Šta je novo?

Ekran radi ali ne reaguje

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Ispao mi je idol3 iako je imao zastitno staklo uz samu ivicu se pojavlia pukotina, ne smeta ona meni jer nije vidljiva, ali ekran uopste ne reaguje na dodir, najnormalnije radi bez ikakvih anomalija, ali touch ne radi uopste, da li je moguce popraviti u kucnoj varijanti, ili preporuka za neki servis gde me nece odrati, on ima grancijju u vipu ali ga tamo ne vredi nositi jer ce videti da je fizicko ostecenje:D
Nikako mi ne ide u glavu kako je mogao samo tako da otkaze od pada??
Hvala
 
Poslednja izmena:
Ono sto je tebi riknulo je Digitajzer koji se nalazi iznad ekrana i cita dodire. Ta pukotina koju vidis je verovatno pokidala veoma tanke zicice i senzore koji su spojeni sa staklom.
Isti mozes nabaviti preko Aliexpress-a ili eBay-a za ~10$ mada je kvalitet malo upitan. Trebas malo iscitati komentare i kupiti od nekog valjanog prodavca
 
e1fd4b5ce233ab6ccaf7a202997d101a.jpg
Jel to ono sto mi treba, i onda lepo odnesem u servis da mi zamene.?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u teoriji u kojoj bi ti stiglo neoštećeno i savršeno. možda da cimneš nekog dobrog majstora koga lično znaš.

ja sam dvaput do sad naručivao, jednom preko kineza kroz našu poštu, i uopšte nije radilo, jednom preko drugaričice iz amerike koja mi je donela, ali ni taj nije najbolje radio - jedan, istina manji, deo digitajzera nije ispravno reagovao, što mu dođe na isto kao i da ne radi uopšte.
 
Bio sam u par servisa tamo su mi trazili od 70€ do 120€? Mozda mi je najbolje resenje da iskesiram to i zavrsim pricu? Ili da rizikujem sa kinezima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za G2 je zamena toga 40€,prekopaj KP,garant ima i za Alcatela jeftinije.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
tja. realno, pljačkaju te, mada je 70 dosta manje od 120.

ja više neću da se drndam da naručujem jer je takva oprema očigledno izuzetno osetljiva i nemoguće je da do beograda stigne u operativnom stanju normalnom poštom i svime što ja mogu da smislim (platim).
 
Za Alcatel Idol modele zamena sklopa ekrana+digitajzera jeste skupa. Nabavna cena im je visoka, pa je i cena zamene takva.

Cena preko AliExpress je iznenađujuće niska.
 
nabavnu cenu smo videli, a šta oni pričaju da im je nabavna, to je druga priča.
 
Nema šta da "pričaju", jer znam i sam koja je nabavna cena za servise u Srbiji. :) E sad, zašto je toliko visoka, a preko AliExpress niska... Vrlo je moguće da postoji razlika u kvalitetu, ali to ne možemo da znamo zasigurno. Rizik u vezi sa oštećenjem u transportu je svakako prisutan i uračunat.
 
siguran sam da svi serviseri i dobavljači za servise držite tu priču, ali aliexpress je samo jedna od radnji koje prodaju ekrane i digitajzer. pogledaj malo po netu, svuda su te cene manje više u 10 do 15% slične, da ne kažem iste.

što se tiče rizika, nekako sam siguran da se vama na desetak / stotinak i više ekrana to ipak daleko bolje zapakuje nego kad se šalje nama koji kupujemo komada jedan.

a jeste, uračuna se tu i kifla s jogurtom, rata za more... svašta nešto.
 
Za G2 je zamena toga 40€,prekopaj KP,garant ima i za Alcatela jeftinije.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Hvala na savetu pretrazio sam i najpovoljnije sto sam nasao je ovo 123.png pise da daje garanciju i racun ali radnja ne radi do 4.7. jer je decko na odmoru do tad cu sacekati nije mi hitno,
 
Poslednja izmena:
Džabe aludiraš na "nas", kada se ja ne bavim time. :) I zar misliš da bih na ovom forumu pričao neistinu? Hvala ti na tome, mmike.

^mihailo, to je samo zamena stakla. Ima ih posebno, ali pitanje je kako će izgledati nakon toga. Sačekaj, pa vidi sa njima, jer ti je svakako osetno povoljnije.
 
Poslednja izmena:
Stakla sa alija nisu original zato im cena i nije preterano visoka ali opet ne verujem da nasi serviseri nabavljaju originale jer su oni opet verujem papreno skupi
 
Zavisi. Uglavnom ima više vrsta ekrana/stakala, a od toga zavisi i cena. Skuplja, AAA klasa može da bude stvarno odlična. Po mom mišljenju, najbolje je kada je ekran/prednji panel skidan sa nefunkcionalnog telefona u odličnom stanju, jer je tada sigurno original. Naravno, to je malo teže naći, pogotovu za Alcatel, ali prelistaj oglase.
 
Potrazi na ebay, ali da salju iz Evrope. Cena je neznatno visa od one sa alija, ali zato stize za nedelju dana. Plus je proverena roba, jer i oni uzimaju sa alija, ali na veće kolicine.
Pozdrav
 
nisam hteo da te uvredim corvuse, nego i mene pogađa ta pljačka pomalo. izvinjavam se.
 
Meni se ekran na Samsung Galaxy A21S brzo gasio i nije reagovao na dodir .Šta bi to moglo biti ?
 
Nazad
Vrh Dno