Šta je novo?

Hardver Eksterni HDD 2 ili 4TB, shockproof + ostalo

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

zezam krizu

Poštovan
Učlanjen(a)
19.02.2016
Poruke
512
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X + LC Power CC-120
Matična ploča
Asus PRIME X370-PRO
RAM
2x 8GB G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-8GVKB
GPU
Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB WINDFORCE OC 6G
Storage
SSD: ADATA SX8200PNP 512GB HDD: 5x razni (4TB, 2x2TB, 2x1TB)
PSU
Seasonic Focus GX-1000 W 80+
Kućište
Antec Sonata III
Monitor
LG 32UD59-B
Miš & tastatura
Redragon K557 + Logitech B120
Laptop
HP Elitebook 820 G3
Mobilni telefon
Xiaomi Pocophone F1 w/ Pixel Experience ROM 12.1
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198082854441
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Zdravo, u potrazi sam za ekternim hard diskom, kapaciteta 2 ili 4TB, treba da poseduje neku vrstu zaštite od padova tj. da bude shockproof, poželjno je da ima i neku zaštitu od polivanja vode, bez dodatnog napajanja i da ima podržan USB 3.1/3.2 standard.

Eksterni HDD planiram kao poklon za brata (bio mu je rođendan juče), posto mi se pozalio da nema gde da iskopira njegove podatke sa telefona na neke moje diskove, a posto nemam zivaca i da gledam gde da skladistim njegove podatke, a imao je srecu da kada mu je telefon bio u maleru da su uspeli da mu bekapuju (bitne) podatke pre servisa, pa od sada gledam da ga nateram da sa vremena na vreme bekapuje sta mu treba.

Trenutno imam eksterni hdd Transcend StoreJet 25M3 ne znam tačnu oznaku, ali njim nisam zadovoljan zato što sam tek kasnije kroz koju godinu otkrio da sam dobio uz njega kabl koji je manjih transfer brzina, tipa maks. brzina prenosa je išla do 40MB/s i onda kada sam nekom slučajnom prilikom uzeo drugi kabl kako bih povezao na Xbox SX i hteo da prebacim igre na njega, primetim da Xbox nece da ga iskoristi za skladištenje igara već samo za mediju (savet koji sam nasao na internetu da u tim situacijama se samo zameni kabl) i kada sam zamenio kabl, onda je detektovao kao hard za skladište igara, a sada imam problema izgleda sa njim da nakon restarta Xbox-a, kao da neće da se poveže sa Xbox-om, pa se konzola muči da prikaže biblioteku igara dok ga ne raskačim.
 
U teoriji ne bi trebalo da su rabljeni u smislu "trošeni" do iznemoglosti. Nisam 100% sa Chia-om, ali koliko sam pohvatao, kada se iskalkuliše šta ima i upiše na disk, to je to. Nema kontantnih read-write operacija, osim povremenih potvrda ili čega već.
 
Pozdrav, ja se javljam sa istim pitanjem. Da li je bolja opcija dodati malo vise para pa uzeti eksterni ssd, ima sad samsung t7 od 2tb na lepoj akciji?
 
Nazad
Vrh Dno