Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
Da li sam dobro video da 2 zamenske glave za OneBlade koštaju 3.500 dinara?

Moj je star 5 meseci i koristio sam ga možda 20-ak puta. Sve ostale dane sam koristio brijač. Onaj indikator mi je, rekao bih, prebacio pola.
 
Zavisi gde gledas, domaci deru. Ja na oglasima uzeh face+body kit (2 glave i 2 ceslja za telo) za oko 3000din sa sve dostavom.
 
Da li sam dobro video da 2 zamenske glave za OneBlade koštaju 3.500 dinara?

Moj je star 5 meseci i koristio sam ga možda 20-ak puta. Sve ostale dane sam koristio brijač. Onaj indikator mi je, rekao bih, prebacio pola.
Bude na akcijama u domacim radnjama oko 2500, mislim da je sad u DM-u tako nesto

Koji timer planiraš da uzemš ? Kako se oštrica menja na oneblade ?
Skine se cela ona glava sa vrha i samo se ubaci druga, sve je na klik
 
koliko košta da de kupi samo oštrica?
 
To je ovo sto je PJ rekao. Na akciji bude jedna za oko 1500, dve za 2500. Moguce da kod madjara ima jeftinije
 
Koji timer planiraš da uzemš ? Kako se oštrica menja na oneblade ?
Philips MG5720/15. Trenutno ima produzena garancija 2+2 godine sto je taman.

Na ovo drugo pitanje vidim da si vec dobio odgovor.
 
Naisao na koristan video, za one koji razmisljaju izmedju OneBlade i obicnog trimera:


Pritom ovaj lik ima bas gustu bradu.

Mislim da cu ipak ici na regularan trimer posto mi je trimovanje brade primarno, a kapiram da ce me OneBlade sa menjanjem ostrice za 2, 3 godine ispasti dosta vise nego trimer koji planiram da uzmem.
I mene je odbilo to sto se menjaju ostrice, mada ja se ne brijem toliko cesto, ali kada sam video cenu ostrica, sa dva menjanja bukvalno ista cena kao neki jaci trimer. Druga stvar, ovi standardni trimeri se mogu koristiti za celo telo, sa svim tim nastavcima su prakticniji nego one blade kojji se prevashodno koristi za brijanje.
 
OneBlade deluje da je zamišljen kao zamena za klasičan brijač, a ne kao zamena za trimer. I Gillette oštrice itekako koštaju, a i prilično brzo se tupe kad se ne brije redovno. Ja sam još uvek na prvom setu za OneBlade, usput iskoristio popust dobrodošlice i naručio još dve zamenske za rezervu.
 
I mene je odbilo to sto se menjaju ostrice, mada ja se ne brijem toliko cesto, ali kada sam video cenu ostrica, sa dva menjanja bukvalno ista cena kao neki jaci trimer. Druga stvar, ovi standardni trimeri se mogu koristiti za celo telo, sa svim tim nastavcima su prakticniji nego one blade kojji se prevashodno koristi za brijanje.
Mozes li da podelis iskustvo kada ti bude stigao trimer? Prvenstveno me zanima ovaj dodatak:

ppp.PNG

Da li skrati dodatno nakon sto se trimer koristi bez ikakvog dodatka ili isti djavo? Ono sto sam video po netu mi deluje kao da nema neke preterane razlike.
 
Mozes li da podelis iskustvo kada ti bude stigao trimer? Prvenstveno me zanima ovaj dodatak:

Pogledajte prilog 317512

Da li skrati dodatno nakon sto se trimer koristi bez ikakvog dodatka ili isti djavo? Ono sto sam video po netu mi deluje kao da nema neke preterane razlike.
Probacu nije problem, mada mislim da sa blade-om-ne moze nista da se meri ako se gleda duzina dlake koja ostajee. Ja sam u startu cak i razmisljao o blade-u ali sam skontao da cu na kraju platiti skuplje nego standardni trimer, a ipak ovi standardni trimeri imaju siri spektar primene...
 
