Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Bilo je i pre CBR najkvalitetniji do 7.
 
Koliko vidim po netu, a i ovde u temi bilo je još ljudi koji nisu imali tu opciju "najkvalitetniji" strim.
Meni je stajalo na AUTO godinama sve do sad pa ne mogu da tvrdim...

U svakom slučaju sad mi radi opet ok, i ne obara mi kvalitet slike.
Verovatno je VPN počeo da zeza...
 
Kapiraš da CBR/ABR izbor utiče na dostupne opcije za tu drugu listu opcija? Ko "nije imao" nije prebacio prvo na CBR, zato je imao "Auto" i 'do 4" a ne "do 7" i "do 4".
 
Kapiraš da to što "objašnjavaš" niko nije dovodio u pitanje.

Zadnji put kad sam gledao (davno beše) nisam imao opciju CBR i 7 Mbps.

Najbolje bi bilo da ubace još jednu opciju za CBR da se zove NajNajkvalitetniji i da ide do 16 Mbps i time bi bili pokriveni svi kanali :)
 
Poslednja izmena:
Džabe ti objašnjavam kad ti ne priznaješ da nisi u pravu i da si pogrešio. Znači 300% sugurno je tako kako si ti sad primetio od 2018. pa na ovamo, ako ne i od prvog dana kad je krenula Eon platforma tj objavljen SmartTV app. Za pre 2018. ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnošću jer sam ja prvi put imao pristup SmartTV slot-u kad su ih "promotivno" dodali za D3i korisnike.

Jedina stvar koja se u međuvremenu promenila je da sad postoje 4K kanali koji imaju bitrate veći od 7 Mbps (a interfejs aplikacije i dostupne opcije nisu)... tako da je to sad samo još jedan extra razlog zašto su textualni opisi tih opcija loši / pogrešni / unose konfuziju. Sam text opcije je isti kao što je i bio.
I još je zabavniji momenat kako radi 4K kanal kad je izabrana opcija "do 4 Mbps" a ti kanali nisu dostupni u tom bitrate, već samo 15 i 7 Mbps :D :D
 
Pozdrav. Koristim total tv. Instalirao sam eon na nekom kinezu android settop boxu madjutim trazi da ubacim aktivacioni kod. Kad udjem u moj SBB nema opcije za ubacivanje koda. Postoji li opcija za resavanje ovog problema?
 
Ima , vratis malo koju stranu unazad pa saznas da Total tv ne daje Eon smart slot sa Ott codom a onda odes na
Poruka u temi "EON (ex D3GO)" https://forum.benchmark.rs/threads/eon-ex-d3go.406427/post-6564600
pa nadjes moguce resenje a onda odes na slicnu temu ( pa malo gore dole )
I nadjes komentare o kvalitetu tog resenja pa onda sam odlucis sta ti je ciniti i sta je za tebe najbolje 😁😉👍 u svakom slucaju ovde ces naci resenja za tvoje probleme samo saraj malo
 
Ima , vratis malo koju stranu unazad pa saznas da Total tv ne daje Eon smart slot sa Ott codom a onda odes na
Poruka u temi "EON (ex D3GO)" https://forum.benchmark.rs/threads/eon-ex-d3go.406427/post-6564600
pa nadjes moguce resenje a onda odes na slicnu temu ( pa malo gore dole )
I nadjes komentare o kvalitetu tog resenja pa onda sam odlucis sta ti je ciniti i sta je za tebe najbolje 😁😉👍 u svakom slucaju ovde ces naci resenja za tvoje probleme samo saraj malo
Hvala. Video sam juce tu clon aplikaciju eona a posto sam pocetnik u ovim stvarima bukvalno bolje da pitam nego da napravim neku glupost bey potrebe. Ako rayumem to ce omoguciti da radi na andrid boxu kao mobilna aplikacija.
 
Pozdrav, imam problem na U7QF, kada pauziram neku emisiju i posle otpauziram, jedno 5-6 sekundi je crna slika (nema ni zvuka) dok se ne "učita". Isto važi i za serije i filmove iz video kluba. Na televizoru gde je povezan EON box nemam ovaj problem, čim se otpauzira krene normalno. Da napomenem da je brzina neta merena na oba TV-a ista (merio sam u podešavanjima eona). Da li se još nekome ovo dešava i da li neko zna kako da sredim ovaj problem?
 
