EON Full paket ako ne grešim. A EON Full paket spada u EON TV pakete gde se nalazi EON Light-Full-Premium.

Dok je EON Sport, EON Porodični i EON CineStar svaki paket za sebe. Ako si uzeo EON Sport imaćeš pristup samo ka Sport paketu, isto tako i za sve ostale. Dok su samo ova tri glavna paketa koje sam nabrojao zajedno i možeš da ih menjaš kad god hoćeš.

Nakon probnog perioda imaćeš izbor samo za ona 3 paketa. Osim ako nisu unapredili MojEON da prikaže svih 6 paketa.

Moraćeš novi nalog da praviš samo za EON Sport. :) Ili da zoveš SBB da ti obrišu nalog da registruješ novi na EON Sport.
 
Mislim da bi ti računali razliku u ceni između ful cene i tvoje povlašćene cene koju si plaćao jer si potpisao ugovor, pa to puta 14 meseci i da bi to morao da im platiš u slučaju prevremenog raskida ugovora sa tvoje strane.
 
Ljudi, moze pomoc postoji li nacin da se prevazidje problem da preko mts-ove optike gledam EON TV kanale koje su zakljucali N1, SPORTKLUBOVE i slicno? Hvala unapred

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Platiš svoj Eon nalog umesto da koristiš tuđi "besplatni" :p Ili ako ti je baš merak da ne platiš za Eon onda platiš VPN server (pošto ćeš nešto svakako morati da platiš; osim ako ti je "Eon donor" voljan da bude i "VPN provajder" [pod uslovom da ima dovoljno luksuzan upload kod SBB-a] pa da diže i VPN server) i slažeš Eon server da nisi MTS internet korisnik.
 
auuu Shamane, na muku mi stajes [emoji4] umesto da me ohrabriš da imaš za mene besplatno rešenje, jer ja sam sveže osakacen korisnik pošte kome su sve sportske kanale isekli.. tako da molim za razumevanje [emoji39].
ne ozbiljno postoji li besplatna kombinacija?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Otkazao sam kablovsku i htedoh da potpisem ugovor, da uzmem neki EON TV paket kad u njihovoj (SBB) brosuri ugledam sitnim slovima u beloj (i zutoj) traci ,prikljucnu taksu.....da li je moguce da su toliko bezobrazni da naplacuju koristenje box-a (uredjaja) 6.900.-dinara jos dodatno 290.- dinara mesecno i da posle isteka ugovora jos treba i da im se vrati uredjaj koji je debelo otplacen !?!? Zgranut sam , solidno su skuplji od konkurencije i verovatno svesni da jedini imaju u ponudi N i Sportklub kanale jer svi ostali to ne smeju......................bezobrazno do daske
 
auuu Shamane, na muku mi stajes [emoji4] umesto da me ohrabriš da imaš za mene besplatno rešenje, jer ja sam sveže osakacen korisnik pošte kome su sve sportske kanale isekli.. tako da molim za razumevanje [emoji39].
ne ozbiljno postoji li besplatna kombinacija?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Nema trika. Direktno sa Telekom IP adrese te kanale sa tim "u mreži" (= od SBB cable korisnika) nalogom nećeš gledati. Više ne prolazi ni "pusti sa mobilnog neta pa prebaci na kućni net" (radiće ti max 18s / dužina jedne playliste i pri skidanju sledeće playliste opet ide IP provera i blokiranje stream-a) što je radilo skoro 2 godine.
Jedine opcije su ti ili legalno plaćen "Eon van mreže" nalog (gde ne postoje restrikcije kanala: svi rade sa bilo kog neta u Srbiji) ili nelegalna varijanta "besplatni tuđi Eon nalog sa restrikcijama + VPN server sa IP adresom za koju ti kanali rade (a to se obično plaća... novcem ili vremenom & živcima za zezanje sa trial-ima).
Ili nelegalna varijanta da tražiš boljeg "Eon donora" koji nema "u mreži" nalog već "van mreže" nalog i onda ti ne treba ni VPN.


Niko ti nije branio da uzmeš Box paket bez IPTV-a + Eon van mreže "Eon Light" paket za 1499 din mesečno. Ili Box sa IPTV + Eon "mini paket" sa samo sportskim kanalima za 800 din mesečno.
Skuplje jeste na kraju ali imaš sve i ne kidaš živce i ne muvaš i ne varaš nikoga.
 
Poslednja izmena:
hvala shaman, a reci mi jel mogu ja na tupavu mts optiku da dodam taj eon mini sa sportskim kanalima?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Pa da 6 eura ko je ljubitelj sporta.
Nije strašno 3 kafe u Beogradu, jos ako imas smart tv da ne uzimaš njihov eon boks.
 
plus 6450dinara box, velikodušno sniženo

from komsa's A40
 
A zna li se razlog zasto telekom blokira ovo kada preko mobilne mreze ovi kanali opusteno rade?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
hvala shaman, a reci mi jel mogu ja na tupavu mts optiku da dodam taj eon mini sa sportskim kanalima?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Možeš naravno. Dakle možeš da kupiš to i koristiš preko postojećeg interneta (ne možeš da na Telekom STB-u pratiš i te kanale).

Ta su "van mreže" paketi, samo su ti "mini" dostupni isključivo u prepaid varijanti (Light, Full i Premium mogu i kao prepaid i postpaid). Tu nema restikcija / blokiranja kanala. Samo Eon koji "besplatno" dobijaju korisnici SBB kablovskih paketa su sa gomilom restrikcija.

Za taj scenario "dopuna na ponudu mog provajdera" su i smislili te mini pakete.

Mada se postavlja objektivno pitanje koliko ima smisla dati 800 din za par desetina kanala umesto uzeti Light za 1500 (jest da u Light nemaš SK 4 - SK 10 i SK HD, već samo SK 1 HD, SK 2 HD i SK 3 HD)...


Ja lično koristim VDSL + Eon Light (postpaid) kombinaciju. Pre mesec dana sam prešao sa D3i na Eon (van mreže) pošto D3i ukidaju.
Na leto ću verovatno samo da umesto VDSL uzmem Orion optiku.
 
Brat mi dao njegov nalog za Eon,ja ga na ptt internetu korist bez problema sve kanale koje on ima u paketu otvara.
 
Kod mene radi pozajmljen eon nalog (preko total tv-a) na mts vdsl.

Untitled.jpg
 
Samo preko MTSa ne otvara N1,Nova S,SK i Fox,jedino moze ako uzmes njihov paket Eon van SBB mreze.
 
Nazad
Vrh Dno