U Srbiji?
U pakovanju je stigao nekakav kupon za 50% popusta, nisam zagledao sta je u pitanju i koji su uslovi.
Meni su poslali iz Holandije za Norvešku, proveri kakvi su uslovi, i da li se možda isplati za Srbiju ako šalju.

@veljkoka
OneBlade nije zamena za trimer, ja i dalje nosim i koristim i jedan i drugi. Trimer je glomazan za lice, OneBlade nije za šišanje, već za brijanje i eventualno detalje.
20210914_080207.jpg
 
Probacu nije problem, mada mislim da sa blade-om-ne moze nista da se meri ako se gleda duzina dlake koja ostajee. Ja sam u startu cak i razmisljao o blade-u ali sam skontao da cu na kraju platiti skuplje nego standardni trimer, a ipak ovi standardni trimeri imaju siri spektar primene...
Ma naravno, OneBlade sigurno najkrace brije, al kao sto si rekao, elektricni trimer ima siri spektar primene, pritom ne mora nista naknadno da se dokupljuje
 
Juče mi je stigao Philips MG7745/15 (8.8k RSD) pa ću sad ukratko napisati inicijalna zapažanja, koja su uglavnom pozitivna.

Brada mi je jako oštra, a po vratu raste u raznim smerovima, tako da sam se sa dosadašnjim, pet godina starim AEG trimerom, znao često da posečem. Probao sam novim - prolazi svuda bez problema, čime sam baš zadovoljan. Doduše, ovome sam se i nadao, ipak je taj stari bio upola jeftiniji od ovog.

Neko je upitao za onaj dodatak koji skraćuje još više (na linku "precizni brijač") - meni, nakon jednog korišćenja, deluje prilično beskorisno - neke delove brade na vratu jeste nešto skratio, ali neke nije uopšte. Pretpostavljam da će više uspeha imati ljudi sa "normalnijom" bradom.

Druge dodatke nisam isprobao. Inače, devojci se dopao dodatak zvani "aparat za brijanje tela" - izgleda da i on skraćuje dlačice bez iritacija.
 
Evo i ja posle dva brijanja, skoro identicnim trimerom kao @n1tr0dr da napisem koju. Imam isto kao kolega ostru bradu, bio sam pustio bas da mi izraste kako bih ga testirao. Lagano mi je skratio tu dugacku bradu , kao od sale. Nigde se nisam posekao, koristio sam ga i za ostatak tela, doduse nisam koristio ove nastavke. Sto se tice brijanja skroz zadovoljan, ono sto sam ocekivao to sam i dobio. Drugo brijanje sam obavio posle par dana sa kratkom bradom i to je ok.

Malo sam se razocarao jer sam mislio da se ovi nastavci lakse stavljaju , konkretno ovaj za nos i usi. Koliko vidim ovo mora da se odsrafi ovaj osnovni nastavak za brijanje pa da se onda nakaci ovaj nastavak?

Generalno potpisujem sve sto je rekao kolega gore, to je to u principu...
 
Imao sam pre REMINGTON, i radio je odlično dok nije crkao. Oko četri godine. Šta mislite o REMINGTON PG4000

 
Imao sam pre REMINGTON, i radio je odlično dok nije crkao. Oko četri godine. Šta mislite o REMINGTON PG4000


Za konkretan model ne znam, ali uopšteno Iz mog iskustva Remington >>>>>>> Wahl, čija oštrica ume dobro da poseče, čak i u neutralnom preklopu gornje i donje oštrice, pa se mora non-stop nameštati.
Sa Remingtonom se nikad nisam posekao...
 
Nisam ja neki znalac. Ovaj Remington mi se dopao jer sam predhodno imao dobro iskustvo sa sa tom markom, za razliku od PHILIPS BG105/10 koji je očajan.