Ja imam TotalTV i negde do novembra prošle godine sam mogao gledati program i preko brauzera Lg TV-a, iskustvo slično EON aplikaciji. Ali onda su naprasno to blokirali i više ne radi. Mislim bitno mi je to gledanje preko brauzera jer sam mogao da premotam nazad i pogledam neki propušten sadržaj. Jel postoji mogućnost da se instalira Chrome ili Opera brauzer na teveu, ili nekako drugačije da omogućim gledanje a da to nije EON app?
 
Na lg tvu ne može
 
Hoće to tako kod internet provajdera koji nemaju direktan peering sa SBB-om nego idu kroz SOX, tipa MTS & Supernova.

Moj ZLOrion ima direktan peering i Eon stream SK kanala i večeras radi bez problema.
 
I ja tebi 😂
Kako to da napravim da gledam sutra kao čovek 😁
Optika MTS a je u pitanju kod mene
 
Evo ovako , posto je @furio potvrdio da mu radi na android tv-u a i barem jos 20-tak ljudi preko p.m. sa raznoraznim boxovima da ih sada ne nabrajam ( a nije se desilo ni jednom da se nije moglo instalirati ili ti da ne radi ) a ovde ljudi pisu da ne radi vise ( razlog zbog cega ne radi ja stvarno ne znam jer i nisam neki strucnjak ) ja sam tu staru modovanu Eon apk 1.8.140.....( koju su ovde iskusni forumasi vec dosta puta ovde postavljali ) samo provukao kroz clone app i promenio joj verziju i ona pokazuje kao 2.0.7 i verovatno sam slucajno ili sama app namestila to sto joj je smetalo da se instalira.
U svakom slucaju stara kljusina je jos ziva 😁😃i kome treba iz raznoraznih razloga i nije mu tesko da se " maltretira" sa nekim misom (airmausem) ja cu je ovde postaviti , uz ogradu da stvarno ne znam do kada ce davati znake zivota 😃😁👍

Znaci modovana Eon mobilna apk (sa user/pass ) koja moze da se instalira na android tv uredjajima
Probao sam danas ovu verziju na android tv uredjaju, pokrene i ostane u meniju gde treba da izaberem jezik, samo da proverim da li i dalje radi ova verzija ili ima neka druga koju nisam nasao?
 
Samo treba misem da izaberes jesik i dalje sa njim da se koristis
 
Pozdrav svima, ja sam takodje instalirao na Fire Stick TV ovu EON aplikaciju modifikovanu ali kad treba da izaberem jezik nemoze dalje?
Imam misa (fizickog usb) ali nemoze, mozda nesto nisam razumeo ili propustio?

Unapred vam hvala za pomoc!
 
Do sad sa misem niko nije javljao problem , jedino mi pada na pamet da proveris misa na drugim apk da li radi ako je sve ok onda probaj ipak neku apk na telefonu i sticku koje su airmouse tipa Zank remote ili na stick neki mousetoggle ili matvt pa da daljinac bude mis
 
E dalje neće moći 😀
 
Izvinjavam se ako je vec bilo reci u temi, ali nisam nasao.
Da li je moguce gledati EON u Chrome ili nekom drugom browseru u 60 fps a ne u 24/25 ?

Imam MTS optiku i EON gledam preko kompa (moram VPN da ukljucim) ali primecujem da je to daleko od fluidnog..
 
Naravno da nije :D
Oni nisu stanju interlaced & deinterlace da urade kako treba niti da sinhronizuju zvuk sa slikom na SK prenosima a ne da će da misle o 50 fps.
 
Пустио данас тенис преко еон бокса, андроид тв апликације и апликације на компу. У прва два случаја слика флуидна а преко компа лоптица видно сецкала.
 
Dobro jutro Kolumbo? :D Poznata stvar je da SmartTV fura interlaced stream a da ne-smart aplikacije (među koje spada i sajt / web app) furaju progressive stream i da je progressive varijanta primetno lošija za sport.

Ali i interlaced stream ima svojih bisera... ko je gledao prenos tenisa problem je najočigleniji kad se pomera kadar dok se u pozadini vide one sakrije sa cvećem.
 
Пренео сам утисак, нисам се жалио.
 
Kako aktivirati eon za smart tv,pokazuje kod ,medjutim prilikom logovanja nikako da ga aktiviram na racunaru,izbacuje mi da je povezan eon(ikona bez tv-a) 1/3.
Na telefonu pokazuje da je aktriviran 1/0.
Ludilo.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-05-09 at 21-38-15 Pregled Televizija MOJ SBB.png
    Screenshot 2022-05-09 at 21-38-15 Pregled Televizija MOJ SBB.png
    42 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno