Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Koji brijac odnosno trimer na baterije ili struju bi mi preporucili ali da skida na nuli ili skoro na nuli, sobzirom da zbog posla moram da se brijem svaki dan.
 
kolege forumasi, jel ima nekog da je prešao sa braun 1 serije na braun 3 ili 5 seriju? da li je i koliko brijanje brze sa vise folija?
konkretno, koristio sam 190s kojim sam bio prezadovoljan 3-4 godine , aparat se stvarno olicno pokazao. no, trebao bih da zamenim nožić i foliju.

i ima li u tom cenovnom rangu od cca 10 000 RSD nesto drugo vredno pomena a da brije po principu folija.
 
Ja sam uspeo da se posečem sa philips one blade, kako, nije mi jasno.
 
Jedno pitanje... Da li ovi Philipsovi trimeri rade i kada su priključeni na struju? Tj. da li napajanje tada vuku direktno a ne preko baterije?

U skoro dve godine sam promenio dva trimera... Jedan Braun, drugi Remington, oba sve super sem baterija jer im je nakon nepunih godinu dana značajno opao kapacitet punjenja, a ne mogu da se koriste priključeni...
 
Jedno pitanje... Da li ovi Philipsovi trimeri rade i kada su priključeni na struju? Tj. da li napajanje tada vuku direktno a ne preko baterije?

U skoro dve godine sam promenio dva trimera... Jedan Braun, drugi Remington, oba sve super sem baterija jer im je nakon nepunih godinu dana značajno opao kapacitet punjenja, a ne mogu da se koriste priključeni...
Treba da koristis litijumske baterije ,oneblade isto ne radi
 
Treba mi trimer za bradu i telo, gledao sam malo po netu, mislim da je najbolji philips mg7720/15, imate li neke druge predloge?
 
Treba mi trimer za bradu i telo, gledao sam malo po netu, mislim da je najbolji philips mg7720/15, imate li neke druge predloge?
Која је цена за овај модел ?
Препорука
У питању је апарат - тример, не бријач. Одлична машина за шишање а такође и одличан тример, може се подешавати више дужина за браду.
Jedno pitanje... Da li ovi Philipsovi trimeri rade i kada su priključeni na struju? Tj. da li napajanje tada vuku direktno a ne preko baterije?

U skoro dve godine sam promenio dva trimera... Jedan Braun, drugi Remington, oba sve super sem baterija jer im je nakon nepunih godinu dana značajno opao kapacitet punjenja, a ne mogu da se koriste priključeni...
Те форе са батеријама не користи нико, чак ни професионални фризери то не препоручују. Најбољи апарати су они класични жичани.
 
Poslednja izmena:
Oko 60e je ovaj, ima nastavke, posebno za telo i za bradu/kosu sto i meni odgovara, ovaj gore pretpostavljam da je profesionalni , ali prvo je skuplji, a pored toga bih morao onda jos neki da nabavim za telo
 
Oko 60e je ovaj, ima nastavke, posebno za telo i za bradu/kosu sto i meni odgovara, ovaj gore pretpostavljam da je profesionalni , ali prvo je skuplji, a pored toga bih morao onda jos neki da nabavim za telo
Моzer jeсте скупљи али је проверен.
Не треба ти још један за тело.
Код скраћивања на један милиметар (нпр за длаке из ушију и сл) само се скину сви наставци и тако се ради.
Ти како хоћеш, сматрам да уложити у добар тример није бачена пара.
Због тога препоручујем Moser primat, за шишање перфектна, за браду одлична, а и такође без наставака за скраћивање и скидање браде на нпр 1 милиметар.
 

Da li vredi uzeti kao zamenske?
Sajt je za svako izbegavanje sudeći po komentarima sa druge teme na ovom forumu.
Која је цена за овај модел ?
Препорука
У питању је апарат - тример, не бријач. Одлична машина за шишање а такође и одличан тример, може се подешавати више дужина за браду.

Те форе са батеријама не користи нико, чак ни професионални фризери то не препоручују. Најбољи апарати су они класични жичани.
Trimere na baterije koriste svi profi frizeri. Ja sam sa Wahl Super Taper (žični model) prešao na Wahl Magic Cordless koji koristim preko godinu dana i nikakve zamerke nemam. Bateriju svakako nisam nikad uspeo da doteram do kraja, a punjenje posle svakog šišanja kratko traje. Kako baterija treba da drži 2 sata, ne znam kako bi do tog vremena dogurao osim da se šišam više puta bez punjenja.
 
Sajt je za svako izbegavanje sudeći po komentarima sa druge teme na ovom forumu.

Trimere na baterije koriste svi profi frizeri.
Не користе сви. Мени су лично фризери рекли да то не вреди ничему, дакле не причам напамет већ преносим изјаве људи којима је то посао.
Дакле када нема струје, многи фризери се ослањају само на маказе и избегавају уређаје на батерије.
Уосталом фризери су ми и препоручили да купујем или Wahl или Moser (то су сада исте фирме, биле су различите у своје време).
Ja sam sa Wahl Super Taper (žični model) prešao na Wahl Magic Cordless koji koristim preko godinu dana i nikakve zamerke nemam.
Користио сам тај модел жичани који помињеш и није лош, посебно са дугачким наставцима за косу. Мана му је онај шраф на доњој страни где се подешава брзина ножева. Ту хоће да пуца метал изнутра после неког времена. Барем је мени пукло после 8 година коришћења.
Али се исплатио вишеструко тако да не жалим ништа.
Презадовољан сам кад сам прешао на Moser Primat. Много добра машина, и прелази могу много боље да се ураде него на Wahl-u.
Wahl сам у своје време платио око 50 евра а Moser сам купио пре две године, видим да се цена није много променила.
 
Ne znam koje to frizere gledaš, ali tražeći mašinice sam za ovih 5-6 godina preorao internet i nisge nisam naišao na takva iskustva, već suprotno. Gledao sticajem okolnosti i neke reportaže sa njihovih "takmičenja" i većina koristi baš bežične. Gomila koja je na YouTube-u i ima i redovno koristi veći broj uređaja preporučuju bežične, samo je pitanje modela.

Što se tiče Super Taper-a, ja sam jednom podesio i nije bilo potrebe više da diram. Ne treba to dirati bez potrebe.

Stare brice koriste ručne mašinice, ne električne i to sam viđao, jer su na to navikli. Frizeri po Beogradu (ovi kod kojih sam se ja šišao) koriste Wahl 2000 koji je osnovni model, jer je jeftini i kao takav isplatljiviji. Kod skupljih frizera nisam išao pa ne znam šta koriste.

Generalno gledano, za ličnu redovnu upotrebu (pa i da se koristi za 3-4 člana porodice) bih svakako preporučio bežičnu (kome razlika u ceni odgovara), jer je razvlačenje kabla, gde u jednoj ruci držiš mašinicu, a u drugoj ogledalo veoma nezgodno. Ako je veći obim posla, a ne puca se na veći nivo onda žična. Ako se gleda profi nivo onda se ide na više modela, gde bude i jednih i drugih.

P.S. Prelazi ne zavise od mašinice (ako se gledaju ti bolji modeli, ne Philips I slično), već od noževa (fade vs taper), ali sam o njima već pisao u ovoj temi. Oba imaju svoje prednosti i mane, ali uprkos tome nekim frizerima odgovaraju jedni ili drugi.
 
U temi o zakonu o zaštiti potrošača su pisali da ne isporuče po mesec dana, pa se posle natežu za povrat novca.

Nego, zar nisu bili ti umetci povoljniji u Srbiji? Čini mi se da sam ovde u temi (sigurno na benchmarku) video da su neki uzimali baš povoljno u Gigatronu (doduše uz neke popuste ostvarene uz karticu i čini mi se prethodne kupovine). Standardna cena za paket od 2 komada u Nemačkoj je 18-19€, a na Amazonu na popustu u oktobru sam uzeo 3 komada za 20€, mada sam ih baš retko viđao na popustima.
 
Ne znam koje to frizere gledaš, ali tražeći mašinice sam za ovih 5-6 godina preorao internet i nisge nisam naišao na takva iskustva, već suprotno.
Фризера код кога сам се годинама шишао, најбољи фризер код кога сам ишао који није један дан шишао једно а други дан друго зависно од тога какав му је биоритам. Сада има фризерски салон у Земуну, долазе из целог Београда да се шишају код њега.
Što se tiče Super Taper-a, ja sam jednom podesio i nije bilo potrebe više da diram. Ne treba to dirati bez potrebe.
Да је срећа да сам ја тако подесио, још би ми трајао. Но свеједно, требао сам у старту купити Мозер, али добро, шта да се ради, био сам задовољан са Wahl-om.
Stare brice koriste ručne mašinice, ne električne i to sam viđao, jer su na to navikli. Frizeri po Beogradu (ovi kod kojih sam se ja šišao) koriste Wahl 2000 koji je osnovni model, jer je jeftini i kao takav isplatljiviji. Kod skupljih frizera nisam išao pa ne znam šta koriste.
Не знам, то је могуће. Фризер о коме говорим има више машина па сваку користи по потреби, слажем се, доста користи Wahl. Све зависи од укуса, мени је Мозер много бољи за шишање, али добро, битно да постоји избор па сваком своје.
P.S. Prelazi ne zavise od mašinice (ako se gledaju ti bolji modeli,
Ако будеш радио са Мозером, код њега постоје међунивои који могу да се фиксирају.Код Wahl-a, постоје подигнути и спуштени чешљеви. Нема никаквог фиксатора нити могућности за међу-нивое између подигнутих и спуштених чешљева.
Барем по мом укусу је тако, капирам да се неки други фризери сналазе са том машином, зависно од фризуре.
Поједине фризуре се теже добијају са Wahlom, због тих специфичних прелаза, што је лакше да се изведе са Моzerom.
Стога све зависи од фризуре која се ради, јер за неке фризуре је свеједно да ли има 5 прелаза као на Мозеру или подигнути и спуштени чешљеви као на Wahl-u.
Уосталом није сваки чешаљ исти, нпр јединица на Мозеру није иста као јединица на Wahl-u, стога постоје и те разлике од машине до машине.
Вероватно зато поједини фризери користе само једну машину нпр за шишање да не би било разлике у фризури и дужини. Но поједини мушки фризери користе маказе за стањивање косе што је доста лоше за фризуру али небитно то је друга тема сад.
 
U temi o zakonu o zaštiti potrošača su pisali da ne isporuče po mesec dana, pa se posle natežu za povrat novca.

Nego, zar nisu bili ti umetci povoljniji u Srbiji? Čini mi se da sam ovde u temi (sigurno na benchmarku) video da su neki uzimali baš povoljno u Gigatronu (doduše uz neke popuste ostvarene uz karticu i čini mi se prethodne kupovine). Standardna cena za paket od 2 komada u Nemačkoj je 18-19€, a na Amazonu na popustu u oktobru sam uzeo 3 komada za 20€, mada sam ih baš retko viđao na popustima.
U Gigatronu sam ja uzeo, preko nisam naleteo bas jeftino mada imam trenutno dosta rezerve
 
@kalin62
Evo ih opet noževi na popustu na nemačkom Amazonu. 3 komada juče bilo 25€, a danas 20€.

@Diamond
Pogrešno si shvatio neke stvari.

- To što tvoj frizer koristi žične, ne znači da bežični ne valjaju niti da se ne koriste na profi nivou. Zapravo suprotno. Opet kažem, pogledaj klipove onih koji drže škole za šišanje i takmičenja, pa ćeš videti da se veoma koriste i da čak imaju poređenja sa drugim, kako bežičnim, tako i bežičnim modelima, ali daju u iskustva bežičnih posle X godina.

Ti si Wahl ili pretegao ili si ga svaki čas podešavao, jer nisi znao to da uradiš kako treba. Sudeći po tvojim porukama ne bih rekao da si imao faličan primerak. Model koji si imao (Super Taper) je best buy i najpopularniji godinama unazad i ima gomila klipova o njemu. Nigde nisam video da se taj šraf polomio, a tražio sam mane kada sam za sebe kupovao.
- U svakom slučaju nije problem do Wahl mašinica, iako se slažem da je trebalo metalni šraf da koriste. Trebalo je da vidiš kako se podešava, daš nekome da ti uradi/pokaže. Verovatno postoji zamenski metalni da se kupi. Inače, drugi modeli Wahl-a imaju metalni.

Nije tebi bolja Moser, nego vrsta noža koji taj model koristi. Napisah ti da pogledaš moj post (ili izguglaš) Fade vs Taper noževe. Svaki brend ima obe vrste. Jedni dolaze sa jednim modelima, a drugi sa drugim, ali svakako možeš dokupiti drugi.
- Ti generalizuješ svoje iskustvo na sve primerke tog modela i na ceo brend, a ova nisu tačna.

Međunivoi/poluga postoje kod SVIH profi mašinica! Nemoguće da nisi imao na Super Taper jer on to ima. Ulazni modeli nemaju polugu. Nemaju svi mogućnost fiksiranja u tim pozicijama (što ume da bude zgodno pogotovo za početnike), ali kod svih se to podešava. Wahl ima 3 crte sa strane (i svaki je obeležen što je više nego dovoljno i svaki prelaz se može uraditi sa Wahlom kao sa bilo kojom drugom mašinom. Početnici slučajno umeju da pomere polugu ali je to problem samo kod početnika. Ta poluga nije značajna za frizure, već preciznije za prelaze od nula do keca, posle toga se ne koristi, jer je nebitna (ne vidi se prelaz ni bez nje).

Ne znam kakvi su češljevi na Moseru, ali je apsolutno nebitno, jer na Wahl-u piše i brojka (koja je univerzalma) kao i milimetri. Šta ćeš više od toga?!
  • Ne koriste frizeri različite mašnice zbog češljeva, već zbog drugih stvari. Fade nož skida nešto brže od tapera pa za skidanje veće kose na određenu dužinu koriste mašinu sa njim, po mogućstvu sa širim nožem. Za prelaz onu sa taper nožem, jer više "oprašta", oko nezgodnih delova (uši...) koriste onu sa noževima koji seku do samih bočnih krajeva sečiva (generalno, prednost Moser/Andis-a u odnosu na Wahl), dok se posebna vrsta mašinica (koja nema češljeve) koristi za "izvlačenje linija", nuliranu (ispod 0,5mm) za prelaze od ćelavog na 1/2 (0,5mm) češalj dužine, mašinicu za brijanje za...
  • Wahl ima I češljeve između celih brojeva, plus sa metalnim ojačanjem što sprečava ugibanje češlja tokom pritiskanja i uvek daje istu dužinu kose. Uz moju mašinicu je došao ceo komplet od 1/2 pa do 8. Ima I boljih, magnetnih, ali to nije potrebno amaterima.

Makaze ne istanjiju kosu. Posebne makaze (gde na 2-3mm seče, pa na 2-3mm ne seče) PROREĐUJU kosu i to samo krajeve i za to se koristi. Koristim ih i ja.

Poenta je da se preporučuju profi mašnice (sa boljim motorom i većim brojem obrtaja, teže po pravilu, sa polugom, od profi brenda...) i tada su one na baterije itekako preporučive. Imao sam i ja Remington na bateriju koji je nikakav, ali to ne treba porediti sa profi mašinicama.
 
Nije tebi bolja Moser, nego vrsta noža koji taj model koristi. Napisah ti da pogledaš moj post (ili izguglaš) Fade vs Taper noževe. Svaki brend ima obe vrste. Jedni dolaze sa jednim modelima, a drugi sa drugim, ali svakako možeš dokupiti drugi.
- Ti generalizuješ svoje iskustvo na sve primerke tog modela i na ceo brend, a ova nisu tačna.

Međunivoi/poluga postoje kod SVIH profi mašinica!
Ниси ме разумео. Код Мозера Primat-a постоји више нивоа међуполуге која се фиксира.
Код Wahl super-taper-a то не постоји, тј. нема могућности фиксације на међуниво између потпуно подигнутих чешљева и потпуно спутених чешљева.
Нема ту неког посебног ножа, Мозер користи своје наставке који су другачији од Wahl-a, при чему мени највише одговара могућност фиксације машине у одређени положај.
Код Wahla то није могло.
Да ли може неки други Wahl то не знам. Упоређујем Wahl super taper i Moser primat.
To што се мени то допало, не имплицира да мора сваком да се допадне, чешљеви су различити и машине имају своје разлике, па стога нека свако изабере шта му одговара. Мени је огромна разлика између Moser Primat i Wahl super taper.
Неком је свеједно и то је у реду.
 
Pišeš konfuzno.

Nož koji ide uz Moser Primat je Fade za razliku od Super Taper u kome je Taper. Tu vidiš razliku i tebi više taj odgovara.
- Da si uzeo bilo koji drugi Wahl uz koji ide takođe Fade noževi, ne bi video nikakvu razliku (makar ne što se noževa tiče).

Češljevi su funkcionalno identični!
To što je drugačije kačenje i drugačije izgledaju ne menja apsolutno ništa.

Poluge rade isto! Mogu se obe podešavati!
Jedino što je kod Mosera ta poluga u fiksnim pozicijama, kod kod Wahl-a nije.

Moser Primat ima fiksna podešavanja na 6 podeoka od 0,7-3mm (pretpostavljam na podeoke po 0,5mm), plus ima dva češlja na 4,5mm i 9mm
Wahl, pored nule (i mogućnosti zero gap-a) ima češljeve na 1,5mm, 3mm, 4,5mm, 6mm pa nadalje za po 3cmm do 25mm. Na to imaš polugu kojom možeš između da podešavaš. Ja na Wahl-u na prva dva češlja preko poluge koristim po 3-4 podeoka/vrednosti, a na 4,5mm koristim 2 podeoka/vrednosti čime imam više opcija nego što ima taj Moser. Nadalje idem bez diranja poluge, jer nema apsolutno nikakve razlike.
Ne znam da li poluge kod Moser Primata mogu da se koriste i sa njegovim češljevima i da li postoji češalj od 3mm čijom kupovinom bi omogućio prelaz sa 3 na 4,5mm (Super Taper to može "out of the box")

To što Moser fiksira vrednosti preko poluge sa jedne strane znači da:
  • sigurno nećeš slučajno pomeriti polugu i pruža konzistentnost (što znači za početnike)
  • ali i da nemaš mogućnosti kao kod Wahl-a što se tiče poluge, gde možeš ručno da biraš i između tih stepena (kao ni između 3-4,5mm)
  • svakako je mana Moseru jer od 3mm do 4,5mm ne možeš nikakav prelaz da uradiš (jer poluga ide do 3mm, a prvi naredni češalj je 4,5mm)

P.S. Wahl SuperTaper nije imao češalj od 1,5mm i 4,5mm i u poređenju direktno sa njim Moser Primat ima tu prednost (ako ne želiš za ukupno ~5$ da dokupiš oba ova češlja). Drugi modeli, kao što je Wahl Magic dolaze i sa tim međučešljevima.
 
Pišeš konfuzno.
Хајдемо овако.
Наставци који долазе уз Wahl су такви да се стављају на машину која нема фиксатор за комплетно подигнуте чешљеве. Нема ту ништа конфузно.
Кад сам радио са Wahlom, морао сам да пазим да ми се машина сама не врати на спуштене чешљеве јер нема фиксатора тј. нечег што закључава механизам као код Мозера.
Jedino što je kod Mosera ta poluga u fiksnim pozicijama, kod kod Wahl-a nije.
Ту се слажемо, ја од почетка мислим исто тако, зато је и немогуће поставити Wahl у међупозицију између до краја спуштених чешљева и до краја подигнутих, што је могуће код Moзера.
Зато сам ти и рекао да ми се много више допада Мозер и да сам одушевљен како је боље радити (барем мени) јер сам годинама радио са Wahl-om.
P.S. Wahl SuperTaper nije imao češalj od 1,5mm i 4,5mm i u poređenju direktno sa njim Moser Primat ima tu prednost (ako ne želiš za ukupno ~5$ da dokupiš oba ova češlja). Drugi modeli, kao što je Wahl Magic dolaze i sa tim međučešljevima.
И Wahl и Moзер имају јединицу, двојку, тројку, четворку и петицу.
Дакле говорим о бројевима наставка, не о дужини шишања.
 
Poslednja izmena:
Хајдемо овако.
Наставци који долазе уз Wahl су такви да се стављају на машину која нема фиксатор за комплетно подигнуте чешљеве. Нема ту ништа конфузно.
Кад сам радио са Wahlom, морао сам да пазим да ми се машина сама не врати на спуштене чешљеве јер нема фиксатора тј. нечег што закључава механизам као код Мозера.
Šta su ti "spušteni češljevi"?
Jednom kada staviš češalj na Wahl on nema šanse da mrdne! Jedino da se mašinicom veoma nasilno češeš i da nekim čudom pri pomeranju mašinice unazad povučeš žabicu pa da ispadnu. Ovo mi se ni sa starim ni sa novim Wahl-om nikad nije desilo.
Ту се слажемо, ја од почетка мислим исто тако, зато је и немогуће поставити Wahl у међупозицију између до краја спуштених чешљева и до краја подигнутих, што је могуће код Moзера.
Зато сам ти и рекао да ми се много више допада Мозер и да сам одушевљен како је боље радити (барем мени) јер сам годинама радио са Wahl-om.
To da Wahl ne možeš staviti u, kako ti kažeš "međupoziciju između do kraja spuštenih i do kraja podignutih češljeva", je bez ljutnje čista glupost. To je podešavanje poluge i to naravno da radi. I za razliku od tvog Mosera, ne moraš da ideš na fiksne pozicije, već imaš ceo raspon, pa podešavaš koliko ti volja. Ima 3 crte i u odnosu na njih se orijentišeš. Raspon u kome možeš da podešavaš je od 0mm do 2,5mm (ako si nulirao mašinicu. svakao se kreće tih 2,5mm bez obzira na nuliranje), pa ne moraš da ideš u podeocima od ~0,5mm kao na Moseru, nego možeš i na 0,1mm ako hoćeš.
Hoćeš da ti slikam kako izgleda i kako se to pomera?
A princip možeš i ovde da vidiš: https://wahlusa.com/how-to/haircutting/haircuts-101/taper-lever
И Wahl и Moзер имају јединицу, двојку, тројку, четворку и петицу.
Дакле говорим о бројевима наставка, не о дужини шишања.
Ne!
I Wahl i Moser imaju sledeće brojeve (u zagradi su dužine na koju seku): 1/2 (1,5mm), 1 (3mm), 1 1/2 (4,5mm), 2 (6mm), 3 (9mm)... (brojevi idu do 8 (25mm) kod Wahl-a).
Kombinacija ovih tzv "međučešljeva" (1/2 kao i 1 1/2) uz polugu koja nije fiksna (kao što je kod Wahl-a) pruža najviše mogućnosti za podešavanja.
 
Neko je postavio pitanje za silvercrest iz lidla,masinicu za brijanje,al izgleda da niko ne koristi.Jel ima neko iskustvo sa tom masinicom?Kosta samo 20 eur,pa mi sumnjivo...
 
Zamenska glava za Braun kosta skoro toliko.

Kome treba brijač, mislim da ne može da pogreši po toj ceni.

Ima recenzija na yt, ne deluje uopšte loše

 
Nazad
Vrh Dno