Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ja sam se sa Eon om pozdravio posle 15 godina. Euroligu ću da platim preko app aplikacije ako ne predje na Arenu ove sezone. Sve najbolje im želim
 
Na dijagonalama 55” i na 65” se ne vidi razlika na hd kanalima ali na 4k se vidi negde 30% u kvalitetu slike abr/cbr.
Ukoliko je wifi signal konstantno dobar, apsolutno je isti kvalitet slike i bitrate na wifi (abr) i lan (cbr).
Kanali koji su 4K povuku u pikovima po 30Mbps.
 
Apsolutno netačno ;)
Sa najnovijom verzijom EON TV aplikacije im je to i bio cilj...
Ukratko pre najnovije verzije (v4.23.14753) sve je radilo ok sa ABR i AUTO odabirom, sada je apsolutno negledljivo (secka/loop) dok se ne prikači kabl (bez kabla nema opcije CBR) i stavi CBR i kvalitet videa na najkvalitetniji (do 7 Mbit/s).
 
Poslednja izmena:
Što bi rekao Stojan, "razumem ja tebe, ali razumi i ti mene" :)
Nista se kod mene nije promenilo osim nove verzije EON TV aplikacije...
 
Zdravo svima, drug hoće da sklopi ugovor za MTS optički internet. Da li i dalje važi da ti ne bi imao sve SBB kanale (N1 i Nova S, ali i mnoge druge)? (Jedno vreme je to bilo aktuelno.)

Uzeo bi Amazonov Firestick koji podržava EON app (i koristio user/pass od drugara sa SBB). Pitanje je da li bi mu neki kanali bili zaključani. Hvala!
 
Bili bi zaključani, jedino rešenje je vpn.
 
Zdravo svima, drug hoće da sklopi ugovor za MTS optički internet. Da li i dalje važi da ti ne bi imao sve SBB kanale (N1 i Nova S, ali i mnoge druge)? (Jedno vreme je to bilo aktuelno.)

Uzeo bi Amazonov Firestick koji podržava EON app (i koristio user/pass od drugara sa SBB). Pitanje je da li bi mu neki kanali bili zaključani. Hvala!Na
Ti kanali ne mogu da se gledaju na Telekom netu.
Ili VPN ili šerovanje neta sa MTS telefona
 
ako je Eon "van mreze", imace te kanale na mts-u, ako je "u mrezi", nece ih imati...
 
aha, to nisam video... :)
 
Hvala svima! Da li VPN može da se instalira na Android TV box? To je još 10-ak evra mesečno po televizoru + VPN za svaki uređaj (komp i tablet).
Onda MTS BOX2 (net + fiksni) dođu slično kao EON Light (i sve je plug and play).
Ima EON Light (3.600din) i hteo je da uštedi.
 
VPN aplikacije na android TV-u se instaliraju kao i svake druge aplikacije iz Google Play Store-a!
 
@owim Pa štedi tako što je dobio (ili će dobiti kad uvede ako još nije) 12 meseci po 1 din u MTS-u. I niko ga ne tera da da uzima TV uslugu kod MTS-a ako već toliko voli SBB ponudu kanala. Može da ukombinuje Box2 ili Box3 bez MTS TV usluge + Eon "van mreže" / Eon OTT TV uslugu (gde Eon Light TV paket košta 1499 din) i eto ne treba nikakava gimnastika sa VPN-ovima i čudesima.

Kod:
https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/
 
Koja je fora da je EON van mreze blokiran na MTSu? Tacnije, blokirani su samo SK koji prenose Ligu nacija.
 
Eon van mreze radi na Mts-a a Ligu nacija imas na Arenama ne prenosi SK...
 
Prenosi i SK 7, 8, 9, 10. Ti kanali si bili i blokirani.
Onda ovo Van mreze gubi smisao.
 
Moguće da su zeznuli "blackout" podešavanja...
A taj prenos Srbije na SK 7 je išao i na RTS-u? Pa moguće da taj momenat ima veze sa "blackout" tog jednog prenosa na SK 7...a da li su ostali prenosi planski ili slučajno blokirani.

Uglavom nije samo za MTS nego ne rade ti prenosi ni sa Orion IP adrese a Orion nema ove standardne blokade SK, N1, Nova S koje MTS Ip adrese imaju za "u mreži" Eon naloge a ne da imaju redovne blokade za "van mreže" naloge.

