Šta je novo?

Ekterni 2.5 inch hard odjednom nece da se mountuje

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,265
Poena
300
Uzeo sam malo pre da osvezim laptop,brisanje svih particija i sistem ispocetka... Nesto je stalno radio check disk,pa me nervirao. Nije ni bitno kako,dosao sam do toga da sam morao da sa Hirens boot podignem gparted live, zakacio externi hdd, mountovao ga, mountovao interni, prebacio oko 20gb podataka na externi... restartovao komp,podigao sistem.... i sad reko' aj da vratim podatke,kad ono nece da ucita hard...tj odmah ga detektuje, instalira drajver,ali nema ga u Computer, ona zelena traka gore sto se puni ide polako,nema sanse da ga ucita...pojavi se on posle par minuta,ali samo ikonica,nista vise... Pokusavao sam i na gparted ponovo, detektuje ga,kliknem mount, ceka jedno 10-20 sek i nista,ponovo stoji mount... Da li je moguce da je crkao odjednom sam od sebe?! :O
Imam mnogo bitne podatke na njemu (10 godina slika), smoricu se zesce ako ne budem mogao da ih vratim... a za hard me zabole, hitachi 160gb ata...
 
i da,taj interni hard je ok, nego je trpano svasta na njega ranije,pa mu je samo trebao komplet format...
 
test disk je vratio particiju,ima svoje prethodno ime,ali nece da se otvori bez formatiranja... nisam dirao nista dalje.
odradio sam skeniranje sa Stellar Phoenix, naslo je za nekoliko sati SVE fajlove koji mi trebaju,po folderima, i pise da su ok... Ali nece da ih vrati,vraca jednu sliku 5 minuta, i kada je vrati, stoji kao da je corrupted file, nece da je otvori. A ne pomaze ni onaj repair za slike.....

Stvarno ne znam sta da radim, ako neko moze da mi pomogne,molim da se javi hitno...
 
Sta kaze HDSentinel?
 
Nista, nije hteo da ga procita...

Sa testdisk iz hirensa sam vratio neku prethodnu particiju, procitao ga je win, ali trazio format. Onda sam pokusao sa bukvalno 10 programa za vracanje podataka, svi su zabadali na nekom delu, ili nalazili sve izmesano i polu pokvareno... Onda sam naleteo na Get data back for ntfs, program koji je sam Bog izmislio, vratio sve komplet sto sam hteo, zakucao samo na jednom folderu, gde je izgleda disk bio sjeban, ali sam prethodno odradio save koraka, tako da sam se vratio brzo, bez cekanja skeniranja 5 sati... Uglavnom uspeo sam, a hard se i dalje pravi kao da je ok, formatiran sada, radi normalno. Odradio sam ono popravljanje iz windowsa, kaze da je sredilo neki bad sector, ali mu ne verujem... Koji program je najbolji za sredjivanje harda, ako uopste moze...?
 
Stara je ovo tema, sredjeno je sve :)
hvala u svakom slucaju :-D
 
^ Stara 10 dana. ;) hajde još jednom, šta je regenerator, čemu služi? Curiosity killed the cat :)
 
Pa on I koji zaradjuju popravljajuci diskove I spasavajuci podatke s njih su vrlo skloni da hddregeneratoru umanjuju znacaj ...duksa88 je sinonim za takve. Mi obicnjaci koji takvima ne zelimo da platimo bezobrazno visoke cene mislimo suprotno I nadamo se da ce Nam hddr eventualno pomoci u spasavanju podataka.
 
Pa on I koji zaradjuju popravljajuci diskove I spasavajuci podatke s njih su vrlo skloni da hddregeneratoru umanjuju znacaj ...duksa88 je sinonim za takve. Mi obicnjaci koji takvima ne zelimo da platimo bezobrazno visoke cene mislimo suprotno I nadamo se da ce Nam hddr eventualno pomoci u spasavanju podataka.
Samo se ti nadaj, HDDR nije za spašavanje podataka, samo za popravljanje nekih bad sektora i to softwerskih, eventualno onih koje SMART nije poslao u ćošak.
 
...a kada on popravi bed sektore zbog kojih su file recovery alati kresovali, mi na kraju uspesno spasimo fajlove i derikozama ne damo pare, jel tako?
 
...a kada on popravi bed sektore zbog kojih su file recovery alati kresovali, mi na kraju uspesno spasimo fajlove i derikozama ne damo pare, jel tako?
Da ako nisu (ali uglavnom jesu) podatci na tim mestima oštećeni. Oštećeni (makar jedan bit da fali) u executable ili recimo .dll-u, nevrati ni Bog otac a kamoli HDDR. Ako su slike, MM ili text, to još može da se preskoči. Nemoj niko da mi kaže da HDDR nije odlčan program, upoterbljavao sam ga mnogo puta ali je napravljen za jedan posao i to radi ali za čuda ne treba tražiti. Čuda i "miracles" ostavljam crkvi a ja pravim backup-ove.
Ako su podatci toliko važni onda se isplati uložiti u backup više nego išta drugo. Ako je sve dobro backup-ovano i to više puta u zavisnosti od važnosti podataka, neće trebati nikakve "derikože" da se angažuju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno