Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Svi kukaju na cenu paketa a koko se raspravlja o SK4K ispa da svi imaju 4KUHD TV a ne kako je realno da većina još koristi CRT TV.
 
Ne znam šta je tu realno ali za pola ugovorne obaveze srednjeg paketa (godinu dana) može da se kupi sasvim solidan uhdtv. I ne kukamo na cenu nego na to što dobijamo manje ako pređemo na nove pakete. Tebi ako odgovara ti plaćaj premium i gledaj na crtu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ljudi koliko je "kasnjenje" programa na tom novom EON box-u, jel kao na desktop varijanti oko pola minuta u odnosu na D3?
Ako mogu da koristim EON aplikaciju na smart TV-u ima li smisla uopste uzimati EON box?
Koliko ukapirah kolegu, to je hibridni uredjaj, kablom rf ide slika za kanale, a sa servera vuces ovo kad nešto hoces da gledas od ranije i ono ide mreznim kablom preko neta. Tako da live ne bi trebalo da bude veliko kasnjenje....

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk
 
Ljudi koliko je "kasnjenje" programa na tom novom EON box-u, jel kao na desktop varijanti oko pola minuta u odnosu na D3?
Ako mogu da koristim EON aplikaciju na smart TV-u ima li smisla uopste uzimati EON box?

Sad bas proverih, kod mene nema nikakvog kasnjenja izmedju EON Box-a i D3 Mini, nije kao na desktopu, s tim sto i ovde postoji ta mala razlika (par sekundi) izmedju HD i obicne verzije kanala. Sve u svemu, oba uredjaja su potpuno sinhronizovana u tom pogledu, nema razlike.
Ako ti radi aplikacija na TV-u bez problema, nista ne stuca (meni se nesto kilavila u poslednje vreme), onda nema neke posebne razlike.
 
Da li bi neki vlasnik novog Eon box-a mogao da odgovori na par pitanja:
1. Koja je verzija EON aplikacije na box-u?
2. Da li ima mogućnost snimanja na USB disk/HDD?
3. Kada se kreira nova lista kanala gde je npr. O2 prvi a N1 drugi kanal po redu da li pritiskom na taster 1 daljinca prebacuje na O2 ili N1?

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ipak mi preostaje da gledam ili preko moba ili preko kompa,na smart tvu nema sanse jedino da uzmem google chromecast ali opet nece moci da se gledaju kanali tipa HBO ili Fox...E da,mogu i ja da gledam filmove na Cinestar premiere plus VOD iako sam na MTSu!
 
Da li bi neki vlasnik novog Eon box-a mogao da odgovori na par pitanja:
1. Koja je verzija EON aplikacije na box-u?
2. Da li ima mogućnost snimanja na USB disk/HDD?
3. Kada se kreira nova lista kanala gde je npr. O2 prvi a N1 drugi kanal po redu da li pritiskom na taster 1 daljinca prebacuje na O2 ili N1?

Hvala unapred.

1. Kod mene je verzija 1.44.0 / 3.0
2. Mislim da nema (ili makar ja nigde ne vidim). Daljinac ima ono malo crveno dugme za recording, ali mislim da to nije za sam EON, vec generalno. Pretpostavljam da racunaju da je ta funkcija nepotrebna, obzirom da svi kanali imaju mogucnost premotavanja 7 dana unazad.
3. Sad sam bas isprobao za listu, daljinac menja kanale onako kako stoje u listi koju kreiras. Zanimljivo je da na ovim njihovim vec kreiranim listama (Sports, Music, HD, Movies...), nista se ne desava pritiskom na numericke tastere, tj. pojavi se broj koji je pritisnut, ali kanal ostaje isti. Mogu se zato menjati na Next/Previous tastere. All TV lista i liste koje kreira korisnik se normalno ponasaju.



P.S. Proradila mi konacno i smart TV aplikacija na LG TV-u, koja se vukla u poslednje vreme.
 
1. Kod mene je verzija 1.44.0 / 3.0
2. Mislim da nema (ili makar ja nigde ne vidim). Daljinac ima ono malo crveno dugme za recording, ali mislim da to nije za sam EON, vec generalno. Pretpostavljam da racunaju da je ta funkcija nepotrebna, obzirom da svi kanali imaju mogucnost premotavanja 7 dana unazad.
3. Sad sam bas isprobao za listu, daljinac menja kanale onako kako stoje u listi koju kreiras. Zanimljivo je da na ovim njihovim vec kreiranim listama (Sports, Music, HD, Movies...), nista se ne desava pritiskom na numericke tastere, tj. pojavi se broj koji je pritisnut, ali kanal ostaje isti. Mogu se zato menjati na Next/Previous tastere. All TV lista i liste koje kreira korisnik se normalno ponasaju.



P.S. Proradila mi konacno i smart TV aplikacija na LG TV-u, koja se vukla u poslednje vreme.
Koji LG je u pitanju

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
1. Kod mene je verzija 1.44.0 / 3.0
2. Mislim da nema (ili makar ja nigde ne vidim). Daljinac ima ono malo crveno dugme za recording, ali mislim da to nije za sam EON, vec generalno. Pretpostavljam da racunaju da je ta funkcija nepotrebna, obzirom da svi kanali imaju mogucnost premotavanja 7 dana unazad.

Mislis ili si probao? Sta ti znaci to generalno kad su sami rekli da je daljinski namenski razvijen bas za EON smart Box.
 
1. Kod mene je verzija 1.44.0 / 3.0
2. Mislim da nema (ili makar ja nigde ne vidim). Daljinac ima ono malo crveno dugme za recording, ali mislim da to nije za sam EON, vec generalno. Pretpostavljam da racunaju da je ta funkcija nepotrebna, obzirom da svi kanali imaju mogucnost premotavanja 7 dana unazad.
3. Sad sam bas isprobao za listu, daljinac menja kanale onako kako stoje u listi koju kreiras. Zanimljivo je da na ovim njihovim vec kreiranim listama (Sports, Music, HD, Movies...), nista se ne desava pritiskom na numericke tastere, tj. pojavi se broj koji je pritisnut, ali kanal ostaje isti. Mogu se zato menjati na Next/Previous tastere. All TV lista i liste koje kreira korisnik se normalno ponasaju.



P.S. Proradila mi konacno i smart TV aplikacija na LG TV-u, koja se vukla u poslednje vreme.

Hvala na odgovoru.
1. Nije mi jasno zašto tu verziju 3.0 još nisu stavili na Google Play nego drže prastaru 2.16. Da li možeš da "skineš" instalacioni apk i podeliš sa nama koji čekamo ispravke?
2. Probaj da ubaciš neki USB možda će tada biti omogućeno snimanje
3. Zbog problema prebacivanja kanala brojevima u mojoj listi mi i treba novija verzija.
 
Kablovska/net/fiksni 28e na 24 meseca. Koliko sve to košta na zapadu?

Neki cenu na zapadu baziraju spram tamošnje plate, neki kažu da su usluge različite, pa samim tim cena nije merodavna... I svako je tu pomalo u pravu. Ali, ako je od ikakve usporedbe, navešću da vodeći belgijski operater Proximus naplaćuje preko 60e mesečno paket Familus (tv+net+fixni), a to je usluga koja je gotovo u svakom pogledu skromnija od SBB-ove (manji broj tv kanala, nikakva ekskluziva nije uključena, brzina neta 100/15Mbps, aktivirana FUP 750GB mesečno, istina kod fixne noću i vikendom džabe pozivi ka EU). Po domaćinstvu sleduje jedan box, ostali se doplaćuju. Sportski kanali koštaju dodatnih 10e, a po meni nisu ni blizu aktraktivnosti SK ili Arene i dobar deo dana vrti im se promo ili se reprizira jedna te ista utakmica.

U slučaju da korisnik hoće samo net cena je 49e mesečno (brzina i uslovi kako je već gore navedeno).
 
Koji LG je u pitanju

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

LG 49UJ634V.

Ipak nije sve tako savrseno na smart TV applikaciji jos uvek, sad proverih. Neki kanali rade ok, dok neki (tipa Fox), kao da imaju nizi fps, slika nije onako tecna. Pre toga, do pre par dana, uglavnom su svi kanali zabadali, nesto je valjda bio problem do protoka i same konekcije EON aplikacije (sve ostalo je radilo normalno). Na desktopu i telefonu je uvek sve radilo bez ikakvih problema.



Mislis ili si probao? Sta ti znaci to generalno kad su sami rekli da je daljinski namenski razvijen bas za EON smart Box.

Probao, povezao USB, ali se nista ne desava, jedino se pojavi onaj play/pause meni u donjem delu ekrana. Verovatno bi se pojavila neka poruka ili nesto. Jeste daljinac razvijen za EON smart box, ali hocu da kazem da je daljinski za ceo smart box, ne samo za EON aplikaciju (iako je ona primarna).
 
Ne znam šta je tu realno ali za pola ugovorne obaveze srednjeg paketa (godinu dana) može da se kupi sasvim solidan uhdtv. I ne kukamo na cenu nego na to što dobijamo manje ako pređemo na nove pakete. Tebi ako odgovara ti plaćaj premium i gledaj na crtu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ja bi najradije da daju čiste usluge bez dodataka pa da svako skocka kako šta hoće, a pošto to nikad neće moći bar da sam sa svakom novom UO novi korisnik i da me u proseku ovo košta bar tih 1000 din manje.
 
Ako moze neko pojasnjenje da li se instalira preko LG store ili na neki drugi nacin kod mene je 47LB672V da li je na njega moguce instalirati aplikaciju
LG 49UJ634V.

Ipak nije sve tako savrseno na smart TV applikaciji jos uvek, sad proverih. Neki kanali rade ok, dok neki (tipa Fox), kao da imaju nizi fps, slika nije onako tecna. Pre toga, do pre par dana, uglavnom su svi kanali zabadali, nesto je valjda bio problem do protoka i same konekcije EON aplikacije (sve ostalo je radilo normalno). Na desktopu i telefonu je uvek sve radilo bez ikakvih problema.





Probao, povezao USB, ali se nista ne desava, jedino se pojavi onaj play/pause meni u donjem delu ekrana. Verovatno bi se pojavila neka poruka ili nesto. Jeste daljinac razvijen za EON smart box, ali hocu da kazem da je daljinski za ceo smart box, ne samo za EON aplikaciju (iako je ona primarna).

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Znači ,ne može svaki televizor nego neki baš odabrani .Svašta!!
 
Hvala na odgovoru.
1. Nije mi jasno zašto tu verziju 3.0 još nisu stavili na Google Play nego drže prastaru 2.16. Da li možeš da "skineš" instalacioni apk i podeliš sa nama koji čekamo ispravke?
2. Probaj da ubaciš neki USB možda će tada biti omogućeno snimanje
3. Zbog problema prebacivanja kanala brojevima u mojoj listi mi i treba novija verzija.

Poslednja verzija na Google Play-u je 1.7.300, stara svega par dana (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ug.eon.android&hl=en_US).
 
U pravu si, moja greska, previd.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pametno od njih. Pokupili sve informacije, ispravili neke greške, stavili na box i prodaju kao svetsko čudo. Za ostale "smatrovce", ma ko ih ...
Gledajući snimak koji je neko postovao o radu njihovog box-a, moj radi brže a plaćen tri i po "črvene" sa pdv-om i carinom.
 
Pa šta bi na kraju balade, hoće li neko upload-ovati negde taj EON TV v3.0 apk?
 
Meni nude da ostanem na trio gold paketu ali da plaćam trio gold extra naredne dve godine a da koristim trio gold premium
Obzirom da više nisu aktuelni gold paketi jel može neko da uporedi ove dve stvari
Hvala unapred

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Da li mi neko moze reci koji je pin kod/parental control za novi eon smart box? Nije ni 0000 ni 1111 ni 1234 ni 4321, nista mi nije jasno.
 
1234 je default PIN ali dosta korisnika ima problem da taj EON STB ne prihvata taj PIN pa mora da se kontaktira SBB support da oni "resetuju" nešto na njihovoj strani onda će da proradi "1234".
 
Nazad
Vrh Dno