PHILIPS BG105 10.jpg


Na Ipon hu može da se nađe za oko 50€ + poštarina
 
Imas i kod nas taj Remington za iste pare
 
Za konkretan model ne znam, ali uopšteno Iz mog iskustva Remington >>>>>>> Wahl, čija oštrica ume dobro da poseče, čak i u neutralnom preklopu gornje i donje oštrice, pa se mora non-stop nameštati.
Sa Remingtonom se nikad nisam posekao...
Ne znam koji si model uzeo, ali Remington ne može da priđe Wahl-u ni u ludilu. Wahl-ove oštrice se podešavaju, a retki modeli dolaze sa "zero gap" već se mora ručno podesiti. Wahl-ove mašinice su profi, sa 6.500 obrtaja koje koriste profi frizeri. Čim se uzme u ruku i laik vidi razliku između Wahl i Remington/Philips/ostalih ne-profesionalnih mašinica. Svaki Wahl sa podešavajućom polugom je dobar izbor.

P.S. Govorim o "clipper" (imaju češljeve, podešava se dužina sečenja dlake), a ne "trimmer" uređajima (bez češljeva, seku samo jednu dužinu, blizu nule i služe za oblikovanje kose/brade i potpuno skidanje dlaka, nema podešavanja dužine dlake).
 
@nemanja123 i ja govorim o mašinici, ne o trimeru, i tvrdim da je vrlo teško podesiti oštrice mašinice (još teže je tako koristiti bez posekotina) na zero gap i više bih voleo da nemam ovu opciju podešavanja, već da su fabrički podešena kao na modelima ostalih proizvođača...

Ovako sam podesio kao na videu, ali svako malo bih morao ponovo da podešavam, zato mi je sada opcija da pomerim malo podešavajuću polugu jer tako sprečavam posekotine, iako ne šiša tako "duboko" kao kada je podešavajuća poluga podešena na zero gap, ali ovih dana ću podesiti da donja oštrica bude mako izbačena u odnosu na gornju da predupredim taj "overbite" i posekotinu...

Naprednim i za to školovanim korisnicima verovatno to nije problem (već prednost), jer znaju i da nameste zero gap i da koriste mašinicu pod odgovarajućim uglom da izbegnu overbite.



Po meni nemoguće je implementirati ove savete i postići ove uglove kad se sam šišaš, pa je bolje da mašinica ne bude zero gap:
Clipboard01.jpg

Takođe prilično me izluđuje i podešavanje onog power screw šrafa na wahl mašinicama...

Što se tiče snage mašinice, tu si u pravu, možeš kositi travu... :ROFLMAO:
 
Nemanja, nisi napisao ono najbitnije - model.
 
@nemanja123 i ja govorim o mašinici, ne o trimeru, i tvrdim da je vrlo teško podesiti oštrice mašinice (još teže je tako koristiti bez posekotina) na zero gap i više bih voleo da nemam ovu opciju podešavanja, već da su fabrički podešena kao na modelima ostalih proizvođača...

Ovako sam podesio kao na videu, ali svako malo bih morao ponovo da podešavam, zato mi je sada opcija da pomerim malo podešavajuću polugu jer tako sprečavam posekotine, iako ne šiša tako "duboko" kao kada je podešavajuća poluga podešena na zero gap, ali ovih dana ću podesiti da donja oštrica bude mako izbačena u odnosu na gornju da predupredim taj "overbite" i posekotinu...

Naprednim i za to školovanim korisnicima verovatno to nije problem (već prednost), jer znaju i da nameste zero gap i da koriste mašinicu pod odgovarajućim uglom da izbegnu overbite.



Po meni nemoguće je implementirati ove savete i postići ove uglove kad se sam šišaš, pa je bolje da mašinica ne bude zero gap:
Pogledajte prilog 318970

Takođe prilično me izluđuje i podešavanje onog power screw šrafa na wahl mašinicama...