Nemam pristup SBB IP adresi pa da proveravam(o) da li je u pitanju "ne-SBB" blokada ili "Srbija blokada" možda?...
 
Kanali SK 7, 8, 9 i 10 su bili zacrnjeni za teritoriju Republike Srbije jer je na tiim kanalima išao prenos Lige Nacija za teritoriju Republike Hrvatske.
 
Jedino, prosto i logičko objašnjenje...tako je bilo do sada ne samo u vezi SK nego i uvek i svugde kod svih provajdera. Ne može sada konkretno LN da vidi svetlost dana na SK HR kanalima na teritoriji Srbije kada su ovde nosioci prava RST/Arena.
 
Uzmes HR vpn pa gledaš utakmicu na SK7 u SD kvalitetu. Čiča miča i gotova priča
 
Ne može da mi dovrši ažuriranje softvera?! Pojavljuje se na par minuta konstantno?
Krene instalacija i onda se pojavi X.
Zna li neko u čemu je problem!
 

Prilozi

  • 0E7F2777-8E7A-48C0-9AFB-E37F941F6EB9.jpeg
    0E7F2777-8E7A-48C0-9AFB-E37F941F6EB9.jpeg
    213 KB · Pregleda: 26
To je bio problem. Slobodno bilo oko 500mb. Izbrisao sam i oslobodio prostor na 2gb i odmah je dovršio! Hvala puno!
 
Je l beše kad se uzimaju ovi paketi van mreže (Sport+Porodični i slično) i uz njih se kupi jednokratno EON box mogu da se gledaju istovremeno dva strima (Smart TV app i preko box-a)? I da li EON box može da se koristi i nakon što se otkaže paket ili se box nekako zaključava? Ne mogu da se setim šta se dešava sa box-om kad prestane čovek da plaća pretplatu, znam da je ranije pisano o tome.
 
Je l beše kad se uzimaju ovi paketi van mreže (Sport+Porodični i slično) i uz njih se kupi jednokratno EON box mogu da se gledaju istovremeno dva strima (Smart TV app i preko box-a)? I da li EON box može da se koristi i nakon što se otkaže paket ili se box nekako zaključava? Ne mogu da se setim šta se dešava sa box-om kad prestane čovek da plaća pretplatu, znam da je ranije pisano o tome.
Box se ne zakljuca, moze sasvim normalno da se koristi i nakon sto se prestane sa pretplatom, samo da se ne resetuje fabricki. A da li mogu dva strima, nisam siguran
 
Je l beše kad se uzimaju ovi paketi van mreže (Sport+Porodični i slično) i uz njih se kupi jednokratno EON box mogu da se gledaju istovremeno dva strima (Smart TV app i preko box-a)? I da li EON box može da se koristi i nakon što se otkaže paket ili se box nekako zaključava? Ne mogu da se setim šta se dešava sa box-om kad prestane čovek da plaća pretplatu, znam da je ranije pisano o tome.
Aplikacija + box dobiješ ako si na postpaid plaćanje i potpišeš ugovor na 2god.
Jer tada ne kupuješ box već ga iznajmljuješ, a u okviru naloga koji se pravi i na koji se vodi usluga dobija se i SMART aplikacija za još jedan tv aparat.
A ako kupiš box posle korišćenja EON usluge box radi kao bilo koji android box samo bez aktivacije EON-a.
 
Hvala ljudi na odgovorima. Samo mi nije jasno sad, ako bih ja uzeo Sport+Porodični van mreže da li imam istovremeno dva strima ako kupim jednokratno EON box? Kapiram da ako se uzme van mreže usluga uz UO da onda idu dva strima, ali šta je sa ovim prepaid paketima?
 
Trebalo bi da je ista priča. Ali ipak sačekaj da ti to potvrdi neki drugi prepaid korisnik.

Box se svakako svim korisnicima aktivira na isti način, putem serijskog broja, i to ne bi trebalo da zauzima taj 1 SmartTV slot. Mada je u prošlosti znalo biti problema sa tim pa se ljudi jurili sa podrškom da srede.
 
Trenutno na Firestick-u koristim EON app verzije: 4.0.32936 i zanima me da li je bolje da update-ujem? Idem van zemlje pa zelim da ponesem Firestick i da mi radi OK preko VPN-a.
 
Nazad
Vrh Dno