Šta je novo?

Električni bicikli i električni skuteri tema

jesam li dobro shvatio da ce trotinet smeti da voze stariji od 14 godina da ce morati da nose fluo prsluk i da ce ih voziti iskljucivo na ulici odnosno putu jedan metaar od ivicnjaka sa desne strane kao i na biciklistickim stazama?
kada trotinetas napravi saobracajni prekrsaj kaznu placa lice na koga je registrovan trotinet ili lice koje je upravljalo trotinetom ?
Deca od 14 do 18 godina smeju da voze
1. po biciklističkoj stazi
2. po putu gde je ograničenje brzine do 30 km/h

Stariji od 18 godina mogu da voze i po putu gde je ograničenje brzine do 50 km/h.
 
Koji da biram ? Litijum ili olovna baterija?Brine me sigurnost oko samozapalenja lion baterije .Razlika u ceni 25k.
 
Prsluk bi imao smisla nocu, ali cemu u sred dana?
Pa uočljiviji si i u toku dana, ja na skuter(benzin, 50cc) ne sedam vez prsluka, mislim da ću pojuriti i kacigu u fluo boji, vidim razliku kada vozim kola, ljudi na motorima u crnom, a to je većina, drastično su manje upadljivi, fluo prsluk/kaciga odmah privlači pogled. Na ulici, sve što može sa učini da budeš vidljiviji znači, vozači automobila ne očekuju nas "manje" na putu, bulje u telefon, a kada te udari/pregazi od njegovog nisam te video nema ništa. Ne kažem da spašava, ali ne vidim nikakav razlog za otpor prema prsluku, možeš kupiti i bolji koji lepše "leži" ako je estetika bitna, siguran sam da ni za bici fluo jakne/majce/dukseve policija neće praviti problem, poenta je sa budeš primećen.
 
Na Aliexpressu ima dosta ukrštenih remenova u više boja s reflektivnim površinama, za one koji ne bi baš prsluk. Isti je efekat kako god.
1713782005703.png
 
Koji da biram ? Litijum ili olovna baterija?Brine me sigurnost oko samozapalenja lion baterije .Razlika u ceni 25k.
Biraš li-ion naravno.
Samozapaljenje baterija zapravo u većini slučajeva nije SAMOzapaljivanje. Najčešće se javlja kada korisnik koji ne zna šta radi
dira i čačka stvari koje ne bi trebao da dira i čačka bez nekog predznanja iz elektronike. Recimo kada ljudi kupe trotinet pa
kažu "čuo sam da može da se pojača na 32km/h, kako?", neko bude ljubazan pa im objasni ukratko i eto ti savršena situacija
za probleme sa baterijom, motorom, kontrolerom .... Znači ne zapali se baterija sama od sebe već zbog zloupotrebe od strane
korisnika. Mada ponekad može uzročnik da bude i loš kvalitet elektronike, kad se uzme neki ZingZongLi brend po mnogo
dobroj ceni umesto segveja ili žaomija pa posle bude svašta...
 
Moze podaci za uplatnicu?
Ima za rep. administrativnu taksu od 380din, al ne vidim za onih 2100?! Ili to moze na licu mesta.
 
Sve sem RAT može tamo, a i RAT bar neke lokacije primaju uz dokaz s telefona.
 
Pozdrav za sve ucesnike u temi, treba mi pomoc koji od ova cetri trotineta odabrati, moze i neki drugi brend, budzet do 100k.

SEGWAY Ninebot KickScooter MAX G2
SEGWAY Ninebot KickScooter F2 Pro
SEGWAY Ninebot KickScooter F2 Plus E
XIAOMI 4 Pro (2nd gen)
F2 pro I G2 max su ista motorizacija.
f2 noviji, malo promenjen da bi se lakše vozio i hvatao.
G2 je izdržljiviji, pravljen za maltretiranje.
oba imaju amortizer napred, g2 hidraulika, f2 klasičan.
ja sam uzeo f2 zbog težine jer je lakši 6 kila, ko će se mlatiti sa onom grdosijom od 25kg 🤣

ali g2 max ima dosta bolju bateriju, f2 u D modu tera oko 36-38km dok g2 u d ide oko 50, možda čak i više.

koji god od ta dva je super. vidi samo šta hoćeš, domet i težinu ili lepše upravljanje i malo manje težine i dometa.
 
Sada sam gledao karakteristike nekih trotineta, pa mi za oko zapade prevod.
"Self-sealing tubeless pneumatic tyres" su preveli kao "Pneumatske samoobnavljajuće gume bez cevi" :D
 
Sada sam gledao karakteristike nekih trotineta, pa mi za oko zapade prevod.
"Self-sealing tubeless pneumatic tyres" su preveli kao "Pneumatske samoobnavljajuće gume bez cevi" :D
meni je ipak ovo bolje 🤣
1713821665330.png
 
Te gume imaju neku smesu iznutra ekser od 3mm kad napravi rupu,smesa popuni .Slicno kao crv.
Mada prednost tubeless gume je vec ta sto nema unutraslju,i nema trenja sa njom.Stariji trotineti sa unutrasnjom ,osteti se unutrasnja i ispusti.
 
Probao ja da registrujem danas u Dunavskoj, ne može da se zakaže, dok god ima automobila, rade se automobili. Rekao mi da probam posle podne.
Kad sam došao, taman je stigao auto koji treba da se radi oko sat vremena i ima nekog posle njega, okrenuo se i otišao.
Znači hoće pare, ali i da ti presedne trotinet.
 
Evo sam upravo zakazao za petak ujutru u NS na Futoškom putu, kaže imaju čitav dan slobodno.
Ybg, uzeo sam slobodan dan pa ću da odradim i njih, i papire za klinca za vrtić i još par stvari, jer rade samo do 15h radnim danima i to je to.
 
uhvatila me kiša danas, nista strašno, sporije vozio, izbegavao barice, sveukupno možda 6, 7 minuta napolju.
kako sam došao do zgrade, tako čujem ovo krkljanje.

deluje kao kamenčić ili nešto?

zagledao sam svuda, čačkao, nisam uspeo da vidim ništa.
 
Verovatno ušla voda u ležaj ili nešto upalo u pakne od diskova. Previše su nisko za bilo kakvu kišu.
 
Nazad
Vrh Dno