Što se tiče snage mašinice, tu si u pravu, možeš kositi travu... :ROFLMAO:

Koji model Wahl mašinice si imao?
Pitam, jer ili nisi dobro zašrafio posle poravnanja ili ti je felerična mašinica (ili je neki "levi" model). Apsolutno nikad mi se nisu pomerile oštrice posle podešavanja.

Za razliku od klipa, odšrafi samo malo obe strane (koliko da možeš uz osrednji napor, ne lako, da pomeraš oštrice). Podesi na 1mm, pa šrafi malo jednu, malo drugu stranu, ali držeći oštrice sa strane, a ne kao lik sa klipa odozgo (tako najlakše sklizne, a imaš kontrolu, skoro nikakvu, samo gornje površine, ne i donje). Ako radiš kako treba ne moraš ni da ih držiš. Kada šrafeći malo jednu, malo drugu stranu zašrafiš, stegni lepo šrafove. Onda testiraš tako što staviš pod 90 stepeni oštricu (tvoja druga slika, pa treća sa leva) i prisloniš na podlakticu blizu dlana (ne nadlanica, nego tamo gde ti mere puls, podlaktica u pronaciji). Ako te seče, onda podesi opet istim postupkom, gde ćeš deo milimetra više ostaviti između oba sečiva. Mada, ako si stavio 1mm neće te seći. Tako se i nulira, staviš manje od 1mm, podesiš, zašrafiš, testiraš. Ako seče onda povećaš za deo milimetra razmak, ako ne seče, probaš na dlakama podlaktice vrlo malo, pa ako ti nije dovoljno glatko onda smanjiš razmak... Naravno, kada to radiš poluga je uvek u "closed" poziciji (da šiša što kraće) i to obavezno proveravaš, jer se lako izmrda ako nisi vešt!

Ja sam moje nulirao i nikad nisam imao problema. Odradim to za 1-2 minuta. Sam se šišam duže vreme i nikad se nisam posekao (ne računajići prvo podešavanje, gde nisam hteo da testiram na podlaktici :-D).

Lako možeš šišati kao sa trećeg modela tvoje druge slike, samo treba da znaš kako da držiš mašinicu. Znam da je nezgodno dok se ne navikneš na gledanje u dva ogledala gde su pokreti inverzni, ali nije uopšte komplikovano kako ti se čini. Vežba se tako što staviš zaštitu preko oštrice i sa ugašenom mašinicom probaš da uradiš to u vratu. Za par minua ćeš već imati solidan osećaj. Za taj pokret treba držati mašinicu kao sendvič, a ruku pomeraš iz lakta (ne iz zgloba ručja), dok ne stekneš solidan osećaj.

Power screw ne znam zašto si uopšte dirao, podešeno je to lepo fabrički, mada se i to lako podesi jednom i ne diraš više. Nikad mi se ništa nije samo od sebe odršafljivalo.
Nemanja, nisi napisao ono najbitnije - model.
Modele nisam pisao, jer je isto na svim sa polugama. Neki modeli se razlikuju u nijansama koju nema šanse običan korisnik ni da vidi. Cena tih mašinica kod nas je prošle godine (kada sam poslednji put gledao naše cene) bila od 4.000 dinara (model koji koristio moj frizer u Srbiji), pa naviše. Imao sam više godina Super Taper, a sada Magic Cordless i kažem da su iste (van bežične opcije i dodatne opreme, npr premium ojačani češljevi...). Razlika može biti u sečivu ("taper blade" vs "fade blade") u zavisnosti od područja i/ili oznake (istog) modela koji se uzme.
 
Pozdrav drustvo da se i ja javim...
Sisam se vec godinama na 0 imam neku Remington masinicu kojoj su ostrice gotove... Trazim neku masinicu trimer da bude sto tanje sisanje kao i zezanje sa bradom...
Dali se ko i sisao sa OneBlade, dali moze da posluzi i za to?

ja sam se zagrejao za Wahk Detailer. Sisa na 0,4 a moze da se podesi i na 0, ima li ko sa njom iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno