Šta je novo?

Električni brijač - preporuka

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav kolege...

Poslednjih četiri godine nosim bradu koju samo trimujem...

Međutim pomalo se posedelo, pa sam rešio da se obrijem (a i žena mi zvoca godinama za jbn bradu)...

Oduvek sam mrzeo da se brijem, i sad mi posle ovolikog perioda bez brijanja izgleda nezamislivo da se ponovo "gulim" žiletima (nebitno da li old skul, Gillette sa tri ili pet oštrica)...

Zato gledam neki električni kupim, jer mi deluje da mi je bolje svaki radni dan da manem i prozujim dva minuta preko lica, nego da sapunjam, gulim, posečem se i sl.

Da li neko ima preporuku, da je dostupan kod nas i da je lično testirao...

Naravno da je dobar i jak motor, da ne čupa, da bude glatko i ravnomerno...

Hvala
 
@nemanja123: Nisam d*bil ,umem da pročitam uputstvo i već za brijanje po obrazima se lako primetila razlika kad ne držim kako treba a kad držim, i to da bolje "skida" kad se prevuče dugopotezno a ne više malih isprekidanih.
A ova iritacija na vratu je posledica toga kad sam namerno ko stoka ga pristisnuo na kožu (ravno, ne gornjom ili donjom ivicom) da vidim hoće li konačno da podseče par dlaka koje preskače iz kog god pravca je "napadneš".
Meni bolje skida u kratkim potezima. Probaj iz više uglova tih par dlaka da dokhvatiš. Te neke koje rastu u vratu nekad tako bolje skine. Ići će ti mnogo bolje posle par nedelja, videćeš ;)
 
Ono, ne žalim se toliko na razliku u dužini u odnosu na brijač ali brijač mi ne ostavlja vrat da izgleda kao da sam se brijao pre 4 dana na 1/3 na na 2/3 juče... Očekivao sam da će da grebe, al ne da izgleda kao tup brijač.
 
dajte neku preporuku za neki dugotrajniji trimer, za višepodesive nivoe skraćenja brade. Više bih voleo da ide u struju, ali ako ima ok bateriju može i takav. hvala
 
Поздрав људи.Ако може брза препорука за електрични бријач, суво и мокро бријање, ценовни ранг 5000-10000 динара (мада нећу се бунити ако препоручите и мало скупљи, пожељно је да има у великој фирми на слово "G").Бријање на свака 3-4 дана, јака брада, осетљива кожа, искрено више волим жилетић али некада ми је потребно брзо бријање без иритације коже и касапљења:).Имао сам тример купљен у ту сврху и могу да кажем да је то било изузетно болно и непријатно искуство а фирма на гласу горе поменута.
 
Po mom mišljenju za jaču bradu su bolji rotacioni brijači. Za 10k dinara možeš da kupiš Philips serije 5000. Ja sam imao Xiaomi brijač i sasvim lepo je odrađivao posao za brzinsko brijanje. Ali ako hoćeš da izdvojiš više mislim da sa Philipsom ne možeš da pogrešiš.
 
Зар за осетљивију кожу нису бољи бријачи они обични не ротациони.Не разумем се у ову математику нешто сам мало гледао нешто читао што се тиче Филипса имао сам тример за браду и тело Серија 300 два пита сам користио и одустао.Тај Филипс Серија 500 сам и гледао али ме брине што је ротациони.Мењају ли се код њега главе, колико су, како то функционише?
 
Поздрав људи.Ако може брза препорука за електрични бријач, суво и мокро бријање, ценовни ранг 5000-10000 динара (мада нећу се бунити ако препоручите и мало скупљи, пожељно је да има у великој фирми на слово "G").Бријање на свака 3-4 дана, јака брада, осетљива кожа, искрено више волим жилетић али некада ми је потребно брзо бријање без иритације коже и касапљења:).Имао сам тример купљен у ту сврху и могу да кажем да је то било изузетно болно и непријатно искуство а фирма на гласу горе поменута.
Ako trazis nesto samo za brijanje, ovaj model ima drugar i veoma je zadovoljan: https://gigatron.rs/aparati-za-brij..._content=54b19c87-e4c7-49d4-928c-591a7c5c9da0

Imas i ovu opciju ako ne zelis rotacioni: https://www.philips.rs/c-p/BT9810_15/beard-trimmer-9000-prestige-trimer-za-bradu

Ukoliko bi ga koristio i za telo, vidi ovako nesto: https://gigatron.rs/masinice-za-sis..._content=278248c7-1729-404d-b9bf-8261ddd7bef6
 
Nisam siguran da li mogu da savladaju jaku bradu od 3-4 dana, tj. to je sigurno na granici. A svakako ne bi bilo brzo brijanje. Za svaki dan ili dan i po je već ok.
 
Хвала на одговорима не треба ми тример већ искључиво бријач за браду са којим ћу квалитетно да се обријем без иритације и сечења лица као што сам имао случај са Филипсом.Знам да не би било толико брзо али спреман сам и на дуже време бријања без наведених компликација.Искрено мрзим да се бријем али морам колико толико због посла а браду од 3-4 дана ми је мука обријати са бријачем.
 
Poslednja izmena:


Неки од ових би задовољио критеријуме?За задњи имам препоруку али бих волео да чујем мишљење и за друге.На Панасоник је 5 година гаранција, на Ремингтон 3, Браун 2 године.
 

Ja sam ovaj uzeo, sad je jos na akciji. Oduševljen sam, ne poznajem osobu koja ima više iritacija od brijanja od mene ali sa ovim nemam nikakvih problema. Trebalo mi je nekoliko puta da se obrijam da uđem u štos ali je sad ekstra, sve preporuke.
 
Хвала на одговорима не треба ми тример већ искључиво бријач за браду са којим ћу квалитетно да се обријем без иритације и сечења лица као што сам имао случај са Филипсом.Знам да не би било толико брзо али спреман сам и на дуже време бријања без наведених компликација.Искрено мрзим да се бријем али морам колико толико због посла а браду од 3-4 дана ми је мука обријати са бријачем.
Koristim Philips rotacione brijače preko 10 godina. Imam jaku bradu i osetljivu kožu. Bradu rešavaju bez problema, ako nije jako dugačka. Što se kože tiče, meni se javi iritacija posle više dana upotrebe, zbog toga se vikendom obrijem klasično, a preko nedelje sa Philips-om.
Ovaj je trenutno na akciji, nije loša cena. Moj je takođe serija 5.
 
Pitanje za ove koji koriste oneblade,ako mi je brada stara recimo nedelju dana da li sa oneblade moze da se skrati da bude kao dan - dva stara.
Znaci ne skroz obrijana kao ziletom.
 
Sa one blade i ne možeš da obriješ kao žiletom već brada bude kao posle dan ili pola dana.
 
Јутрос сам био у Гигатрону погледали 5-6 бријача каже ми другар да за моју браду није ни један него прво мора да ради тример па после бријач.Није ми јасно за браду од 3-4 дана.
 
Ja imam Philips RQ1175 već 4-5 godina i redovno se njim brijem ali ako nekad pustim da brada poraste (3-4 dana) onda bude mučenje i baš treba vremena da obrije.
 
Оно што ми сви препоручују да купим је Philips OneBlade Pro новију верзију.Има ли неко искуства са тим и шта значе тачно ознаке QP6550/15, QP6220/20, QP6510/20...има ли неке велике разлике између модела или је разлика рецимо у опреми која се добија?
 
Pitanje za ove koji koriste oneblade,ako mi je brada stara recimo nedelju dana da li sa oneblade moze da se skrati da bude kao dan - dva stara.
Znaci ne skroz obrijana kao ziletom.
Oneblade za to i služi, može da iskrati dužu bradu na dužinu od dan ili dva posle brijanja. Mada se meni ne sviđa jer ne može lepo da obrije po vratu. Koliko god da prelazim ostaje po vratu. U principu možeš da skratiš dužu bradu sa njime pa posle toga se obriješ žiletom.
 
Je ne znam kako vam to ne skida u vratu. Skida isto kao i po ostatku lica.
Pogledajte slike poređenja forumaša na ovoj temi (brijač vs OneBlade), kao i snimke na Youtube-u.

Skida bradu kao 12h posle brijanja (posle 2 prelaza). Za bradu od 2-3 dana bi morao da se koristi nastavak. Uzmite u obzir da imam jaku bradu koja brzo raste i da se brijam na 3-4 dana (2 puta nedeljno, obično sreda-uveče i nedelja-uveče/ponedeljak-ujutru), a nekad i na 2 dana.
 
Sigurno imaš slabiju bradu nego nama kojima ne skida po vratu. Ja se brijem svaki dan, ujutru se obrijem žiletom sa tri prelaza da lice bude kao bebina guza. Predveče se već oseća pod rukom da je brada počela da izbija. Sutradan ujutru moram da se brijem ponovo jer je brada primetna. Meni od električnih jedino rotacioni rade posao, OneBlade i brijači sa folijom ne mogu nikako po vratu da me obriju lepo. Sa njima uvek ostaju delovi koje nikako ne mogu da skinu.
 
Veruj mi da nije slabija.
Kod mene je ista situacija sa žiletom (više prelaza je potrebno za "bebina guza" glatko brijanje, a 12h posle se oseća pod prstima da je izbila). Zato rekoh da mislim da možda ne pogodite dobar pravac i smer, nije skroz paralelan OneBlade sa kožom ili ne zategnete kožu pri brijanju električnim. Ili "svaka dlaka vodi svoju politiku" 😁
 
OneBlade, utisak posle drugog brijanja (prethodno brijanje bilo u ponedeljak): za mene/ po meni ovo nije brijač tj ovo nije za brijanje = da služi kao samostalan uređaj kojim se obriješ i to je to. Ovo je za skraćivanje dlake ko se ne brije XY dana pa da onda može lako da se (do)obrije kako treba pravim / klasičnim brijačem za 2-3 minuta / jednim prelazom.

Kao bonus: evo sve mi se peruta koža na mestu gde rastu brkovi & ovaj put nisam zadovoljan ni kako je dlake po bradi bradi skratio a kamo li po vratu gde je još gore.
Da budem pošten i konkretan do kraja napomenuću da se nikad ranije u životu nisam brijao sa električnim brijačima tako da... ne znam kako "klasični električni" briju ali ja sa ovim nisam zadovoljan i valjda pošto imam slabu bradu imam drugačije kriterijume i očekivanja kako lice i koža treba da izgleda posle brijanja...
 
Nazad
Vrh Dno