Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ja ne znam, kod mene na TV-u rade i EON TV i iris SMART odlično i to preko VPN-a koji dodatno usporava.
 
Kao što je rekao @Gileb to secka zbog loše internet veze.
Poveži direktno ruter i EON box kablom pa onda proveri brzinu interneta prema SBB serverima ali preko boxa ne preko kompjutera ili telefona
 
Ne znam kako je bilo pre posto sam dugo godina bio korisnik SBB-a u mrezi ali kad nije zastekovalo niti jednom za vreme Portugal-Srbija moze se reci da su im serveri solidni i za "puno opterecenje".

Kao sto je receno proveri kod sebe jer EON radi kako treba.
 
Biće da je do mene onda. Čudno mi je da kad recimo gledam emisije koje nisu toliko gledane sve radi OK. Brzina Interneta - ako smanjim protik streama na do 2 mb/s morablo bi da radi i na dial up-u 😁😁 Nemam spektabkularann net -13-15 mb/s - ali je veza stabilna. Da li mi neko može potvrditi da su mu streamovi uvek stabilni a korisnik je mts-ovog ADSL-a? To da spojim TV i ruter sa kablom pije vodu za gledanje preko TV-a ali kad gledam na tabletu ne vredi. Ako ništa drugo saznao sam da nije problem u SBB-u kao što sam pomislio
 
Biće da je do mene onda. Čudno mi je da kad recimo gledam emisije koje nisu toliko gledane sve radi OK. Brzina Interneta - ako smanjim protik streama na do 2 mb/s morablo bi da radi i na dial up-u 😁😁 Nemam spektabkularann net -13-15 mb/s - ali je veza stabilna. Da li mi neko može potvrditi da su mu streamovi uvek stabilni a korisnik je mts-ovog ADSL-a? To da spojim TV i ruter sa kablom pije vodu za gledanje preko TV-a ali kad gledam na tabletu ne vredi. Ako ništa drugo saznao sam da nije problem u SBB-u kao što sam pomislio
ADSL???
Drugar to je preslab protok za EON još preko wi-fi konekcije užas
Probaj sa mobilnim paketima tu 4G daje pristojniju brzinu
 
Zašto bi bio preslab ako podesim protok streama do 2, pa i do 4 mb/ s a imam na raspolaganju, recimo, 13 i to preko wifi-? Evo trenutno na tabletu gledam Kesića a na telefonu sam pustio SK2 - nijedno seckanje za 20-tak minuta. Prot9k po streamu sam podigao na 4 mb/s u podešavanjima - nikakvih problema nema. Testiraću ponovo kad bude mneki važan događaj pa ću videti.
 
Zato što SD kanali vuku 7-8Mbps protoka dok HD preko 10Mbps, a dva sportska 4K od 15-20Mbps.
Za stabilan rad minimum minimuma paket od 30Mbps ili kod MTS-a VDSL ako nema optika.
 
Ajd ponovo da ispravljam(o) IT stručnjaka:

1) SD kanali imaju bitrate 3500 kbps max (za određene je max 2200 kbps

2) HD kanali imaju max bitrate 7000 kbps

3) 4K kanali imaju bitrate 15000 kbps.

4) HLS stream radi na takav način da download TS fragmensta radi u skokovima i pri tom će da povuče koliko god u tom momentu ima slobodnog download-a.

Dakle i SD kanal i HD kanal i 4K kanal kad gledaš ako imaš na raspolaganju 100 Mbps download-a ima povuče svih 100 Mbps na 2s i onda narednih 18s ne troši ništa jer ne skida ništa dok player ne reprodukuje skinute video fragmente. 18s je trajanje jedne playliste ( = 3 fragmenta od po 6s trajanja).

Dakle tvoja matematika koliko "vuku" ni u kom slučaju nije ispravna : ni ako si mislio na (peak) bitrate ni ako si mislio na koliko će maximalno da "povuče" svaki od tih stream-ova.

Ja sam od početka 2015. do kraja 2016. koristio SBB-ov D3i na 20/1 ADSL paketu a nakon toga 50/2 & 50/8 VDSL paketu do sredine 2020. Dakle od 2017. i pojave Eon platforme do prelaska na optiku radilo je bez problema 3 istovremena HD stream-a sa tih 50 Mbps.
 
Poslednja izmena:
Moram ponovo da se uključim - nisam bio dovoljno precizan u opisu usluge koju koristim pa je to dovelo do malog nesporazuma. Koristim EON Sport plus porodićni paket za korisnike van SBB mreže u prepaid varijanti - bez ugovora. Najvažnije - ne koristim EON box - uslugu pratim preko EON aplikacija za mobilne i TV uređaje. U EON aplikaciji postoji mogućnost podešavanja brzine protoka streama. Za mobilne uređaje do2 ili do 4 mb/sec ili automatski.
 
Nebitan je paket koji koristiš, svi paketi gledaju isti Eon stream ( = SK 1 HD stream je isti tebi na OTT prepaid, drugom na OTT postpaid i za "u mreži" korisnika.. izuzetak su samo NetTV Plus korisnici po inostranstvu kojima su prepolovili bitrate :D ) i kanal ima iste podkvalitete. Da imaš kršten net trebalo bi da staviš na "Automatski" jer to rezultuje sa streamom od "do 7 Mbps" (tj preciznije 7000 kbps).
Ono gde postoji razlika u kvalitetu stream-a je SmartTV app vs ne-smart aplikacije. SmartTV app (a Eon box koristi SmartTV app za AndroidTV operativni sistem) koristi interlaced verziju stream-a a ne-smart aplikacije (mobilni, tablet, Eon sajt, Windows 10 app...) koriste progressive stream koji je primetno lošiji kad se gleda sport.
 
Ljudi izvinjavam se mozda je neko vec imao slican problem ili je pisano ranije o tome. Konkretno imam problem sa EON uredjajem koji svaki put kad promenim kanal pise NO SIGNAL, ali kad vratim malo unazad svaki kanal radi i slika se pojavi. Pa me zanima da li postoji neko resenje ili moram da zovem SBB podrsku? Pre toga sam imao D3 i sve je radilo besprekorno.
 
Ne dobija ti sliku preko koaksijalnog kabla, tako da nemaš program uživo. Provjeri da li je sve uredno povezano.
 
Samo jedno pitanje ,posto ne vidim na eon art aplikaciji slova a hteo bih da namestim bolju rezoluciju slike,da li neko moze da mi slika korake ,hvala unapred
 
Ljudi izvinjavam se mozda je neko vec imao slican problem ili je pisano ranije o tome. Konkretno imam problem sa EON uredjajem koji svaki put kad promenim kanal pise NO SIGNAL, ali kad vratim malo unazad svaki kanal radi i slika se pojavi. Pa me zanima da li postoji neko resenje ili moram da zovem SBB podrsku? Pre toga sam imao D3 i sve je radilo besprekorno.
Jel ti rešen problem ?Noćas tako i kod mene ,bukvalno isto .Proverio sam kabl ,konektore ,deluje sve ok .U drugoj sobi ,gde koristim još onaj stari d3 uredjaj ,radi normalno ..

@Edit Gašenje eona iz struje izgleda resilo ,ako se desi još nekom ...
 
Poslednja izmena:
Da uskocim naglavacke, ali moram da pitam..da ne citam pola teme 😛. Ai da uradim ,zamantalo bi mi se pa opet nista 😁🤔.
Pitanje za vas znalce: ako predjem na drugog providera ( trenutno koristim SBB) , da li moci da koristim EON na recimo Fire sticku ? SBB full imam na drugoj lokaciji ,kod matorih, pa bi otuda imao ppdatke EON ...blabla ☃️🎄
 
Nece ti raditi svi kanali ako nije Sbb internet, ili da uzmes neki VPN, i onda ce ti sve raditi.
 
Nece ti raditi svi kanali ako nije Sbb internet, ili da uzmes neki VPN, i onda ce ti sve raditi.
Imam Nord Vpn 🙄😇. Hvala za info...jos samo da pazarim Fire stick ili nesto slicno 🤔🙄. ...I da predjem na drugi ISP 😁😁
 
Pitanjca dva, malo sam ispao iz koloseka jer u poslednje vreme ne koristim SBB pa ne pratim ni temu nesto.
Roditelji imaju kuci D3 uređaj i neki stariji LG LCD TV. Koriste EON lite paket. Da li mogu ja da trazim zamenu tog D3 za EON BOX? Hteo bih da im olaksam koriscenje YT prvenstveno, posto to ne radi nikako preko TV native aplikacije.
I druga stvar, posto na drugoj lokaciji na mom TV-u koristim EON aplikaciju preko njihovog naloga, ako oni uzmu EON BOX, ja gubim mogucnost gledanja na mom TV-u?
 
@Blaham Pa ne mora VPN sa SBB IP, bitno je da nije IP ostatka Srbije (za SportKlub, N1, Nova S..) . Može Zimbabve IP, bitno je samo da se napakosti Telekomu.
 
Pitanjca dva, malo sam ispao iz koloseka jer u poslednje vreme ne koristim SBB pa ne pratim ni temu nesto.
Roditelji imaju kuci D3 uređaj i neki stariji LG LCD TV. Koriste EON lite paket. Da li mogu ja da trazim zamenu tog D3 za EON BOX? Hteo bih da im olaksam koriscenje YT prvenstveno, posto to ne radi nikako preko TV native aplikacije.
I druga stvar, posto na drugoj lokaciji na mom TV-u koristim EON aplikaciju preko njihovog naloga, ako oni uzmu EON BOX, ja gubim mogucnost gledanja na mom TV-u?
Znaci uz Eon light paket mozes da imas Eon box i imas prava na 1 Eon smart aplikacijuScreenshot_20220104-150119.jpg
 
@Maxbgd Mešaš OTT i "u mreži" ponudu i praviš konfuziju ;)
Eon Light "u mreži" nema Eon box uključen u pretplatu već D3 box a ko hoće Eon box mora da plati priključnu taxu.

Za razliku od Eon Light OTT postpaid gde se Eon box dobija bez takse i bez rente.
 
Izvinjavam se ko po obicaju si u pravu 😃😁👍Screenshot_20220104-152227.jpgnisam video da me je bacio u opciju van mreze tako je za Eon light paket nema Eon box vec D3
 
Ako je samo zbog YT pre bih išao na neki android box/stick, ne bih plaćao priključne takse za box koji daju na korišćenje.
 
Ako je samo zbog YT pre bih išao na neki android box/stick, ne bih plaćao priključne takse za box koji daju na korišćenje.
Pa sta ce mu stick ili box ako nema preko cega da gleda, ako si citao pazljivo lik koristi za sebe smart aplikaciju, hoce novi box da bi roditelji nastavili da gledaju preko boksa, a on da koristi smart aplikaciju.
 
Pa sta ce mu stick ili box ako nema preko cega da gleda, ako si citao pazljivo lik koristi za sebe smart aplikaciju, hoce novi box da bi roditelji nastavili da gledaju preko boksa, a on da koristi smart aplikaciju.
D3 koji već koriste za SBB im ostaje... android box/stick im je za aplikacije tipa YouTube (zbog koga bi i menajli D3 za EON box)
On nastavlja da koristi EON smart tv app.
Android box je njihovo vlasništvo, za razliku od EON boxa za koji plaćaju priključnu taksu. Mana je dva uređaja, dva daljinska jer im ostaje D3 daljinski. Ali ja bih u svakom slučaju išao na tu varijantu.
 
Ma kontam ja teb, ja sam skontao da si hteo reci da predju na stock/box i tamo gledaju iptv. Sto se tice zamene, zar SBB nije menjao svima te boxove bez nadoknade?
 
Nazad
Vrh Dno