Šta je novo?

Elden Ring

Narodna verzija, tako da nema pečeva za mene.
Bukvalno imas svaku novu verziju koja se pojavi (rune i fitgirl). Pouzdano znam recimo da je najnoviji patch oko 20 mb. Samo skines i ovewrite-ujes fajlkove u inst dir.
Nesto sto se meni sada ne radi, jer znam kako mi funkcionisu oruzja, ne treba mi rebalans da OPET trazim kombinacije.

Svinja je meni bila izuzetno laka, mozda sam je ubio iz treceg pokusaja. Za prva dva sam se sam zeznuo. Bio preagresivan.

Kako ste ubili svinju?
Ovo je nenormalno, ne stignem ni mimic da pozovem, torent je neupotrebljiv, izdržim 30s dok držim štit i imam staminu i to je to, kraj.
Mislim, ono kuče-lav je ništa naspram ovog čuda. Čist pure-strength build sam.
Ovaj DLC je kao stvoren da koristiš great shields, igra prosto vrišti i poručuje ti da ih koristiš kao nikada pre, samo treba strogo poštovati određena pravila:

1. Najbolji je Fingerprint stone shield, na njega staviš ash of war ''No skill'', ''Standard'' infuzija, max apgrejdovan na +25, onda imaš odličan guard boost od čak 85 čini mi se.
2. Endurance minimum na 40, ako ikako može onda na 50.
3. Greatshield talisman (smanjuje upotrebu stamine značajno).
4. Two-headed turtle talisman (ubrzava regeneraciju stamine).
5. Da bi se stamina brže regenerisala potrebno je, kada je god to moguće, ne pritiskati ''L1'' block button (uvek tokom borbe ima slobodnih 2-3 sekunde za takvo nešto).
6. U desnoj ruci koristiti isključivo thrust-poke oružja, koja omogućavaju da uvek budete zaštićeni iza štita dok stiskate ''R1'' attack button. Dakle: spears, greatspears, thrusting swords, thrusting great swords,...
7. Kod nekih bossova (Gaius i Messmer npr.) ne možete konstantno da blokirate, već morate malo i da se kotrljate, jer ovi bossovi imaju neke zeznute brze napade gde vam se odjedanput nađu iza leđa pa tu štit ne pomaže 100%.

Ovo je definitivno najbolja opcija za ovaj DLC, a probao sam štošta, čak i onaj hvaljeni veliki Batak sa ''blood'' infuzijom. međutim, sve je to nekako mršavo i suviše rizično za ovaj DLC.

Kada bi sklonili taj fingerprint shield iz igre realno jedno 90% ljudi ne bi moglo da predje igru. Taj shield je prosto prejak i trivijalizuje celu igru, tankuje sve pred sobom, cak ni ne moras o stamini da razmisljas jer se jako malo trosi sa svakim blockom... Postojao je i Havel shield al mislim da nije ni on bio toliko jak kao ovaj....

Preteško je bez shielda. Ja sam nekoliko bossova pobedio i bez štita i bez spirit ash summona, ali to je baš frustrirajuće, rekao bih isuviše frustrirajuće. Po meni potpuno je legitimno koristiti štit, ali upotreba summon-a je već diskutabilna, to je ipak pomoć prijatelja i ne bi trebalo da se računa u pobedu:). Prvi prelazak sam odradio većinom sa summonima, drugi prelazak potpuno bez njih, ali sa štitom. Probaću i treći i bez summona i bez štita, ali sumnjam da će to biti prijatno iskustvo,

Stit je legit, ja sam recimo Nameless Kinga u DS3 presao sa Havel stitom jer imam dobru lightning negaciju, igrao sam tad na misu i tastaturi i bilo mi je mucno da naucim dodge tajminge. Hocu da kazem da ni taj stit nije bio toliko jak kao ovaj fingerprint, morao si da vodis racuna sa njim. Sa Havelom te tri cetri jaka udarca probiju, ovaj Fingerprit shield je toliko jak, bukvalno si neprobojan zid, iskljucis mozak i samo cepas...

BTW, Fingerprint Shield je nerfovan odavno, bio je još bolji...

Dobri stari jump attack sa teškim oružjem radi posao...
Sinoć sam baš ovako pokušavao, bez štita, Greatsword u obe ruke i jump attack sa mimikom.
Polako ulazim u štos, problem je - kad me jednom zakači teško posle toga mogu da se oporavim, tj. ne da mi vremena da predahnem, odmah napada. Mimic služi kao distrakcija ali i pored toga je neverovatno koliko ga puta promašim sa ovolikom mačetinom.
Probaću večeras još malo na ovaj način, ako ne ide probaću tu varijantu sa štitom.

Poslednjih par bosseva sam ubio sa Dragon great katanom, bas mi je prirasla srcu. Za humanoide Greatsword of damnation KIDA, ash of war ih raznosi, od duhova u mausoleima do invazija i ostalih humanoidnih mobova. Elden beastov mac je odlican za ciscenje grupa opasnih mobova na daleko, mada i frenzy sniper isto radi ali jedan po jedan.
Ostade samo jos Radašin.

Poslednja izmena:
Da, Midrin mač je prilično dobar, mada više volim Fire Knight Greatsword ali on mora da se farmuje i za apgrejd koristi obično kamenje, ne somber...

Bezveze što nismo dobili neki čekić koji ima fire damage, samo mačeve, a maljevi ili čist phys ili phys/holy...

Mozda sam ja imao srece, ispao mi je odma ispred onog fire knighta kod Messmerovih odaja. prilicno dobar GS, ima brze swingove, al cini mi se ne tako dobar stance damage... Odlican za neprijatelje koji su slabi na fire kada se Flame Art na njega, razvaljuje npr onaj suncokret jako brzo. Taj GS i Messmerov spear su super sa fire dmg...

Da, Midrin mač je prilično dobar, mada više volim Fire Knight Greatsword ali on mora da se farmuje i za apgrejd koristi obično kamenje, ne somber...

Bezveze što nismo dobili neki čekić koji ima fire damage, samo mačeve, a maljevi ili čist phys ili phys/holy...
Imaš anvil hammer, prilično dobar

Imaš anvil hammer, prilično dobar
Čekaj, on je phys/fire?

Jeste, plus je somber oružje...ali skalira samo sa STR a ja sam pumpao FTH (80), imam samo 40 STR...

@chessmaster

FKGS ima poise damage kao i svaki greatsword, solidno ali slabije od greathammera i colossal oružja.
Damage je odličan sa fire afinitetom a sviđa mi se i default ash of war na njemu, mada možeš da mu staviš Flame Spear ako hoćeš opciju za daljinu.
Zamenio mi je Blasphemous Blade, mada je ash na BB i dalje super za neke delove...

Poslednja izmena:
dark-souls-ya-sobaka-ti-sobaka.gif
Sredio sam ga sa greatsword bez štita, plus mimik.
Ali... ispade ćorsokak. Nema gde da se ide posle njega a ja mislio da mi je to jedini put da napredujem Zato sam se toliko i nervirao što ne mogu da ga ubijem. Bukvalno me je 3-4 puta ubio a da je falilo samo da ga pipnem. Mislim da sam se jedno 6-7 sati mlatio u zadnja dva dana sa njim. Užasan, ali užasan bos za mene.
Sad sam malo istraživao i našao sam nov put u onoj biblioteci sa visećim zverima.

@vladimirus
Iza Gaiusa imas 5 scardtree fragmenta, a bas pre nego sto udjes u njegovu arenu imas veliku statuu Marike. U Bony village-u imas da naucis gest O mother, uradis nj3ga ispred te statue i otvori se ceo novi deo mape

Moj savet svima je da pre nego što krenu da se bore protiv bilo kog bossa/minibossa, pokupe što više scadutree fragmenata, jer to čini igru daleko lakšom. Evo ja na svom trećem karekteru sam krenuo ovaj DLC po treći put, idem taktikom da prvo pokupim što više fragmenata, pa da vidim koliko maksimalno mogu da skupim pre bilo kog boss fajta. Skupio sam ih toliko da sam došao do scadutree blessing levela 12 pre nego što sam krenuo na Rellanu. Rasturio sam je sa onim ogromnim krvavim batkom, bez summona i bez štita. Mnogo je lakše na ovaj način igrati. Sada vidim da sam čak mogao pre tog fajta da dođem i do levela 13, što je jako dobro za početak igre.

@vladimirus
Iza Gaiusa imas 5 scardtree fragmenta, a bas pre nego sto udjes u njegovu arenu imas veliku statuu Marike. U Bony village-u imas da naucis gest O mother, uradis nj3ga ispred te statue i otvori se ceo novi deo mape
Još jednom zahvaljujem, ovo je odlično.

Da, kao sto sam pretpostavio. Jedan od primera gde oruzje ne udara kad treba, pa ga je i teze izbeci. A i domet im je dosta duzi. Oko 10% sigurno od onoga sto vidimo.
Bitno da su nerfovali ono sto igrac koristi. Well done Fromsoft.

Preksinoć sam se borio sa Mesmerom i milimilimilimetarčić njegovog helta je nedostajao da ga pobedim iz prve. I naravno kako to već ide posle smo se makljali narednih 45 min. Iskreno mislio sam da će biti znatno teži. Nisam još stigao do bata Radašina mada mi je preostalo još svega dva-tri bosa. Večeras posle utakmice odoh u lov na Rominu.
BTW iskreno ovaj lik me je oduševio

Konacno XD

Prilozi

• y4mzIbrJ6IGtbtZw-eGkvhyKyNJuZgVP8h8ndeIDmbK_JW-BNgmGUhn5YGNJww84on8IW9RQLNKM4RKt3J7qys19lFkEw1...jpg
    y4mzIbrJ6IGtbtZw-eGkvhyKyNJuZgVP8h8ndeIDmbK_JW-BNgmGUhn5YGNJww84on8IW9RQLNKM4RKt3J7qys19lFkEw1...jpg
    369.1 KB · Pregleda: 34
Svaka cast :) Ja sam oruzje za NG+ za Radahna prepisao od Let Me Solo Her, Antisupur Rapier ima Rot i Bleed buildup, efiksasno je da ga pipkas kad god se ukaze vremenski prozor za napad, dosta je podnosljiviji fajt sa tim...

Inace jako retko mi se desilo u osnovnoj igri da ubijem bossa i on mene u isto vreme ali u DLCu mislim 4 puta da mi se desilo za dva puta koliko sam ga presao, sto je dokaz koliko su brzi i ludji bossovi, uglavnom neki AOI zakasneli napadi nakon sto ubijem bossa. Realno u trenutku cim se ubije mora da postoji ukidanje svakog AOI napada koji on pokrene, to moraju nekako popraviti.

Izbegavao sam Youtube videe do sinoc kada sam ga ubio, prvo sto sam trazio je da nisam promasio nijednog bossa ili pecinu, pa onda larval tears :D
Mada mislim da sledi duža pauza, izmorio me je. Cyberpunk treba poceti ili RDR2, videcemo.

Mene tako zamalo nije ubio taj poslednji Radan, bukvalno pri poslednjem udaru.
Spremao se da castuje onaj njegov AoE holly storm napad, vec je bio u vazduhu, i ja reko sad je prilika, bam u noge, i reko sad se prekinuo cast.
Ide onaj zvucni efekat, gledam kao Agent Smith iz matrixa "is it over?" scena, runes na account, i bang - health mi pade na 10%.
Cak i da sam poginuo vazilo bi se prelaz jer su runes pokupljenje a i onaj njegov remembrance je bio sledeci za kliktanje.

Ali bullshit za bullshitom u ovoj igri, i mora fromsoft jedan masivan overhaul da odradi sa tehnicke strane. Ne moze vise da razvlaci Demon`s souls tehnikalije.

Poslednja izmena:
Meni se svaki put priznala pobeda al osecao sam se glupo da sam presao na taj nacin...

Nema zbog cega da se osecas tako. Sigurno je bolje nego:

Imao sam Blood Tax na Rapieru da ga brze izbockam i proc bleed, i to je isto bitno. Mucna je borba valja je skratiti koliko je god moguce, i ovako mora da se dodgeuje savrseno preko 100 puta...

Iako je najtezi, Radan mi nije najbolji boss zbog gluposti iz 2 faze. Midra mi najbolji boss DLCa, najfer boss bez gluposti, super arena, super muzika, super dizajn i dijalog. I celo to Bloodborne podrucje gde se nalazi je isto plus. Mozda su propustili da tu sumu malo vise obogate sa neprijateljima osim madness pacova i par onih sto bacaju Holy. Kul mi je i sakrivanje od madness staraca sto im ne mozes nista ( ili mozes ali nisam pokusavao ), samo da ih je bilo vise u nivou...

Madness starci nisu neranjivi ali je zeznuto ubiti ih.
Moraš da preživiš kad ti se nakače na leđa, sačekaš da urade onaj njihov napad i pariraš ga , i nakon toga možeš da ih ubiješ normalno (poželjno što brže). Kad ih ubiješ, ne respawnuju se. Jedan od njih (prvi koga ubiješ?) daje jedan talisman, ostali ludo grožđe...

Uh i taj talisman je lud u kombinaciji sa onom rukom. 4 shabririja pre borbe izazoves madness promenis ruku za oruzje i ostaje buff dmg skoro 100% ludilo. Tako sam i pobedio radhana. Jeste da je 30% vise damagea ali vredno je.
Najvise smrti na Radhanu. Sada vidim dosta ljudi koriste fingerprint shiled i rapier.
Btw ima neke greske sa hitboxom radahna, cak i perfect roll cesto me zakaci damage. Animacija nije uskladjena ili nesto.

Radahnov boss fight je pun bagova.

Kad smo kod toga...

Zanimljiv video. Naučio sam da možeš da tankuješ Radahnov orbital strike i preživiš...

Nazad
Vrh Dno