Šta je novo?

Elektronika na Eksternom HDD od 3TB se pokvraila. Podaci spašeni, šta i kako dalje?

m1k1

Cenjen
Učlanjen(a)
07.07.2019
Poruke
308
Poena
105
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 / NZXT Kraken Z63 / 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING
RAM
G.Skill Trident Z NEO 16GB (8x2) 3600MHz CL16 / F4-3600C16D-16GTZNC
GPU
SAPPHIRE NITRO+ RX 580 8GB
Storage
WD BLACK SN750 NVMe™ SSD 500GB/EK WB M.2 Heatsink + Samsung 860 EVO 500GB
PSU
Antec HCG 650W Gold
Kućište
SSUPD Meshlicious PCIe 4.0 Full Mesh, 2xBE QUIET! Silent Wings 4 140mm PWM high-speed
Miš & tastatura
Pulsar Xlite V2 Mini Wireless, Pulsar ParaSpeed Cordura Mousepad XL, Keychron K8 Pro (Gateron G Pro Brown)
Mobilni telefon
Apple iPhone 12 64GB
Pametni uređaji
Apple Watch 6 40mm, Apple Airpods Pro (1st generation)
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zdravo,

Posedovao sam eksterni HDD - WD MyPassport 3TB i na njemu radio i čuvao važne podatke 5 godina unazad. Elektronika se pokvarila. Trenutno se disk nalazi u kompaniji HelpDisc gde mi spašavaju podatke.

U budućem radu, želim da odvojim porodične fajlove od poslovnih. Planiram da porodične fajlove skladištim na nekom novom eksternom HDD (njega ne bih koristio svakodnevno). Za posao planiram da kupim jedan ili više USB Flash memorija (Npr: 2x128GB) na kojima ću raditi svakodnevno i čuvati službene podatke. Da li je to pametno ili imate neki bolji predlog? Kako vi čuvate vaše privatne i poslovne podatke? Koliko dugo su Vam trajali eksterni HDD i fleš memorije? Da li imate preporuku koji eksterni HDD da kupim za čuvanje porodičnih fotografija i video zapisa? Potreban mi je kapacitet od 2TB, budžet do 10000 RSD ili malo više ukoliko je to kvalitetnija opcija. Cilj mi je da kupim nešto što će trajati i biti pouzdanije za čuvanje navedenih podataka.

P.S Od ponedeljka očekujem poziv da mogu da pokupim spašene podatke kod navedne komapnije. Za vikend moram da donesem odluku šta da kupim od eksternog HDD i fleš memorije. Puko sam ko zvečka za ovo spasavanje podataka!💰:(

Hvala!
 
već se diskutovalo o načinima bekapovanja

Planiram da porodične fajlove skladištim na nekom novom eksternom HDD (njega ne bih koristio svakodnevno).
privatne podatke treba čuvati na više mesta. znači, najmanje 2 ext hard diska
Za posao planiram da kupim jedan ili više USB Flash memorija (Npr: 2x128GB) na kojima ću raditi svakodnevno i čuvati službene podatke. Da li je to pametno ili imate neki bolji predlog?
fleševi služe za prenos podataka, ne i za čuvanje
Kako vi čuvate vaše privatne i poslovne podatke?
privatne na računaru, na mrežnom disku, na ext hard disku, ponešto na blu-ray-evima i u oblaku
poslovne na poslu (sistem za bekapovanje)
Da li imate preporuku koji eksterni HDD da kupim za čuvanje porodičnih fotografija i video zapisa? Potreban mi je kapacitet od 2TB, budžet do 10000 RSD ili malo više
za ovo isključivo https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/
 
Zdravo,

Posedovao sam eksterni HDD - WD MyPassport 3TB i na njemu radio i čuvao važne podatke 5 godina unazad. Elektronika se pokvarila. Trenutno se disk nalazi u kompaniji HelpDisc gde mi spašavaju podatke.

U budućem radu, želim da odvojim porodične fajlove od poslovnih. Planiram da porodične fajlove skladištim na nekom novom eksternom HDD (njega ne bih koristio svakodnevno). Za posao planiram da kupim jedan ili više USB Flash memorija (Npr: 2x128GB) na kojima ću raditi svakodnevno i čuvati službene podatke. Da li je to pametno ili imate neki bolji predlog? Kako vi čuvate vaše privatne i poslovne podatke? Koliko dugo su Vam trajali eksterni HDD i fleš memorije? Da li imate preporuku koji eksterni HDD da kupim za čuvanje porodičnih fotografija i video zapisa? Potreban mi je kapacitet od 2TB, budžet do 10000 RSD ili malo više ukoliko je to kvalitetnija opcija. Cilj mi je da kupim nešto što će trajati i biti pouzdanije za čuvanje navedenih podataka.

P.S Od ponedeljka očekujem poziv da mogu da pokupim spašene podatke kod navedne komapnije. Za vikend moram da donesem odluku šta da kupim od eksternog HDD i fleš memorije. Puko sam ko zvečka za ovo spasavanje podataka!💰:(

Hvala!
Породичне фотографије нарезујем на DVD.
Што се бекапа тиче, никакво складиштење на ssd. Само механички дискови. Три одвојена екстерна или један интерни и два екстерна.
Најпоузданије је да држиш на више одвојених копија. Рецимо неки половни HGST ће ти радити посао. То су били неуништиви хардови.
 
Nazad
Vrh Dno