Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Meni je tražio kod, kako sam nedavno napisao, kada sam obrisao android app data, ko velim da se očisti aplikacija. Pre toga nije tražio novi kod. U stvari nema neke naročite potrebe da se ažurira sa 2.16 na 3.0.3. Dobro je saznanje da nisu zaboravili Smart TV korisnike u naletu EOB box-a.
 
Meni i dalje stoji verzija 3.0 na EON Box-u. Da li ce se sam azurirati ili moram da ga "poteram" rucno?
 
Ја сам преко старе верзије за андроид ТВ инсталирао нову верзију и није ми тражио да се поново региструје уређај.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Meni i dalje stoji verzija 3.0 na EON Box-u. Da li ce se sam azurirati ili moram da ga "poteram" rucno?

Ovo je verzija za ostale Android Tv uredjaje ne za sam EON box. Te verzije nema na marketu. Za nju update salje sam SBB.
 
Pitam za Eon na PC.Dešava mi se da update uradim sa Chrome ili Mozzilom da ga gleda kao poseban uređaj.Pa tako imam po 2 uređaja kao Chrom (2 verzije) i Mozilla isto tako! Bude li to kod vas?
 
Kod mene ne
Inače, ubacili su RTS-ove u HD
 
Pitam za Eon na PC.Dešava mi se da update uradim sa Chrome ili Mozzilom da ga gleda kao poseban uređaj.Pa tako imam po 2 uređaja kao Chrom (2 verzije) i Mozilla isto tako! Bude li to kod vas?
Naravno, samo do sad nisam skontao zašto se to dešavalo. Non stop su mi se pojavljivali novi uređaji, pa sam ih često zvao da mi resetuju.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pratim neku seriju na hbo preko mobilne aplikacije. Izađe nova epizoda ali već drugi dan piše da je epizoda nedostupna. Jel postoji neko vreme koje treba da prođe da bi pratio novi sadržaj ili je nešto drugo problem?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Koja je serija? Probaj sa druge mreze da pokrenes strim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ovo problem do aplikacije, mreze ili nesto trece? Instalirana poslednja eon v3 aplikacija na x96 mini. Iptv, zaltv i yt rade normalno . Kanali na eonu seckaju, slika zakoci ili su boje razmazane. Neka ideja kako da popravim?
d9fdd98bb239073f85f87d23e1f14894.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Gledam listu preporučenih uređaja na SBB sajtu. Sve mi je to preskupo i preveliko za vikendicu. Da li neko može da preporuči TV od 32" (LG, Samsung...) na kome EON pouzdano radi bez dodatnih budževina (Chromecast i sl.).
 
Poslednja izmena:
Znam da je bila priča da eon atv ne briljira baš kad je sport u pitanju, ali čisto da proverim da li je to ovo što sam uslikao. Kao da se slika u brzim scenama nekako "deli" po horizontali na objektima koji se brzo kreću. Ovo je progressive scan, kad stavim na interlaced, toga nema ali je negledljivo zbog nekog drugog efekta koji ne umem da objasnim osim da bole oči od toga. Eon atv vrtim na s905x android boxu. Sa filmovima nema problema.
8529dcd2e2900a807ff8de451d5411ba.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Registrovao sam se na EON i kada pokusam da se konektujem kaze "registrovan je maksimalan broj uređaja",nisam na nikakav ugovor,imam obican FLAT int.paket i TV ?
Zna li neko kako da se resi ovo ?:zgran:
edit: pokusavam da gledam preko Google Chroma
 
Poslednja izmena:
Odeš na MojSBB i obrišeš registrovane EON uređaje koje više ne koristiš.
Dva uređaja možeš da obrišeš mesečno.
 
Da li je nekome "nestala" cast opcija? Uredjaj je ostao na istoj mrezi, mislim, logicno kada je i dalje povezan na ruter, ista wifi mreza, ali uopste vise ne mogu da bacim cast sa telefona. Nema ni youtube, ni google home app ne moze da pronadje uredjaj vise. Ne koristim toliko cesto tu opciju, ali sam nedavno primetio kada sam hteo nesto preko telefona da pustim. Ima li nekog resenja?
 
Restartuj oba (Android) uređaja i odigraj magični ples oko fotelje? :d
 
Rekose iz SBB da moram da platim dodatno 210 din mesecno za EON,nije ni bitno na kraju,verovatno je to jer nisam "ugovorac". :D
 
Koja je serija? Probaj sa druge mreze da pokrenes strim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Legacies. Izgleda da ne može da se gleda baš odmah kad se pusti epizoda na hbo. Sad sam na sbb mreži kod mojih i radi. Do ove epizode su prve 4 radile normalno kod mene kući.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Народе,
Само да јавим у случају да неком нису активна обавештења, изашла је надоградња за ЕОН мобилну верзију.

Верзија: 1.7.330
Ажурирано: 29.11.2018.
Опис надоградње: Integration with TV Beat

Сад ја кад сам видео понадао сам се да су нешто коначно урадили, а онда видим само ову ставку. Ако је неко љубазан да објасни шта ово значи пошто нисам толико упућен? И даље ме завитлава са премотавањем/ враћањем уназад, па кад стиснем да убрзам 30 секунди, он ме пребаци на око 5 минута напред.
 
Aj da probam još jednom ne bi li neko pomogao. Da li je neko probao EON na nekom tv od 32". Treba da kupim TV ovih dana i gledam listu preporučenih uređaja na SBB sajtu. Sve mi je to preskupo i preveliko za vikendicu. Na datoj lokaciji nema kablovske, samo Total MIX a on ne podržava vraćanje programa unazad. EON bi bio način da se dobije ta opcija.
 
Najbolje ti je da kupis obican TV i neki krsten box za eon. Ako neces ove nase marke,uzmi neki obican LG i Madjarske preko ovih na KP,imas za 200e sa garancijom,neki box za 50e i imas sve sto ti treba za mnogo manje para nego sa smart tv.
 
Hvala na savetu. Kupujem dakle običan, non smart TV. Ne bih da spuštam tehnički nivo diskusije ali sa box-ovima nemam nikakvog iskustva. Pretpostavljam da je to uređaj čije je generičko ime set top box. Kada kažeš "box za eon" znači li to da je uređaj namenski za EON TV, i takav treba tražiti ili na svakom box-u mogu gledati EON (naravno ako imam odgovarajući SBB paket i internet), uz eventualnu instalaciju nekog softvera. Može li neka preporuka za neku solidnu marku box-a.

Je li ovo primer jednog takvog uređaja

https://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/digitalni-tv-tuneri/settop-box-android-smart-tv-box-gembird-x96-mini-2gb-ram-16gb-rom-android-7-1-2-8632564.html
 
Poslednja izmena:
Jeste to je to.

Uzmi mi box ili mi box s noviji.
 
OK. Hvala. U međuvremenu našao temu na forumu gde se diskutuje upravo o ovome, pa ću se tamo bolje informisati i nastaviti da pratim.
 
Evo na ovom linku imas kako meni radi EON Android Tv verzija na Mi boxu.
https://youtu.be/qnBDQ09gpXY
Ono sto treba da znas je da ces morati da koristis misa ili airmouse ako nemas prava na Android Tv verziju,vec koristis obican EON za klasican android. Inace mozes da korisris i daljinski od TV -a za menjanje kanala na Android TV verziji,ako ukljucis CEC na boxu i odgovarajuci protokol na TV-u u zavisnosti na za kojibse TV odlucis. Kod LG je to Simplink.
 
Da, video sam taj video u temi Multimedija / TeVe, HTPC i druge AV komponente / Android multimedia plejeri. Tamo ću nastaviti diskusiju.
 
Hvala na savetu. Kupujem dakle običan, non smart TV. Ne bih da spuštam tehnički nivo diskusije ali sa box-ovima nemam nikakvog iskustva. Pretpostavljam da je to uređaj čije je generičko ime set top box. Kada kažeš "box za eon" znači li to da je uređaj namenski za EON TV, i takav treba tražiti ili na svakom box-u mogu gledati EON (naravno ako imam odgovarajući SBB paket i internet), uz eventualnu instalaciju nekog softvera. Može li neka preporuka za neku solidnu marku box-a.

Je li ovo primer jednog takvog uređaja

https://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/digitalni-tv-tuneri/settop-box-android-smart-tv-box-gembird-x96-mini-2gb-ram-16gb-rom-android-7-1-2-8632564.html

Samo sto box sa tim SoC-om (S905W) kosta 30$ da narucis iz Kine. Ok, ovo je brze, lakse + imas garanciju ali po meni preslab SoC. Ne bih isao ispod S905X.
 
Da li je mozda neko vec neko probao da prebaci EON Smart Box sa jedne na drugu lokaciju? Ako jeste da li radi sve normalno?
Znam da D3Go radi na svim lokacijama, samo je bitno da je na SBB mrezi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno